کاهش هزینه های سفر به استانبول با چند ترفند ساده

اگر قصد سفر به استانبول ترکیه را دارید ، مطمئنا به دنبال راههای هستید که خرج سفرتان کاهش پیدا کند. مخصوصا با این اوضاع قیمت ارز ، کم کردن هزینه های سفر می تواند لذت مسافرتتان را بیشتر کند. استانبول یکی از بهترین و حتی یکی از بزرگترین شهرهای توریستی جهان است . موقعیت فوق العاده این شهر که در بین دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد یکی از عوامل جذب گردشگر از تمام کشورهای جهان است .

روش هایی برای کاهش هزینه سفر به استانبول (ترکیه)

با رعایت کردن برخی از نکات کوچک می توانید هزینه های سفرتان را به صورت چشمگیری کاهش دهید. در ادامه به برخی از این نکات اشاره شده است . کاهش هزینه های سفر به استانبول با چند ترفند ساده کاهش هزینه های سفر به استانبول با چند ترفند ساده

قبل از شروع سفر اطلاعات مورد نیازتان را کسب کنید

قبل از اینکه به ترکیه و شهر استانبول سفر کنید ، بهتر است در مورد جاهای دیدنی ، اقامتگاهها ، روش های حمل و نقل و خورد و خوراک در شهر استانبول اطلاعات لازم را به دست آورید . اکثر مکان های دیدنی و گردشگری استانبول در بخش اروپایی این شهر واقع شده است .

بهترین زمان برای سفر به ترکیه می تواند گرانترین زمان باشد

اکثر گردشگران خارجی و توریست ها ،  بین اوایل ماه مارس تا اوایل ژوئن و بین اوایل سپتامبر تا اوایل دسامبر به استانبول سفر می کنند. به طور کلی فصل بهار و پاییز بهترین زمان برای سفر کردن به استانبول ترکیه است .زیرا در این فصل از سال آب و هوای استانبول بسیار عالی و دلپذیر است . ولی توجه داشته باشید که به دلیل این که در این ماه ها ، مسافران زیادی به استانبول وارد می شوند ، قیمت ها افزایش پیدا کرده و در نتیجه هزینه سفر بسیار بیشتر می شود. اگر می خواهید هزینه سفرتان به استانبول کمتر شود ، ماهها و فصل های دیگری از سال را انتخاب کنید.

موقع گردش ، پول کمی با خود داشته باشید

توجه داشته باشید که شهر استانبول مانند اژدهایی گرسنه ، سعی می کنند پولی که همراه دارید را ببلعد. بازارهای استانبول شما را به صورت وحشانه و بی رحمانه ای به خرید کردن ترغیب می کنند. محصولات موجود در بازار و فروشنده های آن ، طوری هستند که کمتر کسی می تواند در برابر وسوسه ی خرید مقاومت کند. به همین دلیل اگر پول زیادی همراه داشته باشید به احتمال زیاد ، همه آن را خرج خواهید کرد و هزینه هایتان بیشتر خواهد شد. بهترین روش برای مقابله با وسوسه خرید این است که پول کمی با خودتان داشته باشید. خرید از بازار استانبول خرید از بازار استانبول

فرودگاه نزدیک به محل سکونت خود را انتخاب کنید

هزینه های حمل و نقل در استانبول بسیار گران است . تا جایی که می توانید سعی کنید فرودگاهی را انتخاب کنید که به هتل محل اقامتتان نزدیکتر باشد . همچنین بخوانید : کارهایی که در ترکیه نباید انجام دهید

مکان های خرید را بسیار با دقت انتخاب کنید

بازارها و فروشگاه های مطمئن و مناسب را برای خرید انتخاب کنید. قیمت محصولات در فروشگاه های استانبول بسیار متفاوت است. در صورتی که محصولی را پسند کردید ، از فروشنده تخفیف بخواهید. مطمئن باشید تخفیف بسیار خوبی به شما خواهند داد. در صورتی که نتوانستید از فروشنده تخفیف بگیرید ، از خرید محصول خودداری کرده و از مغازه خارج شوید . مطئمنا فروشنده شما را صدا خواهد کرد. در صورتی که اینکار را نکند باز هم چیزی از دست نداده اید و مطمئنا در فروشگاهی دیگر ، همان محصول را بسیار ارزانتر خواهید خرید. فروشده ها در شهر استانبول برخورد بسیار خوبی با مشتری ها دارد. حتی برخی از آنها برای مشتری چای تعارف می کنند و با او صمیمی می شوند.

قیمت های واقعی همیشه بسیار کمتر است

زمانی که قصد خرید در شهر استانبول را دارید به این نکته مهم توجه کنید که قیمت های واقعی بسیار پایین تر از آن چیزی هستند که بر روی محصولات زده شده اند. فروشنده های استانبول ، همیشه مبلغ بسیار زیادی را بر روی محصولاتشان می کشند تا به مشتری تخفیف خوبی داده و او را به خرید ترغیب کنند. در فروشگاه های استانبول حتما باید چانه بزنید و تخفیف بسیار زیادی بگیرید. توجه داشته باشید که اگر نتوانید چانه بزنید ، محصول را بسیار گرانتر از قیمت واقعی خرید خواهید کرد.

