استفاده از کرم ضدآفتاب برای زنان باردار

دوران بارداری یکی از حساس‌ترین دوره‌های زندگی مادران محسوب می‌شود که علاوه بر تجربه زیبا و حس خوشایندی که دارد، به مراقبت‌های خاصی نیز نیاز داشته که توجه به آن‌ها سلامتی مادر و فرزند را تضمین می‌کند. زنان باردار معمولا نسبت به مصرف برخی از مواد غذایی با محدودیت روبرو می‌شوند که البته به نفع خودشان است.دعلاوه بر رعایت رژیم غذایی به دلیل حساس شدن پوست در این دوره، نیاز به مراقبت‌های پوستی نیز دارند که در این مورد باید حساسیت بالایی در انتخاب مواد مراقبتی پوست داشته باشند.

استفاده از کرم ضد آفتاب یکی از مهمترین اقداماتی است که یک مادر باردار باید به آن توجه ویژه داشته باشد، اما چه محصول ضد آفتابی برای استفاده در دوره بارداری مناسب است؟ ما در این مقاله قصد داریم در مورد استفاده از کرم ضدآفتاب برای زنان باردار صحبت کنیم و یک راهنمای جامع برای انتخاب این محصول ارائه دهیم. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه نیز، به وبسایت اسنپ شات مراجعه کنید.

ضدآفتاب در بارداری

اهمیت استفاده از کرم ضد آفتاب برای زنان باردار

در دوران بارداری به دلیل تغییراتی که در هورمون‌ها، احساسات و همچنین واکنش‌های بدنی ایجاد می‌شود، ممکن است عوارضی نظیر حساسیت‌های پوستی، کهیر، آکنه و مواردی از این قبیل مشاهده شود که بسیار آزاردهنده هستند. علاوه بر دلایل ذکر شده، ضعف سیستم ایمنی در دوران بارداری نیز ممکن است موجب بروز این عوارض شوند.

لذا مادران باردار برای پیشگیری از درگیر شدن با این مشکلات باید سعی کنند علاوه بر توجه به نوع تغذیه و رعایت نکات مربوط به رژیم غذایی در این دور خاص، به محصولات آرایشی بهداشتی نظیر ضدحساسیت و التهاب، ضد آفتاب و سایر محصولات نیز توجه ویژه داشته باشند و برای خرید لوازم ذکر شده پیش از بروز هرگونه آسیب پوستی اقدام کنند.

چه کرم ضد آفتابی در بارداری استفاده کنیم؟

کرم ضد آفتاب یکی از محصولاتی است که استفاده از آن در دوران بارداری هیچ مانعی ندارد. البته این موضوع باعث نمی‌شود که شما تصور کنید مجاز هستید هر ضدآفتابی را استفاده نمایید. حتما قبل از خرید ترکیبات استفاده شده در فرمولاسیون محصول مورد نظر را بررسی کنید و نمونه‌هایی را انتخاب برگزینید که حاوی درصد بسیار پایینی از مواد شیمیایی جذب شونده باشند، چرا که این ضدآفتاب‌ها به سرعت جذب پوست شده و از طریق جریان خون به بدن جنین منتقل می‌شوند. باتوجه به توضیحات ذکر شده، متخصصین همیشه توصیه کرده‌اند که این موارد را رعایت کنید.

  • ضدآفتاب‌هایی که حاوی موادی مانند اکسید روی و دی‌اکسید تیتانیوم هستند را جایگزین محصولی کنید که اکسی بنزون، آووبنزون یا اکتینوکسات در ترکیب آن وجود دارد.
  • از ضدآفتاب بدون عطر و ترکیبات خوشبوکننده استفاده کنید.
  • به دلیل حساسیت پوست مادر باردار، باید محصولی انتخاب کنید که ضدالتهاب و حساسیت باشد.

بهترین ضد آفتاب برای دوران بارداری

با توجه به حساسیت بالای حفظ سلامت پوست در دوران بارداری و نقش کرم ضد آفتاب در حفظ این سلامتی، ما در این بخش سعی کرده‌ایم که محصولاتی مناسب برای این دوره مهم معرفی کنیم تا با توجه به نوع پوست خود بهترین نمونه را انتخاب کنید. ابتدا لیستی از بهترین کرم‌های ضد آفتاب ایرانی و خارجی که مناسب دوران بارداری هستند را ذکر کرده و پس از آن کرم ضد آفتاب مای را به‌صورت جامع معرفی و ویژگی‌های آن را ذکر خواهیم کرد.

