هر لحظه یک خاطره با دوستان و خانواده در طبیعت

هر لحظه یک خاطره با دوستان و خانواده در طبیعت

شمال و طبیعت بکرش بهترین انتخاب برای خاطره‌سازی در جمع دوستان و خانواده است. فضای بکر جنگلی، ساحل‌های شنی، شکم‌گردی و شهر گردی، تله کابین سواری، قدم زدن در کوچه‌های باران زده، گوش سپردن به ساز و آواز و تماشای رقص و پایکوبی و غیره و غیره، ترکیبی شاد و هیجان انگیز از جذابیت‌های سفر به شهر زیبای رشت هستند، که می‌توانند در یک آن ما را سرشار از احساساتی ناب و لذت‌بخش کنند و خاطرات خوش را برایمان رقم بزنند. پس چه چیزی بهتر از اینکه تصمیم به سفری دسته جمعی بگیریم و برای اجاره ویلا رشت اقدام کنیم، تا فرصتی برای خاطره‌سازی در کنار عزیزانمان داشته باشیم.

رشت مقصد میلیون‌ها گردشگری است که بارها تجربه سفر به این شهر را داشته‌اند و می‌دانند که هر بار شگفت‌زده‌تر از قبل رشت آن‌ها را میزبانی می‌کند. پر رنگ بودن تاریخ و تمدن ایران در رشت و تلفیق جنگل و دریا در کنار جذابیت‌های شهری و آب و هوای بی‌نظیر و باران‌های مدام، بیش از هر چیز دیگری در شناخته شدن رشت نقش داشته‌اند.

اهالی رشت هیچگاه دست از پایکوبی و شادی برنمی‌دارند و همین شور و شوق و سرزندگی ناخودآگاه به مسافران و گردشگران این شهر نیز سرایت می‌کند. به علاوه اینکه رشت، عنوان خلاق‌ترین شهر از نظر مزه‌ها و غذاها را از طرف سازمان یونسکو صاحب شده است و اگر بخواهید به رشت سفر کنید، قطعا بخش زیادی از وقت شما صرف شکم‌گردی در این شهر می‌شود؛ چیزی که ناگریز به سمت آن جذب می‌شوید و لذت سفر را در آن جستجو می‌کنید.

پیشنهاد می‌کنیم در سفر به رشت حتما سری هم به میدان شهرداری آن به‌خصوص در شب بزنید. این میدان زیباترین منطقه شهر رشت است، که در هر طرف از آن جذابیت‌هایی بی‌نظیر به چشم می‌خورد، گویی که در یکی از خیابان‌های اروپا هستید و با یک نورپردازی شگفت‌آور و ابنیه تاریخی زیبا، شما را به یک تجربه فراموش‌نشدنی از شهرگردی فرهنگی دعوت می‌کند. در این میدان چندین بنای تاریخی از جمله کاخ شهرداری رشت، بنای باشکوه اداره پست، کتابخانه ملی، برج ساعت و مجسمه میرزا کوچک خان جنگلی که سوار بر اسبی پیشتاز است وجود دارند و در گوشه و کنار میدان تزئینات و گل‌کاری‌های زیبایی نیز دیده می‌شود.

رهایی از تمامی دغدغه‌ها در دل طبیعت با سفر به شمال

رهایی از تمامی دغدغه‌ها در دل طبیعت با سفر به شمال

برای تجربه فرهنگ اصیل شمالی و دور شدن از شلوغی‌های شهری، بوم گردی بهترین گزینه‌ای است که گردشگران و عاشقان طبیعت می‌توانند دست به انتخاب آن بزنند. اقامت در هتل‌های چند ستاره هیچ‌وقت نمی‌تواند با روح طبیعت هماهنگی داشته باشد، بنابراین چیزی بهتر از اینکه خود را مهمان طبیعت کنید و سفری به دنیایی از زیبایی‌های طبیعی داشته باشید.

