کارهایی که بهتر است در ترکیه انجام ندهید !

فرهنگ ترکیه شدیدا تحت تاثیر فرهنگ کشورهایی مثل ایران ، یونان ، اپراتوری روم قدیم ، روسیه ، اعراب و ... قرار دارد. زمانی که به ترکیه سفر می کنید بهتر است دقت لازم را داشته باشید که برخی از کارها را انجام ندهید . در ادامه این مطلب به برخی از کارهایی که نباید در ترکیه انجام دهید اشاره شده است . لطفا با ما همراه باشید .

کارهایی که بهتر است در ترکیه انجام ندهید

همه کشورهای جهان قوانین و فرهنگ های مربوط به خودشان را دارند و زمانی که به کشوری مسافرت می کنید بهتر است قبل از مسافرت کمی در مورد فرهنگ و آداب آن کشور اطلاعات کسب کنید. برای مثال در کشور ترکیه :

هنگام ورود به عبادتگاه ها و مناطق مذهبی کفش نپوشید

یکی از مهم ترین مناطق دیدنی ترکیه ، عبادتگاه ها و مساجد این کشور است . اگر برای اولین بار است که به ترکیه سفر می کنید باید بدانید که مردم این کشور زمانی که وارد مساجد و عبادتگاهها می شوند کفش هایشان را در می آورند. اگر به این مورد توجه نکنید معمولا مردم ترکیه برخورد خوبی با شما نخواهند داشت و در بهترین و خوشبینانه ترین حالت از شما درخواست می کنند که از محل خارج شده و کفش هایتان را در بیاورید و بعدا وارد شوید. ممکن است این مورد به نظرتان پیش پا افتاده باشد ولی بهتر است بدانید که یکی از مهمترین نکات در مورد کارهایی که نباید در کشور ترکیه انجام دهید دقیقا همین مورد است . کارهایی که بهتر است در ترکیه انجام ندهید ! کارهایی که بهتر است در ترکیه انجام ندهید !

در مورد استفاده از خلال دندان دقت کنید

خوراکی ها و آداب غذا خوردن در کشورها مختلف یکی از جاذبه های گردشگری آن کشور محسوب می شود. کشور ترکیه به خاطر غذاهای خوشمزه و متنوع و همچنین آداب و سنت های خوردن غذا در جهان معروف است . یکی از نکات ساده ای که مردم ترکیه به شدت به آن دقت می کنند نحوه استفاده از خلال دندان است . در زمان استفاده از خلال دندان حتما باید دستتان را جلوی دهانتان بگیرید تا دندان ها و خلال دندان به هیچ عنوان دیده نشود.

در مورد اعتقادات و مسائل دینی بحث نکنید

مردم کشور ترکیه در مورد اعتقادات و مذهبشان به شدت متعصب هستند و با هرگونه نظر مخالف ، به شدت و با خشونت برخورد می کنند. در این کشور در مورد دین و مذهب کسی با او بحث و مخالفت نکنید.

در ماه رمضان مواظب رفتارتان باشید

مردم کشور ترکیه در مورد روزه داری بسیار سخت گیر هستند. در صورتی که در ماه رمضان قصد سفر به کشور ترکیه را دارید باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان در کوچه و خیابان و جلوی چشم مردم ترکیه اقدام به خوردن و یا نوشیدن نکنید چرا که ممکن است بسیار خشن با شما بر خورد شود. در این کشور هر ساله توریست های زیادی بخاطر خوردن و آشامیدن در ماه رمضان ، کتک می خورند.

سوار تاکسی های شخصی نشوید

در کشور ترکیه همیشه سعی کنید سوار تاکسی هایی شوید که نشان تاکسی رسمی داشته باشند. در این کشور اگر سوار ماشین های مسافرکش شخصی شوید و متوجه شود که شما آشنایی کامل با کرایه ها و مسیرهای ترکیه ندارید ، معمولا کرایه خیلی خیلی زیادی از شما می گیرند و حتی ممکن است برای رساندن شما به مقصد ،مسیرهایی را انتخاب کنند که راه بسیار طولانی و پر هزینه شود.

