تزیین میز خاطره با ۷ ایده جذاب و کارآمد

 میز خاطره را می‌توان با استفاده از رومیزی‌های مختلف، کتاب‌ها، قاب‌های عکس و وسایل دکوری دیگر تزیین کرد. یافتن ایده‌های جذاب و کارآمد برای تزیین میز خاطره دغدغه بسیاری از افرادی است که علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری خاطرات خود هستنند. در این مقاله ۷ ایده جذاب را برای تزیین میز خاطره به شما معرفی کردیم تا المان‌های خاطره‌انگیز خود را بسیار جذاب به‌نمایش بگذارید.

تزیین میز خاطره؛ با استفاده از رومیزی براساس سبک دکوراسیون خانه

1. تزیین میز خاطره؛ با استفاده از رومیزی براساس سبک دکوراسیون خانه

انتخاب نوع طرح و رنگ رومیزی در برجسته‌کردن المان‌های تزیینی دیگر اثرگذار خواهد بود. اگر سبک خانه شما مینیمال است، پیشنهاد می‌کنیم از رومیزی‌های ساتن ساده با رنگ‌های خنثی مانند کرم، طوسی یا آبی روشن استفاده کنید تا المان‌های خاطره‌انگیز شما جلوه بیشتری پیدا کنند.

رومیزی‌های اصفهان یا طرح‌های سنتی دیگر مناسب برای تزیین میز خاطره خانه‌هایی با سبک سنتی هستند. احتمالا برای افرادی که علاقه‌مند سبک سنتی هستند، خرید رومیزی در اصفهان میز خاطرات، برای ساکنین سایر شهر‌ها، دشوار خواهد بود. با‌این‌حال می‌توانید به‌راحتی انواع رومیزی‌های سنتی را در صفاهوم خریداری کنید و در هر نقطه از ایران، با کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

کتاب‌های دکوراتیو؛ یکی از المان‌های جذاب برای دکور میز خاطره

2. کتاب‌های دکوراتیو؛ یکی از المان‌های جذاب برای دکور میز خاطره

تزیین میز خاطره با کتاب‌های دکوراتیو علاوه‌بر زیبایی، حس‌وحالی گرم به میز می‌بخشد. همچنین، تزیین میز خاطره با شمع به‌همراه کتاب‌ها جذابیت بیشتری ایجاد خواهد کرد. اگر کنار میز خاطره خود مبل تک دارید، قرار دادن شال مبل یا پتو ژله‌ای روی آن با ترکیب میز خاطره چوبی و کتاب‌های دکوراتیو حس‌وحال گرم و فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند. اگر سبک خانه شما مدرن یا روستیک است، این ترکیب جذاب را از دست ندهید. باتوجه‌به کمتر بودن قیمت پتو مسافرتی ژله ای از شال مبل پیشنهاد می‌کنیم پتو را برای صرفه‌جویی در هزینه و کاربرد‌های بیشتر آن، جایگزین شال مبل کنید.

3. قاب‌های عکس با سایزهای متفاوت؛ از المان‌های اصلی تزیین میز خاطره

قاب‌های عکس اصلی‌ترین المان برای دکور میز خاطره خواهند بود. همه قاب‌ها باید سبک یکسانی داشته باشند تا میز شلوغ و به‌هم‌ریخته به نظر نرسد. برای دیده‌شدن همه عکس‌ها از تابلوهایی با سایزهای مختلف استفاده کنید تا در صورت پشت هم قرار گرفتن، همپوشانی نداشته باشند.

استفاده از رانر رومیزی در چیدمان و ایجاد مرز بین قاب‌ها و سایر وسایل دکوراتیو به شما کمک خواهد کرد. هنگام انتخاب وسایل دکوراتیو و رومیزی برای تزیین میز خاطره باید بودجه خود را نیز در نظر بگیرید. به‌طور مثال، اگر می‌خواهید از پارچه و رومیزی‌های خاص در دکور استفاده کنید باید توجه داشته باشید که قیمت رانر ترمه از رانر‌های ساده و مخملی بیشتر است. درنتیجه، قیمت وسایل دکوری را در گوشه ذهن خود نگه‌ دارید.

