تعبیر خواب پدر - 49 معنی مختلف و متفاوت

دیدن پدر در خواب بسیار رایج است .در اکثر اوقات این خواب به این صورت دیده می شود :
 •  دیدن خواب اینکه پدر در حال مرگ است
 • دیدن خواب پدر فوت شده
 • ممکن از پدر در خواب ناراحت و عصبانی باشد
 • مریض بودن پدر
 • گریه کردن پدر
 • دعوا کردن با پدر
 • و بسیاری از خواب هایی شبیه به اینها
در این مطلب به معانی مختلف دیدن پدر در خواب اشاره خواهد شد. تعبیر خواب پدر - 30 معنی مختلف و متفاوت تعبیر خواب پدر - 30 معنی مختلف و متفاوت

تعبیر خواب پدر

دیدن پدر در خواب معمولا نماد اعتماد ، محافظت و کنترل در زندگی است .اگر در خواب ببینید که پدر هستید ، نشان دهنده این است که در حال گذراندن روزهایی سختی در زندگی هستد. این خواب نشان می دهد مسئولیت های سختی به عهده شما گذاشته شده است که آرامش شما را سلب کرده است. شما دوست دارید به دوران بی مسئولیتی قبل برگردید و آزادانه زندگی کنید.

تعبیر خواب مریض شدن پدر

پدر در خواب نماد قدرت و توانایی کنترل است.اگر در خواب ببینید که پدر شما ناتوان و مریض شده است به این معنی است که حس می کنید قدرت کنترل زندگی خودتان را از دست داده اید. احساس می کنید اطرافیان ، آن طور که باید ، به حرف ها و اعتقادات شما احترام نمی گذارند و از این بابت بسیار ناراحت هستید.احتمالا زندگی زناشویی شما دچار مشکل شده است .

تعبیر خواب ناراحتی و عصبانیت پدر

اگر در خواب ببینید که بابای شما از شما ناراحت است و با شما دعوا می کند به این معنی است که شما احساس می کنید به خانواده خودتان شدیدا وابسته هستید. در صورتی که ازدواج کرده اید ، این وابستگی می تواند برای زندگی شما بسیار مضر باشد.شما باید اعتماد بنفس خودتان را تقویت کرده و به مرور از خانواده جدا شده و به زندگی خودتان بپردازید. شما برای رسیدن به اهدافتان بر روی خانواده خودتان حساب زیادی باز کرده اید و وابسته به آنها هستید. خودتان نیز از این مورد در عذابید و دنبال راهی برای مستقل شدن می گردید .

تعبیر خواب مردن و فوت شدن پدر

اگر در خواب ببینید که پدر شما فوت کرده است و یا در حال مرگ است به این معنی است که شما حس می کنید کاملا استقلال عمل خودتان را از دست داده اید و دیگران برای شما تصمیم گیری می کنند. شما بسیار انسان وابسته ای هستید و در کوچکترین مسائل زندگی نیز به حرف دیگران گوش می دهید .شما تمام علایق و آرزوهای خودتان را بر باد رفته حس می کنید. تعبیر خواب مردن و فوت شدن پدر تعبیر خواب مردن و فوت شدن پدر باید کمی اعتماد بنفس خودتان را تقویت کرده و مستقل تر زندگی کنید.این فشار روانی ناشی از بی ارادگی می تواند برای شما بسیار مضر باشد.با این رفتار شما هیچگاه نمی توانید پیشرفت داشته باشید.

تعبیر خواب حرف زدن با پدر

این خواب به شما می گوید که دوست دارید با دیگران ارتباط بیشتری برقرار کنید. شما شدیدا احساس تنهایی و ناامیدی می کنید و دوست دارید روابط اجتماعی شما بسیار بهتر شود.

