چرا باید از کرم دور چشم استفاده کنیم؟

چرا باید از کرم دور چشم استفاده کنیم؟

پوست بزرگترین اندام بدن بوده و نقش مهمی در جذابیت ما ایفا می کند. اگر به پوست به عنوان ساختاری یکپارچه نگاه کنیم، اهمیت مراقبت از هر بخش این ساختار دارای اهمیت زیادی است. یکی از این بخش ها که مراقبت از آن دارای اهمیت بوده و مستقیما روی زیبایی موثر است، پوست صورت است. افراد برای مراقبت از پوست صورت از محصولاتی مانند کرم های مرطوب کننده و ... استفاده می کنند. اما در این بین، مراقبت از پوست دور چشم و نیز اطراف لب دارای اهمیت زیادی است. این نواحی براثر عواملی مانند افزایش سن و سال و نیز عوامل محیطی ممکن است دچار افت کیفیت و زیبایی شوند. درچنین شرایطی اهمیت استفاده از کرم دور چشم برای افراد روشن می شود. اگر قصد خرید چنین محصولی را دارید، توصیه می کنیم نگاهی به سرم دور چشم کافئین اوردینری بندازید. در ادامه مطلب برای شما خواهیم گفت که "چرا باید از کرم دور چشم استفاده کنیم؟".

مراقبت از دور چشم و دلایل اهمیت آن

حتما از میزان ظرافت و حساسیت پوست اطراف چشم خود باخبرید. تنها کافی است آن را با دست لمس کنید تا به این موضوع خودتان پی ببرید. این قسمت بدلیل حساسیت و نازکی که دارد از اوّلین قسمت هایی است که هدف آسیب های مختلف قرار می گیرد. انواعی از مشکلات; مانند پف کردگی، چین و چروک و تیرگی ممکن است در این قسمت خود را نشان دهند. هرچه که سن بالاتر رود، این مشکلات بیشتر خود را نشان می دهند.

اما درصورت برخورداری از روتین پوستی، این نگرانی به طور کامل از بین می رود. دقیقا به همین دلیل است که استفاده از کرم دور چشم تا این حد بااهمیت است. این محصول با آبرسانی به سلول های پوست و تامین نیاز های مهم آن، آثار پیری را از بین می برد. به طوری که بعد از استفاده از چنین محصولی، خودتان خواهید دید که چه شادابی پوست اطراف چشم را فرا می گیرد. همچنین می توانید بهترین محصولات مراقبتی از دور چشم را از فروشگاه محصولات پوستی اورجینالیت تهیه کنید.

کرم دور چشم و مهم ترین خواص آن

بدلیل مزایای زیر استفاده از یک کرم دور چشم باکیفیت توصیه می شود:

 • تسهیل آبرسانی به پوست دور چشم و سلول های آن
 • تداوم وجود رطوبت در پوست دور چشم
 • تحریک ساخت کلاژن در پوست دور چشم
 • ممانعت از بروز هرگونه مشکل پوستی مانند چین و چروک
 • برطرف کردن عواملی مانند پف کردگی و ... در دور چشم
 • از بین بردن هرگونه خستگی در دور چشم بدلیل برخورداری از ترکیبات آرامبخش
 • از کرم دور چشم می توان به عنوان بهترین زیرساخت یک میکاپ خوب یاد کرد.
 • حذف تمامی لک های تیره از دور چشمان شما
 • و ...

هم اکنون برای زیباسازی پوست دور چشم می توانید نگاهی به آرشیو محصولات اوردینری بندازید.

کرم های دور چشم و ترکیبات آنها

شاید افراد با دیدن خواص این محصولات به این فکر بروند که چه موادی این خواص را به کرم های دور چشم می دهند. مهم ترین مواد و ترکیباتی که در کرم های دور چشم دیده می شوند به شرح زیرند:

 • کافئین : این ماده برای از بین رفتن پف کردگی و نیز تیرگی دور چشم بسیار مفید است. حتما می دانید که کافئین ماده محرکی است که در نوشیدنی هایی مانند قهوه و چای نیز یافت می شود.
 • پپتید های غنی از آمینواسید : حتما می دانید که اسید های آمینه پیش نیاز ساخته شدن پروتئین ها هستند. این موارد برای ساختن پروتئین های مفید پوستی مانند کلاژن و الاستیک بسیار مفید هستند.
 • چای سبز : ترکیبات موجود در چای سبز هم جنبه تسکین دهنده دارند و هم می توانند به منظور شاداب کردن پوست بکار روند.
 • ویتامین c : این ماده به طور قابل توجهی در مرکبات یافت می شود. کرم های آبرسان بدلیل خاصیت درخشان کنندگی خود به این ماده نیاز دارند.
 • هیالونوریک اسید : نام این ماده را بارها در تبلیغات کرم های آبرسان شنیده اید. این ماده درست بخاطر خاصیت انعطاف پذیری که به پوست می دهد، در کرم های دور چشم بکار می رود.
 • آلوئه ورا : هرچه از خواص آلوئه ورا برای پوست بگوییم کم گفته ایم. این ماده هم جنبه تسکین دهنده دارد و هم خنک کننده و آبرسان است.
 • رتینول : از رتینول به عنوان یکی از موادی که برای سفت کردن پوست کاربرد دارد، یاد می شود. در این صورت بدلیل افزایش استحکام پوست دور چشم، احتمال شل شدن و افتادگی آن از بین خواهد رفت.

کرم دور چشم و مهم ترین خواص آن

چگونه از کرم دور چشم استفاده کنم؟

برای این کار ابتدا باید پوست صورتتون رو به خوبی با استفاده از شوینده مناسب، بشویید. سپس باید از تونر و نیز سرم مخصوص استفاده کنید و در گام بعدی نوبت به استفاده از کرم می رسد. در این گام باید با استفاده از انگشت حلقه مقداری از این کرم را بردارید و از بخش داخلی به بخش بیرونی چشمتان بزنید. علت توصیه ما برای استفاده از انگشت حلقه این است که این انگشت کمترین فشار را ایجاد می کند.

اکیدا توصیه می کنیم برای این مرحله فشار زیادی نباید به ناحیه دور چشم وارد شود. درصورتی که این کار را انجام دهید، نه تنها نتیجه طبق انتظار شما نخواهد بود، بلکه خواهید دید که حتی اثر عکس روی پوست اطراف چشم شما می گذارد. برای اینکه کرم جذب پوست شما بشود باید به آن زمان بدهید. به خصوص اگر آن را بعد از استفاده از محصولات ارایشی استفاده کرده اید، برای جذب شدن آن باید زمان کافی را بدهید. اگر قصد دارید نتیجه ای سریع از این محصول بگیرید، صبح و شب از این محصول استفاده کنید.

سخن آخر

در این مطلب درباره اهمیت استفاده از کرم دور چشم استفاده کردیم. بدلیل اهمیت نقش پوست در زیبایی، افراد به دنبال محصولاتی هستند که بتوانند زیبایی و کیفیت بزرگترین اندام بدن را ارتقا بخشد. انواعی از محصولات آرایشی و بهداشتی; اعم از سرم مو کافئین و یا کرم دور چشم در روزگار کنونی از سوی خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار می گیرند. اگر به دنبال برندی مناسب برای خرید محصولات زیبایی پوست هستید، توصیه ما به شمات سرم های اوردینری است. از اینکه ما را تا انتهای این مطلب همراهی کردید از شما عزیزان همراه ممنون و سپاسگزاریم.

نظرات: 0 مشاهده