بهترین روش برای جوانسازی و سفتی پوست صورت در کلینیک آفتاب

 

راههای جوانسازی پوست صورت

در این مقاله با شما از بهترین و سریعترین روش برای جوانسازی و سفتی پوست صورت صحبت کرده‌ایم؛ هدفی که بسیاری از افراد، به خصوص کسانی که پا به میان‌سالی گذاشته‌اند، به دنبال دستیابی به آن هستند. اگر شما هم قصد جوانسازی پوست صورت خود را دارید و می‌خواهید با جزئیات این روش‌ها بیشتر آشنا شوید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

راههای جوانسازی پوست صورت

داشتن پوستی شفاف و جوان، در زیبایی و بهبود ظاهر تاثیر قابل‌توجهی دارد. به همین دلیل پیدا کردن راهی برای درمان کک و مک و به‌طورکلی زیبایی ظاهری از ابتدای زندگی بشر اهمیت داشته است. خوشبختانه توسعه روشهای جوانسازی پوست یکی از مهم‌ترین دستاوردهای تحقیقات دانشمندان و متخصصین پوست بوده که هر کدام از این روش‌ها توانسته‌اند انقلابی در دنیای پزشکی و زیبایی ایجاد کنند.

پایین بودن میزان عوارض و همچنین کم‌خطر بودن این روش‌ها، از مهم‌ترین ویژگی‌ آن‌ها محسوب می‌شود. جدا از اینکه کدام‌یک از این گزینه‌ها انتخاب شما برای جوانسازی پوست خواهد بود، خیالتان راحت باشد که اجرای هر کدام از آن‌ها به‌صورت سرپایی، با کمترین میزان عارضه و درد همراه است. این روش‌ها که به‌عنوان معروف‌ترین و بهترین روشهای جوانسازی شناخته می‌شوند، به شرح زیر هستند.

جوانسازی پوست و درمان کک و مک

 

تزریق ژل پروفایلو

تزریق ژل پروفایلو یکی از بهترین و سریعترین روش ها برای جوانسازی و سفتی پوست صورت محسوب می‌شود و نسبت به سایر راهکارها، جدیدتر است. ژل پروفایلو را با فیلر اشتباه نگیرید! این ماده، ژل هیالورونیک اسید قابل انتشاری محسوب می‌شود که با کمک به فرآیند بازسازی زیستی پوست، منجر به جوانی آن خواهد شد.

درواقع ژل پروفایلو تنها درمان جوانسازی پوست صورت است که به آن برای بازسازی از درون کمک می‌کند و می‌تواند به‌سرعت و تنها طی دو هفته نتایج قابل مشاهده‌ای داشته باشد.

استفاده از این ژل به دلیل آزاد کردن آهسته هیالورونیک اسید، 4 مدل مختلف کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند و در نتیجۀ این فرآیند، پوست به‌صورت قابل توجهی باکیفیت خواهد شد. شما می‌توانید برای جلوگیری از شلی و افتادگی پوست، از این ژل در قسمت‌های مختلف بدن مانند صورت، بازو و شکم استفاده کنید. دوره درمانی تزریق ژل پروفایلو دو جلسه به فاصله 4 هفته است که نتیجه فوق‌العاده‌ای از جمله آبرسانی و درخشندگی پوست خواهد داشت.

تفاوت جوانسازی با پروفایلو نسبت به سایر راه‌ها، این است که این درمان حتی برای کسانی که درگیر چروک‌های شدیدتر و عمیق‌تر هستند هم موثر خواهد بود و نتیجه آن غیرقابل انکار است. شما می‌توانید از همان هفته اول نتیجه تزریق را مشاهده کنید؛ هرچند اوج نتیجه درمانی حدود 4 هفته پس از تزریق قابل مشاهده خواهد بود. همچنین تزریق ژل پروفایلو با سایر درمان‌های جوانسازی پوست مانند تزریق فیلر، هایفو و... هیچ تداخلی نخواهد داشت و حتی به‌کارگیری هم‌زمان آن‌ها می‌تواند باعث بهبود اثربخشی نتایج شود.

آر اف تراپی

آر اف تراپی یا همان رادیو فرکوئنسی یکی دیگر از راه‌های جوانسازی پوست است که به‌صورت غیرتهاجمی انجام می‌شود و می‌تواند کمک ویژه‌ای برای سفت کردن پوست باشد. در این روش، دستگاه‌های مخصوصی با تابش میزانی ایمن از امواج الکترومغناطیس با فرکانس پایین، در پوست گرما ایجاد می‌کنند. این گرما به لایه‌های عمیق پوست نفوذ کرده و لایه‌های زیرین آن را برای تولید کلاژن و الاستین تحریک می‌کند. 

درمان با رادیوفرکوئنسی کمک می‌کند تا پوست انعطاف بیشتری داشته باشد و به‌این‌ترتیب کشیده‌تر می‌شود و ظاهری جوان‌تر به فرد بدهد. استفاده از آر اف تراپی می‌تواند به نتایجی مانند بهبود رنگ، بافت و استحکام پوست، کاهش آسیب‌های خورشید به لایه سطحی پوست، جوانسازی و البته کند کردن روند پیری منجر شود.

