3 علت باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری لباسشویی

بسیاری از کاربران پس از شستشوی لباس ها در داخل ماشین لباسشویی با مشکل پودر استفاده نشده در چرخه شستشو دست و پنجه نرم می‌کنند . اگر مواد شوینده بصورت دست نخورده در جا پودری ماشین لباسشویی باقی بماند لباس ها تمیز شسته نمی شوند. برای حل این مشکل باید علت عملکرد نادرست ماشین لباسشویی را شناسایی کنید، زیرا این وضعیت ممکن است به دلیل قطع شدن آب یا بارگیری نامناسب مواد شوینده در جاپودری ایجاد شود.  حل این مشکل در بیشتر موارد کار سختی نیست اما گاهی اوقات به دلیل ایجاد نقص در دستگاه بوده و نیاز به کمک گرفتن از مراکز و نمایندگی های که تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی را ارائه می‌کنند ، می باشد. ماهان سرویس ، نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش کرج نکاتی را در این مورد شرح داده است . 3 علت باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری لباسشویی 3 علت باقی ماندن پودر شوینده در جاپودری لباسشویی

مکانیزم مصرف پودر شستشو در ماشین لباسشویی چیست؟

برای دانستن اینکه چرا پودر ماشین لباسشویی در جاپودری باقی می ماند لازم است مکانیزم مصرف پودر شوینده در دستگاه را درک کنید. این مکانیزم شامل یک کشو است که دارای چندین بخش است که در هر کدام یک ماده شوینده خاص اضافه می شود و سیستم بصورت خودکار بسته به چرخه شستشو انتخاب می‌کند که از کدام ماده شوینده استفاده شود . ترکیباتی برای پیش خیساندن ، شستشوی اصلی ، نرم کننده های پارچه و موارد دیگر وجود دارد. در ماشین های لباسشویی قدیمی تر آب با استفاده از یک عنصر راهنما در امتداد دستگاه به کشو یا محفظه پودر شوینده وارد می شود. در صورتی که آب وارد محفظه پودر شوینده نشود احتمالاً دلیل آن خرابی عنصر راهنما است. ماشین های لباسشویی مدرن به چندین شیر ورودی مجهز هستند .به لطف کنترل الکترونیکی ، آب به تمام محفظه های کشویی مواد شوینده می رسد. در چنین سیستمی گاهی اوقات خرابی سوپاپ رخ می دهد، در این صورت پودر شوینده پس از شستشو درکشو باقیمانده و استفاده نمی شود.

علل و راه حل مشکل

شناسایی دلیل عدم مصرف پودر شوینده در چرخه شستشوی ماشین لباسشویی ضروری است، زیرا ممکن است این مشکل نشان دهنده یک وضعیت جدی در داخل دستگاه باشد. دلایل رایجی که باعث عدم استفاده از پودر شوینده در چرخه شستشوی ماشین لباسشویی می شوند ، عبارتند از:

1 . مشکلات مرتبط با تامین یا فشار آب

بی ضرر ترین دلیل عدم استفاده از پودر شوینده در چرخه شستشوی ماشین لباسشویی در دستگاه های اتوماتیک مشکل تامین یا فشار آب است. برای شروع، اطمینان از وجود آب در خط لوله ارزش بررسی را دارد‌. این احتمال وجود دارد که آب کل خانه قطع شده باشد. در این صورت با وصل شدن دوباره آب مشکل برطرف می شود . علاوه بر این ، کمبود آب ممکن است در نتیجه مسدود شدن شیر آب باشد. بنابراین باید بررسی کنید که آیا شیرهای آب متصل به ماشین لباسشویی کاملاً باز است یا خیر. در مدل های مدرن ماشین لباسشویی در صورت وجود مشکل در تامین آب، شستشو شروع نمی شود و بر روی صفحه نمایش دستگاه کد خطا نشان داده می‌شود که با مراجعه به دستورالعمل های همراه دستگاه می توان به معنای آن پی برد.

2. مشکلات پودر شوینده

گاهی اوقات ممکن است کاربران مواد شوینده را در محفظه های اشتباه کشوی مواد شوینده بریزند.به عنوان مثال اگر پودر شستشو در محفظه پیش شستشو ریخته شود و حالت پیش شستشو برای چرخه شستشو انتحاب نگردد ، ماشین لباسشویی آبگیری و شستشو را انجام می دهد اما از پودر شوینده استفاده نمی‌کند. زیاد ریختن پودر شوینده در محفظه های شستشو نیز باعث می‌شود که تمام پودر در حین چرخه شستشو استفاده نشده و داخل کشوی شستشو باقی بماند. برای اضافه کردن مقدار مناسب پودر شوینده باید از پیمانه های مخصوص استفاده کنید. استفاده از پودر زیاد به معنی تمیز تر شدن لباس ها پس از پایان چرخه شستشو نبوده و باعث باقی ماندن آن ها در کشوی مواد شوینده یا گلوله شدن آنها بر روی لباس ها می شود.

3. مسدود شدن نازل ها

با گذشت زمان شیلنگ هایی که آب از طریق آنها وارد کشوی مواد شوینده می‌شود ممکن است مسدود شوند . علاوه بر این ، خود نازل ها در واقع در بخش جاپودری می توانند مسدود شوند. هنگامی که بخش تخلیه پمپ آب داخل مخزن دستگاه اتوماتیک با کثیفی و زباله مسدود شود، پودر  در جاپودری باقی می ماند. برای رفع این مشکل باید نازل ها را تمیز کنید. برای این کار ابتدا باید شیر آب متصل به ماشین لباسشویی را کاملاً بسته  و دستگاه را از برق جدا کنید. شیلنگ های اتصال دستگاه به آب و فاضلاب را جدا کنید . کشوی جاپودری را بیرون کشیده و داخل آن را تمیز کنید فیلتر زباله را خارج کرده و با استفاده از شیلنگ تخلیه اضطراری آب باقی مانده در داخل مخزن دستگاه را تخلیه کنید. پیچ های پوشش بالایی ماشین لباسشویی را باز کرده و آن را بردارید . گیره ها را با انبردست به آرامی شل کنید و نازل ها را بیرون آورده و با آب تمیز کنید . سپس قطعات تمیز شده را در جای خود نصب و دستگاه را به ترتیب معکوس مونتاژ کنید.

ماهان سرویس مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

ماهان سرویس یکی از تعمیرگاه های مجهز و باسابقه لوازم خانگی در کرج است که تعمیر انواع ماشین های لباسشویی ایرانی و خارجی را در منزل انجام می دهد. نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در کرج و نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج از مهمترین خدمات ماهان سرویس است . تلفن : 09353001695 www.arvandoxin.com
نظرات: 0 مشاهده