آیا تیپ پلاستی دائمی است

عمل نوک بینی

عمل تیپ‌ پلاستی یک جراحی زیبایی است که بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود. در عمل، تنظیم‌ هایی بر روی نوک بینی انجام می‌شود تا تعادل و کاهش حجم آن بهبود یابد. عمل نوک بینی می‌تواند به شکل ظاهری بینی کمک کرده و مثلاً سوراخ‌های بینی را کوچک‌تر یا تنظیم شده‌تر نماید، سر بینی را بالا ببرد و زیبایی بیشتری به صورت ببخشد.

آیا تیپ پلاستی دائمی است

بیشتر زیباجویان از پزشک مجموعه ما سوال می پرسند که ( آیا تیپ پلاستی بینی دائمی است ) در پاسخ به این سوال باید گفت که:

بخش اعظمی از پزشکان معتقدند که عمل تیپ پلاستی بینی دائمی نمی‌باشد. اما برخی از متخصصان به خاطر حاشیه‌های مالی، به بیماران خود توصیه می‌کنند که بهتر است به جای تیپ پلاستی، عمل رینوپلاستی را انجام دهند. رینوپلاستی یک روش ماندگار با هزینه کمتر است که نتایج بلند مدت و مطمئنی را به بیماران ارائه می‌دهد. اگر به دنبال تغییر شکل بینی خود و مشاهده نتایج سریع هستید، ممکن است تیپ پلاستی بهترین گزینه برای شما باشد. در ادامه با دکتر ساعدی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

مزایای تیپ پلاستی بینی

یکی از مهم ‌ترین مزایای این جراحی، اصلاح افتادگی بینی است. افتادگی بینی به دلیل افزایش سن، تحلیل آرواره‌ها، و کاهش ارتفاع هر دو فک بالا و پایین رخ می‌دهد.

از مزایای دیگر این عمل، برطرف شدن مشکل کولومل می‌باشد. وقتی که دو غضروف پایینی نوک بینی به هم برخورد می‌کنند، اتصالی در محل لب آن‌ها ایجاد می‌شود که کولومل نام دارد. در این جراحی، جراح با اضافه کردن به قسمت تحتانی و حذف قسمت فوقانی این مشکل را برطرف می‌نماید.

با انجام این عمل بدون استفاده از داروهای بیهوشی، عوارض ناشی از این داروها را در پی نخواهید داشت.

داروهای بی‌حس کننده که در نواحی بینی تزریق می‌شوند، هیچ عارضه و عفونتی ندارند، بلکه باکتری‌زدایی نیز هستند.

نسبت به روش‌های دیگر جراحی بینی، این روش به هزینه‌ی کمتری نیاز دارد.

دکتر ساعدی

عوارض تیپ پلاستی بینی

در صورت داشتن شرایط مناسب برای جراحی تیپ‌پلاستی و انجام اقدامات پیش از عمل، عوارض ممکن از جمله ورم و کبودی، به حداقل می‌رسند. انتخاب یک پزشک تخصصی و ماهر نقش بسیار مهمی در کاهش عوارض این جراحی دارد. برای داشتن یک عمل جراحی تیپ‌پلاستی بدون عوارض و در شرایط ایده‌آل، بهتر است به یک پزشک ماهر مراجعه کنید و از تجربه و تخصص او استفاده نمایید.

مراقبت های قبل تیپ پلاستی بینی

عوارض جراحی تیپ‌پلاستی ممکن است شامل ورم، کبودی و ... باشد. اگر فرد بیمار شرایط مناسبی برای انجام جراحی داشته باشد و اقدامات لازم را پیش از عمل انجام دهد، عوارض او به حداقل خود می‌رسد. انتخاب پزشک متخصص نیز تأثیر زیادی در کاهش عوارض این عمل جراحی خواهد داشت. اگر می‌خواهید پس از جراحی تیپ‌پلاستی از عوارض آن رنج نبرید و جراحی شما به شرایط بسیار مناسبی انجام شود، به یک پزشک با تجربه مراجعه کنید.

