تعبیر خواب دندان – بیش از 109 معنی مختلف برای خواب دندان

()

نگران نباشید ، با دیدن خواب دندان قرار نیست کسی از نزدیکان شما فوت کند ، این خواب فقط نشان دهنده نگرانی ها و حالات روحی شماست .

تعبیر خواب دندان چیست ؟ دیدن افتادن دندان ها در خواب چه معنی دارد ؟

دیدن افتادن دندان در خواب و یا شکستن دندان ، در بسیاری از نقاط جهان ، یک خواب نگران کننده محسوب می شود.محققان اعتقاد دارند بیشتر مردم روی زمین از دیدن خوابی که به نوعی به دندان ربط داشته باشد نگران شده و وحشت دارند.برخی از رایج ترین خواب های مربوط به دندان عبارتند از :

 • دیدن افتادن دندان در خواب
 • کشیدن دندانها
 • پوسیده بودن دندان
 • خارج شدن چرک و خون از لثه
 • لق شدن دندان
 • رفتن به دندان پزشک
 • درد شدید دندان همراه با ترشحات زرد رنگ
 • دندان مصنوعی
 • دندان در آوردن نوزاد
 • دیدن اینکه همه دندان های شما ریخته است و بدون دندان هستید
 • کندن و کشیدن دندان خراب
 • تعبیر خواب شکستن دندان های بالا
 • خراب شدن و یا افتادن دندان آسیاب همراه با خونریزی
 • و …
تعبیر خواب دندان چیست ؟ دیدن افتادن دندان ها در خواب چه معنی دارد ؟
تعبیر خواب دندان چیست ؟ دیدن افتادن دندان ها در خواب چه معنی دارد ؟

بسیار جالب است که در اکثر نقاط جهان این خواب را به نوعی به اعضاء خانواده و عزیزان نسبت می دهند و معمولا اعتقاد دارند که دیدن هر نوع خوابی در مورد دندان می تواند نشانه ضرر رسیدن به نزدیکان و یا حتی مرگ پدر و مادر باشد !!

برخی از روانشناسان اعتقاد دارند دیدن خواب دندان به اعتقادات و احساسات شما نسبت به ظاهر و بدنتان ارتباط دارد .از دست دادن دندان ها نشان دهنده نگرانی شما از ظاهرتان و قضاوت دیگران در مورد زیبایی شماست .اگر به تازگی علائم پیری مانند سفید شدن مو و چین و چروک صورت را در خود مشاهده کرده اید اصلا جای تعجب نیست که بزودی خواب از دست دادن دندان هایتان را ببینید .ریختن دندان ها در خواب در زمانی که شما احساس پیری می کنید بسیار رایج است .

مطلب پیشنهادی : تعبیر خواب مرده

علاوه براین زمانی که شما به هر دلیلی دچار مشکل مالی می شوید ، ورشکست میشوید و یا کار خود را از دست می دهید ممکن است احساس کنید اعمال و رفتار نزدیکانتان نسبت به شما تغییر کرده است و دیگر آن احترام سابق را برای شما قائل نیستند.در این زمان نیز دیدن خواب افتادن دندان و یا شکستن آن بسیار رایج و محتمل است .

تعبیر خواب دندان مصنوعی

اگر در خواب ببینید که دندان مصنوعی در دهان دارید می تواند به این دلیل باشد که شما خودتان را طوری به دیگران شناسانده اید که با واقعیت اخلاقی و شخصیتی شما تفاوت بسیاری دارد. برای مثال ممکن است شما خودتان فرد بسیار ثروتمندی نشان داده اید در حالی که اصلا اینطور نیستید .یا ممکن است شما خودتان را فرد بسیار مومنی در جامعه نشان داده اید در حالی که اصلا اعتقادات محکمی ندارید. دیدن دندان مصنوعی در خواب نشان می دهد که شما بسیار نگران هستید که مردم و اطرافیانتان واقعیت شخصیت شما را متوجه شوند و اعتبار خود را نزد مردم از دست بدهید .

تعبیر خواب دندان حیوانی مانند دندان سگ و گرگ

اگر در خواب ببینید که دندان های نیش شما رشد کرده اند و یا دندان هایی مانند دندان سگ و گرگ دارید می تواند نشان دهنده این باشد که شما معمولا زمانی که عصبانی هستید تصمیمات مهمی می گیرید و این تصمیمات شما باعث آسیب رساندن به خودتان و دیگران شده است . باید تلاش کنید تا از تصمیم گیری در زمان های عصبانیت خودداری کنید.

تعبیر خواب دندان لق

اگر در خواب ببینید که یک یا تعداد زیادی از دندان های شما لق شده اند می تواند به این معنی باشد که در اطرافیان شما کسانی هستند که آرامش روحی را از شما گرفته اند.این افراد کسانی هستند که به هر دلیلی نمی توانید از آنها دل بکنید. ماندن آنها در کنار شما می تواند باعث جلوگیری از پیشرفت شما در زندگی شخصی و کاریتان شود.شما دوست دارید از آنها دور شوید ولی نمی توانید.باید تمام تلاش خود را کرده و تا جایی که می توانید از این افراد دوری کنید.

تعبیر خواب نداشتن دندان
تعبیر خواب نداشتن دندان

تعبیر خواب نداشتن دندان

اگر در خواب ببینید که هیچ دندانی در دهان ندارید و همه دندانهای شما ریخته اند می تواند به این معنی باشد که شما احساس می کنید کسی شما را جدی نمی گیرد و همه اعتبار خود را در بین اطرافیانتان از دست داده اید.شما احساس تنهایی می کنید و حتی ممکن است احساس کنید که دوستانتان در حق شما بی وفایی کرده اند. احتمالا در حال ورود به دوران پیری هستید. شما احساس می کنید فراموش شده اید و بود و نبود شما برای دیگران کوچکترین اهمیتی ندارد .

