تعبیر خواب اینکه نمی توانم حرف بزنم - ناتوانی در حرف زدن و فریاد زدن

خلاصه !

حتما برای شما هم گاهی پیش آمده است که در خواب ببینید که می خواهید حرف بزنید و یا فریاد بزنید ولی هر چقدر که تلاش می کنید قادر به اینکار نیستید. این خواب می تواند معانی بسیار زیاد و مختلفی داشته باشد که به جزئیات خوابی که دیده‌اید بستگی دارد.

به صورت خلاصه این خواب می تواند به این دلایل باشد :

 • اضطراب و استرس دارید: اضطراب و استرس می تواند باعث دیدن خواب هایی شود که در آنها فرد توانایی انجام کاری را ندارد. در مورد خواب اینکه نمی توانم حرف بزنم، این خواب می تواند نشان دهنده اضطراب و استرس فرد در مورد توانایی خود در برقراری ارتباط باشد.رایج‌ترین معنی که برای این خواب در نظر گرفته می شود تقریبا همین است.
 • از چیزی میترسید:این خواب می تواند نمادی از ترس‌های شما باشد. ترس از هر چیزی . مخصوصا از اینکه چیزی را به کسی بگویید. نیاز دارید که با کسی در مورد چیزی حرف بزنید ولی جرات این کار را ندارید.
 • خجالت می کشید : اتفاقی افتاده است و یا کاری کرده اید که می دانید دیر یا زود کسی از آن خبر دار خواهد شد . دوست ندارید که این فرد خاص این موضوع را متوجه بشود چرا که از او خجالت می کشید. حتی ممکن است به کسی خیانت کرده اید و نگران هستید که به هر دلیلی او این موضوع را متوجه شود.
 • برای ارتباط براقرار کردن مشکل دارید: به راحتی نمی توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. فردی اجتماعی نیستید ولی به شدت دوست دارید که این رفتار خود را تغییر داده و بدون استرس وارد اجتماع شوید.
حالا اگه توضیحات بیشتری می خوای، ادامه مطلب رو بخون

جزئیات خوابهایی که می بینیم بر روی معنی آن بسیار تاثیرگذار هستند. حتی اگر دو نفر هم زمان یک خواب تقریبا یکسان در موردموضوعی ببینند بازم هم تعبیر خواب این دونفر با یکدیگر کاملا متفاوت خواهد بود و نمی تواند برای همه خوابها معنی های یکسانی در نظر گرفت.

معمولا زمانی که از خواب بیدار می شویم با گذشت زمان جزئیات بیشتری از خوابمان را فراموش می کنیم تا جایی که این خواب دیگر کاملا غیر قابل معنی کردن می شود.به همین دلیل اگر خوابی در مورد عدم توانایی در حرف زدن دیده اید که معنی آن برایتان بسیار مهم است می‌توانید به محض بیدار شدن ، هر آنچیزی را که به یاد ‌می‌آورید یادداشت کنید.


تعبیر خواب ناتوانی در حرف زدن یا فریاد زدن

اگر در خواب ببینید که می خواهید حرف بزنید و یا حتی می خواهید فریاد بزنید ولی نمی توانید می تواند در اکثر اوقات به این معنی است که استرس زیادی را تحمل می کنید.مشکلی دارید که نمی توانید آن را حل کنید و از طرفی دیگر قادر به تحمل کردن آن هم نیستید. یکی از پر استرس ترین دوران زندگیتان را می گذرانید. 😖

تعبیر خواب ناتوانی در حرف زدن یا فریاد زدن


در حالت کلی دیدن این خواب می تواند نمادی از حالات زیر باشد :

