سریع ترین روش جوانسازی پوست

آیا از نگاه‌کردن به خطوط ریز، چین‌و‌چروک و افتادگی پوست خود خسته شده‌اید؟ اگر چنین است، شما تنها نیستید. بسیاری از مردم به‌دنبال راه‌های سریع و موثر برای جوان‌سازی پوست خود و کندکردن روند پیری هستند. اگرچه محصولات مراقبت از پوست بی‌شماری در بازار وجود دارد، اما هیچ کدام نتیجه کاملی را به همراه نمی‌آورد.

اگر به دنبال سریع ترین روش جوانسازی پوست هستید، می‌توانید آندولیفت صورت را امتحان کنید، یک روش نوین برای از بین بردن مشکلات پوست در مدت زمان کوتاه.

The Endolift Non-Surgical Face Lift: Your Complete Guide | by My Nuceria | Sep, 2023 | Medium

سریع ترین روش جوانسازی پوست

آندولیفت صورت چیست؟

اندولیفت صورت یک روش لیزر‌درمانی غیرجراحی است که از انرژی لیزر گسیل‌شده زیر پوست، برای سفت‌کردن و لیفت‌کردن پوست صورت و گردن استفاده می‌کند.

انرژی لیزر از طریق یک کابل فیبر نوری نازک و انعطاف‌پذیر که با استفاده از یک برش کوچک زیر پوست وارد می‌شود، منتقل می‌گردد.

در آندولیفت صورت از نوع خاصی از فیبر نوری به نام «فیبر جانبی» (side-firing fiber) استفاده می‌شود که انرژی لیزر را در طول موج 1440 نانومتر ساطع می‌کند. این فیبر نوری، نازک و انعطاف‌پذیر است و قطر آن 600-800 میکرون می‌باشد. طراحی جانبی اجازه می‌دهد تا انرژی لیزر به لایه‌های عمیق‌تر پوست منتقل شده و به‌منطقه‌ای که تولید کلاژن در آن اتفاق می‌افتد برسد. این انرژی، باعث آسیب کنترل‌شده به بافت پوستی می‌شود که روند بهبودی بدن را آغاز کرده و تولید کلاژن جدید را تحریک می‌کند. تولید کلاژن جدید، منجر به ظاهر سفت‌تر و کشیده‌تر پوست می‌گردد.

این روش تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و معمولاً حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد.

اندولیفت به عنوان سریع ترین روش جوانسازی پوست یک گزینه ایمن و موثر برای کسانی است که می‌خواهند بدون انجام جراحی ظاهر پوست خود را بهبود بخشند و از انواع سریع‌ترین روش جوانسازی پوست محسوب می‌شود.

مکانیزم اثر‌بخشی اندولیفت صورت

شاید با خود فکر کنید، چطور لیزر می‌تواند با آسیب کنترل‌شده به بافت پوستی، سبب بازسازی پوست و تولید کلاژن شود. اگر چنین سوالی دارید ما در این‌جا به‌طور دقیق پاسخ شما را ارائه کرده‌ایم.

در مرحله اول، انرژی لیزر توسط کروموفورهای داخل پوست مانند ملانین یا هموگلوبین جذب شده و به گرما تبدیل می‌شود. این گرم‌شدن موضعی بافت باعث ایجاد یک پاسخ آسیب کنترل‌شده می‌شود که منجر به فعال‌شدن فیبروبلاست‌ها (سلول‌های مسئول تولید کلاژن و سایر اجزای ماتریکس خارج سلولی) می‌گردد.

علاوه بر این، لیزر درمانی می‌تواند باعث افزایش تنظیم فاکتورهای رشد و سیتوکین‌ها شود که نقش کلیدی در تنظیم سنتز کلاژن و بازسازی دارند. این مولکول‌های سیگنال‌دهنده، به تحریک فعالیت فیبروبلاست و افزایش رسوب الیاف کلاژن جدید در پوست کمک می‌کنند.

مکانیزم دیگری که آندولیت از طریق آن عمل می‌کند این است که لیزر می‌تواند به تشکیل رگ‌های خونی جدید (نئوواسکولاریزاسیون) کمک کند، که خود می‌تواند ورود اکسیژن و مواد مغذی را به پوست بهبود بخشد و تولید کلاژن جدید و افزایش فرآیندهای ترمیم را بیشتر کند.

مراحل انجام اندولیفت صورت

به‌عنوان سریع‌ترین روش جوانسازی پوست ، اندولیفت صورت در مراحل زیر انجام می‌شود.

