تعبیر خواب مار – تعبیر متفاوت – دیدن مار در خواب به چه معنی است؟

()

تعبیر خواب مار چیست ؟

مارها معمولا نماد ترس و وحشت هستند و دیدن خواب مار نیز تقریبا همین معنی را می تواند داشته باشد.برای اینکه بتوانید معنی خواب مار را تفسیر کنید باید به چند مورد دقت خاصی داشته باشید :

 • مار در خواب شما چه کاری انجام می داد؟ آیا خواب بود؟ آیا شما را نیش می زد ؟ آیا از شما می ترسید ؟ و …
 • چه نوع ماری در خواب دیدی و آن مار چه رنگی بود ؟
 • حس شما به آن مار در خواب چگونه بود ؟ آیا از آن مار می ترسیدید؟ آیا مار را کشتید ؟ و ….
تعبیر خواب مار چیست ؟
تعبیر خواب مار چیست ؟

در ادامه این مطلب به برخی از تعبیرهای روانشناسان غربی در مورد خواب مار اشاره شده است.هر شماره در این متن ، مربوط به تعبیر کننده های مختلف است.

1 ) اگر در خواب ببینید که مار به شما نزدیک می شود و شما از آن به شدت می ترسید می تواند اینگونه تعبیر شود که شما در بیداری از چیزی ، کسی یا اتفاقی به شدت ترس دارید.

برای مثال ممکن است نگران از دست دادن شغل خود هستید و یا می ترسید که همسر خود را از دست بدهید .دیدن مار در خواب معمولا به دلیل این است که شما در بیداری بسیار مضطرب هستید و از چیزی می ترسید.

مطلب مرتبط : تعبیر خواب مرده

2 ) مار می تواند نماد سرکوب نیاز جنسی شما باشد.ممکن است در زندگی زناشویی با همسر خود دچار مشکل شده اید و از این بابت استرس و نگرانی دارید.

3 ) دیدن مار در خواب می تواند نماد آرزوهای سرکوب شده شما باشد.ممکن است در بیداری آرزوهای بزرگی داشته اید ولی بنا به هر دلیلی نتوانستید به آنها برسید و سعی می کنید انها را فراموش کنید.

4 ) اگر در خواب ببینید که مار شما را نیش زد می تواند نماد فردی در زندگی شما باشد که در حال اذیت روحی و جسمی شماست.

ممکن است کسی در گذشته به شما آسیب رسانده است و در ناخودآگاه شما هنوز اثراتی از آن وجود دارد.برای این مشکل خود راه حلی پیدا کنید در غیر این صورت می تواند باعث مشکلات روحی برای شما شود.

تعبیر خواب نیش زدن مار = فردی در زندگی شما است که در حال اذیت روحی و جسمی شماست

5 ) نیش مار می تواند نماد تغییر چیزی در زندگی شما باشد.اگر در خواب ببینید که مار پای شما را نیش زد ، باید در این تغییر و تحول بزرگ کمی با احتیاط عمل کنید.

6 ) دیدن خواب مار سیاه می تواند اینگونه تعبیر شود که در زندگی شما یک مشکل بزرگ وجود دارد که باعث سرگردانی شما شده است و هیچ راه حلی برای عبور از این مشکل به ذهن شما نمی رسد.

این خواب نشان می دهد که شما در معرض ابتلا به افسردگی هستید و حل نشدن این مشکل می تواند شما را دچار بیماری های روحی و روانی کند.

ضمیر ناخودآگاه شما با این خواب به شما اخطار می دهد.ممکن است بدی یا خیانتی به کسی کرده اید و در حال حاضر احساس گناه می کنید.

در هر صورت دیدن یک مار سیاه در خواب حتی اگر به شما آسیبی وارد نکند نشان دهنده برزو یک مشکل روحی و روانی خطرناک در شماست .

