تعبیر خواب مدرسه ، دانشگاه و کلاس درس – 37 معنی مختلف

()

دیدن خواب مدرسه در بین تمام گروه سنی بسیار رایج است و بر خلاف سایر خواب ها ، ممکن است اصلا به اتفاقات روزمره ربطی هم نداشته باشد .به این معنی که بسیاری از خواب هایی که می بینیم می تواند به دلیل اتفاقاتی باشد که در طول روز افتاده اند ولی دیدن خواب مدرسه اکثرا اینطور نیست و ممکن است اصلا سال ها به مدرسه فکر نکرده اید ولی خواب رفتن به کلاس درس را ببینید .

جالب است که اکثرا افراد از دیدن این خواب ناراحت می شوند و خواب مدرسه از آن خواب هایی است که حس خوبی به فرد نمی دهد.رایج ترین موضوعاتی که در این خواب دیده می شود معمولا به این شکل است که یا برای امتحان دادن به مدرسه رفته اید و درس نخوانده اید ، یا کلاس را پیدا نمی کنید و یا حتی ممکن است لخت به مدرسه و کلاس درس رفته باشید !!

تعبیر خواب مدرسه ، دانشگاه و کلاس درس - 37 معنی مختلف
تعبیر خواب مدرسه ، دانشگاه و کلاس درس – 37 معنی مختلف

تعبیر خواب رفتن به مدرسه و کلاس درس

این خواب معمولا معنی خاصی ندارد . ولی در برخی از موارد می تواند نشان دهنده این باشد که شما از اوضاع فعلی خودتان راضی نیستید و دوست دارید به روزهای خوش گذشته برگردید . احساس می کنید که به کسی نیاز دارید تا از شما حمایت کرده و برای حل مشکلات به شما کمک کند.

مخصوصا اگر از دیدن این خواب بسیار ناراحت و مضطرب شده باشید ، بهتر است که دلیل آن را در زندگی واقعی خودتان جستجو کنید. به احتمال زیاد چیزی و یا کسی فشار روحی زیادی به شما وارد می کند و دچار استرس و اضطراب شدید هستید.

 تعبیر خواب گم شدن در راه مدرسه (یا دانشگاه)

اگر در خواب ببینید که در راه رفتن به مدرسه ، راه را گم کرده اید و نمی توانید مدرسه را پیدا کنید می تواند به این معنی باشد که در زندگی واقعی دچار مشکلی شده اید که هر کاری می کنید نمی توانید این مشکل را حل کنید. هیچ راهی برای حل این مشکل به ذهنتان نمی رسد و روش هایی که امتحان کرده اید نتیجه خوبی نداشته اند.

ممکن است به دلیل اینکه مدام در حال تلاش برای رفع سریع این مشکل هستید ، نمی توانید به درستی تمرکز کرده و راه درست را انتخاب کنید. بهتر است کمی بیشتر در این مورد فکر کنید و قبل از هرگونه رفتار عجولانه ، با کسی مشورت کنید.

رفتن به مدرسه و گم کردن کلاس

اگر در خواب ببینید که به مدرسه و یا دانشگاه وارد شده اید ولی نمی توانید کلاس درس خودتان را پیدا کنید می تواند به این معنی باشد که برای رسیدن به یک هدف خاص بسیار تلاش کرده اید و بسیار به آن هدف نزدیک شده اید ولی در آخر کار به هر دلیلی شکست خورده اید .به احتمال زیاد شما کارها را نیمه کاره رها می کنید و برای رسیدن به اهدافتان تا آخر ایستادگی نمی کنید و زود ناامید می شود.

بسیار از شکست های شما به این دلیل بوده است که برای رسیدن به اهدافتان بسیار تلاش کرده اید ولی به محض برخورد با اولین مانع ، ناامید شده و هدف خود را رها کرده اید و به دنبال هدف دیگری رفته اید.

در خواب ببینید که به مدرسه و یا دانشگاه وارد شده اید ولی نمی توانید کلاس درس خودتان را پیدا کنید
در خواب ببینید که به مدرسه و یا دانشگاه وارد شده اید ولی نمی توانید کلاس درس خودتان را پیدا کنید

تعبیر خواب دیر رسیدن به کلاس درس

اگر در خواب ببینید که وارد مدرسه شدید و کلاس را هم پیدا کردید ولی دیر به سر جلسه درس رسیدید می تواند به این معنی باشد که احساس می کنید برای رسیدن به موفقیت های مورد نظرتان به خوبی تلاش نکرده اید و دیگر فرصت کافی برای رسیدن به آن اهداف را ندارید و اگر هم به آن اهداف برسید ، دیگر برای شما دیر شده است و نمی توانید لذت لازم را از آن ببرید.

از دست دادن کلاس و یا امتحان

اگر در خواب ببینید که انقدر دیر به مدرسه رسیده اید که کلا کلاس درس را از دست داده اید و یا امتحان برگذار شده است و شما به جلسه امتحان نرسیده اید می تواند به این معنی باشد که احساس پشیمانی بسیار زیادی می کنید و حس می کنید که به دلیل فرصت هایی که از دست داده اید ، در زندگی شکست خورده اید.

