روغن کریل چه خواصی دارد؟ ۷ مزیت مهم

روغن کریل چه خواصی دارد؟ ۷ مزیت مهم

محققان وبسایت verywellhealth در آزمایشات بالینی به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف محصولات طبیعی همچون روغن کریل احتمال بروز مشکلات قلبی-عروقی، فشار خون بالا و افزایش سطح کلسترول بد (LDL) را در بدن به حداقل می‌رساند؛ البته خواص این محصول به این عوامل ختم نمی‌شود و ترکیبات روغن کریل به بهبود عملکرد و سلامت بخش‌های مختلفی از بدن کمک می‌کنند؛ آشنایی با خواص روغن krill کمک می‌کند تا متناسب با نیاز بدن خود از مزایای مصرف این محصول مفید بهره ببرید.

اگر برای یافتن پاسخ سوال «خواص krill oil چیست» کنجکاو هستید، زمان کوتاهی به مطالعه این مطلب اختصاص دهید؛ در ادامه به شما خواهیم گفت که ۷ مزیت مهم روغن کریل چیست و در پایان، نکاتی برای مصرف این ماده غذایی مفید را بررسی می‌کنیم.

1. با مصرف روزانه روغن کریل قلب خود را در برابر بیماری ها ایمن کنید 

نتایج تحقیقات گسترده‌ دانشکده پزشکی هاروارد، رابطه مستقیم بهبود عملکرد و سلامت قلب با مصرف روزانه ۱ الی ۳ گرم EPA (یک نوع اسید چرب امگا ۳) را نشان می‌دهد. ازآنجایی‌که این ماده در روغن کریل بسیار یافت می‌شود، با مصرف آن بخش عمده‌ای از EPA موردنیاز بدن برای بهبود سلامت قلب را دریافت می‌کنید. همچنین به دلیل اینکه این محصول طبیعی سطح چربی مضر یا همان تری‌گلیسیرید را در بدن کاهش می‌دهد، گزینه مناسبی برای بهبود سلامت قلب به حساب می‌آید؛ زیرا سطح بالای تری‌گلیسیرید در بدن، خطر ابتلا به برخی بیماری‌های قلبی همچون فیبریلاسیون دهلیزی را به میزان قابل‌توجهی بالاتر می‌برد.

ضمنا krill oil حاوی آنتی‌اکسیدانی به نام آستاگزانتین است که به افزایش سطح کلسترول خوب در بدن کمک می‌کند؛ به همین دلیل، بسیاری از پزشکان به افراد با سطح HDL پایین، مصرف دوز بیشتری از این روغن را توصیه می‌کنند. در کنار مصرف این محصول طبیعی شما می‌توانید از مکمل پروتئین وی نیز استفاده کنید؛ به دلیل اسیدهای آمینه موجود در پروتئین وی و تاثیر آنها بر متابولیسم لیپیدها، این مکمل روی کاهش سطح کلسترول بد در بدن تاثیر می‌گذارد؛ این موضوع درنهایت به ایمنی بیشتر قلب در برابر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها کمک می‌کند.

2. به تعویق انداختن پیری زودرس مزیت مهم Krill Oil

امگا ۳ و اسیدهای چرب فراوان موجود در روغن کریل، مهم‌ترین موادی هستند که از خشکی و پیری پوست به‌خوبی جلوگیری می‌کنند. همچنین، مصرف این مواد به بهبود عملکرد اندام‌های حیاتی بدن مانند قلب و مغز کمک می‌کنند و این موضوع روی کاهش احتمال ابتلا افراد به برخی بیماری‌های ناشی از افزایش سن همچون آلزایمر یا گرفتگی عروق بسیار تاثیر می‌گذارد. به‌علاوه، با مصرف روزانه دوز مشخصی از روغن Krill و جذب امگا ۳، می‌توانید از خشک شدن پوست ناشی از تابش نور خورشید به میزان قابل‌توجهی جلوگیری کنید.

به تعویق انداختن پیری زودرس مزیت مهم Krill Oil

3. ارتباط بین بهبود عملکرد ذهن و سیستم‌های ذهنی با روغن کریل چیست؟

مغز شما برای حفظ یکپارچگی غشای سلولی به مقادیر فراوانی ایکوساپنتانوئیک اسید و دوکوزاهگزانوئیک اسید (دو نوع اسید چرب امگا ۳) نیاز دارد که می‌توانید از طریق مصرف روغن Krill، نیاز بدن به این مواد را تامین کنید. زیرا این محصول طبیعی منبع غنی از این دو اسید چرب امگا ۳ است. به‌علاوه، با دریافت ایکوساپنتانوئیک اسید و دوکوزاهگزانوئیک اسید از طریق مصرف روغن Krill، عملکرد شناختی، حافظه و تمرکز شما به میزان قابل‌توجهی بهبود پیدا می‌کند و دیگر نیاز نیست که نگران ابتلا به برخی بیماری‌های ناشی از افزایش سن باشید.

