انواع اکستنشن مو در سالن های زیبایی کدامند؟

مدل های اکستنشن مو

اکستنشن مو یکی از خدمات سالن های زیبایی است که به افزایش قد و حجم موها کمک می کند و امروزه طرفداران زیادی را دارد. تمامی خانم ها علاقه مند هستند موهایی بلند، براق، حجیم و زیبا را داشته باشند؛ اما متاسفانه برخی از افراد به دلیل کم پشتی و یا کوتاهی موهای خود، از قد و حجم موهایشان رضایت ندارند؛ برخی دیگر نیز نمی توانند سال ها منتظر باشند تا موهایشان رشد کند. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند با دریافت خدمات اکستنشن مو، در مدت زمان کوتاهی و به راحتی، به قد و حجم موهایشان اضافه کنند. در ادامه این مقاله، قصد داریم به انواع اکستنشن مو بپردازیم. در صورتی که علاقه مند به دریافت این خدمات زیبایی هستید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

اکستنشن مو چیست؟

امروزه اکستنشن مو جزو خدمات زیبایی پرطرفدار در سالن های زیبایی به شمار می رود؛ دلیل این موضوع این است که افراد با یک خدمات دو ساعته، می توانند یک راه چند ساله را طی کنند و قد، حجم و رنگ موهایشان را بر اساس آنچه که در ذهن دارند، تغییر بدهند. این روش به شیوه های متفاوتی صورت می گیرد و انواع اکستنشن مو در سالن های زیبایی ارائه می شود.

انواع اکستنشن مو از نظر جنس موی اضافه

انواع اکستنشن مو در سالن های زیبایی

سالن های زیبایی در تکنیک اکستنشن مو، برای پرحجم تر و بلندتر نشان دادن موها، از دو نوع موی طبیعی و مصنوعی استفاده می شود. در ادامه پیرامون هر یک توضیحاتی را آورده ایم اما قبل از معرفی این دو روش توصیه میکنیم که برای انجام آن به بهترین سالن های زیبایی مراجعه کنید که از هم از نظر مواد مصرفی و هم از نظر عدم ابتلا به عوارض بعد از اکستنشن و آسیب دیدگی موها خیالتان راحت باشد.

اکستنشن مو طبیعی

در این روش، از موی طبیعی انسان برای اکستنشن مو استفاده می شود. ظاهر این نوع اکستنشن طبیعی تر است و وزن سبکی دارد.

این نوع اکستنشن با اینکه دارای قیمت بالایی است، طرفداران بیشتری را نیز دارد. دلیل این موضوع این است که به راحتی می توان این نوع اکستنشن را شست و با استفاده از دستگاه های حرارتی از جمله سشوار، اتو مو و ... نیز به آن ها حالت داد.

اکستنشن مو مصنوعی

اکستنشن موی مصنوعی، با استفاده از موهایی که از الیاف مصنوعی به دست می آیند و دارای ساختاری مشابه به موی انسان هستند، انجام می شود.

برای دریافت این نوع از انواع اکستنشن مو در سالن های زیبایی، زیباجویان باید هزینه کمتری را پرداخت کنند؛ اما موضوعی که وجود دارد، این است که این نوع مو قابلیت رنگ کردن ندارد و نمی توان از دستگاه های حرارتی برای حالت دهی به آن استفاده نمود چراکه بافت و ساختار خود را از دست می دهد.

اکستنشن موی مصنوعی از نظر فرم و حالت مو، قد مو، رنگ مو و ... تنوع بالایی را دارد؛ با این حال به دلیل محدودیت هایی که دارد، معمولا انتخاب کسانی است که می خواهند برای اکستنشن مو هزینه کمتری را پرداخت کنند. این نوع اکستنشن در مقایسه با اکستنشن موی طبیعی، دوام و ماندگاری کمتری را نیز دارد.

انواع اکستنشن مو بر اساس روش نصب بر روی موهای طبیعی

اکستنشن مو

انواع اکستنشن مو به یکی از روش های اکستنشن موی سرد و اکستنشن موی گرم، بر روی موهای طبیعی چسبانده می شوند. در روش اکستنشن مو سرد، از هیچ دستگاهی استفاده نمی شود و موهای اضافه با استفاده از روش هایی از جمله چسب، دوختن و ... به موهای طبیعی اضافه می شوند. این در حالی است که در روش اکستنشن مو گرم، از دستگاه های حرارتی برای چسباندن موهای اضافه به موهای طبیعی استفاده می گردد.

