فن بیان در مراسم ختم

فن بیان در مراسم ختم

فن بیان در مراسم ختم یکی از اصلی ترین ملزومات شرکت در مراسم است. علاوه بر مراسم ختم که شرایط احساسی خاصی حاکم است، در ادامه مراسم های هفتم و چهلم هم برای مرحوم برگذار می شوند. بسیار مهم است که با داشتن یک فن بیان قوی، بتوانید احساس ناراحتی خود و تسلیت را به خوبی منتقل کنید. همچنین فن بیان در مراسم ختم برای شخصی که می خواهد سخرانی داشته باشد، بسیار مهم است.

در مراسم ختم معمولا افراد مختلفی وجود دارند؛ قطعا شاهد حضور افرادی با مشاغل مختلف و نسبت های متفاوت با مرحوم خواهید بود؛ همه آن ها آماده شنیدن سخنرانی هستند؛ لذا داشتن یک فن بیان قوی، قطعا می تواند حس رسمی و خوبی را به آن ها منتقل کند. در ادامه به طور کامل موضوع فن بیان در مراسم مهم ختم را مورد بررسی قرار می دهیم.

نکاتی مهم درباره فن بیان در مراسم ختم

اگر تا به حال در شرایط مشابه مراسم ختم قرار نگرفته اید، امکان دارد برقراری تعامل با صاحبان مراسم یا مهمانان مقداری برایتان سخت باشید. لذا قبل از این که سراغ سفارش تاج گل برای مراسم بروید، بهتر است به نکاتی مهم برای داشتن فن بیان قوی دقت کنید. در ادامه به یک سری از مهم ترین این نکات می پردازیم.

جملات تکراری را کنار بگذارید

اولین موردی که برای فن بیان در مراسم ختم باید به آن توجه کنید، تنوع در صحبت ها و جملات خود است. این نکته مخصوصا به کسانی که می خواهند در مراسم ختم سخنرانی داشته باشند، بسیار کمک می کند. امکان دارد وقتی در جایگاه سخنرانی قرار می گیرید، چند آیه یا چند جمله مرسوم را پشت سر هم بگویید؛ در این صورت سخنرانی برای مهمانان مراسم می تواند مقداری ضعیف و حوصله سر بر باشد.

اگر شما هم چنین مشکلی دارید، می توانید از قبل متنی را برای سخنرانی در مراسم ختم آغاز کنید. یا حتی می توانید متن را قبل از رفتن به مراسم چند بار بخوانید تا تسلط خوبی کسب کنید.

توجه به حال صاحبان و مهمانان مراسم

نکاتی مهم درباره فن بیان در مراسم ختم

در مراسم ختم همه افراد نزدیک به مرحوم مخصوصا خانواده او، شرایط روحی سختی را سپری می کنند؛ لذا سخنران باید از جملات و صحبت هایی که موجب رنجش آن ها می شود پرهیز کند. در این مورد علاوه بر فن بیان در مراسم ختم باید به حالات چهره نیز توجه شود؛ به طور مثال در حین سخنرانی نباید لبخند زد.

بیان در زمانی مناسب

گاهی اوقات شاید مهمان از فن بیان خوبی برخوردار باشد، اما از آن در زمان درستی استفاده نکند. به طور مثال بعضی از افراد چنین رسمی دارند که پس از ورود به مسجد یا پس از نشستن، با صدایی بلند تقاضای فاتحه برای مرحوم می کنند؛ یا برخی از آن ها پس از نشستن بلند می شوند و با صدایی بلند به صاحب عذا تسلیت می گویند.

این رفتاری غیر محترمانه نیست؛ اما بیان تسلیت با این روش می تواند نظم مراسم و سخنران را بهم بزند. لذا بهتر است بیان تسلیت در لحظه ای درست انجام شود.

انتخاب موضوع سخنرانی

برای این که فن بیان در مراسم ختم به شکلی قوی نشان داده شود، بهتر است از قبل موضوع سخنرانی انتخاب شود. معمولا این موضوع درباره قیامت و لحظه مرگ است. لذا این نوع از موضوعات را می توان از کتاب های مرجع که در این زمینه وجود دارند انتخاب کرد. همچنین سخنرانی را می توانید با ذکر یک آیه مرتبط با موضوع آغاز کنید.

ذکر دعای ختم مراسم

یکی دیگر از مواردی که در فن بیان در مراسم ختم به شما کمک می کند، استفاده از دعای ختم مراسم است. در واقع پس از این که سخنرانی شما به اتمام رسید، بهتر است پایان آن را با یک دعای کوتاه همراه کنید. این دعا باید مرتبط با موضوع مرگ و قیامت باشد. همچنین بهتر است نهایتا یک دقیقه گفتن آن زمان ببرد.

بهترین هدیه برای مراسم ختم

بهترین هدیه برای مراسم ختم

در کنار فن بیان در مراسم ختم باید به هدیه ای که همراه خود می برید و برای تسلیت به صاحب مراسم ارائه می دهید، بسیار توجه داشته باشید. برای این هدف بهتر است اقدام به سفارش تاج گل ترحیم کنید. در واقع تاج گل رایج ترین هدیه ای است که در مراسم ختم اهدا می شود. همچنین اگر از توان مالی خوبی برخوردار نیستید یا نزدیکی زیادی را با موتوفی ندارید، خرید سبد گل ترحیم ارزان هم کفایت می کند.

آسان ترین و سریع ترین روش سفارش تاج گل

سفارش تاج گل را می توانید از گل فروشی ها به راحتی انجام دهید. اما اگر زمان کافی را برای مراجعه حضوری ندارید، می توانید به گل فروشی آنلاین گلمون مراجعه کنید. سفارش تاج گل از این وب سایت بسیار آسان و سریع انجام می شود. همچنین تاج گل و سفارش انجام شده، به تمام شهر های ایران هم ارسال می شود.

در کنار تاج گل، تعداد زیادی سبد گل ترحیم ارزان وجود دارد. بسته به هر میزان بودجه و سلیقه می توانید اقدام به خرید آن ها کنید. گل فروشی گلمون با سال ها سابقه در ارائه تاج گل های ترحیم، می توانید به شما در این شرایط کمک زیادی کند.

سخن نهایی

داشتن فن بیان در مراسم ختم و سفارش تاج گل از گل فروشی می تواند حضوری به یادماندنی را از طرف شما ایجاد کند. در واقع در مراسم ختم نیازی به انجام کار خاصی نیست؛ همین که بتوانید فن بیان قوی را از خود نشان دهید و هدیه ای ارزان اهدا کنید، می تواند بهترین نحوه حضور در مراسم باشد.

نظرات: 0 مشاهده