تعبیر مورچه – تعبیر خواب متفاوت – دیدن مورچه درخانه

()
در این مطلب از سایت ، به تعبیر خواب مورچه از دیدگاه تعبیر کننده ها و روانشناسان غربی اشاره شده است.در انتهای مطلب نیز ، برخی از تعبیر خواب های قدیمی و سنتی درباره دیدن خواب مورچه را می توانید بخوانید.

تعبیر خواب مورچه چیست ؟

در زیر به تعبیر های مختلف درباره مورچه اشاره شده است و هر شماره مربوط به تعبیر کننده های مختلف می باشد.
1 ) اگر در خواب تعداد زیادی مورچه در خانه ببینید نشان دهنده این است که شما وقت ارزشمند خود را صرف امور بیهوده و کوچک می کنید.احتمال دارد چند نفر از اطرافیان شما فکر شما را درگیر خود کرده اند و شما از کارهای مهم خود غافل شده اید.
2) مورچه ها سخت کار می کنند و تا پای جان از خانواده و گروه خود دفاع می کنند.اگر در خواب تعداد زیادی مورچه و یا حتی لشکر مورچه بینید می توان به این معنی باشد که شما برای رفاه خانواده خود سخت تلاش می کنید و در این راه شدیدا آسیب دیده اید و خسته هستید. ادامه دادن این رویه می تواند مانند سم ، شما را به کشتن بدهد.
3 ) اگر در خواب تعداد زیادی مورچه ببینید می تواند به این معنی باشد که کسی یا کسانی به طور مداوم در حال آزار و اذیت شما هستند و باعث درگیری ذهنی و فکری شدید شما شده اند.این افراد می توانند باعث عقب ماندن شما در زندگی شوند.اگر در خواب ببینید که این مورچه ها را می کشید به این معنی است که شما در حال مبارزه با این افراد هستید و سعی می کنید آنها را از زندگی خود بیرون کنید.
تعبیر خواب مورچه چیست ؟
تعبیر خواب مورچه چیست ؟

تعبیر خواب تعداد زیادی مورچه در خانه = کسانی باعث آزار و اذیت شما هستند

4 ) اگر یک تپه پر از مورچه در خواب ببینید به این معنی است که شما با یک مشکل خانوادگی بسیار بزرگ روبرو هستید. به احتمال زیاد این مشکل بزرگ خانوادگی در حال از هم پاشیدن زندگی شماست و ممکن است حتی به جدایی یا طلاق منجر شود . اگر ببینید در خانه کسی پر از مورچه است می تواند به این معنی باشد که آن فرد در زندگی خود دچار مشکل شده است و شما به عنوان شاهد در حال رفع مشکلات آنها هستید.

5 ) اگر ببینید که تعداد زیادی مورچه را از خانه خود بیرون کردید می تواند نشانه این باشد که مشکلات زیادی در کسب و کار خود داشتید ولی با هوشمندی آن مشکلات را رفع کرده اید و در شغل خود موفق هستید .

6 ) اگر در خواب ببینید که مورچه ها در خانه شما هستند و یکی از اعضاء خانواده را گاز می گیرند و یا حتی می خورند می تواند نشانه این باشد که شما آن فرد از اعضاء خانواده خود را رنجانده اید ولی از این کار خود پشیمان هستید.

مطلب پیشنهادی : تعبیر خواب مرده

7 ) اگر در خواب ببینید که به طور اتفاقی پا روی مورچه گذاشتید و یا ناخواسته تعدادی مورچه را کشتید می تواند به این معنی باشد که شما ناخواسته و بدون اطلاع درگیر یک مشکل خانوادگی و یا شغلی شده اید که در بروز این مشکل مقصر نیستید.اگر در خواب ببینید که به اشتباه پا روی مورچه گذاشتید ولی مورچه ها زنده هستند نشان دهنده این است که شما وارد مشکلی شده اید که در آن تقصیری ندارید ولی مشکل بزرگی نیست و بدون دلیل فکر خود را مشغول کرده اید و بیش از حد نگران هستید.

