راهنمای تخصصی انتخاب بهترین ژنراتور گاز سوز

ژنراتور گازسوز در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و انواع گوناگونی دارد. این ژنراتورها برای فعالیت خود به جای استفاده از بنزین یا گازوئیل از گاز طبیعی استفاده می کنند. همین مسئله نیز باعث شده تا میزان آلایندگی آن ها به حداقل میزان ممکن برسد. همچنین دسترسی به گاز طبیعی، آسان تر است و در همه جا قابل تامین است. ژنراتور گازسوز کاترپیلار و ژنراتور گازسوز موتورسازان تبریز از رایج ترین و معروف ترین برند ها می‌باشند که میتوانید از راد دیزل آنها را خریداری کنید.

بهترین ژنراتور گازسوز

نگاهی کلی به ژنراتور گازسوز و ویژگی های آن

ژنراتورها اغلب در زمان نبود نیروی الکتریکی و قطعی آن مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها می توانند در مدت زمانی کوتاه برق اضطراری در محیط شما فراهم کنند و از ایجاد اختلال در فعالیت های روزمره جلوگیری نمایند. ژنراتورها از سوخت های مختلفی برای تامین نیروی مورد نیاز خود استفاده می کنند که یکی از آن ها گاز طبیعی است.

ژنراتور گازسوز می توانید با استفاده از گاز طبیعی برق مورد نیاز فضاهای مختلف را تامین کند. علاوه بر این افرادی که دوست دار محیط زیست هستند، بهتر است از این ژنراتورها استفاده کنند. این مسئله به این علت است که این دستگاه ها هیچ نوع آلاینده ای وارد طبیعت نمی کنند و آسیبی به محیط زیست نمی زنند. علاوه بر این ژنراتورهای گاز سوز قیمتی اقتصادی تر دارند و نسبت به سایر دستگاه ها کارآمدتر هستند.

انواع مختلف ژنراتورهای گاز سوز

دستگاه های ژنراتور که بر پایه گاز طبیعی فعالیت می کنند، در مدل های مختلفی در بازار موجود هستند. همه روزه برندهای مطرح جهان این ژنراتورها را با توان های گوناگون و کیفیت های بسیار بالا تولید می کنند. با شناخت مدل های مختلف ژنراتورهای گاز سوز راحت تر می توانید بهترین دستگاه را بر اساس نیازهای خود انتخاب کرده و خریداری کنید. از جمله محبوب ترین ژنراتورها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ژنراتورهای گازی دائم کار متصل به گاز شهری

نخستین مدل از ژنراتورهای گاز سوز که قصد معرفی آن را داریم، نمونه های دائم کار هستند. این دستگاه ها معمولا به عنوان ژنراتور پشتیبان در محیط های مختلف همچون مراکز اداری، تجاری، مسکونی و ... مورد استفاده قرار می گیرند. این ژنراتورها به طور مستقیم به گاز شهری متصل می شوند. البته بهتر است بدانید که این دستگاه ها هیچ مخزنی ندارند و در زمان نبود گاز به طور کامل بلا استفاده خواهند شد.

ژنراتور گازسوز ایرانی

ژنراتورهای دارای مخزن گاز مایع

نوع دیگری از ژنراتورهای گاز سوز که قصد معرفی آن ها را داریم، دستگاه های مخزن دار هستند. در واقع این ژنراتورها به طور مستقیم به گاز شهری متصل نمی شوند و شما باید با استفاده از گازهای طبیعی مایع مخزن آن ها را پر کنید. مهم ترین مزیت استفاده از این دستگاه ها این است که شما قادر به استفاده از آن ها حتی در مواقع قطعی گاز شهری خواهید بود. البته بهتر است بدانید که این نوع از ژنراتورها اغلب برای محیط های کوچک و غیر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و توانایی تامین برق اضطراری برای محیط های بزرگ را ندارند.

نکات مهم در زمان خرید ژنراتورهای گاز سوز

در صورتی که قصد خرید ژنراتور گازسوز را دارید، بهتر است به برخی نکات توجه داشته باشید. این نکته ها به شما کمک می کنند که خریدی مطمئن تر را تجربه کنید. در صورتی که به این نکات بی توجهی کنید ممکن است ژنراتورهای بی مصرف و تقلبی را بخرید و ضررهای زیادی را متحمل شوید. از جمله مهم ترین نکاتی که در زمان خرید این دستگاه ها باید به آن ها توجه داشته باشید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرکت تولیدکننده ژنراتور

یکی از مهم ترین مسائلی که در زمان خرید این ژنراتورها باید به آن توجه داشته باشید، برند تولید کننده آن ها است. کمپانی های متعددی در سطح جهان ژنراتورهای گازسوز را تولید می کنند. هر یک از این شرکت ها ویژگی های منحصر به فردی برای این دستگاه ها در نظر گرفته است. شما می توانید با شناخت این برندها راحت تر برای خرید اقدام کنید. دقت داشته باشید که قیمت ژنراتورهایی که در خارج از کشور تولید می شوند، نسبت به نمونه های داخلی بالاتر است.

ژنراتور گازی

توجه به توان و قدرت ژنراتور

توان ژنراتورها بر اساس کاوا سنجیده می شود. در زمان خرید این دستگاه ها حتما به توان و قدرت آن ها دقت داشته باشید و سعی کنید محصولی را خریداری نمایید که با نیازهای شما همخوانی دارد. به هیچ وجه از ژنراتورهای کم توان برای محیط های بزرگ استفاده نکنید. شما می توانید توان هر دستگاه را از کاتالوگ محصولات بررسی کنید و بر اساس نیاز و کاربرد خود یکی از این دستگاه ها را بخرید. علاوه بر این شما می توانید از مشاوران راد دیزل بخواهید مشخصات فنی و توان ژنراتورها را به شما معرفی کنند تا بر اساس نیاز خود بهترین آن ها را خریداری کنید.

قیمت ژنراتور گازسوز

مسئله قیمت یکی از مهم ترین دغدغه های ذهنی برای تمامی افراد است. بهتر است بدانید که نمی توان قیمت یکسانی برای تمامی مدل های ژنراتورهای گاز سوز در نظر گرفت. این ژنراتورها نسبت به نمونه های گازوئیلی و بنزینی از قیمت پایین تری برخوردار هستند.

عوامل متعددی روی قیمت این محصولات تاثیر گذار است که از جمله آن ها می توان به برند تولید کننده، توان ژنراتور، نوع دستگاه و ... اشاره کرد. دقت داشته باشید که برای خرید محصولات کمپانی های خارجی به علت این که بر اساس نرخ ارز قیمت گذاری می شوند، باید هزینه بیشتری را بپردازید. علاوه بر این معمولا ژنراتورهایی که توان بالاتری دارند و صنعتی هستند، گران‌تر از سایر نمونه ها می باشند.

سخن پایانی

ژنراتور گازسوز دارای مدل های مختلفی است و در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. این ژنراتورها دارای دو نوع مخزن دار و بدون مخزن هستند و شما می توانید بر اساس نیاز و میزان بودجه ای که در اختیار دارید، یکی از آن ها را انتخاب کرده و خریداری کنید.

دقت داشته باشید که در زمان خرید این دستگاه ها حتما به برند تولید کننده، توان دستگاه و قیمت آن توجه کنید. شما می توانید این ژنراتورها را از راد دیزل با کمترین قیمت خریداری کنید. مشاوران راد دیزل بهترین پیشنهاد را بر اساس نیازتان به شما می دهند. تنها کافی است به سایت راد دیزل مراجعه کنید.

نظرات: 0 مشاهده