تعبیر خواب عنکبوت – بیش از 49 معنی مختلف

()

حشره ای هشت پا با 4  چشم و بدون فک که مشهور است که شکار خود را قبل از خوردن تبدیل به چیزی شبیه به مایع می کند.عنکبوت ! حشره ای مرموز و ترسناک که گاهی می تواند بسیار خشن باشد. دیدن خواب عنکبوت نیز معمولا با ترس و اضطراب همراه است .در ادامه این مطلب به برخی از معانی دیدن عنکبوت از نظر تفسیر کننده های مختلف ، اشاره شده است .

تعبیر خواب عنکبوت چیست ؟

عنکبوت یک مهندس و طراح است

عنکبوت ها ، تارهای خود را با دقت بسیار بالا و با جزئیاتی در حد میکروسکوپ می سازند .گویی او می خواهد خانه خود را نقاشی کند و یا یک اثر هنری تولید کند. دیدن خواب عنکبوت نیز می تواند همین معنی را داشته باشد. اگر در خواب عنکبوت و یا تار عنکبوت دیده اید می تواند به این معنی باشد که شما در حال کار کردن بر روی پروژه یا کاری بسیار دقیق و پیچیده هستید و تصمیم دارید این کار را بسیار دقیق و درست انجام دهید.

تعبیر خواب عنکبوت - بیش از 49 معنی مختلف
تعبیر خواب عنکبوت – بیش از 49 معنی مختلف

 

تعبیر خواب تار عنکبوت

عنکبوت در گوشه ای از خانه خود منتظر می نشیند تا با احساس کوچکترین لرزشی در تار خود ، به طعمه گرفتار شده در تله ، حمله کند. تار عنکبوت نوعی تله است که بسیار قدرتمند و چسبنده بوده و فرار از آن سخت است .طعمه هر چقدر در این تار دست و پا بزند بیشتر گرفتار خواهد شد . شما وقتی در خواب تار عنکبوت می بینید می تواند به این معنی باشد که احساس می کنید کسی شما را با برنامه ریزی قبلی به دام انداخته است و شما به حدی گرفتار شده اید که راه فرار ندارید. شما خودتان را دست و پا بسته احساس می کنید .

تعبیر خواب عنکبوت می تواند یک زن باشد

عنکبوت ها ویژگی های زنانه بسیار زیادی دارند.آنها به نظم و زیبایی خانه خود بسیار اهمیت می دهند.دقت بسیار زیادی در کارهای خود دارند.در مواقع لزوم کاملا صبور هستند و بی سر و صدا منتظر می نشینند تا نتیجه کار را تماشا کنند و به موقع اقدام کنند.آنها با وجود بدنی ظریف در مواقع لزوم قدرتی باور نکردنی از خود نشان می دهند.عنکبوت ها بسیار زیرک و گاهی حیله گر هستند. هیچگاه نمی توان تصمیم بعدی عنکبوت را پیش بینی کرد .دقیقا زمانی که احساس می کنید عنکبوت از شما فرار خواهد کرد ، ممکن است به شما حمله ور شود. اینها فقط گوشه ای از شباهت های رفتار عنکبوت ها با زنان است . دیدن این خواب می تواند به زنی که در زندگی شما تاثیر گذار است اشاره داشته باشد .مانند مادر ، همسر ، خواهر و یا حتی دوست دختر !

اگر عنکبوت به شما صدمه ای وارد کرد نشان دهنده این اصل که این زن در حال صدمه وارد کردن به شماست .اگر ببینید که در دام عنکبوت گرفتار شده اید نشان دهنده این است که این زن شما را اسیر و گرفتار خود کرده است و شما آزادی عمل خود را از دست داده اید. احساسی که در خواب به شما دست داده است می تواند بیانگر رفتاری باشد که این زن با شما دارد و مثال های بسیار زیادی می توان در این مورد زد.

معنی این خواب می تواند تنهایی شما باشد

عنکبوت ها معمولا در گوشه هایی از خانه و ساختمان زندگی می کنند که بسیار کم رفت و آمد است .جاهایی که ممکن است هفته ها و یا ماههای کسی حتی به آن نگاه هم نکند. در صورتی که در خواب عنکبوت ببینید و از آن نترسید می تواند نشانه این باشد که شما شدیدا احساس تنهایی می کنید. دیدن تار عنکبوت در خانه نیز می تواند به همین معنی باشد. شما احساس می کنید کسی به شما توجه نمی کند و کاملا بی کس هستید.

