تونر و میسلار واتر چه تفاوتی دارند؟

خلاصه !

تونر و میسلار واتر هر دو محصولات مراقبتی پوست هستند که برای پاکسازی و مراقبت از پوست استفاده می‌شوند. تفاوت اصلی این دو محصول در کاربرد آنهاست. میسلار واتر برای پاک کردن آرایش استفاده می‌شود و تونر برای تمیز کردن و مراقبت از پوست.

اگر از محصولات آرایشی استفاده نکرده‌اید، نیازی به میسلار واتر ندارید و تنها می‌توانید از تونر و سایر محصولات مراقبتی استفاده کنید. اگر پوست شما آرایش دارد، اولین مرحله از پاک‌سازی، پاک کردن آرایش به وسیله یک محصول مناسب مانند میسلار واتر است.

پس از پاک‌سازی پوست با میسلار باید پوست صورت تان را به یک شوینده مناسب بشویید و آبکشی کنید. در نهایت می‌توانید از تونر پوستی استفاده کنید. تا PH پوست تنظیم شود.

 هر دو محصول کاربرد خاص خود را دارند. اگر جزو آن دسته افرادی هستید که به روتین پوستی خود اهمیت می‌دهید و از محصولات مراقبتی و بهداشتی استفاده می‌کنید، بهتر است حتماً یک تونر مناسب پوست خودتان تهیه کنید. اما اگر جزو آن دسته افرادی هستید که اهل آرایش کردن هستید، بهتر است حتماً میسلار واتر داشته باشید تا بتوانید برای پاک کردن آرایش از آن استفاده کنید.

حالا اگه توضیحات بیشتری می خوای، ادامه مطلب رو بخون

اگر شما هم مانند من برای انتخاب محصولات مراقبتی و بهداشتی مانند تونر و میسلار واتر، دچار سردرگمی شده‌اید و نمی‌دانید کاربرد هر یک از این محصولات چیست و چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ برای یافتن پاسخ این سؤال تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 انتخاب محصولات مراقبتی و بهداشتی مانند تونر و میسلار واتر

تونر چیست؟

تونر پوستی یکی از محصولات مراقبتی پوست است که برای تمیز کردن پوست صورت و تنظیم کردن PH پوست پس از پاک کردن مواد آرایشی از روی صورت، استفاده می‌شود؛ یعنی هنگامی که شما صورت خود را با یک شوینده مناسب می‌شویید و می‌خواهید آلودگی‌ها یا مواد آرایشی باقیمانده در منافذ پوستی را پاک‌کنید، می‌توانید از تونر پوستی استفاده کنید.

به این صورت با استفاده از تونر های مناسب پوست خود، حالت اسیدی پوست را از بین برده و با افزودن رطوبت به آن، حالت طبیعی پوست را به آن برمی‌گردانید. تونرها بعد از استفاده ممکن است پوست صورت را خشک کنند. به همین خاطر باید از آب‌رسان یا کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

طرز استفاده از تونر چگونه است؟

برای استفاده از انواع تونر پوستی می‌توانید مقداری از این محصول را روی پد کتانی آرایشی ریخته و به آرامی روی پوست صورت بمالید. با توجه به اینکه حتی پس از شستشو، کمی آلودگی روی پوست باقی می‌ماند، با استفاده از تونر می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را تمیز کرده و پس از استفاده از آن دیگر نیازی به شستشو و آبکشی صورت نخواهید داشت. حتی پس از شستشوی صورت وقتی پد آغشته به تونر را روی پوست می‌کشید، متوجه می‌شوید که پد شما سیاه می‌شود و همین نشان می‌دهد که شوینده ها به تنهایی قادر به تمیز کردن پوست نیستند. اینجاست که به اهمیت استفاده از تونر های پوستی پی می‌برید.

طرز استفاده از تونر چگونه است؟

انواع تونر پوست

تونر های پوستی انواع مختلفی دارند. تونر های لایه‌بردار که برای پوست های معمولی و چرب مورد استفاده قرار می‌گیرند. تونر های آب‌رسان که بیشتر برای از بین بردن خشکی پوست و آب‌رسانی به آن استفاده می‌شوند. تونر های درمانی که برای مشکلات پوستی تجویز می‌شوند. انواع تونر پوست مناسب پوست های معمولی، چرب و خشک تولید می‌شوند. خرید تونر پوست چرب برای افرادی مناسب است که پوست های چرب و مستعد آکنه دارند. به همین خاطر می‌توانید با استفاده از این محصول از افزایش جوش های پوستی و آکنه جلوگیری کنید. تونر های پوستی علاوه بر کوچک کردن منافذ پوست و تنظیم ph، یک لایه محافظت کننده نیز روی پوست صورت ایجاد می‌کنند و باعث شادابی و لطافت پوست می‌شوند.

میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر نیز یکی از محصولات مراقبتی پوست است که به صورت محلول تولید می‌شود و بر پایه آب ساخته‌شده است. این محصول می‌تواند مواد آرایشی را به‌راحتی از روی پوست صورت پاک کند. ترکیبات این محلول شامل مرطوب کننده، آب تصفیه شده و مواد دیگری است که می‌توانند محصولات آرایشی را در خود حل کند.