سر در گم بودن در مدرسه

اگر در خواب ببینید که وارد مدرسه و یا دانشگاه شده اید ولی نمی دانید که چکار باید بکنید و کلاس درس شما کجاست ، می تواند به این معنی باشد که شما هدف واضحی برای ادامه زندگی ندارید و معمولا در حال اتلاف وقت برای انجام کارهای بیهوده هستید. شما استعداد و وقتتان را صرف انجام کارهای بیهوده می کنید و به همین دلیل در حال درجا زدن هستید و پیشرفت نمی کنید.

تعبیر خواب رسیدن به جلسه امتحان

اگر در خواب ببینید که به مدرسه می روید تا امتحان بدهید می تواند معانی مختلفی داشته باشد . ممکن است استرس زیادی در زندگی واقعی دارید و در حال انجام کاری هستید که بسیار مهم است و باید حتما به درستی انجام شود و شما نگران هستید که نتوانید این کار را بخوبی و به درستی انجام دهید.

وقت کافی نداشتن برای امتحان

اگر در خواب ببینید که به جلسه امتحان رسیدید ولی احساس می کنید که وقت کافی برای امتحان دادن ندارید می تواند نشانه این باشد که احساس می کنید وقتتان را برای انجام کارهای بی ارزش و بیهوده هدر داده اید و در حال حاضر مشکلاتی که دارید به دلیل سهل انگاری شما در گذشته بوده است .

دیدن دوستان مدرسه در خواب

اگر در خواب ببینید که به مدرسه یا دانشگاه رفتید و دوستان قدیمی خودتان را دیدید به این معنی است که دلتنگ روزهای گذشته زندگی خودتان هستید و دوران سختی را پشت سر می گذارید.

گوش دادن به حرف های معلم

اگر در خواب ببینید که در کلاس درس هستید و به حرف های معلم گوش می دهید ، می تواند نوعی پیام از ناخودآگاه شما باشد.باید سعی کنید حرف های معلم را به خاطر بیاورید تا بتوانید این خواب را تعبیر کنید.

تعبیر خواب لخت بودن در مدرسه

اگر در خواب ببینید که در مدرسه و یا کلاس هستید و ناگهان متوجه شوید که لباس نپوشیده اید و لخت هستید می تواند به این معنی باشد که کاری در گذشته انجام داده اید که باعث خجالت و پشیمانی شماست .

معنی های قدیمی در این مورد

تونی کریسپ در فرهنگ تفسیر رویا در این مورد می گوید :

این خواب می تواند نماد استرس و اضطرابی باشد که از دوران کودکی و نوجوانی همراه شماست .این حس به دلیل ایجاد حس رقابت و برتری و حتی احساس خودکم بینی در کلاس درس شکل گرفته است .

دیدن کلاس درس در خواب می تواند به این معنی باشد که احساس می کنید در مقایسه با اطرافیانتان چیزی برای ارائه و حرفی برای گفتن ندارید . اگر در خواب ببینید که فارغ التحصیل شده اید به این معنی است که احساس می کنید به استقلال رسیده اید و بزرگ شده اید.

لیلا برایت در این مورد می گوید :

دیدن خواب مدرسه می تواند به این معنی باشد که باید برای انجام کارهای روزمره ، بیشتر دقت کنید. .دیدن خواب دوران مدرسه می تواند به معنی شروع یک دوره خوب در زندگی شما باشد.

آنلی بیتون در این مورد می گوید :

اگر در خواب ببینی که به مدرسه می روی به این معنی است که در حال حاضر بسیار غمگین هستی و برای دوران گذشته دلتنگ شده ای .

تعبیر خواب مدرسه ابن سیرین / حیاط مدرسه / / کلاس درس ریاضی / دانشجو بودن تعبیر خواب ناظم مدرسه / درس خواندن / دیر رسیدن به مدرسه
تعبیر خواب مدرسه

تعبیرهای چینی و هندی در این مورد :

اگر ببینی که به مدرسه می روی تا امتحان بدهی می تواند به این معنی باشد که در زندگی واقعی احساس بی کفایتی و شکست خوردگی می کنی. اگر ببینی که امتحان را به خوبی انجام دادی به این معنی است که کار مهمی بر عهده تو گذاشته شده بود که توانستی آن کار را بخوبی به سرانجام برسانی .

اتوبوس مدرسه

اگر در خواب ببینی که سوار اتوبوس مدرسه شده ای به این معنی است که در حال برنامه ریزی برای یک مسافرت تفریحی هستی تا کمی از محیط استرس زا دور شوی.

نوشتن تکلیف مدرسه

اگر در خواب ببینی که در حال انجام تکالیف مدرسه هستی به این معنی است که کار سختی به عهده تو گذاشته شده است و نگران هستی که موفق به انجام درست این کار نشوی .

تعبیر خواب درس ریاضی

اگر در خواب ببینی که در حال خواندن درس ریاضی هستی می تواند به این معنی باشد که فرد بسیار دقیقی هستی و برای انجام کارهای مهم ، بسیار برنامه ریزی می کنی و بدون فکر عمل نمی کنی .

