گجت های لوازم خانگی | گجت چیست؟

گجت چیست؟

گجت ها لوازمی هستند که برای راحتی کارها ساخته شده اند و معمولاً یک یا چند کار را میتوانند با هم انجام دهند از ویژگی های گجت ها می توان به راحتی کار و همچنین کم جا بودن آن ها اشاره کرد، معمولاً گجت ها کارهای قدیمی و روزمره را با فناوری های جدید و به نحو ساده انجام می دهند.

گجت های خانگی به دو دسته مهم تقسیم بندی می شوند :

  1. گجت های خانگی
  2. نظافت و شستشو

گجت های های خانگی نظافت خود به دو دسته تقسیم بندی می شوند :

گجت های خانگی غیر برقی

گجت های خانگی غیر برقی انواع وسایلی هستند که برای راحتی انجام کارها در طمینه نظافت در انواع قسمت های آشپزخانه، خانه و سرویس های بهداشتی و ... کاربرد دارند این گجت ها آنقدر گستره وسیعی را شامل می شوند که پرداختن به همه آنها عملاً غیر ممکن است اما آنچه مهم این است که باید بدانید که که گجتی را برای خرید انتخاب کنیم که هم کارایی داشته باشد و هم هزینه گزافی را برای تحمیل نکند .

مثلاً همه وسایلی که برای تمیزی لباس ها و ظروف و یا و توالت شور یکبار مصرف و ... در این دسته بندی قرار میگیرند البته هر گجتی برای خرید مناسب نیست و باید حتما باید کاربردی باشد بعضاً لوازم و گجت هایی ابداع می شوند که عملاً فقط جاگیر هستند و به نسبت هزینه ای که پرداخت می کنیم خدمات قابل قبولی از آنها دریافت نمی کنیم.

گجت ها لوازم خانگی پخت و پز

گجت های خانگی برقی

اما گجت های خانگی غیر بر قی همانند گجت های غیر برقی هستند و همان کارایی را دارند با این تفاوت که به جای نیروی دست اما از نیروی برق و یا باتری های قابل شارژ برای انجام کارها بهره می گیرند، این دسته هم همانند دسته بالا باز وسیعی از وسایل را شامل می شوند که بررسی کارایی آنها برای هر خانه ای متفاوت است و باید خود شما مفید و لازم و یا غیر مفید بودن آنها را بررسی فرمایید. برای مثال همانطور که می دانید تهیه یک کارواش با همان کارایی کارواش های صنعتی برای خانه عملا غیر ممکن است اما اخیراً یک نمونه کارواش خانگی شارژی تهیه و به بازار عرضه شده است که عملا شمارا از رفتن به کارواش بی نیاز میکند همچنین به عنوان سمپاش خانگی هم می توانید از آن بهره بگیرید که در همین دسته گجت های برقی خانگی قرار می گیرند.

گجت ها لوازم خانگی پخت و پز

این دسته شاید یکی از جذابترین و کاربردی ترین قسمت های گجت های خانگی برای خانم ها باشد چرا که این دسته از لوازم خانگی بسیار متنوع هستند و از انواع وسایل برقی و غیر برقی تهیه و عرضه شده است کاربرد این وسایل برای خانواده های مختلف متفاوت است برای مثال شاید وسیله ای برای یک خانه مفید باشد و همین وسیله در عین حال برای خانه ای دیگر غیر مفید و وسیله ای جاگیر باشد این گجت های شامل انواع خرد کن، سیب زمینی خلال کن ، انواع وسایل پخت و پز و انواع ظروف آشپزخانه ، انواع رنده و ... در این دسته قرار میگیرند.

نظرات: 0 مشاهده