میسلار واتر برای پاک‌سازی و تمیز کردن پوست صورت از مواد آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع میسلار واتر برای پاک کردن پوست آرایش چشم و ... مناسب هستند. به‌جای اینکه از روغن ها، دستمال مرطوب یا سایر محصولات پاک کننده دیگر استفاده کنید، به‌راحتی می‌توانید میسلار واتر مناسب برای پوست خودتان را تهیه کنید.

طرز استفاده از میسلار چگونه است؟

برای استفاده از میسلار واتر مقداری از این محلول را روی پد های آرایشی پنبه‌ای یا کتانی ریخته و روی پوست صورت بمالید. میسلار واتر برای پاک کردن آرایش دور چشم مناسب است و علاوه بر پوست صورت می‌توانید به‌راحتی در ناحیه زیر چشم نیز از آن استفاده کنید، اما دقت کنید که هنگام خرید روی برچسب این محصول چه اطلاعاتی درج شده و آیا قابلیت استفاده در نواحی زیر چشم را دارد یا خیر؟

طرز استفاده از میسلار چگونه است؟

تفاوت تونر و میسلار واتر چیست؟

تفاوت تونر و میسلار واتر علاوه بر زمان استفاده، مربوط به کاربرد آن‌ها نیز می‌شود. میسلار واتر یک محلول رقیق است که برای پاک کردن آرایش از آن استفاده می‌شود. به دلیل اینکه این محصول به تنهایی نمی‌تواند آلودگی‌ها و منافذ پوست را پاک‌سازی کند، در مرحله دوم شما به یک محصول مراقبتی یا شوینده دیگر نیاز دارید. در این زمان است که می‌توانید از تونر پوستی استفاده کنید. علاوه بر از بین بردن حالت اسیدی پوست و تنظیم PH آن، برای آب‌رسانی، روشن کنندگی، لایه‌برداری و حتی تمیز کردن منافذ ریز پوستی می‌توانید از تونر استفاده کنید.

بعد از استفاده از تونر پوستی نیازی به آبکشی یا شستشوی پوست ندارید. چراکه این محصول PH پوست را تنظیم می‌کند، اما حتماً باید بعد از آن از آب‌رسان و مرطوب کننده مناسب استفاده شود.

چه زمانی از میسلار واتر و تونر استفاده کنیم؟

با توجه به اینکه انجام روتین پوستی کامل دو بار در روز ضروری است، اگر از محصولات آرایشی استفاده نکرده‌اید، نیازی به میسلار واتر ندارید و تنها می‌توانید از تونر و سایر محصولات مراقبتی استفاده کنید. اگر پوست شما آرایش دارد، اولین مرحله از پاک‌سازی، پاک کردن آرایش به وسیله یک محصول مناسب مانند میسلار واتر است.

پس از پاک‌سازی پوست با میسلار باید پوست صورت تان را به یک شوینده مناسب بشویید و آبکشی کنید. در نهایت می‌توانید از تونر پوستی استفاده کنید. تا PH پوست تنظیم شود. ازآنجاکه روتین های پوستی معمولاً دو بار در روز یک‌بار صبح و یک‌بار شب هنگام خواب انجام می‌شوند، بعد از هر بار شستشو، باید از تونر هم استفاده کنید.

میسلار واتر بهتر است یا تونر؟

احتمالاً تا این قسمت پاسخ سؤال خودتان را پیداکرده‌اید و حالا می‌دانید که تفاوت میسلار واتر و تونر پوستی چیست.

همان‌طور که اشاره شد برای تمیز کردن و مراقبت پوست از هر دوی این محصولات استفاده می‌شود، اما وظیفه اصلی میسلار واتر پاک کردن آرایش و وظیفه اصلی تونر تمیز کردن و مراقبت از پوست است.

بنابراین نمی‌توان گفت که کدام یک بهتر است و کاربرد مهم‌تری دارد. اگر جزو آن دسته افرادی هستید که به روتین پوستی خود اهمیت می‌دهید و از محصولات مراقبتی و بهداشتی استفاده می‌کنید، بهتر است حتماً یک تونر مناسب پوست خودتان تهیه کنید و آن را در لوازم آرایشی و مراقبتی خودتان داشته باشید، اما اگر جزو آن دسته افرادی هستید که اهل آرایش کردن هستید، بهتر است حتماً میسلار واتر داشته باشید تا بتوانید برای پاک کردن آرایش از آن استفاده کنید.

کلام پایانی

داشتن یک پوست سالم و درخشان آرزوی تمام بانوان است؛ بنابراین آشنایی با انواع محصولات بهداشتی و مراقبتی پوست برای همه خانم ها ضروری است. چراکه با شناخت این محصولات، می‌توانند متناسب با پوست خود برای داشتن پوستی زیبا و شفاف، محصولات مناسب را خریداری و استفاده نمایند.

نظرات: 0 مشاهده