مراقبت های بعد تیپ پلاستی بینی

یکی از اهمیت‌های بالای جراحی تیپ‌پلاستی این است که باید از انجام فعالیت‌های ورزشی به مدت چند هفته خودداری شود و رفتن به استخر و شنا باید به تعویق بیفتد. استفاده از عینک چه طبی و چه آفتابی ممنوع می‌باشد. مسواک‌زدن باید با احتیاط و به آرامی انجام شود تا فشار کمتری به نوک بینی و بخیه‌ها وارد شود. از فین کردن بینی باید خودداری شود. توصیه می‌شود بیمار تا جایی که می‌تواند در تماس مستقیم با نور خورشید قرار نگیرد و یا از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کند. بعد از جراحی، ورم و کبودی در ناحیه بینی طبیعی است اما به مرور و پس از گذشت چند هفته، میزان ورم و کبودی کاهش خواهد یافت.

عمل تیپ پلاستی

مراحل تیپ پلاستی بینی

جراحی نوک بینی در مراحل مختلفی انجام می‌شود. بیمار باید پیش از ورود به شرایط جراحی، علایم حیاتی نرمالی داشته باشد تا پزشک او را برای عمل جراحی آماده کند.

در ابتدا، پزشک از یک بی‌حسی موضعی برای انجام جراحی استفاده می‌کند. کیفیت ماده بی‌حسی بسیار اهمیت دارد تا از عوارض پس از جراحی تیپ‌پلاستی جلوگیری شود.

پس از اعمال بی‌حسی محل عمل جراحی، پزشک از تجهیزات لازم برای برش نوک بینی استفاده می‌کند تا تغییرات موردنیاز روی بینی را اعمال کند. او با اصلاح غضروف‌های ناحیه نوک بینی، شکل بهتری برای بینی خلق می‌کند. این عمل با برداشتن غضروف از ناحیه بینی صورت می‌گیرد و به سر بالا بردن بینی منتهی می‌شود. پزشک برای شکل‌دهی بهتر به بینی، از تجهیزات لازم استفاده می‌کند.

بعد از اعمال تغییرات توسط پزشک، نوبت به بخیه‌زدن در محل برش می‌رسد. دوره بازیافت پس از جراحی تیپ‌پلاستی بینی بسیار کوتاه است و بیمار به سرعت به شرایط اولیه خود بازمی‌گردد. علایم حیاتی توسط پزشک متخصص نظارت می‌شود.

نقاهت تیپ پلاستی بینی

در کل، فرآیند بازیافت پس از جراحی زیبایی نوک بینی بسیار ساده است و اکثراً با کبودی خفیف و حداقل مقدار درد همراه است. درد ناشی از این جراحی با داروهای ضد درد توصیه شده توسط پزشک به خوبی کنترل می‌شود. بیمار باید در طول یک هفته از عمل از اسپلینت بینی (یا گچ بینی به منظور حفاظت از نوک بینی در زمان بهبودی) استفاده کند. بی‌حسی در نوک بینی ممکن است ۱ تا ۲ ماه پس از جراحی ادامه داشته باشد. بهبود اولیه غالباً در سه ماه اول و بهبود کامل در ۶ تا ۱۲ ماه پس از جراحی رخ می‌دهد.

هزینه تیپ پلاستی بینی

هزینه جراحی تیپ‌پلاستی معمولاً در سال 1403 متاثر از عوامل متعددی است، شامل تخصص و تجربه جراح، موقعیت مطب و امکانات مرتبط با جراحی، سوابق پزشکی بیمار و میزان تغییرات موردنظر بیمار. همچنین، هزینه‌های مربوط به آزمایشات پیش از عمل، هزینه بستری در بیمارستان، و هزینه داروهای موردنیاز پس از عمل نیز ممکن است متغیر باشند.

نظرات: 0 مشاهده