آیا عمل بینی بدون بیهوشی درد دارد؟

انجام عمل بینی فارق از روش آن پروسه‌ای است که فرد بعد از جراحی درد را حس می‌کند. پروسه‌ای که با انتخاب پزشک ماهر و با سابقه میزان درد را کاهش داده شده و عوارض بعد از عمل کمتری به جای می‌گذارد. اما، احساس درد در حین جراحی بدون بیهوشی موضوعی است که سعی می‌کنیم در ادامه آن را با جزییات بیشتری توضیح دهیم. در رابطه با پروسه جراحی که با بیهوشی یا بدون بیهوشی و به صورت بی حسی انجام می‌شود، در ادامه با ما همراه باشید تا با بررسی کامل به این سوال پاسخ دهیم که آیا عمل بینی بدون بیهوشی درد دارد یا خیر.

عمل بینی بدون بیهوشی

عمل بینی بدون بیهوشی چگونه است؟

جراحی بینی به دو روش بیهوشی کامل و بدون بیهوشی قابل انجام است. روش عمل جراحی بینی بدون بیهوشی که به روش تامی سنت معروف است، جراحی به کمک بی حسی موضعی صورت می‌گیرد.  در روش عمل بدون بیهوشی که به تشخیص پزشک و متناسب با حال بیمار اتخاذ می‌شود، بی حسی و آرام بخش به جای بیهوش کردن بیمار جایگزین شده و عوارض جراحی با روند بیهوشی را ندارد. این شرایط برای مراجعینی که از بیهوشی می‌ترسند یا به دلیل مشکلات جسمی نباید بیهوش شوند در نظر گرفته می‌شود.

عمل جراحی بینی بدون بیهوشی به این صورت قابل انجام است که بیمار تمامی مراحل جراحی را می‌تواند درک کند و صدای پزشک و دستیارانش را حین عمل بشنود ولی هیچ دردی حس نمی‌کند. جراحی بدون بیهوشی به این شیوه انجام می‌شود که متخصص مربوطه اطراف و خود بینی را با داروی بی حسی، بی حس می‌کند و سپس، شروع به جراحی می‌کند. در این شرایط بیمار به دلیل بیدار بودن می‌تواند روند جراحی را به دلیل پوششی که بین چشم‌ها و بینی او گذاشته می‌شود بشنود ولی هیچ چیزی را حس نکند. این نوع جراحی به دلیل شرایط ویژه‌ای که دارد، پزشک کاملا حرفه‌ای و کاربلد لازم دارد.

در این میان برخی از بخش‌های بینی که قابل ترمیم است نیز بدون بیهوشی در مطب پزشک قابل درمان است. این جراحی‌های ساده و به اصطلاح سرپایی نیز در دسته عمل بینی بدون بیهوشی دسته‌بندی می‌شود که شامل عمل پره‌های بینی بدون بیهوشی، عمل نوک بینی بدون بیهوشی و سوهان کشی بینی است.      

عمل بینی بدون بیهوشی

مزایای عمل بینی بدون بیهوشی

عمل جراحی بینی بدون بیهوشی مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها دوران نقاهت کوتاه آن نسبت به جراحی با کمک بیهوشی است. در این جراحی بیمار تنها چند ساعت بعد از جراحی از بیمارستان مرخص شده و می‌تواند در صورت رضایت بخش بودن جراحی و نظر پزشک متخصص بیمارستان را ترک کند. جراحی بینی بدون بیهوشی و به کمک بی حسی موضعی مزایای دیگری دارد که شامل موارد زیر است.

·       روشی بی‌خطر و ایمن است و برای افرادی که به لحاظ تنفسی یا جسمی مشکل دارند، روش بسیار مناسبی خواهد بود.

·       در این روش به دلیل بیهوش نشدن بیمار، عوارض داروی بیهوشی وجود نخواهد داشت و مراجعه کننده با خیال راحت می‌تواند این مرحله که برای برخی افراد عوارض شدیدی دارد را پشت سر بگذارد.

·       عدم داشتن حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل

·      بدون نیاز به تزریق داروی بیهوشی درون رگ و جریان خون عمل صورت می‌گیرد. درحالی‌که در روند جراحی بینی بدون بیهوشی و تزریق بی حسی، تزریق در زیر پوست انجام شده و بی حسی موضعی است.

·       در این روش به دلیل استفاده از مواد بی حس کننده و داشتن خاصیت باکتریواستاتیک عفونتی در زخم‌ها به وجود نمی‌آید.

https://dr-hosnani.com/%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C/

عمل بینی بدون بیهوشی

آیا عمل بینی بدون بیهوشی دردناک است؟

عمل بینی بدون بیهوشی و با تزریق داروی بی حسی به گونه ای است که شما در طی فرایند عمل هیچ دردی را حس نخواهید کرد و تنها شاهد حرکات دست پزشک و شنیدن صدای او و همکارانش خواهید بود. اما، بعد از عمل و از بین رفتن اثر بی حسی درست مثل عمل با بیهوشی به دلیل برش‌هایی که روی بینی ایجاد شده است، درد را حس خواهید کرد. در واقع، باید گفت تنها فرایند آغازین عمل بینی است که در این دو روش با هم متفاوت است و در انتها هر دو یک نتیجه را به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل، در هر دو روش شما در حین عمل هیچ دردی را حس نخواهید کرد.

نتیجه گیری

عمل بینی بدون بیهوشی راه دیگری برای انجام عمل بینی است که توسط پزشک و متناسب با حال بیمار تعیین می‌شود. در این روش بیمار با بی حسی موضعی تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد و در این شرایط هیچ دردی را حس نمی‌کند. مزیت این روش نسبت به جراحی با کمک داروی بیهوشی، نبود عوارض داروی بیهوشی بعد از عمل مانند هذیان، تهوع، استفراغ و سرگیجه است. به علاوه داشتن دوران نقاهت کوتاه و ایمن بودن آن است که منجر به عملی موفقیت آمیز می‌شود. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید که در این روش باید از پزشکی متبحر و کار درست کمک بگیرید تا با مهارت کافی بتواند جراحی را با توانایی هرچه تمام‌تر به سرانجام برساند.

نمونه کارهای عمل بینی

نظرات: 0 مشاهده