4. تزیین میز و نمایش خاطرات؛ با درختچه‌های شجره‌نامه

درختچه‌های شجره‌نامه یکی از المان‌هایی است که برای تزیین میز خاطره قابل استفاده خواهد بود. این المان زیبا و کاربردی را می‌توانید با استفاده از سیم مفتول بسازید و قاب‌های عکس کوچک را از شاخه‌‌های آن آویزان کنید. به‌جای تزیین درختچه با قاب عکس می‌توان المان‌های کوچک خاطره‌انگیز را جایگزین کرد.

5. تزیین میز خاطره با آینه و شمعدان؛ ایجاد فضایی باشکوه

آینه و شمعدان از المان‌های تزیینی هستند که فضا را باشکوه می‌کنند. استفاده از آینه در چیدمان میز خاطره در کنار وسایل تزیینی و خاطره‌انگیز دیگر به میز جلوه‌ای ویژه می‌بخشد. از سوی دیگر، قرار دادن شمعدان‌ها در دو طرف آینه و روشن کردن شمع آن‌ها نور گرم و دلنشینی به فضا می‌هد. البته برای تزیین به سبک مدرن بهتر است از دو شمعدان ساده و تک شاخه در یک طرف آینه استفاده کنید.

6. استفاده از گل و گیاه؛ برای چیدمان میز خاطره در منزل

استفاده از گل و گیاه در تزیین میز خاطره حس‌وحال تازه و شادابی به میز می‌بخشد. گل‌ها و گیاهان برای اصلاح ترکیب رنگی میز بسیار کمک‌کننده خواهند بود. گل‌های سفید با برگ سبز میز خاطره را شیک خواهند کرد. از طرفی دیگر، گل‌های رنگی و به‌خصوص زرد و بنفش حس شادی القا می‌کنند. توجه‌داشته باشید که تا حد امکان از گیاهان سبز با برگ‌های پهن و بزرگ روی میز خاطره استفاده نکنید؛ زیرا بخش بسیاری از میز را خواهند گرفت و جلوه میز از بین خواهد رفت.

7. ایده چیدمان میز خاطره: استفاده از آباژور برای سبک‌های روستیک و کلاسیک

در چیدمان میز خاطره به سبک‌های روستایی و کلاسیک استفاده از آباژور پایه ثابت تزیینات است. به‌طور مثال، آباژور با پایه برنزی برای دکور میز خاطره به رنگ برنز زیبا خواهد بود. همچنین تزیین میز خاطره با ظروف مسی در کنار آباژور برنزی جذاب خواهد شد؛ زیرا ترکیب رنگی گرم ایجاد می‌کند. برای کنترل طیف رنگی میز خاطره از قاب‌‌ عکس‌‌های روشن و شمع‌های کوتاه و بلند سفید ساده استفاده کنید.

 ایده چیدمان میز خاطره: استفاده از آباژور برای سبک‌های روستیک و کلاسیک

نمایش المان‌های خاطره‌انگیز و تزیین آن‌ها با وسایل دکوراتیو صفاهوم

در این مقاله گفتیم میز خاطره علاوه‌بر اشتراک‌گذاری عکس‌ها و وسایل خاطره‌انگیز، نمادی از سبک دکوراسیون خانه و سلیقه شما خواهد بود. به‌طور مثال، اگر خانه شما سبک چیدمان سنتی دارد، تزیین میز خاطره با سماور زغالی عتیقه جذاب خواهد شد. پیش از خرید وسایل دکوراتیو برای تزیین میز خاطره حتما پلنی برای چیدمان داشته باشید تا هنگام انتخاب گیج نشوید.

بهتر است وسایل دکوراتیو را از فروشگاه‌های آنلاین بخرید تا علاوه‌بر صرفه‌جویی در وقت، امکان مقایسه آن‌ها را نیز داشته باشید. صفاهوم یکی از فروشگاه‌های آنلاینی است که انواع رومیزی و وسایل دکوری باکیفیت را به مشتریان خود عرضه می‌کند. برای خرید و مشاهده محصولات به وبسایت صفاهوم safahome.comمراجعه کنید تا در کمترین زمان ممکن وسایل دکوراتیو برای تزیین میز خاطره به‌دست شما برسد.

نظرات: 0 مشاهده