آیا سگ می تواند آلو بخورد؟ آلو برای سگ مفید است یا مضر ؟

خلاصه !

به صورت خلاصه می شه گفت که خوردن خود آلو برای سگ به مقدار کم مضر نیست ولی برای سلامت او سود چندانی هم ندارد.اگر در حال خوردن آلو هستید و سگتان به شما زل زده است و دوست دارید کمی به او از آلو بدهید تا از گلوی شما هم پایین برود 😃  می توانید یک تکه کوچک به سگتان هم بدهید. در غیر این صورت بهتر است اینکار را نکنید.

مواظب باشید که هسته آلو در دسترس سگتان قرار نگیرد چرا که نه تنها قورت دادن آن برایش بسیار خطرناک است بلکه حتی گاز زدن هسته آلو می تواند مسموم کننده باشد.

حالا اگه توضیحات بیشتری می خوای، ادامه مطلب رو بخون

اکثریت ما آلو دوست داریم مگر افرادی که به هر دلیلی نمی توانند این میوه خوشمزه را بخورند. در تابستان زمانی که می خواهید آلو بخورید ممکن است سگتان کنار شما باشد و به شما زل بزند و طبق معمول همیشه دلتان بخواهد که از این میوه به او هم بدهید تا با خیال راحت از گلویتان پایین برود . با وجود اینکه توصیه می شود هیچگاه در زمان خوردن خوراکی به سگتان از خوراکی خودتان ندهید ولی اگر تحمل نگاههای او را ندارید می توانید کمی از میوه آلو به او بدهید و ضرری برای او ندارد.

آیا سگ می تواند آلو بخورد؟

اینکه سگ شما می تواند آلو بخورد و برایش مضر نیست به هیچ عنوان به این معنی نیست که حتما باید اینکار را بکند.بهتر است از دادن آلو به سگ خودداری کنید و میوه های بهتر و مقوی تری برای او تهیه کنید. خوردن آلو می تواند معده سگ شما را پر کند و هیچ سودی هم برای او ندارد و باعث می شود که میلی برای خوردن میوه‌های مفیدتر در آن روز نداشته باشد.

هسته آلو برای سگ سم است

با وجود اینکه خود آلو برای سگ ضرری ندارد ولی هسته آن برای سلامت او کاملا مضر است. نه تنها قورت دادن هسته آلو می تواند برای سگ بسیار خطرناک باشد بلکه جویدن آن هم می تواند باعث مسمومیت شدید سگ شود. این مسمومیت به دلیل وجود سیانید در این هسته است که با گاز زدن به سرعت آزاد می شود . میزان سیانید موجود در این هسته برای مسموم کرده یک سگ بالغ کاملا کافی است .

همچینین هسته آلو لبه‌های بسیار تیزی دارد که می تواند به راحتی دستگاه گوارش سگتان را زخمی کند بخصوص اگر سگ بالغ نباشد.

آلو میل سگ را کور می کند

با وجود اینکه آلو برای سگ مضر نیست ولی به این معنی نیست که می توانید به راحتی این میوه را به سگتان بدهید. آلو می تواند اشتها سگ را به شدت کاهش دهد و این باعث می شود که او تا چند ساعت میلی به غذا یا میوه‌های مفیدتر نداشته باشد. مخصوصا اگر سگ شما مشکل غذا خوردن دارد و غذای خشک خودش را به سختی می خورد ، خورد آلو می‌تواند این وضع را بدتر کند.

آلو می تواند باعث اسهال و استفراغ سگ شود .

 

نظرات: 0 مشاهده