چطور کسی را که دوست دارم ، فراموش کنم ؟

گاهی ممکن است به هر دلیلی لازم باشد که کسی را که واقعا و عمیقا دوستش دارید ، فراموش کنید. برای مثال ممکن است عشق شما یک طرفه است و او شما را دوست ندارد. و یا ممکن است او به شما خیانت کرده است و نمی توانید او را ببخشید . در هر صورت اگر می خواهید کسی را فراموش کنید ، این مطلب ممکن است به شما کمک کند.

بهترین روش ها برای فراموش کردن کسی که دوستش دارید

مهم نیست که چقدر عاشق کسی هستید. اگر او به اندازه لازم برای شما ارزش قائل نمی شود و یا از این که در کنار او هستید احساس راحتی و آرامش نمی کنید ، هر چقدر هم که او را دوست داشته باشید ، بسیار واجب است که سریعا او را ترک کرده و برای همیشه فراموشش کنید. البته این کار در زمان گفتن بسیار راحت به نظر می رسد ولی در عمل به هیچ وجه راحت نیست. زمانی که می خواهید کسی را فراموش کنید اولین کاری که می کنید این است که سعی می کنید اصلا به او فکر نکنید. هر چقدر که تلاش می کنید کمتر به او فکر کنید، بیشتر فکر می کنید. ولی تمام این دردسرها و فشارهایی که در این راه تحمل خواهید کرد کاملا ارزشش را دارد و در نهایت زمانی که موفق به فراموش کردن او بشوید متوجه خواهید شد که چقدر حس خوبی دارید و به آرامش کامل رسیده اید.

1 - قبول کنید که همه چیز تمام شده است

مهم ترین چیزی که باید آن را رعایت کنید این است که امید خودتان را از او قطع کنید . قبول کنید که دیگر هیچ راهی برای ادامه دادن وجود ندارد و مجبور هستید که او را ترک کنید. اگر ته دلتان امیدوار باشید که ممکن است روزی همه چیز درست شود و او برای آشتی کردن به سراغ شما بیاید ، هیچ وقت نمی توانید او را فراموش کنید و مدام در انتظار او می مانید.

2- خودتان را سرزنش نکنید

اولین حسی که در زمان فراموش کردن عشقتان ممکن است سراغ شما بیاید ، تنفر از خودتان است . به هیچ عنوان خودتان را برای تمام شدن این عشق مقصر ندانید. خودتان را سرزنش نکنید و اجازه دهید که این زخم به مرور بهبود پیدا کند. مطمئن باشید که بعد از چند ماه از این که توانسته اید او را ترک کنید به خودتان افتخار خواهید کرد.

3 -قول بدهید که تسلیم نمی شوید

فقط زمانی تصمیم به تمام کردن رابطه و فراموش کردن عشقتان بگیرید که واقعا از این بابت مطمئن هستید . به خودتان قول بدهید که هر چقدر هم سخت باشد و هر چقدر هم راه برای برگشتن به این رابطه وجود داشته باشد، راهتان را ادامه خواهید داد و به این رابطه برنخواهید گشت .

4- او را دنبال نکنید

اگر تصمیم گرفتید که عشقتان را فراموش کنید ، هر چیزی که مربوط به او است را باید فراموش کنید. سعی نکنید در مسیر رفت و آمد او قرار بگیرید. سعی نکنید او را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید . از کسی در مورد او سوال نپرسید. خودتان را با دلایل بچگانه گول نزنید و هیچ خبری از او نگیرید/

5- یادگاری ها را نابود کنید

هر چیزی که او را به یاد شما می آورد را کاملا نابود کنید . تمام هدیه ها ، عکس ها ، پیام ها و هر چیزی که یادآور او است را از بین ببرید.به هیچ عنوان تلاش نکنید که آنها را جایی مخفی کنید چرا که ممکن است زمانی که تحت فشار هستید و دلتان برای او تنگ شده است ، ناخودآگاه به سراغ این یادگاری ها و خاطرات بروید.

6- خانه نمانید

زمانی که شما می خواهید کسی را فراموش کنید بسیار مهم است که زیاد تنها نمانید . زمانی که در خانه تنها هستید مدام در ذهنتان با خودتان حرف می زنید و مدام به او فکر می کنید. در این دوران بسیار مهم است که زمان زیادی را بیرون از خانه و در کنار دوستان و آشنایان باشید و تا جایی که می توانید خوش بگذرانید.

