بهترین مسیر برای سفر از اصفهان به مشهد کدام است؟

مشهد و اصفهان، دو قطب بزرگ گردشگری ایران هستند. هر کدام از این دو شهر زیبایی‌ها و ویژگی‌های خاصی دارند که نمی‌توان از آن‌ها راحت گذشت. در چند سال اخیر راه‌های فراوانی برای اتصال این دو شهر به‌ یکدیگر، سر راه مسافران قرار گرفته است و همین اتفاق مسافران را در انتخاب مسیر کمی گیج می‌کند. اگر قصد انتخاب بهترین مسیر برای سفر به مشهد از شهر اصفهان و رزرو بلیط قطار اصفهان مشهد را دارید، تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

بهترین مسیر برای سفر از اصفهان به مشهد کدام است؟

مسافت اصفهان تا مشهد

فاصله‌ی شهر زیبای اصفهان تا مشهد مقدس، تقریبا 1244 کیلومتر است. با توجه به انتخاب وسیله‌ی نقلیه و مسیری که هر کسی برای رسیدن به مشهد طی می‌کند؛ این فاصله کم یا زیاد خواهد شد. برای طی‌کردن این فاصله چند راه مختلف وجود دارد. مثلا می‌توان سفر از قم و جاده‌ی حرم تا حرم را انتخاب کرد یا این‌که از تهران به مشهد رسید. در ادامه برای شما از بهترین مسیر برای رسیدن به مشهد از اصفهان و بهترین وسیله‌ی نقلیه برای این کار خواهیم گفت.

انتخاب وسیله‌ی نقلیه‌ برای سفر اصفهان تا مشهد

اگر قصد سفر به مشهد از اصفهان را داشته باشید؛ چند راه و وسیله‌ی نقلیه پیش روی شما قرار می‌گیرد. اولین وسیله‌ی نقلیه که مسافت 1244 کلیومتری اصفهان تا مشهد را بسیار کوتاه می‌‎کند؛ هواپیماست. با انتخاب هواپیما شما تنها نزدیک به دو ساعت در راه خواهید بود. در کنار این مزیت هواپیما، باید قیمت زیاد بلیط را هم در نظر بگیریم. قیمت بلیط هواپیما اصفهان مشهد معمولا آن‌قدر زیاد است که خانواده‌ها یا دانشجوها را از ررزو بلیط منصرف می‌کند.

وسیله‌ی نقلیه بعدی، ماشین شخصی است. اگر ماشین شخصی را برای سفر انتخاب کنید؛ بهترین راه، جاده‌ی تازه تاسیس‌شده‌ی حرم تا حرم است که از سمت قم و گرمسار می‌گذرد. این جاده ترافیک بسیار کمتری نسبت به جاده‌های دیگر دارد. البته که حتی با وجود این جاده هم، باید 15 ساعت رانندگی کنید! قطعا اگر استراحت بین راهی و توقف را هم به این 15 ساعت بیفزاییم؛ برای رسیدن به مشهد با این روش، باید روزها و ساعت‌ها در راه باشید.

سومین و آخرین وسیله‌ی نقلیه که مسافران زیادی مایل به سفر با آن هستند؛ قطار است. قطار وسیله‌ی است که قیمت بسیار مقرون به‌صرفه‌‌ای نسبت به هواپیما دارد. به‌علاوه با توجه به امکانات قطار شما دیگر در سفر و مسافت طولانی، احساس خستگی نخواهید کرد. همین ماجرا باعث می‌شود که زمان رسیدن به مشهد انرژی و توان بیشتری برای گشت ‌و گذار در این شهر و زیارت داشته باشید. نکته‌ی دیگری که در انتخاب قطار وجود دارد؛ مسیری است که قطار اصفهان به مشهد طی می‌کند. این مسیر را می‌توان جز یکی از بهترین مسیرها برای رسیدن به مشهد به‌حساب آورد.