4. مصرف Krill Oil برای پیشگیری از مشکلات چشمی

خاصیت پیشگیری از بروز مشکلات چشمی روغن Krill به وجود دوکوزاهگزانوئیک اسید در آن مربوط می‌شود؛ زیرا این ماده از شبکیه چشم محافظت و به تقویت بینایی بسیار کمک می‌کند. به دلیل اینکه دوکوزاهگزانوئیک اسید از جمله اسیدهای چرب امگا ۳ نیز به حساب می‌آید، دریافت آن از طریق مصرف روغن کریل باعث می‌شود تا کمتر به مشکل خشکی چشم دچار شوید. همچنین، وجود این ماده معدنی در بدن باعث می‌شود تا احتمال ابتلا به برخی بیماری چشمی ناشی از افزایش سن همچون کاهش میزان بینایی در مرکز میدان دید تقریبا به صفر برسد.

5. کاهش درد و گرفتگی عضله‌ها به کمک امگا ۳ موجود در کریل

ازآنجایی‌که روغن کریل منبع غنی از امگا ۳ است و این اسید چرب نقش مهمی در کاهش درد و تورم مفاصل ایفا می‌کند، با مصرف این محصول، علائم مربوط به آرتریت مفاصل کاهش می‌یابد. همچنین، به دلیل خواص ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی این محصول طبیعی، مصرف آن برای افرادی که به دنبال کاهش خشکی و سفتی عضلات بدن هستند، گزینه مناسبی خواهد بود.

به‌علاوه، اگر در برنامه غذایی روزانه خود به میزان مطلوبی امگا ۳ دریافت کنید، احتمال بروز روماتیسم مفصلی در شما به میزان قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند. مصرف برخی مکمل‌ها در کنار این محصول طبیعی نیز راهکار مناسبی برای کاهش درد و گرفتگی عضله‌های نواحی مختلف بدن است؛ از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به bcaa مکمل اشاره کرد. مکمل‌های BCAA، همان آمینواسیدهای شاخه‌دار است که خستگی و درد عضلانی را کاهش می‌دهند.

6. حفاظت از پوست به لطف خاصیت آنتی اکسیدانی Krill Oil

آنتی‌اکسیدان از جمله مهم‌ترین مواد مغذی است که به مقدار فراوان در روغن‌های کریل یافت می‌شود. با افزایش میزان آنتی‌اکسیدان‌ها در بدن، این محصول طبیعی روی بهبود فرآیند کلاژن‌سازی اثر می‌گذارد و نقش مهمی در به تعویق انداختن پیری زودرس پوست نواحی مختلف بدن، ایفا می‌کند. درواقع مجموعه‌ای از مواد مغذی در روغن Krill کنار هم قرار گرفته‌اند که به افراد در کنترل علائم پیری و پیشگیری از ظهور زودتر از موعد آن‌ها کمک می‌کنند.

حفاظت از پوست به لطف خاصیت آنتی اکسیدانی Krill Oil

7. کاهش سطح کلسترول بد یک نمونه از خواص روغن کریل

خاصیت افزایش سطح کلسترول خوب (HDL) در بدن به واسطه مصرف روغن کریل به وجود دو نوع اسید چرب امگا ۳ به نام‌های ایکوساپنتانوئیک اسید و دوکوزاهگزانوئیک اسید، در آن مربوط می‌شود. زیرا این دو نوع اسید چرب تاثیر چشمگیری روی کاهش میزان تری‌گلیسیرید می‌گذارند. همچنین، این محصول طبیعی حاوی فسفولیپید است که این ماده در مقایسه با روغن ماهی، با مصرف روغن Krill سریع‌تر جذب بدن می‌شود و جذب این ماده توسط بدن احتمال لخته شدن غیرعادی خون در سیاهرگ‌ها یا سایر رگ‌های خونی را به حداقل می‌رساند.

بهره‌مندی از خواص روغن کریل در کنار مصرف بهترین مکمل‌های تغذیه‌ای

در این مطلب با ۷ مزیت و خاصیت مهم آشنا شدیم که بسیار برای بهبود سلامتی بدن مفید هستند و به این نکته اشاره کردیم که با مصرف روزانه میزان مشخصی از این محصول طبیعی در برنامه غذایی، تغییرات مطلوبی در وضعیت جسمانی خود مشاهده خواهید کرد. اگر در کنار روغن کریل، از بهترین مکمل‌های تغذیه‌ای نیز کمک بگیرید، به‌خوبی می‌توانید از اندام‌ها و سیستم‌های حیاتی بدن در برابر برخی بیماری‌ها محافظت کنید.

مکمل‌های تغذیه‌ای حاوی مواد مغذی همچون انواع پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها و چربی‌های سالم هستند که بدن برای تقویت سیستم ایمنی به آن‌ها نیاز دارد. حتما این نکته را در نظر داشته باشید که برای اثربخشی سالم، مکمل‌های ورزشی و بدنسازی را متناسب با نیاز خود و از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. فروشگاه‌های معتبر مکمل‌های ورزشی را با ضمانت اصالت کالا به فروش می‌رسانند.

نظرات: 0 مشاهده