اگر به فکر ترک عادت سیگار کشیدن هستید، تنها نیستید. تقریباً از هر 10 سیگاری 7 نفر می‌گویند که می‌خواهند این کار را ترک کنند. ترک سیگار یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای سلامتی خود انجام دهید. سیگار کشیدن تقریباً به همه اعضای بدن از جمله قلب آسیب می‌رساند. تقریباً یک سوم مرگ­های ناشی از بیماری­های قلبی در نتیجه سیگار کشیدن به وجود می‌آید.

ممکن است به این فکر کنید که به دستگاهای ویپ (سیگارهای الکترونیکی ) متوسل شوید و به عنوان راهی برای سهولت انتقال از سیگارهای سنتی به عدم کشیدن سیگار استفاده نمایید. اما آیا کشیدن سیگار الکترونیکی (که به آن ویپینگ نیز گفته می‌شود) بهتر از استفاده از محصولات دخانیات است؟ آیا سیگارهای الکترونیکی می‌توانند به شما کمک کنند یک بار برای همیشه سیگار را ترک کنید؟ سیگارهای تنباکویی معمولی حاوی 7000 ماده شیمیایی بوده که بسیاری از آنها سمی هستند. در مقابل اما Blaha می‌گوید: “تقریباً هیچ شکی نیست که دستگاه­های ویپ شما را در معرض مواد شیمیایی سمی کمتری نسبت به سیگارهای سنتی قرار می‌دهند.”

آیا استفاده از ویپ روش خوبی برای ترک سیگار است؟
آیا استفاده از ویپ روش خوبی برای ترک سیگار است؟

وقتی سیگار را ترک می‌کنید و شروع به استفاده از ویپ می‌کنید، چه انتظاراتی دارید؟

در مورد مزایای زیادی که مردم هنگام تغییر سیگار کشیدن از سیگارهای معمولی تنباکو به استفاده از سیگارهای ویپ دارند، صحبت‌های زیادی وجود دارد. اما آیا می‌دانید این تغییرات می‌توانند بلافاصله شروع شوند؟

بعد از گذشت 8 ساعت

8 ساعت پس از ترک سیگار، بدن شما شروع به بهبود می‌کند. در واقع، این چند ساعت اول زمانی است که اولین اثر قابل ملاحظه عدم استعمال سیگار تنباکو را مشاهده می‌کنید. میزان اکسیژن در خون شما شروع به بازگشت به سطح طبیعی می‌کند. این امکان وجود دارد، زیرا بخار تولید شده توسط سیگار الکترونیکی شما فاقد هرگونه مونوکسیدکربنی است که در سیگارهای تنباکویی یافت می‌شود. این کار به بدن شما این فرصت را می‌دهد تا سم زدایی از مونوکسیدکربنی را که استنشاق کرده‌اید آغاز کند تا بتوانید از مقدار بیشتری اکسیژن در خون خود لذت ببرید و این بدان معنی است که از بسیاری جهات دیگر نیز احساس راحتی خواهید کرد.

بعد از گذشت 24 ساعت

در طی 24 ساعت پس از ترک سیگار و شروع به استفاده از دستگاه ویپ، بدن شما از شر تمام مونوکسیدکربن باقیمانده در بدن خلاص می‌شود. ریه­های شما نیز شروع به سم زدایی می‌کنند و در صدد از بین بردن بقایای سمی و مخاطی که هنگام سیگار کشیدن در ریه جمع شده بود، می­آید.

این امکان وجود دارد زیرا شما دیگر سموم را استنشاق نمی‌کنید و به سمومی که در بدنتان بوده اضافه نمی­کنید، بنابراین این فرصت را به ریه­های خود می­دهید که خود را بهبود بخشیده و خود را تمیز کند. مطمئنا این کار امکان پذیر است زیرا بخار تولید شده توسط سیگارهای ویپ حاوی سموم موجود در دود سیگار نیست.

بعد از گذشت 48 ساعت

بعد از گذشت 48 ساعت، بدن شما همچنان از شما تشکر می‌کند به خاطر استفاده از سیگار ویپ و همچنین برای ترک عادت بد سیگار کشیدن. احتمالاً در همین زمان متوجه خواهید شد که حس چشایی شما کاملا بهبود یافته است، بنابراین می­توانید از غذاها و نوشیدنی­ها بسیار بیشتر از زمانی که سیگار می­کشید لذت ببرید. علاوه بر این، حس بویایی شما نیز قوی­تر می‌شود، بنابراین طعم­هایی را که هنگام سیگار کشیدن از دست داده‌اید، دوباره حس خواهید کرد.

