برای شروع بدنسازی چه مکمل هایی بخوریم؟

مقدمه چنانچه تصمیمتان را گرفته‌اید و قصد دارید از میان رشته ‌های ورزشی، بدنسازی را به صورت حرفه‌ای و در سطح پیشرفته ادامه دهید، در نظر داشته باشید که علاوه بر انجام تمرینات ورزشی، برای دستیابی به هدف بهتر، دو فاکتور مهم دیگر یعنی استراحت و تغذیه را نیز مورد توجه قرار دهید. معمولاً در برنامه غذایی عامه افراد، بسیاری از مواد موردنیاز بدن، به ویژه موادی که یک ورزشکار حرفه‌ای به آن ها نیاز دارد، به مقدار کافی یافت نمی شود. به همین خاطر اگر قصد دارید بدنسازی را به صورت حرفه‌ای شروع کنید، باید به تغذیه خود اهمیت ویژه‌ای بدهید. در صورتی که قصد دارید مکمل های بدنسازی همچون پروتئین وی و باقی مکمل های کمکی را مصرف کنید، حتماً این کار را تحت نظر یک مشاوره تغذیه انجام دهید و بهترین برند مکمل را تهیه کنید، چرا که گاهی خوردن یک مکمل غیر اورجینال، ممکن است تبعات شدیدتری را برای بدنتان به همراه داشته باشد. برای شروع بدنسازی چه مکمل هایی بخوریم؟ برای شروع بدنسازی چه مکمل هایی بخوریم؟

چند مکمل بدنسازی برای مبتدیان

همانطور که پیش‌تر نیز به این موضوع اشاره کردیم، مواد غذایی که در رژیم غذایی عادی قرار دارند، تمام مواد مغذی لازم برای رشد عضلات بدن را تأمین نمی کنند؛ بنابراین زمانی که تصمیم به شروع ورزش می می‌گیرید، به خصوص ورزشی مثل بدنسازی، باید مصرف مکمل و ویتامین را در کنار تغذیه در نظر داشته باشید. برای افزایش حجم عضلات، مهم‌ترین راهی که در کنار تمرینات می تواند به شما کمک کند، استفاده از یک مکمل اصل است. البته لازم است بدانید که سه نکته در رسیدن به هدفتان یعنی تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه‌ای و فرم بدنی دلخواهتان دخیل هستند. انجام تمرینات ورزشی سخت و مداوم، برنامه ریزی برای تمرین اصولی و زیر نظر مربی و داشتن یک برنامه غذایی همراه با مکمل به صورت کاملاً علمی ازجمله این ملزومات هستند. مکمل‌ ها به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند. مکمل‌ های تأثیرگذار برای سلامتی، مکمل‌ های مؤثر در حجم عضله و مکمل های مؤثر بر چربی سوزی و سوخت و ساز.

مکمل های بدنسازی پیش از تمرین

زمانی که ورزش بدنسازی را به عنوان یک رشته‌ حرفه‌ای دنبال کنید، برای انجام تمرینات، با توجه به نوع ورزش، سن، جنسیت، وزن و مدتی که ورزش می کنید، می توانید برای گرفتن نتیجه های بهتر و کمتر شدن آثار خستگی، از مکمل های مختلفی ازجمله کراتین، پروتئین وی، آمینو اسید، کربوهیدرات، گلوتامین و غیره استفاده کنید.

مکمل های بدن سازی بعد از تمرین

افرادی که تمرینات سنگین بدن سازی را انجام می دهند، چه آماتور باشند و چه پیشرفته، با مصرف مکمل های مخصوص بعد از ورزش می‌توانند زمان ریکاوری عضلات را کوتاه‌تر کنند و همین نکته باعث می شود نیاز داشته باشند تا انواع مکمل‌های بعد از تمرین را بشناسند. بهترین راه برای ریکاوری کردن بعد از ورزش، مصرف این مکمل ها می باشد. از بین بهترین و مهم‌ترین مکمل های بعد از تمرینات ورزشی می‌توان به ایزوله پروتئین آب پنیر، کراتین، بتائین و اسید آمینه اشاره کرد. چند عدد از ضروری‌ترین مکمل های بدنسازی چند عدد از ضروری‌ترین مکمل های بدنسازی

چند عدد از ضروری‌ترین مکمل های بدنسازی

در ادامه به بررسی چند مورد از مهم‌ترین مکمل هایی که عمده ورزشکاران در رشته بدن سازی مصرف می کنند می‌پردازیم و موارد مصرف، فواید و تمامی نکات مربوط به آن ها را توضیح می‌دهیم. اگر می خواهید این ورزش را شروع کنید، حتماً با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