انتخاب وسیله‌ی نقلیه‌ برای سفر اصفهان تا مشهد

از چه مسیری از اصفهان به مشهد می‌رسیم؟

اگر قطار را برای سفر انتخاب می‌کنید؛ بهترین مسیر گذر از ایستگاه تهران است. قبل از رسیدن به ایستگاه تهران باید از چند ایستگاه ریلی دیگر هم عبور کنید که در ادامه به همه‌ی آن‌ها اشاره خواهیم کرد. زمانی‌که از ایستگاه اصفهان شروع به حرکت به سمت ایستگاه مشهد می‌کنید؛ اولین توقف و ایستگاه پیش روی شما، بادرود است. این ایستگاه در نزدیکی شهر نطنز قرار دارد. پس‌از گذر از ایستگاه بادرود به ایستگاه و شهر بسیار زیبای کاشان خواهید رسید. اگر قصد سفر از شهر کاشان به مشهد را دارید؛ در این ایستگاه باید سوار شوید. بعد از کاشان نوبت به ایستگاه محمدیه می‌رسد. ایستگاه محمدیه در 20 کیلومتری شهر قم احداث شده است و فاصله‌ی بسیار کمی با این شهر دارد.

حالا زمان آن رسیده است که به پایتخت ایران، تهران، برسید. در ایستگاه تهران معمولا یک توقف صورت می‌گیرد تا مسافران تهرانی به قطار برسند. در فاصله‌ی بین دو ایستگاه تهران و سمنان، ایستگاه ورامین قرار گرفته است. این ایستگاه را که رد کنید؛ به سمنان خواهید رسید. تا اینجای مسیر تقریبا نصف بیشتر راه را طی کرده‌اید. دامغان ایستگاه بعدی است. استان سمنان و خراسان رضوی را دو ایستگاه دیگر شاهرود و نقاب به یکدیگر وصل می‌کنند. ایستگاه نقاب، ایستگاهی کوچک ولی شلوغ است. با رسیدن به نیشابور، کم کم می‌توانید بوی شهر مشهد را استشمام کنید. در آخر این ایستگاه مشهد است که در انتهای راه به انتظار شما نشسته است.

از چه مسیری از اصفهان به مشهد می‌رسیم؟

با فلای تودی، مسیر اصفهان تا مشهد را راحت‌تر طی کنید

معمولا طی‌کردن مسیرهای طولانی برای مسافران بسیار خسته‌کننده است. آن‌قدر که حتی فکر طی‌کردن این مسیرها مسافران را از سفر منصرف می‌کند. مسیر 15 ساعته‌ی اصفهان به مشهد هم یکی از این مسیرهاست. تنها فکر به 1244 کیلومتر رانندگی در جاده کافیست تا شما قید سفر به مشهد را بزنید. اما تا فلای تودی اینجاست، منصرف‌شدن از سفر هیچ معنایی ندارد! فلای تودی امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا از سفری ایمن، راحت و کم‌دردسر به مشهد لذت ببرید. گزینه‌ای که فلای تودی در سفر از اصفهان به مشهد جلوی شما قرار می‌دهد؛ رزرو بلیط قطار است.

با رزرو بلیط قطار اصفهان مشهد، فاصله‌ی زیاد مسیر، رانندگی و خستگی دغدغه‌ی شما نیست. امکانات قطار به شما فرصت استراحت کافی تا مقصد را می‌دهد. برای رزرو این بلیط کافیست با یک کلیک به دنیای قطارهای پیشنهادی فلای تودی متصل شوید. اگر هم برای رسیدن به مشهد عجله دارید؛ فلای تودی راه دیگری برای شما در نظر گرفته است. با ررزو بلیط هواپیما در سایت فلای تودی، آسان‌تر و در مدت زمان کمتری به مقصد مشهد خواهید رسید. فلای تودی با حذف دغدغه‌ی مسیر و خطرات جاده‌ای، سفر راحت‌تر و کم‌خطرتر را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

نظرات: 0 مشاهده