در مناطق مذهبی مراقب نوع پوششتان باشید

کشور ترکیه جزو کشورهای مسلمان محسوب می شود . با وجود اینکه در کل کشور معمولا هیچگونه سختگیری در مورد پوشش و مخصوصا پوشش خانم ها نمی شود ، ولی در جاهای مذهبی اوضاع جور دیگری است . در مکان های مذهبی نمی توانید لباس های خیلی باز بپوشید و در این مورد محدودیت هایی وجود دارد. حتی در برخی از مکان های مذهبی ، زنان باید موهای خودشان را کاملا پوشانده باشند در غیر این صورت اجازه ورود داده نخواهد شد.

در صورتی که زبان ترکی بلد نیستید ، ترکی حرف نزنید

مردم کشور ترکیه نسبت به زبان ترکی تعصب بسیار زیادی دارند. اگر یک توریست کمی ترکی بلد باشد و دست و پا شکسته ترکی حرف بزند ، ترک ها به خوبی از او استقبال کرده و با او ارتباط برقرار می کنند. ولی اگر کمی احساس کنند که این شخص در حال مسخره کردن زبان ترکی است ، به شدت و با خشونت تمام با او برخورد می کنند. مکان های دیدنی ترکیه مکان های دیدنی ترکیه

در مهمانی ها کم غذا بکشید

در صورتی که مهمان یک خانواده ی ترک هستید به یاد داشته باشید که زمانی که سر سفره هستید ، غذای کمی بکشید چرا که اگر در پایان ، چیزی از غذا در بشقاب مانده باشد خوب نیست و باعث ناراحتی میزبان خواهد شد. بهتر است غذای کمی برای خودتان بکشید و در صورتی که میل داشتید ، دوباره مقداری بیشتر غذا بردارید . ولی در همان ابتدا میزان زیادی غذا برای خودتان نکشید که در نهایت چیزی از غذا در بشقابتان باقی نمانده باشد.

مراقب رفتارتان با خانم ها باشید

زمانی که در کشور ترکیه با یک آقا و خانم برخورد می کنید ، مردهای ترک دوست ندارند که شما در ابتدای صحبت ، خانمی که در کنارشان است را خطاب قرار داده و با او صمیمی شوید. اگر خانم هستید و به کشور ترکیه سفر کنید متوجه می شوید که اگر مردی همراه شما باشد ، مردان ترک هیچگاه شما را مستقیما خطاب قرار نمی دهند و ترجیح می دهند با آقایی که همراه شما است صحبت کنند. در صورتی که تنها باشید متوجه می شوید که رفتار مردان ترک با شما تفاوت کرده و بسیار صمیمی تر می شوند.

از خرید سنگ های تزئینی و فسیل های زینتی خودداری کنید

زمانی که برای خرید به بازارهای ترکیه مراجعه می کنید ، مغازه داران زیادی سعی می کنند که سنگ های قدیمی و فسیل های زینتی به شما بفروشند و ادعا می کنند که این سنگ ها جزو آثار باستانی و گران قیمت ترکیه هستند در حالی که تقریبا صد درصد دروغ می گویند و این سنگ ها کاملا بی ارزش و تقلبی هستند.

بدون تخفیف گرفتن هیچ چیزی نخرید

در کشور ترکیه زمانی که برای خرید به بازار می روید توجه داشته باشید که مغازه دارها مبالغ بسیار زیادی را بر روی قیمت اجناس می کشند با این هدف که اگر مشتری تخفیف در خواست کرد بتوانند تخفیف زیادی به او بدهند. در صورتی که چیزی را از مغازه بدون چانه زنی و گرفتن تخفیف خرید کنید ، مطمئن باشید که چندین برابر ارزش واقعی آن را پرداخت خواهید کرد. اگر چیزی را پسند کردید ولی فروشنده به هیچ عنوان به شما تخفیف نداد ، از خرید آن منصرف شده و مغازه را ترک کنید. مطمئن باشید که فروشنده شما را صدا زده و تخفیف خوبی به شما خواهد داد. حتی اگر شما را صدا نزد ، مطمئن باشید که ضرر نکرده اید و از یک مغازه دیگر می توانید همان جنس را خیلی ارزانتر خرید کنید.

به کمال آتاتورک احترام بگذارید

اکثر مردم ترکیه برای کمال آتاتورک ، بنیان گذار جمهوری ترکیه ، احترام بسیار زیادی قائل هستند. هیچ گاه به کمال آتاتورک بی احترامی نکرده و به او توهین نکنید. هرگونه رفتاری که کوچکترین نشانه ای از تمسخر داشته باشد ، با برخورد تند ترک ها مواجه خواهد شد.
نظرات: 0 مشاهده