معنی خواب مسواک زدن

اگر در خواب ببینید که در حال مسواک زدن دندان های خود هستید نشان دهنده این است که شما دوران سختی را پشت سر گذاشته اید و تلاش می کنید تا آثار مخرب آن دوران را از ذهن خود پاک کنید. اگر مسواک زدن با خونریزی لثه هایتان همراه باشد این خاطرات گذشته شما بسیار بد و دردناک بوده و ممکن است حتی یکی از عزیزانتان را در گذشته از دست داده اید که تحمل مرگ این عزیز برای شما بسیار سخت بوده است .احتمال دارد در حال حاضر دچار افسردگی خفیف یا حتی شدید هستید.توصیه می شود به یک روانپزشک و یا روانشناس مراجعه کنید.

گیر کردن چیزی در بین دندان

اگر در رویا ببینید که چیزی و یا غذایی در بین دندان های شما گیر کرده است می تواند به این معنی باشد که کسی یا کسانی در زندگی شخصی شما مشکل ایجاد کرده اند و شما به دنبال راه حلی هستید تا آنها را از زندگی خودتان دور کنید.اگر در خواب ببینید که دندان هایتان کاملا تمیز و براق هستند به  این معنی است که شما روابط اجتماعی خوبی دارید و کاملا از لحاظ اجتماعی و مالی احساس امنیت و آرامش می کنید.

تعبیر خواب درد دندان و ریشه دندان

درد کردن دندان در خواب و دیدن ریشه دندان در رویا به معنی مشکل در روابط خانوادگی شما است.اگر ببینید که دندان شما درد می کند به این معنی است که مشکلاتی در زندگی خانوادگی و روابط خود با عزیزانتان دارید.اگر ریشه دندان شما درد می کند به این معنی است که دردسرهای زیادی در زندگی شخصی خود دارید و نیاز دارید که کسی شما را در این مورد راهنمایی کند.

تعبیر افتادن دندان

اگر در خواب ببینید که یکی از دندان های شما افتاده است یادآور کسی است که شما در گذشته از دست داده اید.این خواب نشان می دهد که شما دلتنگ یکی از عزیزانتان هستید که در سال های قبل از دنیا رفته است . اگر ببینید که یکی از دندان های نیش خود را از دست داده اید نشان دهنده این است که شما احساس می کنید قدرت خود را از دست داده اید.

تعبیر خواب کشیدن دندان

یکی از رایج ترین خواب ها در مورد دندان ، کشیدن دندان است.این خواب می تواند به این معنی باشد که شما در حال ایجاد تغییرات بزرگی در زندگی خود هستید . ممکن است در حال تغییر شغل هستید و یا ممکن است در حال ازدواج کردن و یا طلاق گرفتن هستید.در صورتی که کشیدن دندان با خونریزی و خروج چرک همراه باشد می تواند به این معنی باشد که این تغییر برای شما خیلی سخت و عذاب آور است.

اگر یک زن حامله خواب کشیدن دندان ببیند می تواند به معنی نزدیک شدن زمان زایمان باشد.به احتمال زیاد شما نگران از دست دادن فرزند خود هستید و یا از درد زایمان بسیار وحشت دارید.

تعبیر خواب ریختن دندان
تعبیر خواب ریختن دندان

تعبیر خواب ریختن دندان

اگر در خواب ببینید که دندان های شما ریخته اند و از لثه های شما خون جاری شده است می تواند به این معنی باشد که شما بیماری خاصی در بدن خود دارید.در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید و آزمایشات لازم را انجام دهید .اگر در خواب ببینید که با جویدن چیزی و یا گاز گرفتن چیزی دندان های شما میریزد ، می تواند نشان دهنده این باشد که شما از آینده خود اطمینان ندارید .ممکن است امنیت کاری ندارید و از لحاظ مالی در شرایط خوبی قرار ندارید .

اگر این خواب را یک زن ببیند به این معنی است که از لحاظ ظاهری احساس مشکل می کند و اعتماد بنفس خود را از دست داده است.دیدن سفید شدن موها و بوجود آمدن اولین چین و چروک پوستی می تواند باعث شروع دیدن این خواب ها و کابوس ها شود. ترس و نگرانی از اینکه زیبایی شما دارد از دست می رود و ترس از اینکه جنس مخالف و همسر شما درباره شما و ظاهر شما چه فکری می کند ، می تواند باعث دیدن این خواب شود.

 • اگر ببینید که دندان های شما ریخته است و از این بابت خجالت می کشید و از دیگران مخفی می کنید به این معنی است که شما از جمع گریزان هستید و اعتماد بنفس کافی برای حضور در جمع را ندارید . شما از این که رفتاری در جمع داشته باشید که بعدا پشت سر شما صحبت کنند بسیار ناراحت می شوید .
 • اگر دندان خود را با دست از جای خودش در بیاورید و به کسی بدهید به این معنی است که کسی در زندگی شما وجود دارد که دوست دارید او را تحت تاثیر قرار داده و نظر او را به خودتان جلب کنید. شما می خواهید او توجه بیشتری به شما داشته باشد .
 • اگر همه دندانهای شما داخل کف دستتان ریخته است به این معنی است که شما معامله ای انجام داده اید و پول خوبی به دست آورده اید .
 • اگر در خواب ببینید که دندان های شما در دهانتان ریخت و شما آنها را قورت دادید می تواند به این معنی باشد که شما کاری انجام داده اید که باعث از دست دادن استقلال شما شده است و شما از لحاظ مالی و روحی دچار مشکل شده اید .
 • اگر زنی در خواب ببیند که دندان های خود را قورت داد می تواند به این معنی باشد که به شوهر خود خیانت کرده است و نگران است راز او برملا شود .

همچنین دیدن دندان در خواب می تواند معانی زیر را داشته باشد .

