طرز تهیه خمیر دندان خانگی با زغال فعال - سنتی

در بازار و داروخانه ها ، انواع مختلفی از خمیر دندان ها با طیف وسیعی از خاصیت و کاربرد وجود دارد . ولی آیا واقعا استفاده از خمیر دندان بی ضرر است ؟

چطور در خانه خمیر دندان زغالی درست کنم ؟

معمولا کمتر کسی به ضررهای خمیر دندان فکر میکند و تصور عموم بر این است که خمیردندان یک ماده بی ضرر است . در حالی که اصلا اینطور نیست . بهتر است بدانید که درصد بسیار بالایی از خمیر دندان های موجود در بازار حاوی مواد مضر و سمی هستند که به مرور زمان میتوانند برای دهان و سلامت کلی بدن مضرر باشند .

این ضرر زمانی بیشتر خواهد شد که شما فریب حقه تبلیغاتی مشترک تمام برندهای خمیر دندان را بخورید . حقه تبلیغاتی و غیر مستقیم برندهای تولید کننده خمیر دندان کاملا واضح است : در تمام این تبلیغات ، خمیردندان ، کل سطح مسواک را میپوشاند !! در حالی که استفاده از این مقدار خمیر دندان برای سلامت بدن بسیار مضر است .

ولی برای سلامت اقتصادی تولید کننده ها و فروشنده های خمیردندان بسیار ضروری است . با این حقه تبلیغاتی غیر مستقیم ، مصرف خمیر دندان در جهان چندین برابر بیشتر شده است در حالی که میزان استفاده مناسب و مجاز ، تنها به اندازه یک نخود است و نیازی به مصرف بیشتر نیست !! همچنین خمیر دندان های صنعتی حاوی مواد شیمیایی و طعم دهنده های مصنوعی و شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام نیز هستند .

به هر حال آیا تا بحال فکر کرده اید که می شود با مواد بسیار ساده و دم دست ، در خانه خمیر دندان درست کرد؟ در این مطلب ، طرز تهیه خمیر دندان زغالی با استفاد از کربن فعال (زغال فعال) ، پوست تخم مرغ و روغن نارگیل را برای شما آمده کرده ایم . این خمیر دندان خانگی خاصیت سفیدکننده دندان نیز دارد .این خمیر دندان خانگی ، زیان های خمیردندان های صنعتی را نداشته و به دندان های شما آسیب نمی رساند .

طرز تهیه خمیر دندان با زغال فعال برای سفید کردن دندان

مواد تشکیل دهنده این خمیر دندان بسیار ساده و دم دست هستند . زغال فعال ، پوست تخم مرغ پودر شده و روغن نارگیل طبیعی زغال فعال با کاهش لکه ها و پلاک های دندان میتواند دندان های شما را سفیدتر کند . در حقیقت زغال فعال با اتصال به مولکول های ترکیباتی که رنگ دندان ها را تغییر میدهند ، باعث از بین رفتن رنگ زرد دندان میشود .

همچنین زغال فعال می تواند PH دهان شما را تنظیم کرده و بوی بد دهان را کمتر کند . پودر پوست تخم مرغ یک منبع بسیار خوب و غنی از کلسیم است . این پودر باعث تقویت دندان ها و استحکام بیشتر آنها میشود . حتی به مرور زمان باعث محکم تر شدن دندان در لثه خواهد شد .

  سومین ماده تشکیل دهنده این خمیردندان خانگی ،‌ روغن نارگیل است که ماده ای فوق العاده برای سلامت دهان محسوب می شود . روغن نارگیل میتواند بوی بد دهان را از بین برده و از پوسیدگی دندان جلوگیری کند . همچنین روغن نارگیل حساسیت دندان ها به گرما و سرما را کاهش می دهد . توجه : اگر از هرگونه درمان دندانپزشکی ، روکش دندان و ... استفاد می کنید ، قبل از استفاده از این خمیر دندان زغالی ، با دندانپزشک خود مشورت کنید .

مواد لازم برای درست کردن خمیر دندان زغالی :

  •  زغال چوب فعال یک دوم قاشق چای خوری
  • پودر پوست تخم مرغ 1 قاشق غذاخوری
  • روغن نارگیل گرم شده و ذوب شده ، یک قاشق غذاخوری

زغال فعال را با پودر پوست تخم مرغ مخلوط کرده و سپس روغن نارگیل را به آنها اضافه کنید . مخلوط به دست آمده را با استفاده از یک قاشق غیر فلزی( مثلا چوبی ) بخوبی مخلوط کرده و با پشت قاشق کاملا صاف کنید . (چیزی شبیه ورز دادن با دست) خمیر به دست آمده را در یک ظرف شیشه ای نگهداری کنید .

نحوه مصرف خمیر دندان زغالی

نحوه مصرف خمیر دندان زغالی

دهان و دندان های خود را با آب خالی و مسواک بشویید . سپس کمیر از خمیری که درست کرده اید را روی مسواک زده و به طور معمول همیشگی مسواک بزنید . بعد از چند روز تغییرات ایجاد شده در سلامت دندان ها و تغییر رنگ دندان ها شما را شگفت زده خواهد کرد . نکات بیشتر :

  •  PH این خمیر دندان خانگی زغالی خنثی است . به این معنی که هیچ آسیبی به دندان ها و سلامت دهان شما وارد نمی کند .
  • از زغال فعال با کیفیت و خوب استفاده کنید
  • این خمیر دندان را میتوانید در محیط و دمای خانه و در ظرف شیشه ای در بسته نگهداری کنید . نیازی به نگهداری در یخچال نیست
  • در صورتی که بعد از چند روز خمیر دندان شما کمی خشک شد ، میتوانید کمی روغن نارگیل ذوب شده به آن اضافه کنید .
این مقاله فقط جهت اطلاع رسانی و افزایش آگاهی بوده و این سایت هیچ مسئولیتی در مورد موارد سوء مصرف داروها ندارد . توصیه های این مقاله جایگرین تجویز و توصیه های پزشک نیست و شما باید به تجویز پزشک متخصص عمل کنید.
تهیه و ترجمه اختصاصی/ pamuh.com
نظرات: 0 مشاهده