 • مشاوره: اولین قدم برای انجام سریع‌ترین روش جوانسازی پوست، مشاوره با یک متخصص پوست است. در طول مشاوره، پزشک وضعیت پوست شما را ارزیابی کرده و تعیین می‌کند که آیا شما کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر.
 • آماده‌سازی: در روز عمل سریع‌ترین روش جوانسازی پوست، پزشک ابتدا پوست شما را تمیزکرده و از یک بی‌حس‌کننده موضعی برای بی‌حس‌کردن ناحیه درمان استفاده می‌کند. این بی‌حس‌کننده موضعی داخل پوست تزریق می‌شود؛ با این حال، ممکن است متخصص از پماد‌هایی نیز برای بی‌حسی بیشتر استفاده کند. علاوه بر این، پزشک پوست شما را علامت‌گذاری می‌کند تا بداند که فیبر نوری را از چه مسیرهایی وارد کرده و زیر پوست حرکت دهد تا بیشترین نتیجه حاصل شود.
 • برش: در مرحله بعدی متخصص یک برش کوچک در پوست ایجاد می‌کند. این برش معمولاً در نزدیکی گوش یا خط مو است و فیبر نوری جانبی از طریق آن وارد می‌شود.
 • وارد‌کردن فیبر: یک فیبر نازک و انعطاف‌پذیر با قطر 600-800 میکرون، از طریق برش به زیر پوست وارد می‌شود. طراحی side-firing design به انرژی لیزر اجازه می‌دهد تا به لایه‌های عمیق‌تر پوست که در آن تولید کلاژن اتفاق می‌افتد، برسد.
 • درمان با لیزر: هنگامی که فیبر در جای مناسب قرار گرفت، انرژی لیزر از طریق فیبر به بافت پوستی منتقل می‌شود. انرژی لیزر باعث آسیب کنترل‌شده به بافت پوست می‌شود، روند بهبودی بدن را آغاز می‌کند و تولید کلاژن جدید را تحریک می‌کند.
 • تکرار: پزشک ممکن است بسته به وسعت ناحیه درمان، فرآیند حرکت‌دادن، بیرون‌کشیدن و قراردادن فیبر نوری در مناطق مختلف پوست را تکرار کند تا همه نواحی به‌مقدار کافی انرژی لیزر را دریافت کند.
 • بخیه : هنگامی که درمان کامل شد، متخصص فیبر را خارج کرده، برش را با بخیه یا نوارهای چسب می‌بندد.
 • بهبودی: ممکن است بعد از این فرآیند مقداری تورم و کبودی خفیف را تجربه کنید؛ اما این علائم ظرف چند روز برطرف می‌شود. شما می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید، اما باید حداقل یک هفته از ورزش‌های شدید خودداری کنید.

Mini Non-Surgical Facelift Package | Dr Yusra

سریع ترین روش جوانسازی پوست

مزایای انجام اندولیفت صورت

لیزر درمانی اندولیفت مزایای متعددی دارد. مزایای این روش به‌عنوان سریع ترین روش جوانسازی پوست به‌شرح زیر است:

 1. حداقل تهاجم: اندولیفت یک روش کم‌تهاجم است، به این معنی که شامل حداقل برش است و زمان بهبودی آن در مقایسه با جراحی سنتی کوتاه‌تر است.
 2. تحریک تولید کلاژن: درمان با لیزر در اندولیفت باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود. کلاژن پروتئینی است که ساختار و خاصیت ارتجاعی پوست را فراهم می‌کند. تولید کلاژن جدید، پوست را سفت کرده و لیفت می‌کند.
 3. ایمن و موثر: درمان اندولیفت یک گزینه مطمئن و موثر برای کسانی است که می‌خواهند بدون انجام عمل جراحی ظاهر پوست خود را بهبود بخشند.
 4. عدم نیاز به بیهوشی عمومی: درمان اندولیفت با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود؛ به این معنی که نیازی به بیهوشی عمومی نیست. این امر خطر عوارض مرتبط با بیهوشی عمومی را کاهش می‌دهد.
 5. حداقل زمان نقاهت: اکثر افرادی که تحت درمان سریع ترین روش جوانسازی پوست قرار می‌گیرند، می‌توانند فوراً و یا با حداقل زمان نقاهت، فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند.

چه کسانی کاندید مناسبی برای اندولیفت صورت هستند؟

کاندیدهای مناسب برای سریع ترین روش جوانسازی پوست معمولا افرادی هستند که شلی پوست خفیف تا متوسط دارند و به‌دنبال راه‌حل غیرجراحی برای سفت‌کردن پوست خود هستند. آن‌ها باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند و انتظارات واقع‌بینانه‌ای در مورد نتایج بالقوه این روش داشته باشند.

افراد با شرایط پزشکی خاص، مانند دیابت کنترل‌نشده یا اختلالات خودایمنی، ممکن است کاندیدای مناسبی برای این درمان نباشند.

