نحوه مصرف ال کارنیتین برای لاغری سریع و ماندگار

 

 مکمل ال کارنیتین

همه افراد دوست دارند که تناسب اندام خوبی داشته باشند و چربی‌های اضافی بدن خود را از بین ببرند. برای رسیدن به این مهم راه‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش‌های جذاب و موثر، استفاده از مکمل ال کارنیتین است. ال کارنیتین یکی از اسید آمینه‌های ضروری است که توسط بدن تولید می‌شود. طبق تحقیقات علمی انجام شده مکمل ال کارنیتین به کاهش وزن کمک می کند. حال این سوال پیش می‌آید که نحوه مصرف ال کارنیتین برای لاغری چگونه است؟ در این مقاله قصد داریم این موضوع را به‌طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

نحوه مصرف ال کارنیتین برای لاغری چگونه است؟

برای نتیجه‌گیری مطلوب باید روزانه 2 الی 4 گرم ال کارنیتین مصرف کنید. شما می‌توانید این مقدار تعیین شده را در 2 الی 3 وعده غذایی مصرف کنید.

در کنار مقدار مشخص شده لازم است که حتما ورزش را نیز جدی بگیرید. چرا که بدون داشتن فعالیت ورزشی و تحرک لازم، ال کارنیتین به تنهایی معجزه نخواهد کرد. سعی کنید که به‌صورت مرتب ورزش کنید و رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. با رعایت این نکات و مصرف اصولی مکمل ال کارنیتین می‌توانید کاهش وزن خوبی را تجربه کرده و به بدن ایده‌آل خود برسید.

نکته : توجه داشته باشید که در روزهای تعطیل و غیر تمرینی نیز باید از مکمل ال کارنیتین استفاده کنید.

بهترین زمان مصرف ال کارنیتین چیست؟

در حالت کلی برای نتیجه‌گیری از این مکمل بهتر است که آن را صبح زود یا یک ساعت قبل از شروع تمرینات ورزشی مصرف کنید.

دقت داشته باشید که اگر مکمل ال کارنیتین به‌صورت مایع مصرف شود به لاغری بیشتر کمک خواهد کرد. البته برخی از ورزشکاران برای تاثیرگذاری بیشتر ال کارنیتین، آن را پس از تمرین همراه با وعده‌های غذایی سرشار از پروتئین و کربوهیدرات مصرف می‌کنند. با مشورت گرفتن از پزشک یا مربی ورزشی خود می‌توانید عوارض ناشی از مصرف ال کارنیتین را به حداقل برسانید و زودتر به اندام ایده‌آل خود برسید.

ال کارنیتین چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

ال کارنیتین یک مکمل قدرتمند و کارساز برای چربی‌سوزی شناخته می‌شود چرا که این مکمل به سوزاندن اسیدهای چرب کمک می‌کند و باعث افزایش انرژی ورزشکاران می‌شود. با توجه به این موضوع اغلب افراد بر این باور هستند که ال کارنیتین تاثیر بسیار زیادی در کاهش وزن دارد. اما آیا این موضوع حقیقت دارد و ال کارنیتین باعث کاهش وزن می‌شود؟

برای پی بردن به جواب این سوال، آزمایش‌ها و تحقیقات مختلفی انجام شده است. طی این آزمایش که روی 34 خانوم انجام شد، تاثیر ال کارنیتین روی کاهش وزن قابل مشاهده بود. این خانم‌ها در کنار ورزش مرتب از مکمل ال کارنیتین استفاده می‌کردند. خانم‌هایی که از ال کارنیتین استفاده می‌کردند در مقایسه با سایر افراد 1/3 کیلوگرم بیشتر وزن کم کردند.

در طی این آزمایش مشخص شد که ال کارنیتین نه تنها روی کاهش وزن و چربی‌سوزی تاثیر می‌گذارد بلکه به افزایش انرژی بدن افراد نیز کمک می‌کنند. افرادی که از مکمل ال کارنیتین استفاده می‌کنند کمتر احساس خستگی می‌کنند و تحلیل عضلانی کمتری دارند. دلیل این امر نیز این است که ال کارنیتین از بافت‌های چربی تغذیه می‌کند و آن را به انرژی تبدیل می‌کند.

با ال کارنیتین چقدر کاهش وزن را می توان تجربه کرد؟

با ال کارنیتین چقدر کاهش وزن را می توان تجربه کرد؟

طبق شواهد قبلی مصرف ال کارنیتین به شما کمک می‌کند که بتوانید بین 2 الی 5 کیلو وزن طی یک ماه کم کنید.

اما باید دقت داشته باشید که میزان کاهش وزن شما به عوامل مختلفی بستگی دارد و تنها وابسته به طریقه مصرف مکمل ال کارنیتین نیست. میزان ورزش و فعالیت شما، رژیم غذایی، ژنتیک، وضعیت سلامتی و پزشکی و وزن اولیه شما از جمله عواملی است که روی کاهش وزن شما تاثیر می‌گذارند.

خلاصه کلام

ال کارنیتین یکی از بهترین مکمل‌های بدنسازی است که برای کمک به لاغری و رسیدن به تناسب اندام مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مکمل به‌عنوان یک چربی سوزی قدرتمند عمل می‌کند و به شما کمک می‌کند که بتوانید وزن خود را کاهش دهید. برای این کار لازم است که طریقه مصرف مکمل ال کارنیتین را به‌خوبی یاد بگیرید. در این مقاله نحوه مصرف ال کارنیتین برای لاغری و هر آنچه که لازم است درباره آن بدانید را مورد بررسی قرار دادیم.

قیمت ال کارنیتین در داروخانه اینترنتی بتا دارو قابل مشاهده است:

https://betadarou.com/product-category/bodybuilding-supplement/ال-کارنیتین-l-carnitine/

بتادارو یک داروخانه آنلاین دارای مجوز رسمی از معاونت غذا و دارو است که اصالت تمام محصولات خود را تضمین می کند. در صورت نیاز به خرید مکمل ال کارنیتین می‌توانید محصولات موجود در سایت را مورد بررسی قرار دهید و بهترین آن‌ها را برای خرید انتخاب کنید. اگر هم نیاز به مشاوره داشتید می توانید با کارشناسان بتادارو تماس بگیرید.

نظرات: 0 مشاهده