در مقاله اخیر LA Times آمده است که سازنده مارلبرو و برندهای دیگر سیگار دارای ماموریت جدیدی هستند و آن وادار کردن یک میلیارد سیگاری در جهان به ترک سیگار.

آینده کشیدن سیگار و سیگار الکترونیک
آینده کشیدن سیگار و سیگار الکترونیک

مارتین کینگ، مدیر اجرایی فیلیپ موریس اینترنشنال آمریکا به این مقاله گفت: « ترغیب افراد به سیگار الکترونیک برای تجارت ما فوق‌العاده مثبت و سودآور است. در ۱۰ الی ۱۵ سال آینده تصور می کنیم سیگار به طور کامل از بازار خارج شود و مردم دست از کشیدن سیگار بردارند و حتی اگر از نیکوتین استفاده می‌کنند به صورت غیر قابل احتراق باشد.»

برخی دیگر سریعا می‌گویند که ویپ یکی از محصولات صنعت دخانیات است که برای جلب نظر نسل جدید افراد سیگاری اختراع شده است. اما حقیقت این است که سیگار الکترونیک یک فناوری مداخله کننده است که توسط شرکت های مستقل صنعت تنباکو تولید می شود.

در این راستا شرکت های تنباکو با کاهش سرعت روبرو بودند، زیرا نمی‌توانستند جریانات را پیش بینی کنند.

Japan Tobacco International (JTI) اولین نهادی بود که شروع به خریدن شرکت های اولیه سیگار الکترونیک کرد. Reynolds، British American Tobacco (BAT) و PMI نیز از این روش پیروی كردند، اما تاکید آنها بر روی محصول بود و نه رقابت با برندهای دخانیات سنتی.

حتی زمانی که BAT به طور رسمی Vype and Reynolds را راه اندازی کرد، روی برندBlu سرمایه گذاری کرد، اما به دلیل رشد سریع بازاری که این فناوری برای آن اختراع شده بود فروش به کندی پیش می رفت. مصرف‌کنندگان نیکوتین به دنبال یک تجربه بهتر، طعم دلپذیرتر و استنشاق بهتر نیکوتین بودند.

محصولات جدید ماهانه به بازار عرضه می شدند که هر یک از موفقیت های فناوری جدید بودند. سیگار الکترونیک جای خود را به cartomisers داد. cartos به نفع Genesis atomisers فتیله دار حذف شد و gennys با استفاده از فتیله پنبه ای تعویض شد.

زمانی کهBig Tobacco دریافت اتفاق بزرگی در حال وقوع است آنها سهام نسل اول در جهان نسل سوم را در اختیار داشتند- ۷۷ درصد تولیدکنندگان بریتانیایی در حال حاضر از سیستم های مخزن متفاوتی استفاده می کنند.

این چیزی نبود که صنعت ویپ از روی دلسوزی و احساس وظیفه انجام دهد. در این جریان کسب و کارهای میلیارد دلاری مجبور شدند تا الگوی جدید را بپذیرند – آینده بدون تنباکو.

گذشته با آینده کنترل تنباکو متفاوت است

در مقاله ای که توسط مایکل کامینگز ، اسکات بالین و دیوید سوئانور نوشته شد، مولفان استدلال می کنند که این تغییر باید در ذهن افرادی که وظیفه مهار آفت بیماری و مرگ ناشی از تنباکو را رقم می زنند جای گیرد.

آنها اظهار داشتند که باید تاکید خود را بر این قضیه که تمام محصولات نیکوتین دارای ضرر یکسان هستند تغییر داد و محصولاتی مانند سیگار الکترونیک را تشویق کرد که دارای خطر کمتر نیکوتین است.

کنترل کنندگان نیکوتین اغلب از «بازی آخر» صحبت می کنند- شرایط ایده آلی که در آن استنشاق دود توتون محدود می شد. این اصطلاحی است که کلویو بیتس ، مدافع برجسته کاهش آسیب عنوان کرد. وی بر لزوم رسیدن جایگاه کنترل کنندگان نیکوتین به جایگاه برابر صنعت نیکوتین تاکید می کرد.

Bates نوشت: « بازی آخر کجاست یا شاید سوال جالب تر پیش از آن این باشد که بازی آخر برای چه اتفاق خواهد افتاد و چه اتفاقی ادامه خواهد یافت؟ آیا بازی آخر به معنای پایان مصرف نیکوتین و تنباکو است، یا همانطور که معتقد هستم بازی آخر یعنی تغییر از بازار ناپایدار نیکوتین به بازار پایدار نیکوتین.»

