نظرات درباره : داکسی سایکلین - عوارض - تداخل دارویی - موارد منع مصرف

عبداله
سلام آیا قرص داکسی سایکلین با قرص ویتامین دی تداخل دارویی دارد؟
پاسخ دادن
آیا قرص داکسی سایکلین با قرص ضد بارداری تداخل دارویی داره؟؟
پاسخ دادن
ناشناس در پاسخ به :
سلام خسته نباشید خواهر من 6 تا از این قرص و 5 تا و 8 تای دیگه از قرصای دیگه خورده میشه بگید چیکار کنم؟
پاسخ دادن
عباس
سلام و وقت به خیر. من از قرص داکسی ساکلین برای عفونت های پوستی استفاده میکنم. آیا مصرف همزمان این قرص با قرص جوشان زینک و ویتامین ث، مشکلی رو ایجاد میکنه؟
پاسخ دادن
نازی
باسلام من کورتازانجام دادم والان دکتر برای بعد ازعمل داکسی سایکلین تحویز کرده در حالیکه من قرص زالربان (رقیق کننده خون )هم استفاده میکنم میخاستم بدونم آیا این دو دارو با هم تداخل ندارند؟؟لطفا مرا راهنمایی کنید
پاسخ دادن
الهام
باسلام و وقت بخیر و سپاس از مطالب ارزنده تان بنده به تب مالت مبتلا شدم به مدت دوهفته است از کپسول ریفامپین به همراه داکسی سیکلین رژیم دارویی DR استفاده می کنم بسیار علایم انفلوانزا ازارم میده بخصوص حنجره و گلویم درناک است پیشنهاد شما چیست ؟ ایا علایم من به خاطر تب مالت است ؟ چه مدت زمان برای بهبودی نیاز است؟
پاسخ دادن
غزل
سلام من حدود ۶ هفته اس با تجویز دکتر قرص راکوتان مصرف کرده ام دو روزه پیش بخاطر آکنه و صورتم حال روحی ک خوبی نداشتم قرص داکسی سایکلین بدون تجویز دکترم مصرف کردم چ مشکلی پیش میاد الان باید چیکار کنم
پاسخ دادن
آروشا
سلام من داروی داکسی سایکلین رو قبلا چون دکتر به خاطر جوش صورتم تجویز کرده بود و من دوره درمان رو کامل نکردم و امروز خواستم دوباره بعد مدت ها شروع به مصرف کنم و داکسی سایکلین رو همزمان با داروی فلوکستین( به خاطر اضافه وزن مصرف میکنم) مصرف کردم به شدت حالت تهوع و استفراغ بهم دست داد، ایا این دو دارو با هم تداخل دارویی دارند؟ آیا الان نیازه که به پزشک مراجعه کنم؟ بعد مصرف همزمان این دو دارو حالم خیلی بد شده و موندم چی کار کنم؟
پاسخ دادن
فاطمه سادات
من قرص داکسی سایکلین رو با تجویز پزشک بعده کورتاز تشخیصی دارم استفاده میکنم ، بخاطر فیبرم سینه ک داشتم قرص گل مغربی و ویتامین Eهم دارم استفاده میکنم حالات بدی دارم صورتم بیرون ریخته ، ایا این داروها با هم تداخل داروئی دارند و در این صورت چکار باید کنم‌؟؟
پاسخ دادن
محمد حسینی در پاسخ به : فاطمه سادات
با سلام و وقت بخیر گل مغربی و ویتامین E با داروهای آنتی بیوتیک تداخل ندارن .این دوتا با داروهای رقیق کننده مانند آسپرین ، پلاویکس و وارفارین و استامینوفن و گاهی هم با ایبوپروفن تداخل دارن . این علائمی که دارید ممکنه بخاطر عوارض داکسی سایکلین باشه .اگر با تنگی نفس و خشکی دهان و گرفتگی گوش همراهه بهتره به پزشکتون اطلاع بدید ممکنه دارو رو عوض کنن .در هر صورت با پزشک مشورت کنید.
پاسخ دادن
محمدرضا
سلام من مکمل بدنسازی استفاده میکنم؛ میتونم داکسی سایکلین مصرف میکنم مشکلی پیش نمیاد
پاسخ دادن
ندا
سلام من اشتباهی در فاصله ی یک تا دو ساعتی دوتا قرص داکسی سایکلین خوردم ایا مشکلی برام پیش میاد؟؟؟
پاسخ دادن
آننا
ببخشيد داكسي سايكلين منظورم بود
پاسخ دادن
آننا
سلام خسته نباشید، این دارو (تتراساکلین)2 روز قبل از عمل بینی برایی من تجویز کردن، اما من از 5روز قبل شروع به خوردن کردم، واسم مشکلی به وجود نمیاد?
پاسخ دادن
محمد حسینی
با سلام و وقت بخیر بسیار مهم هست که از این دارو برای درمان کدام نوع عفونت استفاده می کنید . خیلی بهتره که مصرف انتی بیوتیک تحت نظر پزشک باشه . همچنین دلیل دوباره مصرف کردن شما برای این دارو چیه ؟ آیا قبلا مصرف کردید و نتیجه کامل نگرفتید و احساس می کنید دوباره باید داکسی سایکلین مصرف کنید ؟ در هر صورت با وجود اینکه مصرف خودسرانه این دارو عوارض جانبی و جانی در پی نداره خیلی بهتر هست که تحت نظر پزشک مصرف بشه .
پاسخ دادن
نسترن در پاسخ به : محمد حسینی
سلام ببخشید گفتن که قرص داکسی سایکیلین برای کرونا خوبه و سه ورق خریدم من این سه ورق را کامل مصرف کنم؟ و اینکه تب الکی و گلو درد الکی دارم آیا عوارض این قرص هست چون در عوارضاتش هست این دوتا ولی عوارضای دیگشو ندارم
پاسخ دادن
شبنم
سلام ایا می توانیم قرص داکسی سایکلین رو بدون ویزیت دکتر استفاده کنیم چون من قبلا این دارو را استفاده کرده ام
پاسخ دادن