8 ) اگر در خواب ببینید که مورچه ها بر روی اندام و بدن شما در حال حرکت هستند نشان دهنده این است که اظطراب و استرس خیلی زیادی دارید.

9 ) دیدن خواب مورچه می تواند نشان دهنده وجود یک خرابکار در زندگی شخصی و یا شغل شما باشد. این فرد در حال نابود کردن شماست ولی کار خود را به آرامی و موزیانه انجام می هد.کسی در گروه شما وجود دارد که می خواهد اتحاد بین اعضاء گروه را از بین ببرد.شما او را می شناسید و می دانید که وجود او برای شما مضر است ولی به هر دلیلی نمی توانید او را از خود دور کنید. برای مثال ممکن است همسر شما با شما در یک محل کار می کند ولی نسبت به همکاران شما و روابط آنها با شما حسادت دارد و می خواهد بین شما و همکاران شما را خراب کند.شما به دلیل علاقه ای که به همسر خود دارید نمی توانید او را از خود دور کنید در حالی که این علاقه باعث خواهد شد که شما در کار خود شکست بخورید.

مطلب پیشنهادی : تعبیر خواب بارداری

10 ) اگر تعداد زیادی مورچه در خانه خود ببینید می تواند نشان دهنده این باشد که یک مشکل کوچک در حال نابود کردن خانه و زندگی زناشویی شماست.درست مثل زندگی واقعی که در آن مورچه ها می توانند به مرور و در عرض مدت کوتاهی یک خانه بزرگ را ویران کنند.

11 ) دیدن خواب مورچه نشانه وجود خطر است.این خطر می تواند روابط اجتماعی و دوستان شما را تحت تاثیر قرار دهد .

دیدن مورچه زرد در خواب
دیدن مورچه زرد در خواب

دیدن مورچه بر روی دست یا پا = شما اضطراب و استرس زیادی دارید

12 ) دیدن مورچه در خواب می تواند نشانه نعمت باشد. ممکن است رونقی در کارتان اتفاق بیافتد.

13 ) کشتن مورچه در خواب می تواند نشان دهنده حل یک مشکل کوچک باشد .

14 ) خوردن مورچه در خواب نشان دهنده این است که شما برای رفاه خانواده خود از هیچ کاری دریغ نمی کنید.به هر طریقی که می توانید ، مشکلات زندگی زناشویی خود را رفع می کنید.

15 ) اگر ببینید که تعداد زیادی مورچه بر روی تخت خواب شما هستند نشان دهنده این است که شما در رابطه جنسی خود دچار مشکل هستید. اگر ببینید که این مورچه ها را کشتید نشان دهنده این است که شما در حال تلاش برای رفع این مشکل جنسی خود هستید.

16 ) اگر در خواب ببینید که به مورچه غذا می دهید نشان دهنده این است که دشمن شما بسیار ضعیف است و شما  سعی دارید روابط دوستی را با او آغاز کنید. اگر ببینید که مورچه ها در حال خوردن شما هستند نشان دهنده وجود یک یا چند دشمن قوی است که در حال نابود کردن شما هستند و شما راه فراری برای خود پیدا نمی کنید.

17 ) دیدن مورچه زرد در خواب می تواند نشانه این باشد که شما با فردی نوعی شراکت را آغاز کرده اید ولی به او اطمینان کافی را ندارید.در این شراکت باید احتیاط کنید.

18 ) اگر در خواب ببینید که مورچه ها در حال راه رفتن بر روی صورت شما هستند نشان دهنده این است که شما کار جدیدی را آغاز کرده اید که شدیدا از آغاز این کار پشیمان هستید.

19 ) دیدن مورچه سیاه در خواب نشان دهنده مشکلات خانوادگی شماست .