آینده کشیدن سیگار و سیگار الکترونیک
آینده کشیدن سیگار و سیگار الکترونیک

داده ها

تعداد مصرف کنندگان ویپ در انگلیس در زمان اوج خود  به 3.9 میلیون نفر رسید که بعدها به 3.2 میلیون نفر کاهش یافت، بخشی از علت کاهش به این خاطر بود که بسیاری از مصرف کنندگان ویپ از مصرف سیگار و نیکوتین به یکباره دست کشیدند.

سیگار الکترونیک در ابتدا در انگلستان آغاز شد. در این میان بزرگسالان حدود ۲۰ درصد این آمار را تشکیل می‌دادند. این رقم با سرسختی هر چه تمام‌تر در مقام خود پایداری کرد، زیرا اقدامات آزمایشی ترک سیگار تاثیری بر آن نداشت. در طی یک دهه از زمان استعمال سیگار الکترونیک در انگلیس، استعمال سیگار به14.1% – کاهش یافت که در نوع خود یک اتفاق باورنکردنی و موفقیت‌آمیز به حساب می آمد. در حقیقت انگلیس در مصرف ویپ سرآمد تمام کشورهای اروپایی شد ( به غیر از سوئد که در آن از تنباکوی بدون دود استفاده می شد)

آیا در حال رسیدن به آینده بدون ‌سیگار هستیم؟

دکتر کاکس می گوید: «تنها در انگلیس روزانه حدود ۲۰۰ نفر بر اثر استعمال سیگار می میرند. این رقم قابل مقایسه با سقوط یک هواپیمای حامل مسافران سیگاری در روز است.»

کاکس، محقق ارشد دانشگاه کالج لندن به توانایی کشور در دستیابی به جامعه بدون سیگار در سال ۲۰۳۰ اشاره کرد و گفت کشور باید در مورد مزایای سلامتی حاصل از ترک سیگار، تاثیر آن بر جوامع فقیرتر و نیاز مبرم به حمایت از ویپینگ با صدای بلندتری صحبت کند.

یک بررسی اخیر نشان داد که سیگار الکترونیک به افراد در ترک سیگار کمک می کند و جایگزین مناسبی برای نیکوتین است.

چشم انداز سیاسی سیگار الکترونیک در انگلیس

هدف جامعه عاری از سیگار در ۲۰۳۰ نقطه کانونی قوانین و مقررات فعلی دخانیات و محصولات مرتبط با آن است که در پارلمان مطرح می شود، زیرا بریتانیا دیگر نیازی به رعایت دستورالعمل های محصولات تنباکو اتحادیه اروپا ندارد و از این فرصت بهره مند گشته تا با تغییر قوانین و مقررات به افراد در ترک سیگار و رفع آسیب های ناشی از تنباکو کمک کند.

آنچه ما می دانیم این است که سازمان هایی مانند Action on Smoking and Healthبه دنبال قوانین سختگیرانه تر و افزایش قیمت محصولات دخانیات هستند. آنها خواستار هشدارهای بیشتر و ممنوعیت طعم دهنده ها هستند( از جمله محصولاتی در محصولات سیگاری استفاده می شود)

اراده سیاسی این است که فضای سخت تری برای شرکت های تولید کننده تنباکو و دخانیات اعمال شود. تنها سوالی که باقی می‌ماند این است که آیا دولت برخی از محدودیت هایی که اروپا بر ما وارد کرده است را رفع می کند؟ از جمله اندازه بطری مایع الکترونیکی ۱۰ میلی لیتر و میزان مصرف نیکوتین به ۲۰ میلی گرم در میلی لیتر.

طرفداران رویکرد کاهش ضرر، بر استعمال سیگار الکترونیک و جذابیت بیشتر آن تاکید می کنند و از شرکت ها می خواهند تا شواهدی را در این زمینه ارائه دهند. به نظر می رسد که نسیم سیاست به نفع ما می وزد.

در نهایت مارتین کینگ، شاید تنها نیروی محرکه برای ترک افراد سیگاری نباشد، اما شرکت او همچنان به عنوان یک جایگزین موثر برای سیگار عمل می کند.

آینده کشیدن سیگار و سیگار الکترونیک
آینده کشیدن سیگار و سیگار الکترونیک

سیگار الکترونیک

 

https://www.vampirevape.co.uk/blog/the-future-for-cigarettes/

حس شما نسبت به این مطلب چی بود ؟

روی هر کدوم که به حس شما نزدیکتره کلیک کن !

  • 🤬
  • 🤢
  • 🤔
  • 🤪
  • 😍

میانگین آراء 0 / 5. تعداد: 0