7 ) دیدن مار قرمز در خواب نشان دهنده شور و شوق شماست و معمولا به روابط جنسی شما اشاره دارد.احتمالا در یک رابطه جنسی جدید قرار دارید و یا به تازگی ازدواج کرده اید.اگر مار شما را نیش زد ممکن است خیانتی به شما شده است و شما هنوز نتوانستید این خیانت جنسی را فراموش کنید.

دیدن مار دوسر در خواب نشانه ترس و عصبانیت سرکوب شده شما است
دیدن مار دوسر در خواب نشانه ترس و عصبانیت سرکوب شده شما است

تعبیر خواب مار سیاه = در زندگی شما یک مشکل بزرگ وجود دارد

8 )  اگر در خواب دیدید که مار در خانه شما وجود دارد و یا خوابیده است ، قبل از همه باید توجه کنید که آیا اینجا واقعا خانه شماست یا خیر . موضوع دیگری که باید توجه کنید این است که چه کسی در خانه است ؟

آیا شما در خانه تنها هستید و یا یک یا چند نفر از اعضاء خانواده نیز در خانه حضور دارند.دیدن خواب مار در خانه معمولا اینگونه تعبیر می شود که شما در خانه و خانواده خود مشکلی دارید.این مشکل می تواند مالی ، جانی و یا جنسی باشد.

 • اگر در خواب ببینید که مار در خانه شما به فرزندتان آسیب رساند و یا اورا نیش زد به این معنی است که شما با فرزندان خود مشکل دارید.اگر همسر شما را نیش بزند نیز به همین معنی است .
 • اگر ببینید که مار در خانه شما خوابیده است و کسی در خانه نیست به این معنی است که شما مشکل مالی دارید و در تامین هزینه های خانواده خود دچار مشکل شده اید.
 • اگر هیچ تلاشی برای بیرون کردن مار از خانه نمی کنید ، از خانه و محل زندگی فعلی خود راضی نیستید.
 • اگر از ماری که در خانه شماست فرار کنید می تواند به این معنی باشد که شما در خانه خود مشکلات خانوادگی دارید و بجای حل این مشکلات ، فقط از آنها فرار می کنید.
تعبیر خواب مار زرد
تعبیر خواب مار زرد

9 ) اگر در خواب مار مرده ببینید و یا خودتان مار را بکشید معمولا علامت خوبی است و نشان دهنده این است که شما مشکل بزرگی داشتید که توانستید آن را حل کنید.

کشتن مار می تواند به این معنی باشد که شما در زندگی خود سعی می کنید بر ترس های خود غلبه کنید و آدم شجاعی هستید .اگر در خواب ببینید که بعد از کشتن مار احساس رضایت و غرور می کنید نشان دهنده این است که در بیداری موفقیت بزرگی به دست آورده اید و از ته دل از این موضوع خوشحال هستید .

اگر در خواب ببینید که بعد از کشتن مار احساس گناه و عذاب وجدان می کنید ، به معنی این است که مشکل بزرگی در زندگی خود دارید و از روبرو شدن با آن مشکل می ترسید .

10 ) دیدن مار زرد در خواب نشان دهنده هوش و توانایی ذهنی شماست .اگر در خواب ببینید که یک مار زرد خوابیده است به معنی این است که مسئله ای ذهن شما را بسیار به خود درگیر کرده است و شما تصمیم دارید به هر شکل که می توانید ، راه حل این مسئله را پیدا کنید.

تعبیر خواب مار زرد = شما فرد باهوشی هستید

11 ) اگر شما زن هستید و در خواب یک مار باردار ببینید به این معنی است که شما باردار شده اید.اگر این مار سیاه باشد بچه شما پسر است و اگر سفید باشد شما یک دختر حامله هستید.

اگر یک مار قرمز ببینید نشان دهنده این است که یکی از نزدیکان و یا عزیزان شما باردار است .مار باردار سبز نشان دهنده این است که شما برای بارداری آماده هستید .

12 ) اگر در خواب تعداد زیادی مار ببینید نشان دهنده این است که شما منبع پر قدرت انرژی مثبت هستید.این انرژی می تواند انرژی جنسی نیز باشد.

