چه غذایی برای گربه عقیم شد بهتر است؟

 

چه غذایی برای گربه عقیم شد بهتر است؟

غذای گربه عقیم شده، نسبت به غذاهای معمولی دیگر باید کالری کمتری داشته باشد. برای گربه‌های عقیم شده می‌توان از غذاهای خشک و مرطوب در نوع مخصوص استفاده کرد. از آنجایی که بعد از عقیم کردن گربه‌ها از میزان تحرکات آنها کاسته می‌شود و به اصطلاح تنبل می‌شوند؛ باید غذای آنها نیز کم کالری تر باشد.

به گربه عقیم شده چه غذایی بدهیم؟

با عقیم کردن گربه‌ها یکسری تغییرات در بدن آن‌ها به وجود می‌آید؛ بدین علت که اندامهای جنسی را از بدن آنها خارج می‌کنند؛ لذا برنامه غذایی آن‌ها باید تغییر پیدا کند.

به خاطر تغییرات ایجاد شده در بدن گربه‌ها باید به میزان بیشتری از آنها مراقبت کنیم. مراقبت و نگهداری از گربه‌های خانگی باید با مشورت دامپزشک انجام بگیرد. یکی از نکات مراقبتی مهم در بحث نگهداری از گربه عقیم شده انتخاب یک غذای مناسب و باکیفیت است.

غذایی که برای گربه عقیم خود انتخاب می‌کنید باید به گونه‌ای باشد که به رشد و سلامت آن کمک کند. انتخاب غذا باید با توجه به سن و نوع نیاز گربه انجام بگیرد. رژیم غذایی گربه‌های عقیم شده باید دارای تعادل باشد؛ بدین معنا که بین میزان پروتئین، چربی، فیبر و مواد معدنی دیگر تعادل وجود داشته باشد.

گربه‌های عقیم شده پس از عمل، به خاطر تغییرات هورمونی که در بدن آن‌ها شکل می‌گیرد؛ با افزایش اشتها مواجه می‌شوند. همچنین میزان سوخت و ساز در بدن گربه‌های عقیم شده کاهش می‌یابد؛ بنابراین امکان چاقی و اضافه وزن در آن‌ها دور از انتظار نیست.

غذایی که برای گربه خود در نظر می‌گیرید باید در ابتدا کیفیت بالایی داشته باشد؛ سپس محصول انتخابی باید غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی خاص و موردنیاز بدن گربه باشد. اگر به نوع رژیم غذایی خاص گربه‌های عقیم توجهی نشود به زودی شاهد چاقی و بیماری و در نهایت مرگ آنها خواهیم بود؛ پس بهتر است در این راستا بسیار محتاط عمل کنیم. اکنون به دو نمونه مهم از غذای مناسب گربه عقیم شده با ذکر خصوصیات اشاره خواهیم کرد.

خمیر مولتی ویتامین جیم کت

خمیر مولتی ویتامین جیم کت، غنی شده از ترکیبات مفید مانند روغن‌ها، مشتقات گیاهی، بتاگلوکان، مخمر و ویتامین‌ها و مواد معدنی است. خمیر مولتی ویتامین جیم کت را می‌توان به صورت ترکیبی و یا به طور تکی به حیوان خانگی داد.

این محصول به خاطر داشتن ترکیبات ویژه از سطح استرس حیوان کاسته و در عوض به بهبود شرایط روحی گربه کمک می‌کند. بسیار خوش خوراک است و هضم بالایی دارد. موجب تقویت سیستم ایمنی بدن حیوان می‌شود. به حفظ سلامت پوست و موی گربه هم کمک می‌کند؛ چرا که ارزش غذایی بالایی دارد.

در ترکیب آن ویتامین‌های مهم و مولتی ویتامین وجود دارد. برای سایر نژادهای مختلف گربه مفید و مناسب است. در ساختار آن به هیچ عنوان افزودنی‌های غیرمجاز استفاده نشده است. خمیر مولتی ویتامین همان گونه که از نام آن هم می‌توان فهمید دارای بافت خمیری شکل است؛ بنابراین بافت نرم آن باعث آسیب رساندن به دندان‌های گربه در حین جویدن غذا نمی‌شود.

از طرفی هم باید دانست که این غذا از نوع مرطوب است؛ بنابراین می‌تواند آب موردنیاز بدن گربه را هم فراهم کند. خمیر مولتی ویتامین از هر نظر یک غذای ایده آل برای حیوان خانگی شما می‌باشد؛ لذا شما می‌توانید با اطمینان خاطر از آن جهت تغذیه گربه خود استفاده کنید.

خمیر مولتی ویتامین جیم کت

غذای گربه رفلکس عقیم شده

غذای گربه رفلکس عقیم شده هم محصولی درجه یک و مغذی می‌باشد که استفاده روزانه از آن می‌تواند سایر احتیاجات بدن گربه‌های بالغ عقیم شده را برآورده سازد. در ترکیب این غذا، چربی و پروتئین و کربوهیدرات در میزان متعادل شده موجود است. غذای رفلکس ضمن تامین انرژی موردنیاز گربه باعث اضافه وزن آن نمی‌شود؛ بنابراین با تقویت سیستم ایمنی بدن مانع از ایجاد بیماری در گربه می‌شود.

غذای رفلکس هم زود هضم می‌باشد به همین خاطر سبب ایجاد مشکلات گوارشی در گربه نمی‌شود. این نوع از خوراک گربه محتوی تورین می‌باشد. سیستم دفاعی بدن گربه‌ها را تقویت می‌بخشد و از کیفیت سوپر پریمیوم برخوردار است. آنچه که باعث کیفیت بالا و سازگاری این غذا با بدن گربه شده است مربوط به فرمولاسیون خوب آن است.

برای تولید غذای رفلکس از ترکیبات اولیه مرغوب و مغذی استفاده شده است به همین خاطر مصرف آن می‌تواند به عنوان یک غذای کامل و مقوی برای گربه‌های بالغ مفید باشد. غذای رفلکس در قالب بسته‌بندی های مناسب در وزن‌های مختلف ارائه می‌شود؛ که روی جلد بسته‌بندی آنها توضیحات لازم در ارتباط با مواد تشکیل دهنده و نحوه و میزان مصرف آن نوشته شده است. غذای رفلکس، از انواع مهم و درجه یک غذای گربه موجود در بازار است که در همه جا به خاطر داشتن کیفیت بی‌نظیر مورد استقبال و توجه بسیار قرار گرفته است.

نظرات: 0 مشاهده