 1. اگر دندان را به بیرون و یا روی زمین تف کنید به معنی این است که بیمار هستید
 2. اگر دندان را از زمین پیدا کنید به معنی این است که بیماری سختی داشته اید که در حال بهبودی است .
 3. اگر دندان خود را با یک جسم سخت بکشید و دور بیاندازید به این معنی است که شما مشکلی در زندگی و روابط خصوصی خود دارید ولی راهی برای حل این مشکل به ذهنتان نمی رسد .
 4. اگر دندان شما افتاد و خون از دهان شما جاری شد و شما از این حالت احساس رضایت می کنید نشان دهنده این است که شما مشکل بزرگی را حل کرده اید و هم اکنون ذهن شما به آرامش و آسودگی رسیده است .
 5. اگر در خواب ببینید دندان های شما خرد شده ، شکسته و یا خراب شده است به این معنی است که شما احساس می کنید از لحاظ جنسی دیگر آن جذابیت سابق را ندارید.شما احساس پیری و ضعیف شدن دارید.
مطلب مرتبط : تعبیر خواب مار
اگر در خواب ببینید دندان های شما خرد شده
اگر در خواب ببینید دندان های شما خرد شده

تعبیر خواب دندانپزشک

دیدن دندان پزشک در خواب می تواند بیانگر این باشد که شما احساس می کنید برای حل مشکلات خود باید از کسی کمک بگیرید .این مشکلات می تواند مشکل مالی ، خانوادگی ، کاری و حتی زیبایی شما باشد .اگر ببینید که دندانپزشک در حال کار کردن بر روی دندان شماست و شما از این موضوع رضایت دارید به این معنی است که کسی به کمک شما آمده است و در حال حل مشکل شماست .

اگر در خواب ببینید که دندانپزشک در حال کار کردن است ولی شما درد دارید می تواند به این معنی باشد که از فرد نادرستی کمک گرفته اید و آن فرد در حال بدتر کردن شرایط روحی شماست .بهتر است در انتخابتان تجدید نظر کنید.اگر ببینید که دندانپزشک دندان شما را کشید و احساس کردید که خون در حال خارج شدن است به این معنی است که کسی به شما آسیب وارد کرده است و شما دچار مشکل بزرگی شده اید ولی راه فرار از این مشکل را پیدا نمی کنید. شما احساس سردرگمی دارید .

اگر در خواب ببینید که دندانپزشک بجای شما بر روی دندان دیگران کار می کند به این معنی است که شما رازی داشته اید که همه از آن خبردار شده اند و شما به دردسر افتاده اید .

در ادامه این مطلب به برخی از تعبیر خواب های قدیمی در مورد دیدن دندان در خواب اشاره شده است .

نظر زیگموند فروید در مورد دیدن دندان در خواب

زیگموند فروید در این مورد می گوید :این خواب نشان دهنده میل جنسی سرکوب شده شماست.ممکن است شما تجربه جنسی جدیدی داشته اید و از این مورد بسیار نگران و یا هیجان زده هستید. ممکن است جشن عروسی در پیش دارید و از بابت اولین رابطه جنسی خود نگران هستید . علاوه بر این ممکن است شما در مورد قدرت جنسی خود نگران هستید و احتمالا دچار ناتوانی جنسی و یا مشکلات دیگر جنسی شده اید .

سایر تعبیرها

 1. از دست دادن دندان می تواند نشانه از دست دادن موقعیت های اجتماعی و یا حتی شغلی شما باشد
 2. این خواب نشان میدهد شما در تصمیمات مهم زندگی خود به خوبی عمل نمی کنید و فرد بی فکری هستید .
 3. انتخاب اشتباهی کرده اید و بخش بزرگی از دارای های خود را از دست داده اید. احساس می کنید احترام اجتماعی شما بسیار کم شده است .
 4. به شما خیانت جنسی شده است و شما اعتماد بنفس خود را در روابط زناشویی از دست داده اید.احساس می کنید قدرت ارضا کردن همسر خود را ندارید و به همین دلیل او به شما خیانت کرده است .
 5. اگر در خواب ببینید که دندان جدیدی در آورده این نشان دهنده این است که شما سعی دارید شخصیت خود را بهبود بخشده و به رشد فکری و فردی برسید.
 6. اگر در خواب ببینید که دندان های منظمی دارید به معنی داشتن اعتماد به نفس بالا و قدرت مدیریتی شماست .اطرافیانتان برای شما احترام خاصی قائل هستند.
 7. اگر در خواب ببینید که دندان شما شکسته است نشان دهنده این است که شما در زندگی شخصی خود مشکلات بزرگی دارید و استرس روحی شما بسیار بالاست.شما بر سر دوراهی گیر کرده اید و قادر به تصمیم گیری درست نیستید .
 8. اگر ببینید که کسی دندان شما را شکست به خاطر این است که به عزیزان و شریک های خود اطمینان کافی ندارید و نگران هستید که آسیبی از جانب آنها به شما برسد .
 9. اگر د خواب ببینید که دندان کس دیگری را کشیدید و یا شکستید به این معنی است که شما به کسی آسیب جدی وارد کرده اید و از این بابت احساس گناه می کنید.
 10. اگر در خواب ببینید که هیچ دندانی در دهان ندارید نشان دهنده این است که شما از بابت از دست دادن عزیزانتان بسیار نگران هستید .
 11. اگر در خواب ببینید که دندان شما کج شده است به این معنی است که شما از بابت قضاوت دیگران در مورد ظاهر خود بسیار نگران هستید .بخصوص نگران هستید که ظاهر شما برای جنس مخالف جذابیت لازم را نداشته باشد .
مطلب پیشنهادی : تعبیر خواب آب

اگر در خواب ببینید دندان در زبانتان فرو رفت

گاز گرفتن زبان در خواب و یا فرو رفتن دندان شکسته در زبان می تواند به این معنی باشد که شما به شدت احساس ضعیف بودن می کنید.این احساس می تواند به این دلیل باشد که همسر شما به شما خیانت کرده است و شما در مقابل آن رقیب عشقی احساس کمبود و ضعف دارید .احساس می کنید او چیزی بیشتر از شما داشته است و به همین دلیل همسرتان به طرف او جذب شده است.این احساس می تواند زندگی شما را نابود کند.حتی ادامه داشتن این احساس می تواند شما را نیز به سمت خیانت بکشاند زیرا دوست دارید کس دیگری به شما بگوید که شما هیچ ایرادی ندارید .

