چرا سگ یکی از بهترین حیوانات خانگی است ؟

اصولا تمام حیوانات خانگی به نوعی شادی بخش خانه ما هستند. ولی صاحبان سگ اعتقاد دارند که این موجود پرشور ، با هیچ حیوان خانگی دیگری قابل مقایسه نیست . در این مطلب به برخی از مزایای نگهداری از سگ به عنوان یک حیوان خانگی اشاره شده است.

چرا سگ یکی از بهترین حیوانات خانگی است؟

چرا سگ یکی از بهترین حیوانات خانگی است؟

دلایل بسیار زیادی برای این مورد وجود دارد . برای مثال :

زمانی که شما سگ در خانه دارید ، استقبال پرشور منتظر شماست

چه چیزی از این بهتر که در خانه همیشه کسی حضور داشته باشد که منتظر شماست و به محض ورود با شور و شوق بسیار زیادی از شما استقبال کند ؟ وقتی که شما در خانه سگ دارید مطمئن هستید که به محض ورود اولین کسی که از شما استقبال خواهد کرد ، سگ است. آن هم نه یک استقبال معمولی .

به محض این که در خانه را باز کنید متوجه می شوید که یک موجود بسیار بانمک پشت در خانه منتظر شما نشسته است و به محض ورود به طرف شما می آید و با شور و شوق خاصی خودش را تکان داده و به شما نگاه می کند و همزمان با شدت تمام دمش را برای شما تکان می دهد. تازه موضوع به همین جا ختم نمی شود . برای این سگ اصلا مهم نیست که شما را از صبح تا شب ندیده است یا فقط برای بیرون انداختن زباله برای چند دقیقه از خانه خارج شده اید. هر بار که به خانه برگردید دوباره از اول همان استقبال گرم را از شما انجام خواهد داد.


سگ شما را جور دیگری دوست دارد

برخی از محققان اعتقاد دارند که پیوند عاطفی که سگ ها به همدیگر دارند کمی با سایر حیوانات متفاوت تر و محکم تر است . زمانی که سگی به شما دل می بندد ، محبتی که به شما دارد با تمام اطرافیانتان متفاوت است و کمی بالاتر از محبتی است که یک انسان می تواند به انسان دیگری داشته باشد .

به جرات می توان گفت که نوع محبت و وابستگی را که در مورد سگ تجربه می کنید در هیچ حیوان و یا حتی هیچ انسان دیگری تجربه نخواهید کرد.

سگ شما را جور دیگری دوست دارد


سگ دوست دارد که همیشه شما را راضی و خوشحال نگه دارد

این فقط به این خاطر  نیست که او شما را دوست دارد. این رفتار سگ به نوعی غریزی است. سگها همیشه دوست دارند که اعتماد رئیس گله (شما) را جلب کرده و او را شاد و خوشحال کنند . به همین دلیل اگر رفتار شما به سگتان درست باشد او مدام تمایل دارد که به حرف شما گوش کرده و اعتماد شما را جلب کند.


اگر نیاز به محبت بیشتر دارید ، سگ نگه دارید

مطالعات بسیار زیادی نشان داده اند که انسان ها در طول روز و به صورت مدام نیاز دارند که کسی به آنها محبت کند . مطمئن باشید که در بین حیوانات خانگی موردی را نمی توانید پیدا کنید که به اندازه سگ به شما محبت کند و در کنار شما باشد .


افسردگی را کاهش می دهد

نگه داشتن حیوان خانگی به راحتی می تواند به کاهش میزان افسردگی فرد کمک کند . در این مورد هم گربه و سگ تاثیر و نقش بسیار زیادی دارند. داشتن یک سگ خانگی به شدت می تواند اضطراب و استرس شما را کاهش داده و به درمان افسردگی کمک کند.

سگ های به چند طریق می توانند افسردگی را کاهش دهند. داشتن یک سگ در خانه می تواند سطح اکسی توسین بدن را افزایش داده و به کاهش سطح کورتیزول کمک کند.

بخوانید : تعبیر خواب سگ


به تحرک و تناسب اندام شما کمک می کنند

زمانی که شما یک سگ در خانه دارید ، به صورت روزانه باید آن را به پیاده روی و گردش ببرید. شاید این کار در روزهای اول برایتان سخت باشد ولی به مرور زمان خواهید دید که این پیاده روی روازنه برایتان تبدیل به یک عادت خواهد شد که همین عادت به خودی خود می تواند به میزان زیادی به سلامت شما کمک کند.


بخوانید : تعبیر خواب گربه

سگ‌ها صاحبان خود را اجتماعی تر می کنند

زمانی که همراه سگ به پیاده‌روی می روید به زودی متوجه خواهید شد که توجه بسیاری از افراد را به خودتان جلب می کنید و برخی از آنها برای دیدن و نوازش کردن سگتان به شما نزدیک می شوند و به راحتی با شما ارتباط برقرار می کنند. به زودی متوجه خواهید شد که تعداد زیادی دوست جدید پیدا کرده اید.

از این ویژگی سگ می توان برای کمک به افرادی که به شدت درونگرا هستند استفاده کرد.

اگر نیاز به محبت بیشتر دارید ، سگ نگه دارید


با آموزش دادن سرگرم خواهید شد

یکی از ویژگی‌های جالب سگ ها این است که شما به راحتی می توانید به مرور زمان به آنها آموزش دهید. آموزش‌هایی مثل دست دادن ، چرخیدن ، پریدن از جایی، در آوردن صداهای خاص ، صبر کردن و کلی حرکت جالب دیگر که می توانید به آنها یاد بدهید.


سگها می توانند به خانه شما انرژی بدهند

اگر احساس می کنید که خانه شما کسل کننده و بسیار بی روح است ، با وارد شدن سگ به خانه متوجه خواهید شد که به سرعت این کسل کنندگی از خانه شما دور خواهد شد. زمانی به خودتان می آیید و متوجه می شوید که ساعت ها با کارهایی که سگتان انجام می دهد سرگرم شده اید و متوجه گذر زمان نشده‌اید.

بخوانید:‌ تعبیر خواب خانه


سگ می تواند در همه کارها با شما مشارکت کند

مهم نیست که شما در حال انجام چه کاری هستید . هر کاری که انجام می دهید سگتان می تواند با شما مشارکت کند .از زمان غذا خوردن گرفته تا زمانی که مشغول تماشای تلوزیون هستید. حتی مهم نیست که زمانی که این کار را انجام می دهید چه موقعی از روز یا شب است . در هر صورت حتی اگر نصف شب هم شروع به انجام کاری بکنید، سگتان در کنار شماست و طوری به شما نگاه می کند که انگار دوست دارد کاری که انجام می دهید را یاد بگیرد.


می توانند خواب شما را بهبود ببخشند

برخی از تحقیقات نشان داده اند که خوابیدن سگ در کنار فرد می تواند باعث کاهش استرس و اضطراب شده و کیفیت خواب را بهبود ببخشد. سگ‌ها ممکن است در خواب خروپف کنند ولی این خروپف کردن نه تنها ناراحت کننده و آزار دهنده نیست بلکه بسیار آرامش بخش و بسیار خنده دار است . ?


سگ ها احساسات شما را درک می کنند

زمانی که در خانه سگ دارید ، به زودی متوجه خواهید شد که آنها احساسات شما را درک می کنند و زمانی که ناراحت و غمگین هستید تلاش می کنند که به شما آرامش دهند . در این مواقع معمولا کمتر شلوغ کاری می کنند و تلاش می کنند که خودشان را به شما نزدیک کرده و حتی شما را مدام لیس می زنند. 

نظرات: 0 مشاهده