آیا تلویزیون ضربه خورده قابل تعمیر است؟

با آسیب های ناشی از ضربه خوردگی تلویزیون آشنا شوید!

قیمت بالای لوازم خانگی در سال‌های اخیر باعث شده‌ بسیاری از کاربران با دقت بیشتری از این دست کالاها استفاده کنند اما بدیهی است که تضمینی همیشگی برای سلامت دستگاه‌های الکتریکی از جمله تلویزیون وجود ندارد. در این میان ضربه خوردگی و رطوبت زدگی این دستگاه نیز بیش از پیش نگران کننده است، از این‌رو در حوادث این چنینی اولین سؤال کاربر این است که؛ آیا تلویزیون ضربه خورده قابل تعمیر است؟ در پاسخ باید بگوئیم؛ تعمیر تلویزیون ضربه خورده بستگی به نوع و شدت ضربه دارد.

با آسیب های ناشی از ضربه خوردگی تلویزیون آشنا شوید!

فرقی ندارد که تلویزیون شما در حین حمل‌ونقل آسیب دیده و یا کودک دلبندتان به آن ضربه زده، اگر پس از اصابت ضربه نشانه‌های زیر را دیدید در اولین فرصت کابل تلویزیون را از پریز برق کشیده و از طریق شماره تماس ۱۶۰۴ با تعمیرکاران با تجربه و متخصص کاردون تماس بگیرید تا پس از ثبت اطلاعات و هماهنگی‌های لازم جهت تعمیر تلویزیون به محل درخواستی شما اعزام شوند.

شکستگی صفحه نمایش یا پنل

پنل تلویزیون مهم‌ترین قطعه دستگاه است که به‌ واسطه آن تصاویر روی صفحه به نمایش در می‌آیند، این فرآیند طی تابش نور به کریستال‌های مایع شکل می‌گیرد. تلویزیون‌های امروزی دارای انواع پنل‌های؛LCD، LED, OLED QLED هستند که هرگونه ضربه به آن‌ها در اثر سقوط دستگاه، جابه‌جایی نادرست، شیطنت‌های کودکانه و ... موجب شکستگی صفحه و آسیب به پیکسل‌های آن می‌شود که در این حالت دیگر امیدی به تعمیر تلویزیون نیست و باید صفحه نمایش را تعویض کنید. در واقع اگر پنل قابلیت تعمیر نیز داشته باشد هزینه گزافی را روی دستت‌تان می‌گذارد که بهتر است از انجام آن صرف نظر کرده و به فکر تعویض این قطعه باشید.

شکستگی صفحه نمایش یا پنل

تیره شدن قسمتی از تصویر

آسیب‌های فیزیکی منجر به تیره شدن قسمتی از تصویر می‌شود بنابراین پس از ضربه به صفحه نمایش چه قسمتی از تصویر تیره شود و چه کل آن، حتما باید از تکنسین ماهر جهت رفع مشکل کمک بگیرید.

ترک‌ های تار عنکبوتی

گاهی اوقات در اثر ضربه به تلویزیون ترک‌های ریز و تار عنکبوتی شکلی روی صفحه ایجاد می‌شود که اگر عمق و تعداد آن‌ها زیاد نباشد جای نگرانی نیست اما اگر این ترک‌ها عمیق و زیاد باشند به مرور زمان به سایر قطعات آسیب خواهند زد، بنابراین بهترین کار این است که با مشاهده این نوع ترک‌ها با متخصص تعمیرات تلویزیون در تماس باشید.

بهم ریختگی رنگ تلویزیون

بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال جی ، سامسونگ، سونی و ... یکی دیگر از آسیب‌های ناشی از ضربه خوردگی دستگاه‌تان است. در بیشتر موارد پس از ضربه به تلویزیون، تصاویر به صورت رنگین کمانی به نمایش در می‌آیند، در واقع علت این امر بهم ریختن سه رنگ اصلی یعنی سبز، آبی و قرمز است که سبز شدن تصویر نیز دال بر وجود همین مشکل است.

افتادن خط افقی روی تلویزیون

یکی از آسیب‌های رایج پس از ضربه به تلویزیون، ایجاد خطوط عمودی و یا افقی روی صفحه نمایش است. در شرایط عادی افتادن خط افقی روی تلویزیون و صفحه نمایش می‌تواند ناشی از مشکلات نرم افزاری مانند؛ خرابی خازن‌ها، خرابی برد تیکان و ... باشد اما اگر این خطوط پس از ضربه به تلویزیون ایجاد شوند مشکل کاملا سخت افزاری است. در واقع آسیب به پنل و شکستگی آن همراه با ایجاد خطوط افقی روی صفحه نمایش است که تعمیر آن هزینه‌های سنگینی دارد و در موارد بسیاری مجبور به تعویض پنل توسط تعمیرکار متخصص خواهید شد.

افتادن خط افقی روی تلویزیون

پیکسل سوختگی در اثر ضربه

پیکسل سوختگی دیگر آسیب وارده به دستگاه در اثر ضربه‌های فیزیکی است. اگر وسعت این پیکسل سوختگی چندان زیاد نباشد می‌توانید امیدوار باشید که تلویزیون شما قابل تعمیر است اما اگر غیر از این باشد برای اطمینان خاطر بیشتر باید قطعات آسیب دیده تلویزیون را تعویض کنید.

تعمیرات تلویزیون در محل با کاردون

همانطور که گفتیم، امکان تعمیر تلویزیون پس از ضربه خوردگی بستگی به نوع و شدت آسیب وارد شده به دستگاه دارد که در هر صورت تشخیص این مسأله باید توسط تعمیرکار تلویزیون صورت بگیرد. کاردون به عنوان نماینده برتر تعمیراتی کشور، طی سال‌ها تجربه در امر تعمیر، نصب و تمدید گارانتی انواع تلویزیون‌های ال جی، سامسونگ، سونی و ... آمادگی انجام کلیه امور مربوط به رفع نواقص و اختلالات تلویزیون شما را دارد. انجام تعمیرات تلویزیون در محل ، تضمین اصالت قطعات تعویضی با ضمانت ۶ ماهه و تضمین ۳ ماهه خدمات تعمیراتی از جمله مزایای کاردون است.

نظرات: 0 مشاهده