تعبیر خواب دندان درد

اگر مرد باشید و در خواب ببینید که دندان شما درد می کند به این معنی است که شما مشکل بزرگی در زندگی خود دارید که حل کردن این مشکل بسیار دشوار است و زندگی شما را مختل کرده است . اگر یک زن باردار این خواب را ببینید به این معنی است که شما از زایمان و درد آن وحشت دارید .

نظر امام صادق (ع) در مورد تعبیر خواب دندان

دیدن خواب دندان 6 حالت دارد.

 1. خانواده و فرزندان شما
 2. ثروت ، مال و کسب و کار شما
 3. سود مالی
 4. غم و اندوه
 5. از دست دادن مال و ثروت
 6. جدایی از عزیزان و بستگانتان

نظر حضرت یوسف در مورد تعبیر خواب دندان

حضرت یوسف می فرماید : اگر در خواب ببینید که دندان شما افتاد ، یکی از عزیزان و خویشاوندانتان از شما جدا می شود.شکستن دندان در خواب نشانه مصیبت و غم است .

نظر محمد ابن سیرین در مورد خواب دندان

محمد ابن سیرین می گوید : اگر در خواب ببینی که دندان جلو روی کف دستت افتاد و یا بر زمین افتاد ولی آلوده نشد ، به معنی این است که فرزند و یا خواهر و یا برادری خواهید داشت.اگر در خواب ببینید که دندان جلویی شما بر روی زمین افتاد و خاک آلود شد به این معنی است که فرزند ، خواهر و یا برادر شما می میرد یا از شما برای همیشه جدا می شود .

اگر دندان جلویی شما شکست و یا درد می کند به این معنی است که فرزند و یا خواهر و یا بردار شما مریض می شود .اگر در خواب ببینید دندان های شما از طلا است به این معنی است که مرگ شما نزدیک است.

آنلی بیتون در مورد تعبیر خواب دندان می گوید :

 • اگر در خواب ببینید که دندان های شما لق هستند به این معنی است که در زندگی دچار ضرر و شکست بزرگی خواهید شد و افسرده می شوید.
 • اگر دندانپزشک دندان شما را می کشد ، به بیماری سختی دچار خواهید شد .
 • اگر در خواب ببینید که دندانپزشک دندان شما را پر می کند نشان دهنده این است که با تلاش و پشتکار فراوان به ثروت خواهید رسید
 • اگر دندانهای خود را مسواک می زدید به این معنی است که برای حفظ ثروت خود بسیار تلاش می کنید
 • دیدن دندان مصنوعی در خواب نشان دهنده این است که کاری انجام می دهید که باعث کاهش اعتبار شما شده و غرور شما را از بین می برد.
 • شکستن دندان در خواب به معنی شنیدن اخبار بد و حتی مرگ عزیزان است
 • اگر دندانپزشک دندان های شما را معاینه می کند نشان دهنده این است که کسانی که شما را دوست ندارند برای ضربه زدن به شما تلاش می کنند.
 • دیدن دندان های کرم خورده و خراب علامت بیماری است
 • اگر دندان های خود را به بیرون تف کنید نشانه بیمار شدن یکی از اعضاء خانواده شماست
 • اگر دو عدد از دندان های شما بیافتد نشانه این است که کسی شما را به دردسر خواهد انداخت
 • افتادن تمام دندان ها نشانه مرگ و فقر است .
در خواب ببینید که یکی از دندان های شما افتاده است یادآور کسی است که شما در گذشته از دست داده اید
در خواب ببینید که یکی از دندان های شما افتاده است یادآور کسی است که شما در گذشته از دست داده اید
تعبیر خواب دندان لق
تعبیر خواب دندان لق
تعبیر خواب دندان درد
تعبیر خواب دندان درد
تعبیر خواب دندان مصنوعی
تعبیر خواب دندان مصنوعی

 

 

این مطلب برای شما مفید بود ؟

ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین آراء / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که به این نویسنده امتیاز میده 🙂

خیلی متاسفم که مطلب رو دوست نداشتی

برای ارتقاء مطلب کمکم میکنی ؟

لطفا دلیل اینکه مطلب رو دوست نداشتی بهم بگو

نظر یا سوال شما در این مورد چیه ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود و محرمانه است.در صورتیکه ایمیل معتبر و بدون www وارد کنید دیگران میتوانند به شما پاسخ دهند و این پاسخ برای شما ایمیل خواهد شد.

