نقش پویان فرم فلز خوارزمی در صنعت برش لیزری

در دنیای امروز برای ساخت اشیای مختلف، توجه به جزئیات اهمیت فوق العاده ای دارد. در حقیقت جزئیات به خوبی نشان می دهند که یک کار تمیز و اصولی انجام شده و یا اینکه یک پروژه ساخت به شکل کاملاً عجولانه پیش رفته است. نقش پویان فرم فلز خوارزمی در صنعت برش لیزری نقش پویان فرم فلز خوارزمی در صنعت برش لیزری گاهی توجه به جزئیات، همه چیز را در مورد یک اثر بیان می کند. به طور کلی برای ایجاد برش در یک جسم، ساعت ها کار به شکل دقیق و جزئی نیاز است اما از آن جایی که تکنولوژی اساساً همیشه همه فعالیت ها را ساده تر می کند، امروزه با استفاده از برش لیزر، خدمات برشکاری لیزر و خدمات برش لیزری، می توان این کار را در زمانی بسیار کوتاه تر و با کیفیتی بسیار مطلوب تر از گذشته انجام داد.

تکنولوژی برش لیزری چیست؟

برش لیزری یک روش مبتنی بر حرارت برای شکل دادن به مواد فلزی و غیر فلزی است. برای اینکه برش لیزر به طور کامل انجام شود، باید چندین عامل مورد توجه قرار گیرد؛ مانند تنظیمات دستگاه برش لیزر، مواد برش داده شده و خواص آن، نوع لیزر و گاز کمکی. امروزه خدمات برش لیزری بسیار متنوعی برای شما در دسترس هستند. برش های ذوبی، اکسیداسیون، حکاکی و غیره به بهترین شکل می توانند در دسترس شما قرار بگیرند. هر کدام از این برش ها را که در نظر بگیرید، کلکسیونی از دقت، ظرافت و کیفیت دریافت خواهید کرد. خدمات برش لیزری  و برش لیزر مزایای قابل توجهی دارد اما گاهی هم می تواند کمی دردسر ساز شود. به یاد داشته باشید که بعضی از اجسام با جنس های مختلف، ممکن است حساسیت زیادی داشته باشند و واکنش خوبی به استفاده از لیزر نشان ندهند. قبل از استفاده از این برش علاوه بر نقاط قوت، باید محدودیت های آن را نیز به دقت مورد بررسی قرار بدهید. این کار به شما کمک می کند که شناخت به مراتب دقیق تر از این فعالیت به دست بیاورید. چند نوع دستگاه برش لیزر وجود دارد؟ چند نوع دستگاه برش لیزر وجود دارد؟

چند نوع دستگاه برش لیزر وجود دارد؟

امروزه به طور کلی سه مدل دستگاه لیزر پر استفاده هستند که به اختصار هرکدام را توضیح میدهیم

دستگاه لیزر گازی / لیزر کاتر دی اکسید کربن

در این دستگاه ها برش لیزر با استفاده از تحریک الکتریکی گاز دی اکسید کربن انجام می شود. دی اکسید کربن در این دستگاه لیزر به دلیل واکنش شیمیایی ترکیب گاز هایی مانند نیتروژن و هلیوم تولید می شود. دستگاه های لیزر گازی نسبت به دستگاه های لیزر فایبری، می توانند بدون آن که برق بیشتری مصرف کنند، در سطوح عمیق تری نفوذ کنند. علاوه بر آن وقتی از این نوع خدمات برش لیزری برای برشکاری روی سطوح ضخیم استفاده می شود، نتیجه ی آن تمیز تر خواهد بود. دستگاه های لیزر گازی از رایج ترین دستگاه های لیزر هستند چرا که هم قیمت مناسبی دارند، هم کارایی بالایی دارند و هم می توانند روی سطوح مختلفی مانند شیشه، چرم، کاغذ، چوب، اکریلیک و بعضی از پلاستیک ها و فوم ها کار کنند.

دستگاه لیزر کریستال

خدمات برشکاری لیزر  در دستگاه کریستال نسبت به لیزر کاتر های گازی، می توانند روی سطوح سخت تر و ضخیم تری برشکاری، خمکاری‌ و پانچ را انجام دهند. دلیل این امر این است که دستگاه لیزر کریستال، از طول موج های بلندتری نسبت به دستگاه گازی استفاده می کند. طول موج های بلند تر باعث می شود قدرت و شدت اشعه ی لیزر نیز بیشتر باشد؛ اما از آن جایی که این دستگاه بسیار قوی است و با قدرت بالا کار می کند، قطعات آن نسبتاً زود خراب می شوند و نیاز به تعمیر و رسیدگی دارند.