مراقبت‌های لازم قبل و بعد از آندولیفت

قبل از انجام سریع ترین روش جوانسازی پوست، ممکن است پزشک دستورالعمل‌های خاصی را ارائه کند. این دستورالعمل‌ها ممکن است شامل اجتناب از برخی داروها یا مکمل‌هایی باشد که می‌توانند خطر خونریزی را افزایش دهند، مانند آسپرین یا ایبوپروفن.

پس از عمل سریع ترین روش جوانسازی پوست، ممکن است برای افراد، داروهای ضد درد یا پمادهای موضعی تجویز شود تا به مدیریت هر گونه ناراحتی یا تورم کمک کنند. برخی از این مراقبت‌ها به‌شرح زیر هستند:

 • مرطوب نگه‌داشتن پوست
 • مراقبت از پوست در برابر آفتاب
 • شستشوی صورت با سرم شستشو و یا محلول بسیار رقیق سرکه
 • استفاده از کمپرس یخ و یا آب سرد برای کاهش تورم و کبودی
 • عدم مصرف داروهای رقیق‌کننده خون، آسپرین، دخانیات و الکل
 • دوری از ورزش و تنش برای هفت روز پس از عمل
 • خودداری از استراحت مطلق و داشتن فعالیت معمولی
 • قرار‌دادن سر بالاتر از گردن و تن، هنگام خواب
 • بخیه‌ها معمولا بعد از 7 تا 10 روز کشیده می‌شوند؛ اما اگر بخیه جذبی باشد نیازی به کشیدن آن نیست.
 • عدم استفاده از لوازم آرایش و کرم‌های بهداشتی

Endolift Treatment | Before & After | Perfect Skin Solutions

سریع ترین روش جوانسازی پوست

عوارض آندولیفت صورت

هر روش درمانی دارای عوارضی است. برخی از روش‌ها عوارض جدید دارند، اما برخی دیگر عوارض بسیار کم و خفیفی ایجاد می‌کند. سریع ترین روش جوانسازی پوست معمولا عوارض کمی دارد. این عوارض شامل موارد زیر هستند:

 • کبودی و تورم کم که معمولا در 10 تا 14 روز بهبود می‌یابد.
 • بی‌حسی، قرمزی و تورم ملایم

نتایج آندولیفت کی مشخص می‌شود و چقدر دوام دارد؟

نتایج درمان با سریع ترین روش جوانسازی پوست بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است و بهبودهای بیشتر در چند ماه آینده با تولید کلاژن جدید ادامه خواهد یافت. بسته به وضعیت پوست و روند پیری، نتایج می‌تواند چندین سال باقی بماند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که روند طبیعی پیری همچنان ادامه خواهد داشت و ممکن است برای حفظ نتایج مطلوب به درمان‌های بیشتری نیاز باشد. همچنین، ممکن است زمان دیدن نتایج سریع ترین روش جوانسازی پوست در افراد مختلف متفاوت باشد. برخی از افراد دیرتر از بقیه نتیجه نهایی را می‌بینند، اما برخی دیگر با سرعت بیشتری تاثیرات سریع ترین روش جوانسازی پوست را مشاهده می‌کنند.

اهمیت انتخاب پزشک و کلینیک درمانی

نتیجه سریع ترین روش جوانسازی پوست، به پزشک جراح و همچنین، کلینیک وابسته است. یک پزشک ماهر و مجرب به‌خوبی می‌داند که فیبر نوری را در کدام قسمت‌ها وارد کرده و از چه تکنیکی استفاده کند. همچنین، یک کلینیک مجرب به شما کمک می‌کند تا با رسیدگی خوب و مراقبت‌های بهداشتی صحیح، روند بهبودی سریع ترین روش جوانسازی پوست را سریع‌تر طی کنید.

https://benita-clinic.ir/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%81%D8%AA/#:~:text=%D9%85%D9%87%D9%85%20%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%20%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D8%A8%D8%B9%D8%AF%20%D8%A7%D8%B2%20%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%81%D8%AA&text=%D8%A8%D9%87%20%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C%20%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%20%D8%B1%D8%A7%20%D8%AA%D9%85%DB%8C%D8%B2,%D8%A7%DB%8C%D9%86%20%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA%20%D8%B1%D8%A7%20%D9%85%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81%20%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF .

https://www.pulselightclinic.co.uk/endolift-treatment#:~:text=Endolift%C2%AE%20is%20a%20non,rejuvenation%20and%20reduce%20hypodermal%20laxity .

https://perfecteyesltd.com/surgical/endolift-revolutionary-minimally-invasive-jawline-lift/#:~:text=As%20with%20any%20heating%20device,and%20can%20require%20further%20treatment .

https://www.drayad.com/our-services/non-surgical/face/endolift/#:~:text=Potential%20side%20effects%20from%20a,pain%20medication%20and%20will%20typically

نظرات: 0 مشاهده