65 نظر ارسال شده است.
 1. murderer می گوید

  سلام وقت بخیر

  خواب دیدم با دو تا از دختر دایی هام به بازار رفتم ولی یهو سر از بیمارستان در میارم توی یه اتاق میرم و پدرمو خواهرمو میبینم خواهرم بهم میگه پیش بابا باش تا من بیام پدرم روی زمین دراز کشیده بود و یه تشک زیر پاش بود اتاق به شدت سرد بود بهش گفتم بابا کجات درد میکنه دست گذاشت روی دندونش گفتم بابا دندونم خی درد میکنه
  گفتم بگم دکتر بیاد مسکن بزنه؟
  گفت نه کلیه هامو چرب کردن و ماساژ دادن خوب مبشم زود

 2. امیرفاضلی می گوید

  سلام خداقوت بزرگوار متشکر از حسن انجام بکار شما…عزیزجان بنده چند شب پیش در خواب کنار یکی از بستگان نزدیکم که شاید فکر کنم مادرم بود نشسته بودم و مشغول غذا خوردن بودم که یادم نیست توسط یک شیئی و یا با زبونم فشار عمدی آوردم به دندان عقل سمت راست فک بالا که نیمه شکسته است برای کنده شدن و ناگهان متوجه شدم که پس از اینکه توانستم از جایش در بیاورم مابقی دندانهای فک بالا بترتیب و قطاری شکل از جایشان کنده شدن،بدون خونریزی در دهانم جمع شده بودن که من با استرس و تعجب انتقالشون دادم به دست چپم و نگران از اینکه ای وای بدبخت شدم چرا که الان ظاهر فرم صورتم رو بخاطر فک بدون دندون از دست دادم و و شدم شبیح پیرها…خلاصه تو فکر از دست دادن فرم فکم بودم ترس از نگاه کردن در آینه و دندانها در دست چپم که بلند شدم و با غلبه بر ترس در آینه با دهان بسته نگاه کردم و که فرم صورتم چه شکلی شده و دیدن که ایول تازه انگاری درست شده و جا افتاده و در همین هنگام با ترس دهانم را باز کردم که ببینم میخندم چه شکلی میشم که بوضوح دیدم در فک بالا و پائین تمام دندان هام بطور مرتب و سفید و یکدست قرار دارند،انگاری که از اول همینطوری بوده و خدارو شکر کردم و دیگه بقییشو یادم نیست و نمیدونم دندونام رو که تو دستم بود چیکار کردم،انگاری غیب شده بودن و از خواب بیدار شدم….لازم بذکر که من از دندون های سالم و سفید و مرتبی برخوردارم با وجود مصرف دخانیات ولی در خواب خیلی زیباتر و سفید و مرتب تر بودن و مهم اینکه در طی این چند سال اخیر بموجب خرابی ۴دندان عقلم و درد ناشی از آن خودم همیشه اقدام به خورد کردن و در آوردن از ریشه به مرور زمان میکردم که دندانی رو در خواب قصد کنده شدن رو داشتم خوشبختانه از درد نبود و تا بحال هم او یدونه اذیتی از درد نداشت برام فقط بخاطر خرابیش بود…عذرخواهی میکنم بزرگوار بموجب طولانی شدن و سپاسگذارم میشم که بنده راهم در مورد این خواب از علم خویش آگاهی بفرمایین..درود برشما

 3. نوروزی می گوید

  سلام .من خواب دیدم روی صورتم یه دندان درآوردم تعبیرش چیه

 4. Sepideh می گوید

  سلام لطفاً تعبیر خواب منم بگین خواب دیدم توی گلوم دو تا دندان خیلی سفید درآوردم

 5. Ali می گوید

  سلام من تا بحال بیشتر از ۲۰بار خواب میبینم ک از داخل دندونم یه نخ گوشتی بیرون میاد و هرچقدر اون رو میکشم قطع نمیشه
  لطفا تعبیرش رو بمن بگید ممنون

 6. H می گوید

  سلام . من خواب دیدم دندان جلوییم ترک خورده و همزمان باهاش یکی از دندان های کرسیم یکطرفش سیاه شده که من با دستم اون قسمت سیاهشو میکنم و دندانم نصف میشه و قصد رفتن به دندانپزشکی را دارم
  اکنون هم مشکلات زیادی دارم و سر یه دوراهی بزرگ موندم
  میشه بگید تعبیرش چیه ؟؟

 7. خلیل می گوید

  سلام!
  من دیشب خواب دیدم، یک دندانم که قبل کریم خورده بود.
  در هنگام جویدن غذا شکست،از دهان خود بالا دست خود گذاشتم و دیدم بسیار پاک و سفید بودن!
  تعبیر شما چیست؟

 8. شهاب می گوید

  سلام اگر در خواب کسی ببیند دکتر دندانهای پسرش رامیکشد چیست؟ و بعد به بگوید دندانهای خوبی برای او میگذارم.

 9. M می گوید

  سلام خواب دیدم دندان آسیاب بالا تقریبا از دندان‌های آخری با دستم خودم کندم وقتی دیدم دندان را سیاه و بزرگ و با ریشه های خیلی خیلی بلند بود

 10. عاطفه می گوید

  سلام من خواب دیدم دوتا از دندون جلوییه فک بالام یکیش سوراخ شده بود و یکی دیگر انگار ماسیده شده بودو خیلی ت خابم نگران بودم میشه تعبیرشو بگید؟

 11. احمد می گوید

  من خیلی گشتم اما تعبییر خواب خودم رو ندیدم
  من خواب دیدم دو دندان سفید جلویی‌ یک زن مسن افتادن و در همون لحظه یک‌دندان کوچک بجای اون دو تا دراومد این حس بود ک این دندان کوچک رشد میکند

 12. afsoon می گوید

  سلام
  خواب دیدم کسی که قبلا دوسش داشتم اومده خونمون و بهم میگه آخرش خودم تو سرنوشتت هستم و تو همسر منی و این حرفو چندبار تکرار کرد و در حالی که داشت تشک خوابمون رو پهن میکرد من رفتم آشپزخونه و لقمه کوبیده آبگوشت گرفتم و آوردم براش بعد رفتم دستشویی و دیدم کت بابام اونجا تازده شده و کنار سنگ توالت رو زمینه برداشتم و همونجا آویزونش کردم تا نجس نشه

  1. صیاد می گوید

   سلام خواب دیدم که دندانهای اسیابم لق شده و می کنم ولی جای اونو دندان دیگری هست تشکر میکنم تعبیر خوابم را بگویید