در ادامه پیرامون برخی از انواع اکستنشن مو بر اساس روشی که موهای اضافه به موهای طبیعی فرد اضافه می شوند، توضیحاتی را آورده ایم.

اکستنشن مو کلیپسی

یکی از پرطرفدارترین انواع اکستنشن مو، اکستنشن مو کلیپسی است که به دلیل سادگی در اجرا و آسیب کمتر به پوست سر و موها، بسیار محبوب است.

در این روش، موهای اضافه با استفاده از یک کلیپس به موهای طبیعی فرد متصل می شوند. سرعت اجرا اکستنشن مو کلیپسی بالاست و بدون نیاز به چسب و یا دستگاه های حرارتی، موهای اضافه به موی طبیعی متصل می گردند. زیباجویان هر زمان که بخواهند می توانند این اکستنشن را از موهای خود جدا کنند.

اکستنشن مو با چسب

مدل اکستنشن مو

تکنیک دیگری که برای اکستنشن موها مورد استفاده قرار می گیرد، اکستنشن مو با چسب می باشد. این روش با تکنیک خاصی صورت می گیرد؛ به طوری که موهای اکستنشن که دارای چسب دو طرفه هستند، در میان موها قرار می گیرند و با استفاده از گرمای اتومو، بر روی موها فیکس می شوند.

با شست و شو و در اثر تماس چسب با گرمای بدن، به مرور چسب این اکستنشن بی اثر می شود؛ با این حال این روش دارای حداقل دو ماه ماندگاری است.

اکستنشن مو با لیزر

در این روش از اتصال نایلون پلیمری به پایه مو استفاده می شود که ایمنی و مقاومت بسیار بالایی را دارد؛ با توجه به اینکه در این روش، اکستنشن مو به زیر موها نصب می گردد، نتیجه بسیار طبیعی می باشد. اتصالات نایلونی مورد استفاده در این روش، همرنگ با موها هستند و پس از اتمام کار، دیده نمی شوند.

این روش دارای ماندگاری بسیار بالایی است؛ به طوری که ماندگاری این روش با در نظر گرفتن میزان رشد موهای طبیعی، حجم موهای طبیعی، ساختار و مدل موهای طبیعی و ... حداقل سه ماه می باشد.

اکستنشن مو با رینگ

در این روش موهای اضافه با استفاده از حلقه های کوچکی که رینگ نامیده می شوند، به موهای طبیعی متصل می گردند. به طوری که موهای اضافه و موهای طبیعی در داخل رینگ قرار داده می شوند و سپس با استفاده از یک ابزار خاص، فشرده می شوند.

اندازه رینگ های به کار رفته در این روش کوچک است و بر روی موهای طبیعی دیده نمی شود. در صورتی که افراد مراقبت های لازم را از موهای خود داشته باشند، این نوع اکستنشن مو نیز دارای ماندگاری طولانی خواهد بود.

اکستنشن مو با روش دوخت

یکی از روش های معمول دیگر برای اکستنشن موها، روش دوخت است. در این روش موهای مصنوعی و یا موهای طبیعی، به وسیله دوختن با استفاده از نخ، به موهای طبیعی زیباجو اضافه می شوند. این فرآیند کمی زمانبر می باشد و نیازمند تجربه بالایی است، با این حال نتایج طبیعی و زیبایی را به همراه دارد. برای اجرای این روش، ابتدا موهای طبیعی زیباجو، بافته می شوند.

ماندگاری این روش به مراقبت های فرد و نحوه دوخت موها بستگی دارد؛ به طوری که اگر افراد توصیه های لازم را رعایت کنند، می توانند از نتایج طولانی این روش بهره مند شوند.

اکستنشن مو حرارتی به صورت تار به تار

در این روش موهای اضافه به صورت تار به تار، به موهای طبیعی فرد اضافه می شوند. این روش دارای ظرافت بالایی است و با توجه به اینکه حجم موها در این روش بسیار کم است، معمولا برای موهای جلو سر مناسب است و بر روی سر و پوست احساس نمی شود. این روش دارای هزینه بالاتر و دوام و ماندگاری کمتری است؛ با این حال به دلیل اینکه ظرافت بالایی دارد، با استقبال بالایی نیز همراه بوده است.

نظرات: 0 مشاهده