دستگاه لیزر فایبر گلس / لیزر کاتر فایبری

در این دستگاه، برش لیزر با استفاده از فایبر گلس انجام می شود. اشعه ی لیزر در این دستگاه ها از قطعه ای به نام Seed Laser تولید می شود و سپس با کمک فایبر های ویژه تقویت می شود. در مقایسه با لیزر های گازی، از آن جایی که لیزر های فایبر قطعات متحرک ندارد، برق کمتری مصرف می کنند و از این جهت مقرون به صرفه هستند. این دستگاه ها می توانند روی هر دو سطوح فلزی و غیر فلزی کار کنند. اگر چه خدمات برش لیزری از بعضی جهات شباهت هایی به لیزر های کریستال دارد، اما مزیت مهم برش لیزر فایبری این است که ماندگاری بیشتری دارد و قطعات آن نیاز به تعمیر و رسیدگی دائمی ندارند. علاوه بر آن قیمت این دستگاه نسبت به دستگاه لیزر کریستالی ارزان تر است.

مزایای تکنولوژی برش لیزری

مزایای برش لیزری

برش لیزری نسبت به برش هایی با مشخصات دیگر، مزایای بسیار زیادی دارند. این مزایا اصلی ترین دلیل برای تبدیل شدن این متد به یکی از بهترین و ایده آل ترین متد های برش به شمار می روند. -دقت بالا و توجه به جزئیات در برش لیزر -به دست آمدن لبه های باکیفیت تر -رسیدن به عرض باریک‌تر در جسم -جلوگیری از هدر رفتن مواد -امنیت بیشتر اپراتور برش -نیاز کم‌تر به پرداخت هزینه تعمیرات و نگهداری شاید دستگاه های  برش لیزری در گذشته بسیار محدود بودند اما امروزه برای لیزرکات، دستگاه های بسیار متنوعی وجود دارد و این دستگاه ها به کمک علم روز، دائماً در حال به روز شدن هستند. اولین نکته در مورد استفاده از دستگاه های خدمات برش کاری لیزر، بهره بردن از دقت بسیار زیاد برای رقم زدن برش های پیچیده است. در این برش ها گوشه ها و لبه های کار بسیار تمیز از آب در می آیند و نیازی به دوباره کاری و اصلاح مجدد، وجود نخواهد داشت. پویان فلز خدمات برش لیزری را همگام با آخرین تغییرات روز دنیا پویان فلز خدمات برش لیزری را همگام با آخرین تغییرات روز دنیا یکی دیگر از مزایای مهم دیگر برش لیزر و خدمات برش لیزر، باریک شدن و تمیز درآمدن عرض کار است. با استفاده از این متد برش، مواد اولیه کم تری هدر می رفتند و جسم، صدمه نمی بیند. غیرتماسی بودن این برش، همه چیز را مطلوب تر و ساده تر می کند و این روش برای برش، در درازمدت به لحاظ مالی نیز کاملا به صرفه خواهد بود. شاید هزینه های لازم برای در نظر گرفتن این نوع برش، در نگاه اول کمی زیاد تر از سایر روش ها به نظر برسند اما اگر یک برنامه طولانی مدت و یک نگاه برنامه محور داشته باشد، انتخاب این روش کاملاً به سود شما خواهد بود. انجام چند کار به صورت همزمان، در کاهش هزینه های کلی موثر خواهد بود. موضوع مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، این است که با انتخاب این متد، شما زمان کم تری را برای برش صرف می کند. این کار نیز موجب کاهش چشمگیر هزینه ها برای شما خواهد شد. به ویژه اگر صاحب یک صنعت بزرگ هستند که هر لحظه در آن، اهمیت خاص خودش را دارد. اگر برش لیزری را یک انتخاب مطلوب و ایده آل برای خود می دانید، پویان فلز خدمات برش لیزری را همگام با آخرین تغییرات روز دنیا و با بهترین استاندارد های جهانی، برای شما انجام خواهد داد. پویان فلز با سال ها تجربه درخشان در خصوص فعالیت های برش، این کار را به شکل حرفه ای برای شما ارائه خواهد کرد.
نظرات: 0 مشاهده