پروتئین ها

مصرف پروتئین ها ازجمله پودر وی، برای بدنسازان ضروری است. یکی از بهترین مکمل‌هایی که بدنسازان می توانند در برنامه غذایی خود در نظر بگیرند، مکمل پروتئین است. این مکمل را می توانید به همراه شیر یا آب ترکیب کنید. البته توجه داشته باشید. پروتئین وی آلبومین نوع دیگری از پروتئین است که دارای 42 تا 43 درصد پروتئین بوده که می تواند جایگزین خوبی برای میان وعده شما باشد. پروتئین‌ها را می‌توانید به گونه‌های مختلف مصرف کنید. این مکمل ها به دلیل داشتن ترکیبات موردنیاز بدن، می توانند قبل و بعد از تمرین، مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین پروتئین‌ها قدرت جذب بسیار بالایی دارند و بسیار محبوب هستند. حتی در هنگام تمرین نیز می‌توانید از این مکمل استفاده کنید.

کربوهیدرات ها

زمانی که تمرینات استقامتی انجام می دهید، ذخایر گلیکوژن، فسفاژن و آمینو اسیدها در بدن تخلیه می‌شوند و جبران آن ها در بدن بسیار حائز اهمیت. استفاده از کربوهیدرات به عنوان مکمل، در هنگام ورزش و بعد از آن باعث تسهیل ذخیره گلیکوژن‌ها می‌شود و ریکاوری را سریع‌تر انجام می‌دهد. البته در صورتی که از کربوپروتئین استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد به مصرف کربوهیدرات نیازی نخواهید داشت.

کافئین

کافئین از مکمل‌های موردنیاز و در دسترس است که ورزشکاران می‌توانند به گونه‌های مختلف آن را مصرف کنند. برخلاف تصور عموم، بهترین نوع مصرف کافئین قهوه نیست. مکمل کافئین را می توانید به صورت قرص با مارک های مختلف در بازار پیدا کنید. بر اساس تجربه و تحقیقاتی که انجام شده است، مصرف قرص کافئین برای ورزشکاران اثربخش‌تر از قهوه می باشد. این مکمل ها قیمت مقرون به صرفه ای هم دارند و اگر به درستی مصرف شوند، می توانند بسیار تأثیرگذار باشند. کافئین می تواند انرژی لازم را هنگام ورزش به شما بدهد. گفته می شود به طور عادی برای گرفتن نتیجه مناسب، کافیست 3 میلی‌گرم از این مکمل را برای هر یک کیلوگرم از وزن فرد استفاده کنید و آن را سی دقیقه قبل از تمرین استفاده کنید.

کراتین

روی کراتین به عنوان یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین مکمل های بدنسازی، تحقیقات گسترده‌ای انجام گرفته است و این مکمل بر اساس رده بندی کمیته ورزشی استرالیا یا AIS در دسته A گذاشته می شود و اثرگذاری آن در زمینه ورزش بدنسازی به اثبات نیز رسیده است. کراتین به آزادسازی انرژی عضله‌ها کمک می کند و از این طریق، سبب افزایش استقامت بدن می شود. قیمت آن نیز معقول است و تمرین های ورزشی در کنار مصرف این مکمل، به صورت چشمگیری به خوبی نتیجه می دهند.

مکمل بدنسازی اصل از کجا بخریم

یکی از دغدغه های افراد ورزشکار تهیه مکمل است. تأثیر چشمگیری که مکمل ها در نتیجه ورزش ها و تمرینات سخت بدن سازی می گذارند، سبب می شود تا افراد حتی مکمل های گران قیمت را خریداری کنند. خوب است بدانید که استاندارد بودن مکمل ها از اهمیت بالایی برخوردار است و بهتر است مارک های مطمئن را برای این کار انتخاب کنید. در صورتی که به دنبال یک مکمل اورجینال و اصل هستید که در گرانی قیمت مکمل، با قیمت مناسبی عرضه شود، می توانید با مراجعه به سایت داروخانه 24، بهترین مکمل‌ها را با توجه به شرایط و برنامه ورزشی خود، تهیه کنید.  مکمل بدنسازی اصل از کجا بخریم مکمل بدنسازی اصل از کجا بخریم مکمل‌های بدنسازی که در این داروخانه عرضه می شوند دارای مجوز بوده و کاملاً مطمئن و بسیار باکیفیت هستند. به این ترتیب علاوه بر اینکه خیالتان از خرید یک مکمل استاندارد راحت است، می‌توانید از هر کجای ایران که هستید، مکمل موردنظرتان را سفارش دهید تا درب منزل برایتان ارسال شود. برای خرید مکمل بدنسازی و گرفتن بهترین نتیجه از تمرینات خود، همین حالا وارد داروخانه آنلاین 24 شوید و بهترین مکمل‌های اصل را مشاهده و انتخاب کنید.
نظرات: 0 مشاهده