تعبیر خواب خرگوش - لیست معانی روانشناسی و سنتی برای دیدن خرگوش در رویا

دیدن خرگوش در خواب می تواند بسیار جالب و خوشحال کننده باشد . در اکثر اوقات این خواب معنی خوبی دارد. خرگوش در خواب  معمولا نمادی از احساسات ماست . البته جزئیات خوابی که در این مورد دیده اید می تواند بر روی معنی آن تاثیر گذار باشد و در حقیقت خوابی که شما می بینید با خواب کس دیگری قابل مقایسه نیست و معنی آن هم می تواند کاملا متفاوت باشد.

زمانی که از خواب بیدار می شوید و با گذشت زمان ، میزان زیادی از خواب را فراموش می کنیم . به همین دلیل اگر خوابی دیده اید که معنی آن برایتان بسیار مهم است ، بهتر است زمانی که از خواب بیدار شدید بلافاصله هر چیزی که به یاد می آورید را سریعا یادداشت کنید تا از فراموش کردن جزئیات جلوگیری شود.


تعبیر خواب خرگوش

این خواب معانی بسیار متفاوتی دارد که به جزئیات خوابی که دیده اید بستگی دارد. اگر خوابی در مورد خرگوش دیده اید و چیز زیادی از آن را به یاد نمی آورید بهتر است کلا آن را فراموش کرده و به فکر تعبیر کردنش نباشید.در حالت کلی دیدن خواب خرگوش می تواند نمادی از حالات زیر باشد :

  • باید احساساتتان را بیشتر کنترل کنید و حس واقعی خودتان را به دیگران کمتر نشان دهید
  • حس می کنید که کسی از احساسات شما سوءاستفاده کرده است
  • زندگی عاشقانه خوبی دارید و از این بابت بسیار خوشحال هستید
  • بیش از حد به دیگران اعتماد می کنید و از این بابت زیاد صدمه خورده اید
  • انگیزه خودتان را برای ادامه راه از دست داده اید و برنامه درستی برای آینده خودتان ندارید
  • و..

بخوانید : تعبیر خواب سگ

تعبیر خواب خرگوش: ناامیدی

اگر در خواب خرگوش ببینید و از این خواب حس بدی داشته باشید می تواند به این معنی باشد که کمی احساس ناامیدی و یاس می کنید. حس می کنید که اطرافیانتان از احساسات و خوبی های شما سواستفاده می کنند و قدر شما را نمی دانند . با وجود اینکه با تمام توان تلاش می کنید که به آنها کمک کنید و فرد مفیدی در زندگی آنها باشید ولی آنها از این رفتار شما جور دیگری برداشت می کنند و این رفتار شما را به حساب وظیفه می گذارند.


تعبیر خواب خرگوش : زندگی عاشقانه

اگر در خواب خرگوش ببینید و از دیدن این خواب حس بسیار خوبی داشته باشید می تواند نمادی از زندگی عاشقانه خوب شما باشد . شما با کسی در ارتباط هستید و یا ازدواج کرده اید که او را عاشقانه دوست دارید و او هم در مقابل همین حس را نسبت به شما دارد.

بخوانید :‌ تعبیر خواب عاشق شدن


دیدن خواب خرگوش قهوه ای : نماد ثروت است

بسیاری از تعبیر کننده های خواب ، دیدن خرگوش قهوه ای در خواب را نمادی از ثروت و فراوانی می دانند. ممکن است برای رسیدن به درآمد بالا و داشتن رفاه مالی بسیار تلاش کرده اید و حالا زمان برداشت نتیجه فرا رسیده است و حس می کنید که دیگر روزهای سخت تمام شده و می توانید نتیجه خوب تلاش هایتان را ببینید .

بخوانید : تعبیر خواب پول


اگر در خواب خرگوش سفید ببینید :‌نماد اراده قوی

اگر در خواب خرگوش سفید ببینید :‌نماد اراده قوی

دیدن خواب خرگوش سفید در بسیاری از موارد نمادی از اراده قوی شماست. شما برای رسیدن به اهدافتان بسیار تلاش می کنید و اگر تصمیم به انجام کاری گرفته باشید سعی می کنید به هر طریقی که شده آن کار را به خوبی انجام دهید. از تلاش کردن برای رسیدن به اهدافتان و انجام مسئولیت هایتان خسته نمی شوید.


تعبیر خواب خرگوش سیاه : افراد سودجو اطرافتان را گرفته اند

اگر در خواب یک خرگوش سیاه ببینید می تواند به این معنی باشد که حس می کنید اطرافیانتان در حال سوءاستفاده کردن از شما هستند و از این بابت حس بسیار بدی دارید. حس می کنید این افراد با دورویی خودشان را به شما نزدیک می کنند و در اولین فرصتی که به دست می آورند به شما ضربه می زنند.


تعبیر خواب فرار کردن خرگوش :‌ از چیزی می ترسید

اگر در خواب خرگوشی را ببینید که در حال فرار است می تواند به این معنی باشد که مشکلی برای شما پیش آمده است که از روبرو شدن با آن وحشت دارید و مدام در حال فرار کردن از این مشکل هستید. این فرار کردن مشکل شما را حل نمی کند و فقط شما را خسته تر می کند. بالاخره روزی مجبور هستید با این مشکل روبرو شده و آن را حل کنید پس چه بهتر که آن روز همین الان باشد . تا زمانی که این مشکل را حل نکرده اید نمی توانید به آرامش روحی و روانی برسید.


حمله کردن خرگوش : درگیری با اعضاء خانواده

اگر در خواب ببینید که خرگوش به شما حمله می کند می تواند به این معنی باشد که با یکی از اعضاء خانواده‌تان دچار مشکل شده اید و درگیری ایجاد شده است . این فرد به شما بسیار نزدیک است و به همین دلیل دوست ندارید که او را از خودتان برنجانید. هیچ کدام از شما حرف دیگری را قبول نمی کند و برای حل این اختلاف تقریبا به بن بست رسیده اید . دوست دارید کسی به شما کمک کرده و این اختلاف بین شما را از بین ببرد .

بخوانید :‌ تعبیر خواب خانواده 

تعبیر خواب خرگوش سیاه : افراد سودجو اطرافتان را گرفته اند


نکته :‌

توجه داشته باشید که تمام تعبیر خواب های موجود فقط مثال هایی از معانی احتمالی خواب ها هستند و در واقعیت معنی خواب هیچ کسی با کس دیگری برابر نیست و کاملا متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر دونفر خوابی کاملا مشابه باهم در مورد خرگوش دیده باشند ، معنی خواب کسی که به خرگوش علاقه دارد با معنی خواب کسی که از خرگوش می ترسد کاملا متفاوت خواهد بود. به همین دلیل نمی تواند برای خواب هایی که می بینیم معانی یکسانی در نظر بگیریم .

دانلی، نویسنده کتاب "تعبیر خواب برای افراد مدرن" می‌گوید: "خرگوش‌ها نمادی از شانس، ثروت و باروری هستند. آنها همچنین می‌توانند نمادی از زنانگی و حساسیت باشند."

 یونگ، روانکاو سوئیسی می‌گوید: "خرگوش‌ها می‌توانند نمادی از غرایز و هوشیاری باشند. آنها همچنین می‌توانند نمادی از ترس و فرار باشند."

 براون، نویسنده کتاب "تعبیر خواب برای زنان" می‌گوید: "خرگوش‌ها می‌توانند نمادی از باروری و تولد باشند. آنها همچنین می‌توانند نمادی از زنانگی و شهود باشند."

نظرات: 0 مشاهده