احساسی که در خواب نسبت به عنکبوت دارید می تواند کاملا بر روی معنی آن تاثیر گذار باشد . این تفسیر می تواند بسیار منفی و یا گاهی بسیار مثبت باشد. به همین دلیل باید سعی کنید تا جایی که می توانید ، خواب خود را به یاد بیاورید .

تعبیر خواب کشتن عنکبوت

معنی این خواب به این بستگی دارد که شما از کشتن عنکبوت چه احساسی داشته باشید . اگر از کشتن عنکبوت احساس رضایت کنید به این معنی است که شما از یک گرفتاری بزرگ رها شده اید و احساس آزادی می کنید.

تعبیر خواب حمله عنکبوت

اگر در خواب ببینید که عنکبوت به شما حمله کرد و شما از آن وحشت کردید و فرار کردید به این معنی است که کسی و یا چیزی اختیار شما را به دست گرفته است و شما قدرتی برای مبارزه با او ندارید. اگر ببینید که به شما حمله کرد و شما فرار نکردید به این معنی است که در تلاش هستید دوباره آزادی خودتان را بدست بیاورید .

احساس عنکبوت بر روی دست و پا

اگر در خواب عنکبوت را نبینید و فقط احساس کنید که بر روی دست و پا و یا هر جایی از بدن شما در حال راه رفتن است .در زندگی شما چیزی یا کسی وجود دارد که برای شما کاملا بی ضرر است ولی به هر دلیلی بسیار خشن و بی رحمانه با او برخورد می کنید. خودتان هم از این موضوع پشیمان هستید و سعی دارید این رفتار را ترک کنید.

دیدن یک عنکبوت بسیار بزرگ

اگر در خواب یک عنکبوت بسیار بزرگ و غول پیکر ببینید نشان دهنده این است که احساس می کنید دشمن و یا مشکل بزرگی دارید که مقابله با آن سخت است و شاید در توان شما نباشد .

تعبیر خواب هندی در مورد عنکبوت

در هند باستان عنکبوت و تار عنکبوت نماد خورشید است .نماد خلقت و نماد اتحادی که می تواند بسیار قوی و مستحکم باشد.

 • دیدن این خواب به این معنی است که شما در کار خود اراده خوبی دارید و بسیار محکم هستید. دوست دارید هر کاری که به شما سپرده می شود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.
 • عنکبوت ها در موارد نیاز می توانند بسیار صبور باشند. آنها می توانند تا زمانی که نیاز باشد منتظر بمانند بدون اینکه حرکت اشتباهی انجام دهند. ممکن است کینه ای از کسی به دل دارید و به طرز زیرکانه ای منتظر هستید تا زمان مناسب برای تلافی کردن و ضربه زدن را به دست بیاورید .
 • دیدن تار عنکبوت به این معنی است که شما احساس گرفتاری می کنید و یا حس می کنید اطرافیانتان در حال نقشه چینی برای گرفتار کردن شما هستند.
 • اگر از عنکبوت بترسید نشان دهنده ترس و استرس درونی شما از چیزی است که قادر به کنترل آن نیستید.
 • عنکبوت در خواب یک زن است . زنی که مانند یک پادشاه بر تخت نشسته است و مدام شما را کنترل می کند. احتمالا مادر و یا همسر شماست . شما احساس می کنید او آزادی عمل را از شما گرفته است .
 • اگر ببینید که از بالای سرتان و یا از سقف عنکبوت آویزان است به این معنی است که شما در ملاقات با افرادی که نمی شناسید ، احساس ناخوشایندی می کنید و مشکل دارید .روابط اجتماعی شما دچار مشکل شده است.
 • کشتن عنکبوت به این معنی است که در یک رقابت بزرگ ، پیروز شده اید .
 • حمله کردن عنکبوت به این معنی است که شما از زندگی خودتان راضی نیستید و احساس می کنید کسانی می خواهند به شما ضربه وارد کنند.
تعبیر خواب کشتن عنکبوت
تعبیر خواب کشتن عنکبوت

تعبیر خواب های قدیمی در مورد عنکبوت

نظر ابن سیرین در مورد خواب عنکبوت

این خواب نشان دهنده مردی گمراه و ضعیف است و اگر در خواب ببینی که عنکبوت گرفته ای نشان دهنده این است که بر این مرد ضعیف پیروز خواهی شد.