20 ) دیدن مورچه قرمز نشان دهنده مشکل در روابط عشقی شماست. ممکن است به شما خیانت شده باشد و شما هنوز از این مورد در عذاب هستید.

21 ) اگر در خواب ببینید که مورچه ها به صورت خطی و منظم در حال عبور هستند نشان دهنده این است که شما در یک رابطه عشقی شکست خورده اید و در حال برنامه ریزی برای رابطه جدید هستید تا از عشق قبلی خود انتقام بگیرید. این کار به ضرر شماست.کمی صیر کنید.

22 ) دیدن مورچه در خواب نشان دهنده نارضایتی شما از زندگی روزانه تان است.شاید احساس تنهایی می کنید و حس می کنید که دیگران شما را فراموش کرده اند و برای آنها بودن یا نبودن شما اهمیتی ندارد.شما انسان سخت کوشی هستید ولی مشکلات ریز و دلخوری های کوچک را بسیار بزرگ می کنید و به همین دلیل از دیگران رنجیده شده و از آنها دور می شوید.ادامه این روش می تواند باعث دوری شما از اجتماع و ترد شدن شما شود. قبل از اینکه بسیار دیر شود ، برای تغییر این رفتار خود چاره ای بیاندیشید.

23 ) لوک اویتنهاو درباره دیدن خواب مورچه اعتقاد دارد که مورچه نماد رونق در کسب و کار است .

24 ) آنلی بیتون درباره این خواب می گوید : دیدن مورچه در خواب نشان دهنده وجود آزار و اذیت های کوچک در زندگی روزمره شماست .

تعبیر خواب های قدیمی درباره دیدن مورچه در خواب
تعبیر خواب های قدیمی درباره دیدن مورچه در خواب

تعبیر خواب های قدیمی درباره دیدن مورچه در خواب

امام صادق (ع) درباره تعبیر خواب مورچه می فرماید :

تعبیر خواب کشتن مورچه :

دیدن مورچه های کوچک در خواب و کشتن آنها نشان دهنده ضعف شما است.دیدن مورچه های سیاه و مرده در خواب می تواند به معنی حیله و حقه باشد.اگر در خواب ببینی که  مورچه های مرده در داخل لباس شما وجود دارد به معنی این است که از اهداف خود مطمئن نیستید.

تعبیر خواب مورچه از نظر ابراهیم کرمانی

دیدن مورچه با هر رنگی که باشد می تواند نشانه عدل و انصاف بیننده خواب باشد.اگر در خواب ببینید که مورچه ها به شما حمله کردند می تواند نشان دهنده این باشد که شما همسری دارید که بسیار نگران شماست و به شما وفا دار است .اگر در خواب ببینی که مورچه های سیاه بر روی بدن تو در حال راه رفتن هستند به این معنی است که کاری را شروع کرده ای که درست نیست و به زودی از آن پشیمان خواهی شد.

مطلب پیشنهادی : تعبیر خواب نوزاد

تعبیر خواب مورچه از نظر ابن سیرین

ابن سیرین در این باره می گوید: اگر دیدی مورچه سیاه و بزرگی روی بدنت راه میرود و غذا در دهان دارد نشانه خوبی است و نشان دهنده این است که کسب و کارت رونق خواهد گرفت و روزی فراوانی به دست خواهی آورد .اگر در خواب ببینید که تعداد زیادی مورچه را می کشی نشان دهنده این است که افراد زیادی سعی دارند تا به شما آسیب برسانند و شما باید جلوی انها را بگیرید . اگر ببینید که کسی به شما غذایی داد که داخل آن مورچه وجود داشت نشانه این است که شما بیماری دارید که شفا پیدا خواهد کرد.

تعبیر خواب مورچه از نظر دانیال نبی

راه رفتن مورچه بر روی بدن و اندام های بدن خوب نیست و نشان دهنده انجام کارهایی است که عاقبت خوبی ندارند .

تعبیر خواب مورچه از نظر حضرت یوسف

اگر در خواب مورچه بالدار ببینید نشانه اصراف در خرج کردن اموال است .