اگر در خواب ببینید که با پدر قهر و قطع ارتباط کردید

به این معنی است که شما احساسات و عواطف خودتان را نادیده می گیرید .شما برای رضایت و خوشحالی دیگران هر کاری انجام می دهید و در این بین اصلا توجهی به رضایت خودتان ندارید. شما یا بیش از حد فداکار هستید و یا شدیدا دهن بینی می کنید و گفته ها و نظرات دیگران برای شما بسیار اهمیت دارد.

تعبیر خواب گریه کردن پدر

شما شدیدا از لحاظ عاطفی سرکوب شده اید. شدیدا احساس ناامنی و عدم اعتماد بنفس دارید.ممکن است به شما خیانت جنسی شده باشد.در هر صورت شما احساس می کنید از نظر دیگران بی ارزش هستید و کسی که او را دوست دارید ، به شما اهمیتی نمی دهد.

تعبیر خواب کتک خوردن از پدر

در صورتی که در خواب ببینید که با پدرتان دعوا می کنید و او شما را کتک می زند به این معنی است که شما اعتماد خودتان را به دیگران از دست داده اید و احساس می کنید دیگران در تلاش هستند که به شما ضربه بزنند. شما گذشته ناراحت کننده ای داشته اید که باعث این بی اعتمادی شده است .این بی اعتمادی می تواند زندگی شخصی و کاری شما را تحت تاثیر قرار داده و مانع پیشرفت شما شود.

تعبیر خواب گم کردن پدر

اگر در خواب ببینید که پدرتان را گم کرده اید.یا ممکن است در خواب ببینید که در خانه هستید و منتظر پدرتان هستید ولی او دیر می کند و به خانه نمی آید می تواند معانی مختلفی داشته باشد. ممکن است شما از لحاظ مالی دچار مشکل شده اید و نمی دانید آینده مالی شما چه خواهد بود.شما از بی پولی شدیدا وحشت دارید و راه حلی به ذهنتان نمی رسد. پدر در خواب نشان دهنده وجدان شما ست پدر در خواب نشان دهنده وجدان شما ست ممکن است در راوبط زناشویی و یا عاشقانه خودتان دچار مشکل شده اید.برای مثال ممکن است با کسی روابط عاشقانه دارید ولی از آینده این رابطه شدیدا نگران هستید و نمی دانید که به ازدواج ختم خواهد شد یا خیر . یا ممکن است با همسر خود اختلاف دارید و نمی دانید این اختلاف به کجا ختم خواهد شد.شما حتی به طلاق راحت و توافقی نیز راضی هستید ولی ممکن است طرف مقابل قصد اذیت کردنتان را داشته باشد .

تعبیر خواب چینی در مورد پدر

معبران چینی نظرات مختلفی در مورد دیدن پدر در خواب دارند که در ادامه به برخی از انها به صورت تیتر وار اشاره می شود.
 •  پدر در خواب نشان دهنده وجدان شما ست .شما در حال انتخاب کردن در بین خوب و بد هستید. ممکن است انتخاب بد ، لذت های بیشتری برای شما داشته باشد ولی وجدانا انتخاب خوبی نیست و برای اطرافیان شما ناراحت کننده است .برای مثال ممکن است در فکر خیانت کردن به همسراتان هستید که می تواند برای شما لذت بخش باشد ولی برای او بسیار ناراحت کننده است
 • دیدن بابا در خواب می تواند نشان دهنده ناراحتی و یا خوشحالی شما از تصمیمات گذشته شما باشد.اگر پدر در خواب از شما راضی بود ، شما از تصمیمات خودتان رضایت دارید و اگر راضی نبود ، برعکس است .
 • دیدن مرگ بابا در خواب نشان دهنده این است که شما احساس می کنید در موقعیتی هستید که نمی توانید انتخاب درستی انجام دهید. شما احساس می کنید اختیار عمل ندارید و مجبور به انجام دادن کاری هستید که از ته قلب دوست ندارید آن را انجام دهید.
 • اگر پدر از شما ناراحت باشد و با عصبانیت با شما برخورد کند به این معنی است که شما از زندگی خودتان ناامید شده است. احساس می کنید کارهایی که تا امروز انجام داده اید بیهوده و بی نتیجه بوده اند و دیگر نمی توانید به آرزوهای خودتان برسید.
 • تعبیر خواب ازدواج کردن پدر می تواند به این معنی باشد که شما در حال تصمیم گیری در مورد انتخابی هستید که می تواند تا آخر عمر بر روی زندگی شما تاثیر مثبت و یا منفی داشته باشد.
در مورد تعبیر خواب پدر به این نکات توجه داشته باشید که : در صورتی که در گذشته بسیار نزدیک با پدر خودتان درگیری داشته اید ، دیدن این خواب کاملا طبیعی است و معنی خاصی ندارد.اگر به تازگی پدر خودتان را از دست داده اید ، دیدن خواب مرگ پدر و یا مریض بودن پدر و یا حرف زدن در خواب با او کاملا طبیعی است و معنی خاصی ندارد. در صورتی که مدت های زیادی از پدر خودتان دور بودید و دلتنگ او هستید و خواب او را می بینید کاملا طبیعی است و معنی خاصی ندارد.