نظر ابراهیم کرمانی در مورد خواب عنکبوت

این خواب نشان دهنده یک مرد بافنده و نساج است .

اگر در خواب ببینی که عنکبوت به خانه و اتاقت آمده است به این معنی است که با یکی از اعضاء خانه ات دچار اختلاف می شوی .کشتن آن در خواب به معنی پیروزی بر دشمن و مال ثروت است .

آنلی بیتون در این مورد می گوید :

این خواب به این معنی است که شما دقت و توانایی بسیار خوبی در انجام کارهایتان دارید که باعث خواهد شد ثروت خوبی کسب کنید.

از نظر تعبیر کننده های ترکیه :‌

تار عنکبوت در خواب

نشانه وجود شرایطی است که کاملا دست و پای شما را بسته است.احتمالا این شرایط توسط یک زن برای شما ایجاد شده و شما احساس می کنید که کاملا گرفتار شده اید. چاره ای ندارید و هر چقدر دست و پا بزنید بیشتر گرفتار خواهید شد. مواظب روابط عاشقانه خود باشید . ممکن است دامی در کار باشد.

نیش زدن عنکبوت

اگر در خواب ببینید که عنکبوت شما را نیش زد به این معنی است که شما از کسی ضربه خورده اید . این فرد به احتمال خیلی زیاد یک زن است .

راه رفتن عنکبوت روی بدن

اگر ببینید که عنکبوت روی جایی از بدن شما در حال راه رفتن است به این معنی است که کسی شدیدا روی اعصاب شما در حال راه رفتن است و شما به شدت عصبانی و ناراحت هستید. طبق معمول ، این فرد احتمالا یک زن است .

راه رفتن عنکبوت داخل موی سر

احتمالا کسی در حال ایجاد گرفتاری در زندگی شماست و شما هر کاری می کنید نمی توانید از شر او خلاص شوید. نیازی به گفتن نیست که احتمالا او یک زن است .

راه رفتن عنکبوت روی تخت خواب

تخت خواب خصوصی است و زمانی که شما خواب هستید هر چیزی می تواند به شما آسیب وارد کند چرا که شما کاملا بی دفاع هستید. احتمالا کسی وارد روابط خصوصی شما شده است و شما احساس می کنید او در حق شما نامردی کرده است . احتمالا یک زن ، روابط زناشویی شما را تحت تاثیر قرار داده است .

این مطلب برای شما مفید بود ؟

ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین آراء / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که به این نویسنده امتیاز میده 🙂

خیلی متاسفم که مطلب رو دوست نداشتی

برای ارتقاء مطلب کمکم میکنی ؟

لطفا دلیل اینکه مطلب رو دوست نداشتی بهم بگو

نظر یا سوال شما در این مورد چیه ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود و محرمانه است.در صورتیکه ایمیل معتبر و بدون www وارد کنید دیگران میتوانند به شما پاسخ دهند و این پاسخ برای شما ایمیل خواهد شد.

3 نظر ارسال شده است.
 1. سحر می گوید

  سلام من تو خواب دیدم‌ که یه عنکبوتی با ۲تا چشم که بال داره همش بالای سرم می چرخید می اومد طرفم‌ هی ردش‌ میکردم‌ ولی میترسیدم‌ میخواست‌ بره‌ تو دهنم‌ محکم لبامو‌ فشار میدادم‌ که نره تو دهنم‌
  از طرفی هم دستمو‌ نمیتونستم‌ تنکون‌ بدم که بده
  لطفا کمکم‌ کنید چون با مادرم‌ و برادرم‌ خوابهای‌ عجیبی میبینیم🌸💛

 2. ممد می گوید

  من در خواب پشت تلویزون عنکبوتی دیدم که حرکت نمیکرد و ثابت بود و من با ناراحتی و ترس اونو نگاه میکردم. تعبیرش چی میتونه باشه؟

 3. علی می گوید

  من خواب دیدم کلی مورچه سیاه کوچک توی خونه هست که یه عنکبوت نسبتا بزرگ رو شکار کردن و من با سمپاشی همه رو تارومار کردم تعبیرش چی میتونه باشه؟ ممنون