این مطلب برای شما مفید بود ؟

ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین آراء / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که به این نویسنده امتیاز میده 🙂

خیلی متاسفم که مطلب رو دوست نداشتی

برای ارتقاء مطلب کمکم میکنی ؟

لطفا دلیل اینکه مطلب رو دوست نداشتی بهم بگو

نظر یا سوال شما در این مورد چیه ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود و محرمانه است.در صورتیکه ایمیل معتبر و بدون www وارد کنید دیگران میتوانند به شما پاسخ دهند و این پاسخ برای شما ایمیل خواهد شد.

12 نظر ارسال شده است.
 1. ستاره می گوید

  سلام
  من خواب دیدم برای چند نفر از خانومای فامیل چادر مشکی خریدم که خیلی از دوختش خوششون اومده بود بعد خودموداخل یه مسجد دیدم که از گوشه پنجره ها کلی مورچه سیاه به ردیف رفت و آمد داشتن منم سمپاشی برداشته بودم مسجد رو سمپاشی کنم که دو تا تشک وسط مسجد پهن بود میگفتم اینا رو بردارین میخوام سم بزنم اما به مورچه ها آسیبی نزدم. کنار مسیر مورچه‌ها هم یه سوراخی بود یه چیزی مثل دم مار زنگی تکون می‌خورد

 2. وحید می گوید

  سلام خواب دیدم مورچه های ریز سیاه روی دیوارهای خانه حرکت میکنند و من با یک نوع رنگ و یا اسپری بهشون زدم و همونجا خشک شدند.

 3. jalal Mirza می گوید

  خواب دیدم تعداد زیادی مورچه های بالدار روی بدن و پاهای من مینشستن و من سعی داشتم اونارو از خودم دور کنم

 4. مریم می گوید

  سلام من خواب دیدم ازسینه راستم بافشاردادنم مورچه سیاه بیرون میا وبعد یه تعدادزیادیش رو من کشتم ولی هنوزم زیادبیرون میامد مورچه های بزرگ که شاخک بزرگ داشتن ازشون میترسیدم

 5. هور می گوید

  درود.راه رفتن مورچه سبز پشت گوش چپ .وبال دراوردن و پرواز کردن وبیدار شدن . در سپیده صبح . لطفا با اندیشه کامل راستی و درستی پاسخ دهید. 11:11

 6. احسان می گوید

  جواب تعبیرم کی میاد؟

 7. احسان می گوید

  سلام مورچه های زیادی دورهم چسبیده بودند مثل توپ وزیرتخت وجاهایی پنهان شده بودند

 8. ویانا می گوید

  خواب دیدم با چند نفر دنبال یه مورچه آبی میگشتم مورچه هایی به لانه میرفتن رفتیم نگاه کنیم که دیدم یه مار زرد بزرگ به مادرم حمله کرد من که دادوبیداد کردم به طرف من اومد و مادرم فرار کرد ولی هرکاری کرد که نیشم بزنه نمیذاشتم همش جا خالی میدادم

 9. صلاح می گوید

  سلام.
  خواب دیدم مورچه های زیادی از کنار خانه ما رد میشدن و به طرف قبله حرکت میکردند، همه ی آنها آذوقه در دهن داشتن و مسیر حرکتشون قرمز رنگ بود ولی خود مورچه ها سیاه بودن. هر از گاهی چند نفر با دویدن از مسیرشون میرفتن.

 10. مجید می گوید

  خواب دیدم که مورچه ها وکرم ها به من حمله کردن و توی بدنم زیر پوست من رفتند و راه می روند

 11. قمر می گوید

  سلام خواب دیدم مادرشوهرم که به رحمت خدارفتند روی دهان و سینه ایشان مورچه رد میشد و من مورچه هارا ازروی مادر شوهرم زدم کنار

  1. جهانی می گوید

   سلام حلالش کن