1- فلوئید ضد آفتاب فیزیکال سان سیف

2- کرم ضد آفتاب SPF30 رنگی هیدرودرم

3- کرم ضد آفتاب بری سان مینرال اوریاژ

4- کرم ضد آفتاب رنگی مینرال SPF50 ژیل بوته

5- کرم ضد آفتاب مینرال رنگی پرودرما

6- کرم ضد آفتاب مای

کرم ضد آفتاب فیزیکال مای یکی از بهترین ضدآفتاب‌های توصیه شده برای استفاده در دوران بارداری است. این محصول تمام طیف های مختلف پوست از معمولا تا خشک را پوشش داده و برای آن‌ها مناسب است. ضدآفتاب مای علاوه بر اینکه یک مانع قدرتمند در مقابل اشعه‌های مضر خورشید است، برای پیشگیری از چین و چروک نیز مناسب بوده و هیچگونه فیلترهای شیمیایی در آن وجود ندارد. استفاده از کرم ضدآفتاب برای زنان باردار با برند مای به نرمی و لطافت پوست کمک کرده و شاداب و طراوت را به پوست شما هدیه می‌دهد. در ادامه ویژگی‌ها و معایب این محصول را ذکر می‌کنیم.

نقاط قوت:

1- قابل استفاده برای زنان و مردان

2- پیشگیری از چین و چروک، لک‌های تیره پوستی

3- عدم وجود پارا آمینو بنزوئیک اسید در ترکیب آن

4- ماندگاری بالا بر روی پوست

5- قیمت مناسب

نقاط ضعف:

1- اندکی رنگ پوست را تغییر می‌دهد.

2- شما می‌توانید این محصول را با بهترین کیفیت و تضمین اصالت از سایت اسنپ شاپ خریداری کنید.

مصرف ضدآفتاب در بارداری

اقدامات مراقبتی و پیشگیرانه در مقابل اشعه ماوراء بنفش

همانطور که ذکر شد، دوره بارداری به خاطر تغییر شرایط فیزیکی بدن و همچنین هورمون‌ها، ممکن است زنان باردار در معرض آسیب‌های متفاوتی قرار گیرند. یکی از مشکلات، حساس شدن پوست است که ما در این مقاله بیشتر به آن پرداخته‌ام. برای کاهش مضرات اشعه خورشید، استفاده از کرم ضدآفتاب آفتاب برای زنان باردار توصیه می‌شود. با این وجود اقدامات مراقبتی ویژه‌ای نیز وجود دارند که عبارتند از:

1- عدم قرار گرفتن در معرض نور خورشید

2- استفاده از وسایل محافظتی در مقابل آفتاب

3- هیدارته کردن بدن

4- استفاده از ضدآفتاب مخصوص دوره بارداری

ضدآفتاب‌های معرفی شده در این مقاله نظیر کرم ضدآفتاب مای، همگی برای استفاده در دوران بارداری مناسب هستند.

نتیجه‌گیری

دوران بارداری همانطور که ذکر شد از حساس‌ترین دوره‌های زندگی یک زن محسوب می‌شود که برای آسیب ندیدن خود در این دوران و سلامت جنین، سعی می‌کند نکاتی نظیر اهمیت دادن به رژیم غذایی و همچنین استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی بدون ضرر را در نظر بگیرد.

استفاده از ضد‌آفتاب‌هایی که فیلترهای شیمیایی در آن‌ها استفاده شده با ورود به جریان خون مادر و منتقل شدن به بدن جنین می‌تواند خطرات جبران‌ناپذیری را به بار آورد، لذا متخصصین توصیه کرده‌اند که از ضدآفتاب با فیلتر فیزیکی نظیر ضد آفتاب مای و سایر محصولاتی که در این مطلب معرفی شدند استفاده کنند. اگر پوست حساسی دارید و در ضمن باردار هستید، اطلاعات تکمیلی در مورد استفاده از کرم ضدآفتاب برای زنان بارداردر سایت اسنپ شاپ دریافت کنید.

نظرات: 0 مشاهده