 13. امیر می گوید

  سلام دیشب خواب دیدم مادرم به حالت عصبانیت به سرم ضربه زد و دندان آسیاب انتهایی سمت چپ مقداری شکسته شد

 14. مسلم می گوید

  سلام خواب دیدم دندان آسیاب بالای خود را به راحتی بدون درد با دست خودم کشیدم ممنون میشم تعبیرش رو بگید

 15. رها می گوید

  سلام بنده دیشب خواب دیدم که دندان بالا سمت چپ که زیر گونه قرار دارد لق لق شده بود که با زبان تکان میخورد به راحتی بعدش تو خواب با دست دندانم رو تکون دادم دیدم به راحتی دندانم میاد بیرون اما کامل دندانم رو در نیاوردم و سریع به دست دندان رو فشار دادم سر جای خودش و به مادرم گفتم با نگرانی که مامان دندانم لق شده و در ادامه تو خواب به فکر این افتادم که چسب بزنم مقداری به کنارش تا دندانم سرجاش محکم بماند بلکه خود به خود ترمیم شود در ادامه یادم میاد روی یه صفحه کلی دندان چیده بودم جلوی خودم روی میز که داشتم با چسب اون دندانی که لق شده بود را محکم کنم با چسب بعدش از خواب پریدم

 16. زهرا می گوید

  سلام وقتتون بخیر،من خاب دیدم دخترم به یک دندانپزشکی مراجعه کرده بود همرا من میخاست دندونشو بکشه اما دکتر نبود یه پرستار اومد دندون شو بکشه دخترم عذاب میکشید از دست پرستار ولاغر نحیف شده بود .جالب اینجاس دخترم شب قبل هم خواب دیده بوذ یکی از دندونای جلوییش شکسته.ممنون میشم تعبیرشو بگید.

 17. حمید صادقی می گوید

  درود برشما
  خواب دیدم دندان سیاه و خرابم که درد هم میکرد را با دست خیلی راحت کشیدم و دور انداختم. کمی هم خونریزی کرد

 18. آوا می گوید

  سلام من خواب دیدم دندانهای سمت چپ بالام مصنوعی بودن رفتم نخ دندون بزنم همه جداشدن بالثه مصنوعی افتادن توجوی آب من میرفتم اوناروبگیرم آب نبره که تونستم بگیرم ولی با یه چوب نمیتونستم بادستم بگیرم احساس کردم یه تیکشم آب باخودش برد ممنون میشم جواب بدین

 19. سارا می گوید

  من دیشب خواب دیدم همه دندونای زیرم را لق شده بودند چهارتارو میکشیدم اول تو دستم بود بعد ی گودال کوچیک میکنم بعد می ذاشتمشون توی اون گودال میشه تعبیرشو بگین

 20. فاطمه حیدری می گوید

  سلام..بین ساعت سه وچهارشب خواب دیدم که یکی ازدندونام شکست وخردش تودستم بودونشونشون دادم به برادربزرگم..میشه تعبیرشوبگین..

 21. نگار می گوید

  سلام من خواب دیدم دندان جلویی فک پایینم کج شده و اون یکیو دندون داره جلوشو میگیره که تصمیم گرفتم ارتودنسی کنم تعبیرش چی میتونه باشه؟

 22. عسل می گوید

  من خواب دیدم ، رفتم دندون پزشک گفتم دندونام نگاه کت ، به دندونام نگاه کرد و گفتم جرم داره روش ، دکتره گفت اگه داشت اون موقع خراب میشید ، بعد من رفتم حتی تو خواب من دوبار رفتن به دندون پزشک رو دیدم ، یه بار آقا بود ، یه بارم خانم بود،خانمه عینکی هم بود به هردوشون یه چیزو گفتم ، اونا هم یه چیزو گفتن که اگه جرم داشت الان خراب شده بود پاشو برو

 23. مهسا می گوید

  من خواب دیدم رفتم دندون پزشکی دکتر خیلی عصبی بود واز من خیلی بدش می‌اومد میخواست دندونمو عصب کشی کنه با یه وسیله ای محکم زد توی دندونم و خیلی دردم گرفت واون همش عصبانی میشد

  1. مهدی می گوید

   سلام،من خواب دیدم ک دندان اضافی ک در فک بالا داشتم ک سالها قبل اونو کشیده بودم در دهانم لق شد و ب سمت دستشویی ک رفتم با دست کندمش افتاد و رفت تو دستشویی خون ریزی هم داشتم و عجیب تر اینکه دندانم مثله شیشه و سیاه رنگ بود ،میخواستم بدونم چ تعبیری دارد، ممنونم

 24. شهرزاد می گوید

  خواب دیدم عشقم داره دندون منو عصب کشی میکنه ولی خیلی زود تموم شد من گفتم حتما نیاز به عصب کشی نداشت و آخرش تف کردم یه ذره خون آبه اومد

 25. سارا می گوید

  من خواب دیدم که دندان هایم توسط عشقم چک شده و سالم بود و من نیز دندان های اورا چک کردم ولی به مسواک نیاز داشت تعبیر چیست ؟

 26. مهدی می گوید

  در خواب دیدم دندونای جلویی پسر داییم همش ریخته،واطرافیان میگن بخاطر اعتیادشه

 27. ای سودا می گوید

  خواب دیدم دندانی که پر کرده بودم موادش در داخل دندانم خالی شده و موقع غذا خوردن کمی درد دارد

 28. نیلوفر می گوید

  ساعت هفت صبح خواب خودم دندان کناری را کندم پر شده بود در دستم گرفتم

 29. زهرا می گوید

  سلام خواب دیدم دندان پزشک دندان پوسیده خواهرم را کشید تعبیرش چی هست؟

 30. پیمان پیمامی می گوید

  سلام،من خواب دیدم مادرم دندون آسیابش درد میکرد و کمی سیاه داشت بعضی قسمت هاش.من رفتم جلو کشیدمش(که انگار رضایت داشت از اینکار)بعد از دهنش خون اومد و رفت دهنش رو شست،تعبیرش چیه؟