13 ) اگر در خواب مار ترسناک و زشت ببینید می تواند نشانه هشدار باشد.احتمالا فردی خطرناک در بین نزدیکان و دوستان شما وجود دارد و شما سعی دارید بدون ایجاد حساسیت و درگیری ، او را از خود دور کنید.

مطلب پیشنهادی : تعبیر خواب بارداری

14 ) دیدن مار دوسر در خواب نشانه ترس و عصبانیت سرکوب شده شما است.این خواب همچنین می تواند نشانه این باشد که شما در بین دو احساس مخالف و متفاوت گیر کرده اید.

شما باید مشکلات و برنامه های زندگی شخصی خود را  دوباره بررسی کنید و بهترین راه را انتخاب کنید. اگر در انتخاب بین عقل و احساسات گیر کرده اید ، حتما راه عقلانی را انتخاب کنید.

تعبیر خواب مار در مذاهب مختلف

در برخی از ادیان مار به عنوان موجودی عجیب و خطرناک در نظر گرفته می شود.اگر در خواب ببینید که مارها در حال تعقیب شما هستند و یا شما را نیش زدند ، نشان دهنده این است که چیزی در زندگی شما وجود دارد که در حال آسیب رسانی به شماست و اگر او را از زندگی خود بیرون نکنید در آینده نزدیک آسیب بزرگی به شما خواهد رساند.

در برخی از ادیان ، مار همان حیوانی است که آدم و حوا را به خوردن میوه ممنوعه تشویق کرد.(در برخی از ادیان نیز ، گربه آدم و حوا را به خوردن میوه ممنوعه تشویق کرده است)

در دین مسیحیت دیدن خواب مار می تواند نشانه میل جنسی فرد باشد.نیش زدن مار نشان دهنده خیانت جنسی و فریب و نیرنگ است .

در برخی از تعبیر خواب های چینی از مار به عنوان نماد هوشمندی و حقه بازی یاد می شود.اگر در خواب ببینید که مار به اژدها تبدیل شده است می تواند اینگونه تعبیر شود که شما رشد شخصیتی بزرگی را تجربه کرده اید .

در یونان باستان دیدن خواب مار نماد حرفه پزشکی بود.زیگموند فروید دیدن خواب مار را نماد امیال جنسی فرد می داند .

فروید اعتقاد دارد اگر در خواب ببینید که مار شما را نیش زد و یا آلت تناسلی شما تبدیل به مار شد می تواند نشانه تجاوز جنسی به شما در کودکی باشد .

تعبیرهای قدیمی و سنتی درباره دیدن خواب مار

تعبیر خواب مار از نظر ابن سیرین

ابن سیرین درباره تعبیر خواب مار می گوید : تعبیر دیدن مار در خواب دشمن پنهان است.

اگر در خواب ببینی که مار در خانه تو است نشان دهنده این است که آن دشمن پنهان یکی از اعضاء خانواده است.اگر مار در جایی خارج از خانه باشد نشان دهنده این است که این دشمن کسی خارج از اعضاء خانواده شما است .

اگ در خواب ببینی که با مار جنگیدی و مار را کشتی به این معنی است که با دشمنت درگیری و دعوا می کنی .اگر مار تو را کشت ، دشمن بر تو پیروز خواهد شد. اگر ببینی که مار را نصف کردی ، اینگونه تعبیر می شود که از اموال دشمنت به تو سودی خواهد رسید .

مطلب پیشنهادی : تعبیر خواب سیب

اگر در خواب مار بزرگ ببینی تعبیرش این است که با افراد مشهور و بزرگ رفت آمد پیدا می کنی .

تعبیر خواب مار از نظر امام صادق (ع) :

تعبیر خواب مار بر چند وجه است :دشمن مخفی / پادشاهی / سلامت بدن / کامیابی / همسر / آرزو و مراد /

تعبیر خواب مار از نظر منوچهر مطیعی تهرانی:

مار ثروتی است که شما از وجود آن بی خبر هستید.ریشه این تعبیر به آنجا بر می گردد که در داستان ها و افسانه های کهن ، همیشه مار محافظ گنج های پنهان و مدفون است .