تعبیر خواب های قدیمی در مورد پدر

تعبیر خواب پدر فوت شده از نظر ابن سیرین

دیدن این خواب نشانه رحمت و برکت است .اگر ایشان واقعا فوت کرده اند به این معنی ایت که گناهان او بخشیده شده است و برای شما خیر و برکت در پیش است . اگر در خواب ببینی که پدر مرحوم خودت را می بوسی به این معنی است که او را بسیار دوست داری. اگر او را می بوسی ولی او از دست تو ناراحت و عصبانی است به این معنی است که دچار مشکلات مالی خواهی شد.

دیدن مرگ پدر شوهر

اگر در خواب ببینی که پدر شوهرت فوت کرده است ،مشکلات زندگی تو حل خواهد شد.

آنلی بیتون در این باره می گوید :

 1. اگر به تازگی پدر خود را از دست داده ای و او را در خواب ببینی به این معنی است که باید برای انجام کارهای خود وقت بیشتری صرف کنی .
 2. اگر او را شاد و خوشحال ببینی روزهای خوشی در پیش داری .
 3. اگر او را ناراحت و مریض ببینی روزهای سخت و غمناکی در پیش داری
 4. اگر منتظر آمدن پدرت هستی ولی او هرگز نیامد به این معنی است که به آرزوی خودت نخواهی رسید
 5. اگر زن هستی و در خواب مرگ پدر را ببینی به این معنی است که همسرت به تو خیانت می کند
 6. دیدن مرگ پدر زن و پدر شوهر به معنی افتادن اتفاقات خوب در آینده نزدیک است
 7. زنده شدن پدر زن و یا پدر شوهر در خواب نشانه بدشانسی و بدبیاری در آینده بسیار نزدیک است .

تعبیر خواب پدر از نظر امام صادق

روایت معتبری در این مورد یافت نشد.
مرگ پدر نشانه ناراحتی و نا امیدی - احساس بی ارادگی می کنید
دعوا کردن نشانه ماندن بر سر دوراهی
مریض بودن پدر نشانه مشکلات روحی
مرگ پدر شوهر خوب است .خبرهای خوبی در راه است .
مرگ پدر زن خوب است .خبرهای خوبی در راه است .
دعوا با پدر بی اعتمادی به دیگران
عصبانیت پدر مشکلات مالی
گریه پدر مشکلات روحی
زنده شدن او بی معنی
خندیدن او رضایت مالی و شغلی
 

↓↓↓بروز رسانی در تاریخ 7 آذر 98 ↓↓↓

یکی از رایج ترین خواب هایی که در مورد پدر و مادر دیده می شود و بسیار نیز ناراحت کننده است ، دیدن خواب مرگ والدین است . دیدن مرگ پدر در خواب می تواند بسیار دردناک و غم انگیز باشد. در ادامه این مطلب به برخی از معنای این خواب اشاره خواهد شد.