اگر در خواب ببینی که برای حل کردن یک مسئله درسی دچار مشکل شده ای به این معنی است که مشکلی در زندگی واقعی برایتان پیش آمده است که راه حلی برای آن پیدا نمی کنید .

معلم شدن در خواب

اگر در خواب ببینی که معلم شده ای و در حال درس دادن در مدرسه هستی به این معنی است که برای حل یک مشکل بزرگ ، به کسی کمک کرده ای./

تعبیر خواب حیاط مدرسه

اگر در خواب ببینی که در حیاط مدرسه لخت ایستاده ای به این معنی است که کاری انجام داده ای که نگران هستی برملا شده و آبرویت در اجتماع برود. اگر ببینی که در حیاط مدرسه با دوستان خود در حال صحبت کردن هستی به این معنی است که روابط اجتماعی خوبی داری.

سایر معنی ها :

تعبیر خواب مدرسه از نظر ابن سیرین

اگر در خواب ببینی که در کلاس درس هستی و در حال یادگیری علم و دانش هستی به این معنی است که قرآن می خوانی و از برکات آن بهره مند می شوی.

مطالب مرتبط :

تعبیر خواب مادر

تعبیر خواب امتحان

تعبیر خواب لخت بودن

این مطلب برای شما مفید بود ؟

ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین آراء / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که به این نویسنده امتیاز میده 🙂

خیلی متاسفم که مطلب رو دوست نداشتی

برای ارتقاء مطلب کمکم میکنی ؟

لطفا دلیل اینکه مطلب رو دوست نداشتی بهم بگو

نظر یا سوال شما در این مورد چیه ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود و محرمانه است.در صورتیکه ایمیل معتبر و بدون www وارد کنید دیگران میتوانند به شما پاسخ دهند و این پاسخ برای شما ایمیل خواهد شد.

7 نظر ارسال شده است.
 1. سپید می گوید

  من خیلی زیاد خواب مدرسه رو می بینم همیشه در حال امتحان دادن هستم اما نمی تونم جواب بدم یا خودکارم نمی نویسه یا نوشتن بلد نیستم اما جواب هارو می دونم
  حدود بیست سال که درس و مدرسه تموم شده اما خواب هاش همش باهام هست

 2. زینب جعفری می گوید

  سلام من برای انتخاب رشتم رشته ی رژاضی رو انتخاب کردم اما موفق نبودم تغیر رشته دادم به انسانی رشته ای که اصلا دوسش نداشتم خواب میدیدم با یکی از دوستان قدیمیم برای دانشگاه رفتیم به شهر دور مثل تهران اما اشتباه رفته بودیم و برگشتیم به سمت شهر خودمون اما این برگشت خیلی جالب بود به صورتی که مثل یه تونل بود و یکی توش داشت خفه میشد که بقیه نجاتش دادن و منم حراس داشتم از اینکه بیوفتم از اون ارتفاع یا همچین اتفاقی برام بیوفته با دوستم رفتیم دانشگاه وقتی وارد شدیم با استرس سعی داشتم کسیو پیدا کنم تا بهم بفهمونه رشتم تو دانشگاه چیه و چی قبول شدم که یکی بهم گفت رشتت عربی و فیزیکه خیلی ناراحت شدم چون من تو همین درسا واقعا مشکل دارم و. سردرگم بودم گاهی میگفتم میمونم سال دیگه باز کنکور میدم خیلی پشیمون بودم از اینکه درس نخوندم برای کنکور اما اون دوستم خیلی از رشته ها رو قبول شده بود و میتونست بره میشه تعبیر کنید واقعا خیلی درگیرم و این خواب آشفتم کرده ممنون میشم واقعا بگید تعبیرش چی میشه من الان پیش دانشگاهی هستم و متاهلم و سردرگمم برای دانشگاه رفتن یا نرفتن و این خواب به شدت منو شکه و تحت تاثیر قرار داده ممنونم

 3. Erick می گوید

  میش جوابشو بگین..؟
  خیلی استرس درم براش..
  قبلنم خواب کارنامه دیدم تعبیر شد..

 4. Erick می گوید

  سلام..:] خوب یونو من خواب دیدم ک فق من رفتم مدرسه و یهو امتحان گرفته شد..ینی چیزی ک یادمه..
  و خوب من بلد نبودم..هیچی…
  ۱۷ ماهم خواب دیدم♡
  امتحان شفاهی کتبی بود..ینی بهم گف هرچی ک بهت میگم رو باید برعکسش کنی انگلیسیشو بنویسی..
  و چندتا کلمه گفتن
  و من یکمشونو نوشتم.باید جمله بندی میوردم ولی نتونستم..

 5. آرتین می گوید

  سلام عالی بود فقط تعبیر این چیه 🤔گم شدن در مدرسه و پیدا نکردن خواسته ی معلم میشه بگید

 6. لولو می گوید

  🙄🙄🙄🙄🙄

 7. محمد متین می گوید

  عین واقعیت واقعا دمتون گرم من زیاد به این چیزا اعتقادنداشتم وقتی اینو دیدم نظرم عوض شد داداش کامنت چیه😁