تاثیرگذاری تونر در کوچک کردن منافذ پوستی و جلوگیری از ایجاد چین و چروک

برای اینکه بدانیم استفاده از یک تونر چه تاثیری روی پوست ما می‌گذارد و آیا در از بین بردن چین و چروک ها و یا کوچک کردن منافذ موثر است یا نه، ابتدا لازم است بدانیم تونر چیست و چه کاربردی در روتین پوستی ما دارد. به همین منظور تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا دریابید استفاده از تونر چه اهمیت دارد.

استفاده از یک تونر چه تاثیری روی پوست ما می‌گذار

تونر چیست؟

تونر یک محصول مراقبت پوستی است که به طور معمول پس از تمیز کردن پوست و پیش از رطوبت رسانی استفاده می‌شود. کار اصلی تونر بازگرداندن تعادل شیمیایی از بین رفته یعنی pH به پوست است. این ماده تمامی مواد ریز آرایشی باقی مانده در منافذ را از بین می‌برد. بنابراین لایه اپیدرم برای دریافت سایر محصولات مراقبتی مانند رطوبت رسان و غیره آماده می‌شود.

تونرها در انواع مختلفی در دسترس هستند. بسته به نیاز خود می توانید نوعی را انتخاب فرمایید که به کوچک و قابض کردن منافذ می‌انجامد و یا کنترل کننده چربی پوست است. این تونرها می‌توانند بر پایه آب تولید شده باشند و یا در پروسه ساخت خود، اندکی الکل داشته باشند که البته این دسته از محصولات به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شوند.

چرا باید از تونرها استفاده کنیم؟

در ابتدا لازم است بدانیم با استفاده از تونر، pH پوست متعادل شده و بنابراین از خشکی بیش از حد پوست و یا جوش زدن جلوگیری به عمل می‌آید. در نتیجه ما پوستی شفاف تر خواهیم داشت که نیاز ما را به استفاده از لوازم آرایشی کاهش می‌دهد، بنابراین زمان آماده شدن ما در ابتدای روز کمتر می‌شود!

از دیگر ویژگی‌های استفاده از تونر می‌توان به آماده شدن پوست برای جذب سایر محصولات پوستی اشاره کرد. اگر قصد استفاده از ضد لک، آبرسان و رطوبت رسان دارید، بهتر است ابتدا پوست شما در تمیز ترین حالت خود باشد تا قدرت جذب و در نتیجه تاثیر گذاری محصول افزایش یابد.

همچنین بد نیست اشاره ای داشته باشیم به این حقیقت که با استفاده از تونرهای آبرسان همچون تونر آبرسان ژنوبایوتیک شما از هیدراته شدن پوست خود اطمینان حاصل می کنید و بنابراین احساس کشیدگی پس از تمیز شدن پوست نخواهید داشت.

تونر چگونه باعث تعادل pH پوست می‌شود؟

همانطور که گفتیم یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هیا تونر متعادل کردن اسید و قلیایی بودن پوست است. پوست ما دارای یک سد محافظ طبیعی است که به عنوان یک سد دفاعی در برابر هرگونه ماده خارجی عمل می کند و به حفظ سلامت پوست کمک می کند. با این حال، عوامل مختلفی مانند پاک کننده ها، آلاینده های محیطی و حتی آب لوله کشی می توانند این تعادل را به هم بزنند و پوست را قلیایی تر کنند.

تونر که معمولاً با ترکیبات اسیدی ملایم فرموله می شود، به بازیابی و تنظیم سطح pH پوست کمک می کند. تونرها با بازگرداندن پوست به pH مطلوب خود، معمولاً حدود 5.5، به تقویت این سد دفاعی کمک می کنند. بنابراین احتمال خشکی یا چربی بیش از حد پوست رفع می شود.

آیا استفاده از تونر می تواند به کوچک شدن منافذ کمک کند؟

بله، استفاده از تونر می تواند برای به حداقل رساندن ظاهر منافذ مفید باشد. تونرها اغلب حاوی موادی مانند اسید سالیسیلیک یا روغن درخت چای هستند که دارای خواص قابض کننده، هستند. این مواد به سفت شدن و منقبض شدن پوست کمک می کنند و به طور موقت اندازه منافذ را کاهش می دهند و بنابراین پوست سالم‌تر دیده می‌شود.