 31. Mehdi می گوید

  یه سوال داشتم من کل دندانهای کسی رو که دوستش دارم ومیخواهم باهاش ازدواج کنم در خواب دیدم ویکی از دندانهای جلو فک پایین پشت دندانهاش دراومده میخواستم بدونم که تعبیرش چی هست،ممنون

 32. رضانابی می گوید

  اگر در خواب ببینیم که یک عدد دندان آسیاب بالا که زرد و پوسیده بطور نیمه شکسته ولق شده و با انگشتان خود خارج کنیم و همچنین بخواهیم سرجایش قرار دهیم تعبیرش چیست؟

 33. لیلا می گوید

  با سلام نزدیک صبح خواب دیدم قراره با یه دندانپزشک ازدواج کنم و نامزد بودیم فضای خوابم خوب بود تعبیرش چی میشه لطفا

 34. مبینا می گوید

  سلام من خواب دیدم که همه ی دندان هایم را هنگام خوردن نان قاضی قورت دادم و فقط دندان دو تا دندان های جلویی پایینی من مانده اند لطفا میشه جوابم را بهم بگویید

 35. زهرا می گوید

  سلام من خاب دیدم دوتادندون اززیربغل دندون اسیاب دوتایکی سمت راست دیگری سمت چپ دراومده خاهشن برام تعبیرکنید

 36. محمد می گوید

  سلام من خواب ديدم كه تعدادي دندون نيش تو دست دارم و تعدادي ديگه هم داشتم از كناره يك گودال جمع ميكردم و در تمام اين مراحل يه خانم همراهم بود و احساسم تو خواب عادي بود واينكه به نظرم دندون نيش مار بود كه براي علامت گذاري داخل گودال گذاشته شده بود،ممنون ميشم اگه تعبيرش بگيد يا راهنمايي كنيد

 37. مهرناز می گوید

  سلام و وقت بخیر من خواب دیدم پسر کسیو که دوسش دارم یکی از دندانهاش از نصفه روکش داره وزیر روکش حالت کثیف شدن داره مثل جرم گرفتگی وپدرش که پارتنر منه به من میگه این روکش نصفه که فقط نوک دندونش روکش داشتو دربیاری وبراش تمیز کنی ؟ من هم روکشو درمیارم وجرم روکشو با آب تمیییز میشورم ودوباره روکش پاک شده وتمیز وبراقو میزارم رو دندون این پسر بچه.میشه بدونم تعبیرش چیه؟ خودم که از خواب بیدار شدم حس خوبی از خواب داشتم چون روکشو تمیز کردم ودوباره گذاشتم سرجاش. ممنون میشم بدونم چه معنی داره با سپاس فراوان

 38. بیتا می گوید

  سلام من دیشب خواب دیدم دخترم بادستش دندان بالاییشو ازقسمت عقب که لق بود کشید آن را به من داد امامن ندیدم خونی هم ازدهانه دخترم نیامد

 39. لیلا می گوید

  با سلام خواب دیدم داخل لپم دندون آسیاب هست یکمی سخت بود اما راحت درش آوردم ، بلافاصله در جای خالی اون یه دندون آسیاب دیگه در اومد به راحتی درش آوردم و باز هم یه دندون آسیاب دیگه بود ، یعنی شد سه تا .. و به راحتی درشون آوردم کف دستم بود تا به بقیه نشون بدم اما دیدم کف دستم به جای دندونها یه مشت قند بود …. تعبیرش چیه لطفا

 40. Sadaf می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید خواب دیدم من که تمام دندان هام خراب شده و حتی بعضی ها دارن سیاه میشن بعد ناگهان دندانهای بالام مخصوصا جلو ای ها شروع می کنن به تکه تکه شدن و ریختن من هم همشون جمع می کنم تا ببرم دکتر برام درست کنه خیلی هم ناراحت میشم خودمو نگاه می کنم می بینم دندن هام زشت و ناجور شدن ولی انگار زیرشون هم باز دندان هست که هنوز کامل در نیامده بودن میشه لطف کنید تعبیرش را بگید چون تعبیر دندان انگار بد واسه همین من خیلی نگران شدم
  ممنون از سایت خوبتون

  1. حسن می گوید

   سلام من خواب دیدم تمام دندامهای فک پایین رو خودم کشیدم وخونابه میومد وحتی در دهانم تکه های گوشتی جای دندانهایم اضافی بود و من اونها رو هم میکندم اونوقت من با چند تا دوستام تو رستوران بودیم اون دندان مصنوعی داشت به من گفت چرا کشدیشون گفتم درد میکرد گفت باشه میدادی پر میکردند گفتم ولش کن مصنوعی میذارم بعد از خواب پریدم ساعت سه و نیم بامداد بود من ایمیل ندارم خواهشا بعنوان پاسخ یه جوری در همین پیج بگذارید حسن هستم

 41. رضا می گوید

  سلام خواب دیدم دندانپزشک یک دندان بالایی راخوردکردوتکه هاش رااز دهانم ریختم کف دستش ولی یه تیکه هنوز چسبیده بود

 42. Goli می گوید

  راستی یادم رفت بگم، بسیار ممنون از مطلب خوبتون. پاینده باشید.

 43. Goli می گوید

  سلام.من خواب دیدم دارم مسواک میزنم و تو آینه میبینم که به خاطر گارد شبانه ای که میگذارم دهانم بین دندانهای جلویی فک بالام فاصله افتاده. و از دندانپزشکم عصبانی میشم که چرا یه دندان من رو نکشیده که دندانهای من مرتب شوند.