شهر لاهیجان یکی از بهترین مناطق شمالی برای تجربه بوم گردی است؛ شهری که در آن آداب و سنت‌های محلی به قوت خود باقی مانده‌اند و جشن‌ها و مراسمات قدیمی همچنان توسط اهالی شهر برگزار می‌شوند. بنابراین اگر بخواهید اصالت فرهنگی و تاریخی شمال را تجربه کنید و در طول سفر خود از طبیعت‌گردی و شکم‌گردی نیز نهایت لذت را ببرید، لاهیجان یک انتخاب عالی و منحصر به فرد است.

یکی از بهترین جاذبه‌های هیجان‌انگیز و اسرارآمیز لاهیجان، جنگل تاریک آن است؛ جنگلی که خیلی خاص و ویژه است و نام آن برگرفته از فضای تاریک جنگل است. درختان سر به فلک کشیده این جنگل اجازه ورود نور به داخل جنگل را نمی‌دهند، جز در بخش‌های محدودی که میتوان باریکه‌هایی از نور را دید، همه جای جنگل تاریک است و فضایی اعجاب‌انگیز دارد.

زیباترین باغ ایرانی به جا مانده از دوران‌های تاریخی

باغ ارم شیراز

تاریخ زنده یعنی معماری زیبای باغ ارم شیراز؛ باغی که بدون بُعد زمانی، شاهکاری است که در هر گوشه و کنار آن می‌توان جذابیت‌های هنری را به تماشا نشست. این جاذبه شگفت‌انگیز نمونه‌ای از یک باغ-کوشک است، که بخشی از زیبایی و جذابیت خود را از درختان مرکبات و سروهای باشکوهی دارد، که طرفین خیابانی طویل از آن را پوشانده‌اند.

تاریخ ساخت دقیقی برای این باغ مشخص نشده است و اینکه اولین بار چه کسی آن را بنا کرده، نامعلوم است. از باغ ارم در چندین سفرنامه قدیمی نام برده شده است و بر همین اساس احتمال داده می‌شود که باغ مربوط به قرن‌های دهم و یازدهم هجری باشد. دیگر احتمالات نیز نشان می‌دهند که این باغ ممکن است توسط اتابک قراچه، حکمران فارس در دوران سلجوقیه ساخته شده باشد، چرا که این حکمران در آن دوران اقدام به ساخت باغ تخت و چندین باغ دیگر در شیراز کرده بود.

باغ ارم دارای یک عمارت اصلی با چندین عمارت فرعی است. عمارت اصلی در 3 طبقه با یک پشت‌بام شیروانی ساخته شده است. در سرتاسر این عمارت هنر دست هنرمندان ایرانی از جمله گچ‌بری، منبت‌کاری، حجاری، کاشی‌کاری و تزئینات مختلف به چشم می‌خورند. درهای عمارت نیز از چوب ساج ساخته شده‌اند و بخشی از زیبایی عمارت هستند و همچنان شکل اصلی خود را حفظ کرده‌اند.

برای دسترسی به باغ ارم شیراز باید به خیابان ارم بروید. باغ در نزدیکی میدان ارم و مجموعه دانشگاه شیراز واقع شده است. اگر بخواهید با ماشین شخصی به این باغ دسترسی داشته باشید، بهترین مسیر از سمت بخش‌های شمالی شهر و مسیر بلوار شهید چمران است. در غیر این صورت می‌توانید از ایستگاه مترو نمازی که بهترین و نزدیک‌ترین ایستگاه به باغ ارم است، خود را به این جاذبه ارزشمند برسانید. بعد از پیاده شدن از مترو، مسیر رسیدن به باغ 10 دقیقه زمان می‌برد، که می‌توانید آن را تا مقصد پیاده‌روی کنید یا با تاکسی به سمت باغ بروید.

اجاره سوئیت شیراز یکی از امکاناتی است که به شما فرصت می‌دهد تا در مناطق مختلفی از شهر و در نزدیکی بهترین جاذبه‌های گردشگری اقامت کنید و علاوه بر استفاده از بهترین امکانات رفاهی و تجربه زندگی در کنار اهالی شیراز، هزینه زمانی و مالی کمتری صرف کنید و وقت بیشتری را به تجربه لذت‌های شیرازگردی اختصاص دهید.

نظرات: 0 مشاهده