اخطار ! تزریق سیلیکون به منظور افزایش سایز ، خطرناک است

FDA در بیانیه جدید خود به مراکز بهداشتی و بیمارستان ها هشدار داد که استفاده از تزریق سیلیکون برای افزایش سایز سینه ، باسن ، لب ، گونه و سایر نقاط بدن به هیچ عنوان مورد تایید این سازمان نبوده و خطرات و عوارض جدی زیادی به همراه دارد . استفاده از سیلیکون تزریقی برای سفت و بزرگ کردن سایز قسمت های مختلف بدن میتواند تا سالها باعث بروز عوارض جدی شود . این سیلیکون ها توسط بدن جذب نمیشوند و برای همیشه در بدن خواهند ماند . در صورتی که شما از تزریق سیلیکون استفاده کرده اید و دچار عوارض نشده اید ، به این معنی نیست که این عمل برای شما خطری نداشته است . برخی از عوارض تزریق سیلیکون ، سال ها بعد از عمل ، بروز خواهند کرد .

تزریق سیلیکون به منظور افزایش سایز ، خطرناک است

همچنین سیلیکون به راحتی در بدن پخش میشود و ممکن از از جای خود حرکت کند . تزریق سیلیکون در بخش هایی از بدن که دارای رگ های خونی زیادی است ( مانند سینه و باسن ) میتواند مشکلات جدی به همراه داشته باشد . این سیلیکون ها به مرور زمان میتوانند حرکت کرده و باعث مسدود شدن رگ های خونی و در نتیجه باعث  آمبولی ، سکته قلبی و سکته مغزی و در نهایت مرگ شوند .

بسیار از عوارض جانبی سیلیکون تزریقی دائمی بوده و گاهی حتی با عمل خارج کردن سیلیکون نیز از بین نمیروند .این در حالی است که عمل خارج کردن سیلیکون نیز به نوبه خود ، عوارض جانبی جدی به همراه دارد .

تزریق سیلیکون فقط و فقط به عنوان جایگزین مایع زجاجیه چشم مورد تایید FDA  بوده و بغیر از این، استفاده دیگری ندارد . اف دی ای شدیدا توصیه میکند که از تزریق سیلیکون به هیچ عنوان برای مقاصد افزایش سایز سینه ، باسن ، لب ، عضلات و ... استفاده نکرده و به تبلیغات دروغین در این مورد توجهی نکنید .

از تزریق سیلیکون به هیچ عنوان برای مقاصد افزایش سایز سینه ، باسن ، لب ، عضلات و ...

در این اطلاعیه ، آمده است که :

  • تمام مراکز بهداشتی و درمانی و زیبایی توجه داشته باشند که تزریق سیلیکون بجز در موارد جایگزینی مایع زجاجیه چشم مورد تایید اف دی ای نبوده و زیان آور است .
  • تزریق سیلیکون در سایر نقاط بدن برای سفت شده و یا افزایش سایز ، باعث عوارض جدی و حتی مرگ میشود .
  • بسیاری از عوارض تزریق سیلیکون در حال حاضر ناشناخته هستند و تحقیقات کاملی در این مورد صورت نگرفته است .
  • تمام کارکنان و پرستاران مراکز درمانی باید درباره علائم و عوارض احتمالی تزریق سیلیکون آگاهی های لازم را داشته باشند و آموزش های مورد نیاز را دیده باشند . عوارض لحظه ای در زمان تزریق سیلیکون میتواند شامل : سکته مغزی ، سکته قلبی ، آمبولی و تنگی نفس باشد . ( اکثر در زمان تزریق سیلیکون به سینه و باسن این عوارض شایع تر هستند )

توصیه FDA برای کسانی که تصمیم به تزریق سیلیکون دارند  :

  • قبل از اقدام به تزریق سیلیکون برای بزرگ کردن سینه و باسن و ... درباره عوارض جانبی بعدی آن از پزشک خود سوال کنید و آگاه باشید که این روش توسط هیچ سازمان تحقیقاتی تایید نشده است ( بجز برای تزریق سیلیکون بجای مایع درونی چشم )
  • در صورتی که بعد از تزریق سیلیکون دچار علائم سکته قبلی یا سکته مغزی شدید ، سریعا با 115 تماس بگیرید .
  • محل تزریق سیلیکون را همیشه مورد بررسی قرار دهد تا در صورت ایجاد عفونت و یا تشکیل هر گونه توده ، درمان های لازم را آغاز نمایید .

تهیه و ترجمه اختصاصی از بخش تحریریه مجله اینترنتی پاموه / pamuh.com  

نظرات: 0 مشاهده