تمام این موارد امکان پذیر است زیرا بدن شما قادر به ترمیم گیرنده­های داخل دهان و بینی شما خواهد بود که در اثر سموم سیگاری که می‌کشیدید آسیب دیده است.

بعد از گذشت72 ساعت

بعد از تمام این پیشرفت‌های باورنکردنی در طی 48 ساعت در بدن، جای تعجب نیست که در عرض سه روز بدن شما حتی قوی‌تر شود. بسیاری از افرادی که به vaping روی می‌آورند، متوجه می‌شوند که تا این زمان، تنفس ­آن‌ها بهبود یافته است. نفس کشیدنتان راحت­تر از زمانی است که سیگار می­کشید زیرا دیگر خود را در معرض دودهای مسدود­کننده و تحریک کننده قرار نمی‌دهید. با شفاف شدن ریه­هایتان، افراد سیگاری سابق  متوجه افزایش سطح انرژی خود می‌شوند و دیگر خبری از  تنفس دشوار نیست.

سیگارهای تنباکویی دوری کنید و به مدت 3 تا 9 ماه از ویپ استفاده کنید
سیگارهای تنباکویی دوری کنید و به مدت 3 تا 9 ماه از ویپ استفاده کنید

بعد از گذشت 3 تا 9 ماه

اگر از سیگارهای تنباکویی دوری کنید و به مدت 3 تا 9 ماه از ویپ استفاده کنید، متوجه خواهید شد که خس خس سینه، سرفه و تنفس کم شما به شدت کاهش یافته یا حتی از بین رفته است.

این تغییرات همچنین به دلیل این واقعیت است که بدن قادر بوده است عملکرد ریه را بهبود بخشد زیرا بدن توانسته است بقایای خطرناکی را که هنگام سیگار کشیدن جمع شده بود پاک کند.

حال بیایید اثرات طولانی مدت ترک سیگار را بررسی کنیم. در طی پنج سال، خطر ابتلا به حمله قلبی برای شما به نصف کاهش می‌یابد. هر چه بیشتر از کشیدن سیگارهای تنباکویی دوری کنید، خطرات آن برای شما کاهش می‌یابد. اگر از دستگاه­های ویپ استفاده کرده­اید، نگران نباشید زیرا بخار تولید شده توسط سیگارهای الکترونیکی به سلول‌های قلب شما آسیب نمی‌رساند.

آیا می‌خواهید سیگار را ترک کنید؟

برای ترک سیگار و انتخاب دستگاه ویپ مورد نظر خود اقدام کنید
برای ترک سیگار و انتخاب دستگاه ویپ مورد نظر خود اقدام کنید

بین سیگار کشیدن و بیماری­های قلبی عروقی و بین سیگار کشیدن و سرطان ارتباط قوی وجود دارد. اما هر چه زودتر سیگار را ترک کنید، بدن سریع‌تر می‌تواند خود را بازگرداند و خود را ترمیم کند. پیشنهاد می­کنیم هر چه زودتر برای ترک سیگار و انتخاب دستگاه ویپ مورد نظر خود اقدام کنید.

در پایان ترک سیگار می‌تواند کاری بسیار سخت و دشوار باشد و خرید ویپ راهی است برای ترک سیگار است که مقدار بسیار کمتری نیکوتین نسبت به سوختن تنباکو وارد بدن می‌شود. با ترک سیگار به راحتی در اجتماع حضور داشته باشید و برای رفع ولع نیکوتین خود هزینه کمتری خرج کنید. حتی دستگاه­های ویپ نسبت به سیگارها، بخار­های بیشتر و غلیظ­تری را به شما می­دهند و به نسبت جویس انتخابی می­توانید از بوی مطبوع و دلنشین آن لذت ببرید. حتی بعد از ترک سیگار احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید.

حس شما نسبت به این مطلب چی بود ؟

روی هر کدوم که به حس شما نزدیکتره کلیک کن !

  • 🤬
  • 🤢
  • 🤔
  • 🤪
  • 😍

میانگین آراء 5 / 5. تعداد: 1