 44. M می گوید

  سوال دیشب نزدیک اذان صبح خواب دیدم که دندانی که در واقعیت خراب است در دهانم خرد شد و من با دست راست خود تیکه های داندانم رادر میآوردم ولی دندانم انگار سالم بود ولی من نه ناراحت بودم نه استرسی داشتم برایم عادی بود در حال در آوردن تیکه های دندانم بودم که از خواب پریدم

 45. معصومه می گوید

  سلام خسته نباشید من نزدیک اذان صبح خواب دیدم ک دندانی ک در واقعیت خراب است دز دهانم خرد شد و من با دست راستم تیکه های دندانم را در میاورم نه ناراحت بودم نه هیچی در خال در اوردن تکه های دندانم بودم ک از خواب پریدم

 46. Helia_rr می گوید

  سلام جناب خسته نباشید، مادرم خواب دیده که من خیلی خوشگل شده بودم و خوشحالم بودم چون اورتودنسی هام رو باز کرده بودم ولی مادم یکدفعه متوجه میشه که از دندون های سمت چپ دهانم از بالا به ترتیب یکی از جلو و کناریش نبودن ولی مثل اینکه اصلا واسم اهمیت نداشته با که متوجهش نبودم چون خیلی خرسند بودم،تعبیرش چیه؟؟ میشه بگین…خواهش میکنم..

  1. Sp می گوید

   سلام من خواب دیدم دندون جلویی بالا سمت راست در اثر اینکه یک حشره طاووس مانند و بسیار زیبا زیر دندونم رفت لق شد و گرفتمش تو دستم اما خیلی نگران شدم و سعی کردم دوباره بذارمش سرجاش و همین اتفاق هم افتاد و دیگه سرجاش موند ….میشه بگین تعبیرش چیه لطفا؟

 47. سمیه می گوید

  سلام من خواب دیدم دندان عقلم افتاد روی زمین دو نصف شد ومن هم نداشتم نگاه کردم تعبیرش چیه ؟

 48. لیلا می گوید

  من خواب دیدم دندان جلویی بالا سمت راست افتاد و زیرش یه دندان تازه جوانه زده تعبیرش چی ؟

 49. باقر می گوید

  بعد از نماز صبح خوابیدم خاب دیدن دندان ته ردیف بالا اخری انگار دندون پرکرده داشتم اون اول لق بود بعد افتاد یعنی وقتی از دهنم اومد بیرون خرد شده بود و برنگ سیاه بود وجای دندان هم بدون زخم وصاف بود

 50. رومینا می گوید

  سلام وققتون بخیر
  خواب دیدم که روی دندان نیش سلام برحسین به عربی حکاکی شده تعبیرش چیست.باتشکر

 51. امیرمحمد می گوید

  سلام . بعداز نماز صبح خواب دیدم که داندان های ردیف بالا گویا لق هستند و خودم با دستم همه آنها به جز دو تای انتهایی رو کندم و روی زمین به ترتیب چیدم

 52. امیرمحمد می گوید

  سلام . بعداز نماز صبح خواب دیدم که دندان های ردیف بالا گویا لق هستند و خودم با دستم همه آنها به جز دو تای انتهایی رو کندم و روی زمین به ترتیب چیدم

 53. آرش می گوید

  سلام
  من خواب دیدم دندونای نیشم لق شده بودن خودم با دستم درشون آوردم یکیشون کرم خورده بود و از توش ۳ تا کرم بیرون اومد و فرار کردن منم نمک ریختم توش تمیزش کردم چسبوندمش سرجاش 😐

  1. Mina می گوید

   😂😂😂😂😂😂

 54. نفس می گوید

  خواب دیدم که دندون آسیاب پایین که پر شده بود رویش کنده کشد و افتاد و زیرش سفید و سالم هست،همینطور دندون جلویی پایین تاجش شکست ولی هیچ اتفاقی نیوفتاد،تعبیرش چیه؟

  1. سیلوا می گوید

   برنامه عمو پورنگ زیاد میبینی چیزی نیست

 55. الناز می گوید

  سلام من خواب دیدم دندان هام تو دهنم خورد و پودر شدن و اول خیلی نگران شدم وقتی اونا روی زمین ریختن تبدیل به طلا و جواهرات و سنگ های قیمتی شده بودند اما دیگه احساس نگرانی نداشتم و سعی میکرد سریع طلا و جواهراتو از زمین جمع کنم

 56. Mm می گوید

  سلام من ديشب خواب ديدم همه دندان هايم از دهانم بيرون مي افتد ولي با اين حال تمام دندان هايم سر جايشان و سالم بودن و از دهانم به طرز عجيب و زيادي دندان بيرون مي افتاد
  ممنون از پاسخ شما

 57. Mobina می گوید

  سلام من خواب دیدم که دندونام ارتودنسی هستند و خیلی خوشحالم از این موضوع و باز تو همون خواب دیدم که بینیمم عمل کرده بودم و چسب و باند روش بود که مراسم یکی از اقوام بود و من داشتم میرقصیدم که از بینیم خون زیادی اومد هربار که میرفتم برقصم این اتفاق میفتاد و مجبور میشدم بشینم خیلی م دلم میخواست برقصم همش. ممنون میشم تعبیرشو بگید

 58. فریبا عبدالکریم می گوید

  دیشب خواب دیدم یکی از دندان بالای سمت راست آسیاب کوچک‌بغل نیش می افتاد و دو بار سعی کردم بگذارم مکانش و می افتاد بخاطر اینکه لثه خراب است

 59. neda می گوید

  سلام . خواب دیدم دندان پایین اسیابی چند تیکه شده و در دهانم شکسته اما وقتی دندان خرد شده رو دردست گرفت اون تیکه های خرد شده مربوط به یک دندان نبود انگاری تیکه ها بیشتر از یک دندان بود اما اصلا نگران نبودم