7 - با دوستان صمیمی و خانواده بیشتر ارتباط بگیرید

اینکه احساساتتان را درون خودتان نگهدارید و به کسی نگویید می تواند فراموش کردن او را برای شما سخت کند. بسیار مهم است که با یکی از دوستان و یا اعضای خانواده که به او اعتماد دارید و فردی باهوش و عاقل است درد و دل کنید .حرفهای دلتان را به او بگویید و از او راهنمایی بگیرید. معمولا اطرافیان به رابطه شما با آن شخص ، عاقلانه تر از خود شما نگاه می کنند و می توانند در مورد این رابطه چیزهایی به شما گوشزد کنند که خودتان متوجه آن نبودید.

8- از فکرهای چرند و چرت و پرت دوری کنید

در این دوران فکرهایی به سراغ شما می آیند که بسیار سمی هستند و چیزی جز چرت و پرت محسوب نمی شوند. برای مثال :
  • اگر بیشتر صبر می کردم شاید همه چیز درست می شد
  • کاش تلاش بیشتری می کردم
  • اگر رفتار او تغییر کرده باشد چه ؟
  • اگر او هم عاشق من باشد چه ؟
  • شاید دل او را شکستم . بهتر است با او تماس بگیرم تا از ناراحتیش کم شود.
این فکرها هیچ نتیجه مثبتی برای شما ندارند و شما فقط به یک دور باطل پشیمانی و اما و اگرهایی خواهید افتاد که هیچ جوابی برای آنها وجود ندارد و شما را بیشتر اذیت می کند.

9 - به خودتان یاداوری کنید که شما هم لایق دوست داشته شدن هستید

شما هم لایق این هستید که کسی شما را دوست داشته باشد و عاشقتان باشد . این که تمام مدت شما عاشق کسی باشید که هیچ حسی به شما ندارد و یا به شما خیانت کرده است ، هیچ حس خوبی ندارد. بعد از این که این فرد را فراموش کردید مطمئنا با کس دیگری آشنا خواهید شد که شما را دوست خواهد داشت و تازه در آن زمان است که طعم خوب دوست داشته شدن را خواهید فهمید و از اینکه توانسته اید فرد قبلی را به خوبی فراموش کنید به خودتان افتخار خواهید کرد.

10 - از برخوردهای ناگهانی با او خودداری کنید

تلاش کنید که به هیچ عنوان چه به صورت تصادفی و چه به صورت عمدی با او برخورد نداشته باشید. از مسیرهایی که ممکن است او عبور کند به هیچ عنوان عبور نکنید. اگر می دانید که او در ساعت فلان در فلان جا حضور دارد به هیچ عنوان در آن اطراف نباشید. اگر در یک مهمانی او را هم دعوت کرده اند شما به آن مهمانی نروید. حتی از روی کنجکاوی و برای یک لحظه و حتی از دور هم او را نبینید.

11- زمانی که بسیار دلتنگ شده اید ، بنویسید

بجای اینکه دراز بکشید و به او فکر کنید، زمانی که بسیار به فکر او هستید و دلتنگش شده اید یک کاغذ و قلم بردارید و تمام احساساتتان را روی کاغذ بنویسید  . حتی می توانید از کامپیوتر و گوشی هم برای این کار استفاده کنید ولی معمولا کاغذ انتخاب بهتری است.

12 - ورزش کنید

انجام فعالیت های بدنی می تواند فکر شما را آزادتر کند . برای اینکار می توانید ورزش کنید ، کارهای خانه را انجام دهید و هر کاری که می توانید بکنید تا فکرتان مشغول باشد.

13 - به خودتان برسید

زمانی می خواهید کسی را فراموش کنید بهترین زمان است که به خودتان بیشتر برسید. موهایتان را رنگ کنید . آرایش های جدید را امتحان کنید . برای خودتان لباس های مد روز بخرید و هر کاری که می توانید برای خودتان انجام دهید.

14 - با افراد جدیدی آشنا شوید

اجازه دهید که افراد جدیدی وارد زندگی شما شوند. اگر همیشه با حرف زدن با افراد غریبه حس خوبی نداشتید ، سعی کنید این رفتارتان را اصلاح کرده و دوستان جدیدی پیدا کنید. این دوستان می توانند از هر دو جنس باشند ولی باید توجه داشته باشید که شما به این زودی ها نباید وارد یک رابطه عاشقانه جدید بشوید.

15 - به یک سفر نیاز دارید

این روزها بهترین فرصت برای شما است که به یک سفر تفریحی بروید و فکرتان را آزاد کنید.

16 - خودتان را برای عشق جدید آماده کنید

این که فرد قبلی گزینه مناسبی برای شما نبوده است و شما را اذیت کرده است دلیل آن نیست که همه اینطور باشند.بعد از فراموش کردن عشق قبلی ، تمام ناراحتی های خودتان را از آن دوران فراموش کنید و با هر کسی که آشنا می شوید همه چیز را از اول شروع کنید و از مقایسه کردن های بیمورد خودداری کنید.
نظرات: 0 مشاهده