 1. مدتهاست که می‌خواهید به کسی چیزی بگویید ولی به هر دلیلی نمی توانید این کار را بکنید. شاید جراتش را ندارید و یا از او خجالت می کشید. هر دلیلی که داشته باشد باعث شده است که فشار زیادی را تحمل کنید تا جایی که دیگر تحمل این میزان از فشار را ندارید.
 2. کسی اعتماد به‌نفس شما را نابود کرده است. او با شما طوری رفتار کرده است که از خودتان متنفر شده‌اید و حس می کنید که توان انجام کارهای مهم را ندارید. این مدام شما را تحقیر می کند و از اینکه در کنار او هستید حس خوبی ندارید. به هر دلیلی فعلا مجبور هستید بودن در کنار او را تحمل کنید.
 3. از بابت کاری و شغلی دچار مشکل بزرگی شده اید . نمی توانید این مشکل را با کسی مطرح کنید چون می ترسید اعتبارتان از بین برود.حس می کنید که اگر این مشکل به این زودی و به سرعت حل نشود از بابت کاری دچار دردسر خواهید شد.
 4. حس می کنید که حرف هایی که در جمع دوستان و آشنایان می زنید خجالت‌آور هستند. حس می کنید که نمی توانید به خوبی دیگران حرف بزنید و دائم نگران هستید که در بین دوستان و آشنایانتان حرفی از دهنتان در برود که باعث خجالتتان شود. اصطلاحات فکر می کنید که گاهی به معنای واقعی مزخرف می گویید.😬
 5. کار بسیار بدی در حق کسی کرده اید که مدام نگران هستید که این کار بدتان لو برود. برای مثال ممکن است به عشقتان خیانت کرده اید و می ترسید که او از این موضوع با خبر شود. خوب می دانید که او اهل بخشیدن نیست و به راحتی شما را کنار خواهد گذاشت . از این بابت استرس بسیار زیادی را تحمل می کنید.
 6. دروغی به کسی گفته اید و نگران هستید که برملا شود. 
 7. حس می کنید که دیگران در مورد شما تصمیم می گیرند و اجازه نمی دهند که با اختیار خودتان عمل کنید. برای مثال همسرتان و یا پدر و مادرتان در مورد مسائل مهم زندگی شما تصمیم گیری می کنند.

در ادامه برخی مثال های در مورد اینکه در خواب قادر به حرف زدن نباشید ، نوشته شده است.

تعبیر خواب اینکه حرفی برای گفتن ندارید

اینکه در خواب ببینید که می خواهید حرف بزنید ولی نمی توانید جمله مناسب را پیدا کنید و انگار که هیچ حرفی برای گفتن ندارید می تواند به این معنی باشد که حس می کنید در بین افرادی زندگی می کنید که شما را درک نمی کنند و به اعقاید شما احترام نمی گذارند. حس می کنید تا زمانی که در کنار آنها هستید نمی توانید به آرزوها و اهدافتان برسید و برای اینکه پیشرفت کنید باید هر چه سریعتر از آن محیط خارج شوید.

بخوانید :‌ تعبیر خواب خانه


تعبیر اینکه در جمع نمی توانید حرف بزنید

اگر در خواب ببینید که در جمع دوستان و خانواده هستید ولی نمی توانید حرف بزنید چرا که حس می کنید کسی به حرف‌های شما گوش نمی کند می تواند به این معنی باشد که احساس می کنید در بین دوستان  و آشنایان ارزش و احترام زیادی ندارید و آنها هیچ اهمیتی برایتان قائل نیستند. حس می کنید که بود و نبود شما برای کسی مهم نیست. احساس تنهایی و بی کسی می کنید.

بخوانید : تعبیر خواب خانواده


تعبیر خواب ناتوانی در حرف زدن در بین تماشاگران

اگر در خواب ببینید که در جایی هستید که باید برای افراد زیادی حرف بزنید ولی نمی توانید این کار را بکنید می تواند به این معنی باشد که فردی خجالتی هستید و اعتماد به‌نفس پایینی دارید. در ارتباط برقرار کردن با دیگران دچار مشکل هستید مخصوصا اگر این افراد غریبه باشند و برای بار اول آنها را ملاقات کرده باشید.


تعبیر خواب ناتوانی در حرف زدن بخاطر بسته بودن دهان

اگر در خواب ببینید که می خواهید حرف بزنید و یا فریاد بزنید ولی دهان شما را بسته اند و قادر به فریاد زدن نیستید می تواند به این معنی باشد که کسی شما را به انجام کاری که دوست ندارید مجبور کرده است. شما به هر دلیلی نمی توانید به او نه بگویید و با اینکه راضی به انجام اینکار نیستید ولی از روی اجبار این کار را انجام می دهید ولی حس بسیار بدی دارید.

تعبیر اینکه در جمع نمی توانید حرف بزنید

بخوانید :‌ تعبیر خواب جنگل


تعبیر خواب اینکه نمی توانید بلند حرف بزنید

اگر در خواب ببینید که می خواهید بلند حرف بزنید ولی نمی توانید اینکار را بکنید و صدای کمی از دهانتان خارج می شود می تواند به این معنی باشد که شما برای اینکه اطرافیانتان به رفاه برسند در اکثر اوقات از حقتان نسبت به آنها چشم پوشی می کنید. ولی دیگر خسته شده اید و دوست ندارید که این کار را ادامه بدهید. چرا که حس می کنید این رفتار شما تبدیل به یک وظیفه شده است و آنها از شما انتظارات بیجایی دارند.


 

نظرات: 2 مشاهده