همانطور که بالاتر گفته شد تونرها می توانند به از بین بردن چربی اضافی، کثیفی و مواد زائد از سطح پوست کمک کنند و در نتیجه از انسداد منافذ و ایجاد جوش جلوگیری کنند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که تونرها تاثیر موقتی در به حداقل رساندن ظاهر منافذ دارند. اما باید مدنظر داشت که برای بهبود طولانی مدت، یک روتین مراقبت از پوست جامع که شامل پاکسازی مناسب، لایه برداری و آبرسانی است، توصیه می شود.

آیا استفاده از تونر می تواند به کاهش خطوط و چین و چروک کمک کند؟

در حالی که تونرها به طور خاص برای هدف قرار دادن خطوط ریز و چین و چروک طراحی نشده‌اند، اما می توانند به طور غیرمستقیم به کاهش آنها کمک کنند. تونرها اغلب حاوی موادی مانند اسید هیالورونیک، گلیسیرین یا عصاره بابونه هستند که خواص آبرسانی و آرامش بخشی دارند. این مواد به مرطوب کردن و حجیم شدن پوست کمک می کنند که می تواند باعث کاهش خطوط ریز و چین و چروک شود.

علاوه بر این، بالاتر گفته شد که تونرها پوست را برای جذب بهتر محصولات مراقبت از پوست بعدی مانند سرم ها و مرطوب کننده ها آماده می کنند که ممکن است مستقیماً نشانه های پیری را هدف قرار دهند. بنابراین اشتباه نیست اگر بگوییم تونرها می توانند به طور غیر مستقیم سبب کاهش خطوط ریز و چین و چروک در طول زمان شوند.

با این حال، برای بهبود چشمگیرتر در خطوط ریز و چین و چروک، توصیه می‌شود علاوه بر استفاده از تونر، از درمان‌های هدفمند ضد پیری، در روتین مراقبت از پوست خود استفاده کنید، برای این موضوع می توانید به کرم ضدچروک ژنوبایوتیک اعتماد کنید.

چرا باید از تونرها استفاده کنیم؟

معرفی تونرهای ژنوبایوتیک

تونر آبرسان صورت ژنوبایوتیک

این محصول با پاکسازی عمیق منافذ پوست و تنظیم pH آن منجر می شود تا رطوبت موجود در ساختار تونر به طور کامل به سلول‌های پوستی نفوذ کند و پوستی نرم و شاداب به ارمغان می آورد. عصاره گل رز موجود در این تونر نوعی رز وحشی از شمال آفریقا است که عملکرد اختصاصی آن ضد فعالیت رادیکال های آزاد بر روی پوست می باشد. این عصاره طراوت و تازگی نیز به پوست می بخشد. عصاره بامبو موجود در این محصول یک اکتیو رطوبت رسان، آبرسان و تغذیه کننده تخصصی سلول های پوست است. با استفاده روزانه از این تونر، پوستی زیبا و سالم خواهید داشت. تونر آبرسان صورت ژنوبایوتیک در کنار خاصیت پاک کنندگی موثر، فاقد الکل است.

تونر تنظیم کننده چربی و براقیت صورت ژنوبایوتیک

این محصول دارای اکتیو برگ مورد سبز می باشد که عصاره ای تخصصی برای رفع کامل چربی مازاد تجمع یافته روی پوست و کاهش نقاط چرب روی پوست است. مورد سبز از تشکیل مجدد سلول های چربی جلوگیری می کند، چربی اضافی را از منافذ باز پوست حذف می کند و منافذ پوست را به مرور کوچک می کند. گریپ فروت هم در کنار مورد سبز گردش خون مویرگی را در زیر پوست افزایش می دهد، پوست را ریلکس می کند و رادیکال های آزاد روی پوست را از بین می برد. تونر تنظیم کننده چربی و برق صورت ژنوبایوتیک در کنار خاصیت پاک کنندگی موثر، فاقد الکل است.

تونر روشن کننده صورت ژنوبایوتیک

این محصول دارای ترکیب خاص و تخصصی عصاره برگ شاه‌توت سیاه است. این عصاره روشن کننده پوست است و برای رسیدن به رنگ پوستی یکنواخت به شما کمک می کند. هم چنین با آبرسانی به پوست سبب حفظ طراوت آن می‌شود. شیرین بیان از دیگر ترکیبات مهم در این تونر است که با خاصیت ضد التهابی قوی خود، قرمزی پوست را از بین می برد و البته آنتی اکسیدان بسیار خوبی نیز برای پوست هست. تونر روشن کننده صورت ژنوبایوتیک در کنار خاصیت پاک کنندگی موثر، فاقد الکل است. 

هم اکنون می‌توانید تونرهای ژنوبایوتیک را با تخفیف ویژه از سایت فروشگاهی سفیر خریداری کنید.

نظرات: 0 مشاهده