هر جلسه آر اف تراپی حدود یک ساعت طول می‌کشد و دردناک نیست. شما می‌توانید بعد از دو تا شش ماه از درمان با آر اف، نتیجه را مشاهده کنید. شاید این‌طور به نظر برسد که درمان در آر اف تراپی دیرتر از سایر روشهای جوانسازی پوست به نتیجه منجر می‌شود؛ اما خوشبختانه پایدارتر از روش‌های دیگر خواهد بود. ضمن اینکه هر مراجعه‌کننده‌ای بسته به مشکلات پوستی ممکن است به 2 تا 6 جلسه آر اف تراپی نیاز پیدا کنند.

جوانسازی پوست با آر اف تراپی

هایفوتراپی

هایفو (یا HIFU) یکی از جدیدترین راههای جوانسازی پوست صورت است که با کمک امواج فراصوت پوست‌های شل و افتاده را جوان می‌کند. دستگاه هایفوتراپی که مانند دستگاه سونوگرافی عمل می‌کند، پرتوهایی از امواج فراصوت با شدت بالا را به ناحیۀ مورد نظر می‌تاباند. این کار موجب تحریک رشته‌های کلاژن پوست و تولید بیشتر آن‌ها می‌شود.

کلاژن رشته‌هایی درون پوست است که به استحکام بافت آن کمک کرده، درنتیجه سفتی پوست را به دنبال دارد. هایفوتراپی پوست صورت روشی غیرتهاجمی محسوب می‌شود و هیچ عارضه و دردی به دنبال نخواهد داشت. بنابراین بهترین روش برای جوانسازی و سفتی پوست صورت به شمار می‌رود.

زاویه سازی صورت

شاید تا یکی دو دهه اخیر به تاثیر زاویه صورت و فک روی زیبایی و جوانی پوست توجه چندانی نمی‌شد؛ اما در سال‌های اخیر این واقعیت به‌صورت گسترده مورد تایید قرار گرفته که زاویه سازی صورت یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زیبایی‌شناختی آن محسوب می‌شود و حتی گاهی می‌تواند بهترین و سریعترین روش برای جوانسازی و سفتی پوست صورت باشد.

معمولا پزشکان با بررسی فرم اصلی صورت و ترسیم ساختاری که بتواند به بهترین شکل ممکن آن را اصلاح کند، تشخیص می‌دهند که چه بخش‌هایی از فک و صورت شما به اصلاح و زاویه سازی نیاز دارد. 

بعد از تصمیم‌گیری در مورد نقاطی که باید زاویه سازی شوند، کار شروع خواهد شد. پزشک با کمک مواد فیلر، این کار را انجام می‌دهد. مواد مورد استفاده پزشکان در زاویه سازی فک، ژلی ترکیب‌شده از هیالورونیک اسید است که به‌عنوان نوعی فیلر مصنوعی عمل می‌کند. این ژل می‌تواند موجب تحریک فرآیند کلاژن سازی در پوست ناحیه تزریق شود؛ در نتیجه ناحیۀ مورد نظر حجیم‌تر و برجسته‌تر به نظر خواهد رسید.

کربوکسی تراپی

 کربوکسی تراپی یکی از روشهای جوانسازی پوست است و علاوه بر آن، درمانی برای سلولیت، ترک‌های پوستی و سیاهی زیر چشم هم محسوب می‌شود. این روش درمانی با تزریق دی‌اکسید کربن تاثیر می‌گذارد. اعتقاد پزشکان بر این است که تزریق دی‌اکسید کربن به پوست می‌تواند به بهبود خاصیت ارتجاعی، افزایش گردش خون و همچنین از بین رفتن خطوط ظریف و چروک‌های سطحی آن منجر شود؛ البته تجربه کاربران هم این باور را تایید می‌کند.

هر جلسه کربوکسی تراپی بین 15 تا 30 دقیقه طول خواهد کشید و هر مراجعه‌کننده بسته به مشکلات پوستی خود به 7 تا 10 جلسه درمانی نیاز پیدا خواهد کرد. کربوکسی تراپی هم مانند دیگر مواردی که در لیست بهترین و سریعترین روش برای جوانسازی و سفتی پوست صورت ذکر کردیم، به‌صورت سرپایی اجرا می‌شود و شما بعد از آن به مراقبت خاصی نیاز نخواهید داشت.

جوانسازی پوست با بهترین روش های درمانی در کلینیک آفتاب

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با بهترین راههای جوانسازی پوست آشنا کنیم. شما می‌توانید برای انجام هریک از درمان‌های فوق به کلینیک زیبایی آفتاب مراجعه کنید. گروه درمانی آفتاب با نزدیک به 15 سال تجربه در زمینۀ زیبایی و بهداشت پوست و مو، می‌تواند شادابی، سلامتی و حال خوب را به پوستتان برگرداند. فقط کافی است به وبسایت ما به آدرس www.clinicbut.com مراجعه کنید تا به طور کامل با ما و خدماتمان آشنا شوید.

نظرات: 0 مشاهده