حتما لیر ترکیه همراه داشته باشید

در فروشگاه های ترکیه ، ارزهای سایر کشورها را هم قبول می کنند.برای مثلا می توانید در همه فروشگاهها با استفاده از دلار خرید کنید. ولی توجه داشته باشید که خرید کردن با لیر برای شما بسیار ارزان تر از خرید کردن با دلار خواهد بود . بازار استانبول بازار استانبول

حتما پول خرد همراه داشته باشید

یکی از مشکلاتی که در زمان خربد کردن در استانبول با آن مواجه خواهید شد این است که فروشنده ها هیچگاه پول خرد ندارند ! یعنی اگر پول خرد همراه نداشته باشید ، باقی مانده پولتان را نمی توانید از فروشنده بگیرید .با وجود اینکه این باقیمانده ها معمولا مبالغ کمی هستند ولی اگر بعد از چند روز همه آنها را جمع بزنید متوجه خواهید شد که پول زیادی از دست داده اید. این یکی از ترفندهای بازاریان استانبول برای داشتن درآمد بیشتر است . تصور کنید اگر از هر مشتری مبلغ بسیار کمی به بهانه نداشتن پول خرد ، نگه دارند ، در پایان روز چه عددی خواهد شد.

قبل از سفر پولتان را به لیر تبدیل کنید

شدیدا توصیه می شود که قبل از سفر به استانبول ، لیر کافی به همراه داشته باشید . صرافی های استانبول در این مورد بسیار بد هستند و تبدیل کردن ارز در استانبول اصلا برای توریست ها به صرفه و مناسب نیست .

از رستوران های داخل بازار و رستوران های محلی استفاده کنید

در صورت سفر به استانبول حتما رستوران ها و غذاهای این شهر را امتحان خواهید کرد. توجه داشته باشید که قیمت غذا در رستوران های مختلف بسیار متفاوت است . معمولا رستوران های سنتی و رستوران های داخل بازار قیمت های مناسب تری دارند.

کمی ترکی یاد بگیرید

اینکه شما کمی ترکی بلد باشید می تواند برای کاهش هزینه های سفر به استانبول به شما کمک کند. یاد گرفتن اعداد ، نحوه خواندن قیمت ها ، سلام و احوال پرسی کردن ، آدرس دادن و گرفتن تاکسی و ... می تواند به شما در این مورد کمک کند.

از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید

هزینه های حمل و نقل در ترکیه و مخصوصا در شهر استانبول به شدت بالاست . اگر می خواهید هزینه سفرتان را شدیدا کاهش دهید بهتر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. اتوبوس و مترو نه تنها بسیار ارزانتر از تاکسی هستند ، بلکه یکی از جاذبه های گردشگری استانبول نیز محسوب می شوند.

از کارت های اتوبوس و مترو استفاده کنید

یکی از ترفندهای کاهش هزینه های سفر به استانبول ، استفاده از کارت های اتوبوس و مترو است . کارت هایی مانند استانبول کارت برای این مورد بسیار مناسب هستند. شما می توانید این کارت ها را از ایستگاه های مترو و اتوبوس تهیه کنید و در صورتی که برای اولین بار از این کارت ها استفاده می کنید ، تخفیف خوبی خواهید گرفت . با استفاده از این کارت می توانید با هزینه های بسیار کم ، سوار اتوبوس ، تراموا و مترو شوید.

مراقب پول هایتان باشید

یکی از هزینه های سفر به استانبول ، هزینه پول هایی است که جیب برها از شما می دزدند . برای کاهش هر چه بیشتر این هزینه ، همیشه مقدار بسیار کمی پول همراهتان داشته باشید. همه پولتان را در یک جا قرار ندهید و آن را در کیف ها و جیب های مختلف تقسیم کنید. در مکان های شلوغ ، پول هایتان را در امن ترین بخش لباستان قرار دهید و مواظب دزدها باشید .

برای بازدید از موزه ها ، کارت موزه بگیرید

مطمئنا یکی از دیدنی ترین جاهای استانبول ، موزه های این شهر است.اگر برای بازدید از موزه ، از قبل کارت موزه خریداری کرده باشید می توانید تخفیف بسیار خوبی بگیرید. همچنین کسانی که کارت موزه داشته باشند ، درگیر صف های بسیار طولانی و خسته کننده نمی شوند و سریع تر وارد موزه خواهند شد.

از قایق استفاده کنید

در صورتی که می خواهید از بخش اروپایی به نیمه آسیایی شهر بروید ، بهترین و ارزان ترین گزینه ، قایق است . این قایق ها هم از جاذبه های توریستی شهر هستند.
نظرات: 0 مشاهده