از صفر تا صد طراحی رستوران جذاب و زیبا

رستوران یک مکان عمومی با قابلیت های مختلف است که بیشتر جنبه آرامش و راحتی در آن احساس می شود. به همین دلیل، انتخاب طرح و دیزاین مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جلوه آن داشته باشد. نمای داخلی و بیرونی رستوران به عنوان اولین مواردی است که مشتریان با آن جذب می شوند. یک دکوراسیون خوب و جذاب، در گردو رعایت اصول طراحی رستوران است. در این مقاله به نکات مهمی در خصوص طراحی نمای رستوران می پردازیم. از صفر تا صد طراحی رستوران جذاب و زیبا

طراحی ورودی رستوران

امروزه مهمترین عاملی که در بحث کسب و کار ها مطرح است، طراحی و انتخاب دکوراسیون زیبا می باشد. اهمیت این موضوع به قدری است که صاحبان کسب و کار ها بیشترین توجه خود را معطوف به انتخاب طراحی های زیبا و شیک می کنند. این اقدامات در قالب طراحی نمای بیرونی و داخلی، چیدمان وسایل و نحوه ی ترکیب رنگ و نور فضا می باشد. رستوران ها مکان هایی متفاوت تر از هر جای دیگر هستند. افراد مختلف برای گذراندن اوقاتی آرامش بخش و مفرح در کنار عزیزان خود پا به چنین مکان هایی می گذارند و طبیعتا جلوه ی رستوران و نمای آن در انتخاب مشتریان بسیار تاثیر گذار خواهد بود. معمولا همه ی افراد به دنبال رفتن به رستورانی هستند که دارای جلوه های ظاهری زیباتری باشد. این موضوع به طور ناخودآگاه در روحیات آن ها تاثیر مثبت می گذارد. ورودی رستوران از مهم ترین قسمت های یک رستوران می باشد به همین دلیل طراحان در انتخاب طرح و دیزاین مناسب برای قسمت های ورودی حساسیت بیشتری به خرج می دهند. کسی که برای اولین بار وارد یک رستوران می شود، اولین نما باعث تصویر سازی ذهنی او می شود. بنابراین داشتن توجه بیشتر به قسمت های ورودی می تواند تاثیر زیادی در طراحی رستوران داشته باشد. امروزه از قطعات از پیش ساخته ای تحت عنوان بتن اکسپوز برای زیباسازی و طراحی رستوران ها استفاده می شود که به قسمت های داخلی و بیرونی آن اطلاق می شود. این قطعات را با استفاده از سیمان، آب و مصالح دیگر در ترکیب با سنگ های رودخانه ای می سازند که زیبایی و کیفیت فوق العاده ای دارند. از این محصولات برای طراحی قسمت های مختلف رستوران ها نیز استفاده می شود. معمولا استفاده از بتن اکسپوز نما برای طراحی رستوران مدرن استفاده می شود؛ اما این موضوع کلی بوده و می توان در مواردی نیز برای طراحی رستوران کلاسیک و حتی سنتی نیز از آنها استفاده کرد. تنوع در طراحی ورودی رستوران و ایجاد فضا های مختلف می تواند به زیبایی بیشتر نمای داخلی کمک کند. این امر می تواند به صورت بسیار ساده و با رنگ های معمولی نیز انجام شود. مهم ترین نکته در این امر، انتخاب رنگ و ترکیب مناسب با فضا و گذاشتن هر وسیله در جای مناسب خود است. رعایت این اصول باعث زیبایی و جلوه ی مناسب در نظر مشتریان خواهد شد.

طراحی نمای بیرونی

طراحی نمای بیرونی  اولین و مهمترین نکته در مورد طراحی نمای بیرونی رستوران این است که به راحتی مشخص باشد که این مکان چه فعالیتی انجام می دهد. این امر با انتخاب نمای مناسب و زیبا امکان پذیر است. معمولا در طراحی نمای بیرونی رستوران های امروزی از بتن اکسپوز نما استفاده می شود که جلوه بسیار زیبایی را به وجود می آورد. بتن اکسپوز نقش مهمی در اصول طراحی رستوران ایفا می کند زیرا تنوع طرح و رنگ آن ها بسیار زیاد بوده و انتخاب مدل مناسب می تواند به زیبایی بیشتر رستوران کمک کند. بتن اکسپوز را به عنوان یک پوشش خارجی و آخرین لایه از نمای ساختمان در نظر میگیرند که هم به عنوان یک عنصر زیبایی و هم یک عنصر حفاظتی مطرح است. اصول طراحی رستوران سنتی به گونه ای است که شاید استفاده از انواع بتن اکسپوز نما مناسب نباشد؛ اما امروزه مدل های مختلفی از این نوع نما ها تولید شده است که متناسب با فضای رستوران های سنتی طراحی شده و ظاهر بسیار زیبایی نیز دارند.

طراحی آشپزخانه رستوران

طراحی آشپزخانه رستوران در طراحی نمای رستوران و به خصوص در رستوران های مدرن، بیشترین توجه ممکن را به طراحی آشپزخانه دارند. استفاده از انواع مدل های بتن اکسپوز برای طراحی آشپزخانه رستوران نیز کاربرد دارد که با مزیت های مختلفی همراه است. از این نوع نما ها در دیوار ها و طراحی کابینت ها به صورت گسترده استفاده می شود. مزیتی که در این نوع طراحی وجود دارد، فقط جنبه زیبایی آن نیست؛ بلکه برای تمیز کردن کابینت ها نیز کار را راحت می کند. تميز كردن كابينت ام دي اف سفید که طراحی آن با بتن اکسپوز بوده است، بسیار راحت و بی دردسر است. با توجه به مزایای فراوانی که در طراحی نمای رستوران با بتن اکسپوز وجود دارد، امروزه مدل های مختلف و جدیدی از این محصولات برای طراحی رستوران مدرن و کلاسیک وارد بازار شده است.
نظرات: 0 مشاهده