تعبیر خواب مرگ پدر

از انجایی که والدین معمولا مدت بسیار طولانی در کنار فرزندان خود هستند ، نقش بسیار مهمی در زندگی انها دارند. در صورتی که کسی به پدر و یا مادر خود شدیدا علاقمند باشد ، ممکن است برای سلامتی او بسیار نگران بوده و مدام نگران از دست دادن و مرگ او باشد.بسیاری از خواب هایی که در مورد مرگ پدر و مادر می بینیم نیز دقیقا به دلیل نگرانی ما از بابت سلامت آنها ست و معنی خاصی ندارد. مرگ پدر در خواب معمولا نمادی از احساس امنیت و نیاز به آرامش ماست . البته باید توجه داشته باشید که در بسیاری از اوقات ، در صورتی که پدر شما زنده است و شما خواب مرگ او را ببینید ، نشان دهنده نگرانی شما از بابت از دست دادن او بوده و معنی خاصی ندارد. همچنین اگر کسی پدر خود را از دست داده است ، تا مدت های زیاد ، دیدن خواب پدر و مرگ پدر کاملا طبیعی بوده و معنی و تعبیر خاصی ندارد. دیدن مرگ پدر در خواب معمولا نماد نیاز به حمایت است .دقیقا همان چیزی که پدرها در زندگی واقعی برای فرزندشان انجام می دهند.اگر  کسی در خواب ببیند که پدرش در حال مرگ است و از مرگ او ناراحت نیست می تواند به این معنی باشد که احساس می کند نیاز به آرامش و استقلال بیشتری دارد. این خواب همچنین می تواند به این معنی باشد که احساس می کنید بدون دفاع شده اید و به صورت ناگهانی پشتیبان خود را از دست داده اید .درست مانند احساسی که در زمان ورشکستگی و یا طلاق و شکست عشقی ، تجربه می کنید.

دیر رسیدن به محل مرگ پدر

اگر در خواب ببینید که که پدرتان فوت کرده است و شما در زمان مرگ در کنار او نبوده اید و مرگ او را ندیدید ، به این معنی است که احساس می کنید نتوانسته اید احساسات خودتان را به او ابراز کنید. شما حرف های نگفته زیادی با پدرتان دارید و اگر او زنده است بهتر است که با او صحبت کرده و مشکلاتتان را حل کنید.

تعبیر خواب حرف زدن پدر مرده

اگر در خواب ببینید که که با مرده در حال حرف زدن هستید می تواند معنای مختلفی می تواند داشته باشد. اگر پدرتان واقعا فوت کرده است ، این خواب نشان دهنده این است که دلتنگ پدر هستید و احساس می کنید انگونه که باید نتوانستید با او مهربانی کنید . اگر پدر شما زنده است ، این خواب نشان دهنده این است که پدرتان به شما حرف هایی زده است که باعث ناراحتی شما شده است . رابطه شما با پدرتان دچار مشکل شده است و ناخودآگاه شما با این خواب سعی می کند کمی از فشار روحی و درونی شما را کاهش دهد .

 تعبیر خواب لبخند پدر مرده

اگر در خواب ببینید که پدر شما فوت کرده است ولی به شما لبخند می زند به این معنی است که تصمیمات درستی در مورد شغل و یا مسائل مالی خودتان گرفته اید و از نتیجه به دست آمده بسیار راضی هستید .

تعبیر خواب دعوا کردن با پدر مرده

اگر در واقعیت پدرتان را از دست داده اید و در خواب ببینید که با او در حال دعوا کردن هستید به این معنی است که کسی یا کسانی در زندگی واقعی ، اختیار عمل را از شما گرفته اند و در کارهای مهمی که می خواهید انجام دهید ، دخالت بیجا می کنند. این شخص روح و روان شما را آزده کرده است و فشار روحی زیادی بر شما وارد می کند که می تواند به راحتی جلوی پیشرفت شما را بگیرد. تهیه و ترجمه اختصاصی : pamuh.com©
نظرات: 76 مشاهده