دیابت و قند خون میتواند باعث مرگ ناگهانی (در اثر مشکلات قلبی) شود

تحقیقات جدید محققان نشان میدهد ، افراد زیر 50 سال که مبتلا به بیماری دیابت و قند خون هستند ، 7 برابر بیشتر از افراد سالم در معرض بیماری های قلبی عروقی و مرگ ناگهان به دلیل بیماری های قلبی ، هستند.

بیماری دیابت احتمال مرگ ناگهانی را افزایش میدهد

همچنین محققان دانمارکی ثابت کرده اند که خطر ابتلا به بیماری های قلبی در افراد دیابتی 8 برابر بیشتر از افراد سالم است . این محققان دانمارکی اعلام کرده اند که جوانانی که دچار دیابت و بیماری قند هستند شدیدا در معرض بیماری های قلبی ، عروقی و مرگ ناگهانی قرار دارند . این دانشمندان به مدت 10 سال ( از سال 2007 الی 2017 ) بر روی افراد دیابتی بین 10 تا 35 سال تحقیقاتی انجام دادند. از بین 14000 نفر که مورد بررسی قرار گرفتند ، 5 درصد از آنها قبل از 35 سالگی دچار مرگ ناگهانی بر اثر بیماری های قلبی شدند .

اما چرا بیماری دیابت احتمال مرگ ناگهانی را افزایش میدهد ؟

قند خون، کلسترول غیر طبیعی و تری گلیسیرید بالا ( که در اکثر افراد دیابتی مشاهده میشود ) خطر ابتلا به سرطان ها و بیماری های قلبی و عروقی را شدیدا افزایش میدهد. سکته های قلبی و مغزی ، نارسایی قلبی و " مرگ در خواب " از عوارض ثابت شده ی دیابت میباشد .

افراد دیابتی چگونه میتوانند این خطر را کاهش دهند ؟

کسانی که دچار بیماری قند هستند ، با کنترل منظم و دقیق قند خون و همچنین میزان گلسترول و تری گلیسیرید خون میتوانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهند. همچنین پیشنهاد میشود مطلب زیر را مطالعه نمایید :

برای پیشگیری از بیماری های قلبی آجیل بخورید

همیشه فشار خون خود را تحت کنترل داشته باشید و از سیگار کشیدن و مصرف الکل دوری کنید .

نظرات: 0 مشاهده