این مطلب برای شما مفید بود ؟

ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین آراء / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که به این نویسنده امتیاز میده 🙂

خیلی متاسفم که مطلب رو دوست نداشتی

برای ارتقاء مطلب کمکم میکنی ؟

لطفا دلیل اینکه مطلب رو دوست نداشتی بهم بگو

نظر یا سوال شما در این مورد چیه ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود و محرمانه است.در صورتیکه ایمیل معتبر و بدون www وارد کنید دیگران میتوانند به شما پاسخ دهند و این پاسخ برای شما ایمیل خواهد شد.

12 نظر ارسال شده است.
 1. پری می گوید

  من خواب دیدم دوس پسرم تبدیل به مار سیاه بزرگی شده و من سوار اون شدم

 2. میلاد می گوید

  من خواب دیدم کلی مار هس سحرا خوابیدن با من کاری ندارن یعنی تعبیرش چی میتونه باشه؟؟؟؟

 3. یسنا می گوید

  سلام من خواب دیدم در خانه ای کوچک که خانه ی ما هم نبود تعداد کمی مار مرده به صورت پراکنده هست وقتی وارد خانه شدیم من میترسیدم میگفتم مار،ولی بقیه اعضای خانواده و صاحب خانه براش اصلا مهم نبود میگفتن مهم نیست مرده حتی یک مار هم زیر پایش شد یکی از مار ها یک دفعه متوجه شدم زرد بود اونکه زیر پام شد سیاه بود
  حتی چند روز پیش هم عقرب های زرد و کوچیک دیدم که با پامون میزدیم شون میمیردن یک دفعه همشون حمله کردن بعضیا شون هم تبدیل به شاپرک زشت شدن خیلی ترسناک بود
  اگه میشه تعبیرش کنید

 4. زهرا می گوید

  سلام من خواب دیدم یه مارسیاه کوچک در خانه خالم که زاهدان هسته خونه خالم،درحیاط خانه من و خالم و مادربزرگم بودیم که یک مارسیاه بدنبال من اومد و روی سر من حلقه زد و من بادستم انداختمش پایین تعبیرش چیست ممنون

 5. علی می گوید

  خواب دیدم مار بامن دوست هست ودستی من هست هر کجا میروم دور گردنم بالای دوشم سوار میشود هیچ نوع ضرری به من نمی زند به رنگ سیاهه رنگی زیبا

 6. زینب شیبانیان می گوید

  😍

 7. زینب شیبانیان می گوید

  من خواب دیدم که مار سفید و زرد البته بیشتر زرد بود دور گردنم پیچیده بود و من اصلا از اون نمیترسیدم و خیلی هم دوستش داشتم یعنی تعبیرش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟🤔🤔🤔

 8. شقایق می گوید

  من خواب دیدم که تو اتاقم کمر دایره ای مار به رنگ سفیده دو سر هست و گشاده ومن اونو کمرم میکنم و گشادم میاد
  بعد یکی از مارا زنده میشه و دست منو نیش میزنه

 9. ملیحه می گوید

  سلام و خسته نباشید من خواب دیدم یه مار به رنگ تیره تو خونمون هست و خیلی اذیت میکنه بعد مار وارد بدن من شد جوری که دهنش تو حلق من باز میشد و خیلی اذیت بودم همش گریه میکردم و دیدم مادرما بغل کرده بودم و از ناراحتی گریه میکنم تعبیر خوابما میخوام تشکر از برنامتون

 10. کاوه می گوید

  عالی من از تعبیر ریشه ای و روانشناسانه که همه حالات و کیفیات خواب را به این شکل جداگانه مورد بررسی قرار میده لذت میبرم ممنون از مطالب بسیار مفید ودقیقتون

  1. مهدی حسینی می گوید

   سلام .
   خوشحالم که مورد پسندتون بوده .

   1. سلطان می گوید

    خوب بود