تعبیر خواب پرنده – دیدن انواع پرنده ها در خواب چه معنی دارد؟

()

دیدن پرنده در خواب معمولا نشانه خوبی است و به معنی اهداف و خواسته ها و امیدهای شماست.در برخی از موارد این خواب می تواند نشانه تمایل به آزادی ، استقلال و شادی باشد.

تعبیر خواب پرنده / گرفتن پرنده با دست / تعبیر خواب پرنده قرمز رنگ / مرغ مینا تعبیر/ قمری ابن سیرین /پرنده هدهد نشستن پرنده روی شانه /دیدن خواب پرنده چه تعبیری دارد
دیدن خواب پرنده چه تعبیری دارد

تعبیر خواب پرنده

به صورت کلی می توان گفت :

 • دیدن پرواز کردن پرنده در خواب نشانه بلند پروازی های شماست . شما آرزوهای بزرگی در سر دارید که بسیاری از آنها مالی هستند و با پول می توانید به این آرزوها برسید .
 • آواز پرنده در خواب نشانه خوشبختی ست . شما احساس آرامش و آسایش می کنید. احتمالا به یکی از اهداف خود رسیده اید. برای مثال ممکن است ازدواج کرده باشید.
 • نشستن پرنده بر روی پنجره یا کنار شیشه نشانه رسیدن خبرهای خوب و خوشحال کننده است .
 • آواز پرنده برای زنان می تواند نشانه عاشق شدن و آغاز روابط جدید باشد.
 • اگر در خواب ببینید که پرنده بر روی شانه شما نشسته است نشانه رفع شدن مشکلات مالی است .

تعبیر خواب پرواز کردن مانند پرنده

اگر در خواب ببینید که مانند پرنده ها در حال پرواز کردن هستید به این معنی است که مشکلاتی در زندگی دارید و سخت در حال تلاش هستید تا از این مشکلات رها شوید. شما احساس می کنید اگر پول زیادی داشته باشید تمام این مشکلات قابل حل شدن هستند.

اگر ببینید که در حال تلاش برای پرواز کردن هستید ولی نمی توانید پرواز کنید به این معنی است که احساس می کنید کسی یا کسانی مانع پیشرفت شما شده اند.

تعبیر خواب یک جفت پرنده نر و ماده

اگر در خواب ببینید که یک جفت پرنده نر و ماده دارید به معنی نیاز شما به عشق است . شما دوست دارید کسی در زندگی تان وجود داشته باشد که او را دوست داشته باشید و او هم عاشقانه شما رو دوست داشته باشد.

پرنده ای که نمی تواند پرواز کند

اگر در خواب ببینید که پرنده ای بر روی زمین افتاده است و نمی تواند پرواز کند به این معنی است که احساس می کنید آرزوهای شما از دست رفته اند و دیگر فرصتی برای دست یافتن به آنها ندارید. احساس می کنید پیر شده اید و عمر شما در حال تمام شدن است .


دیدن پرنده در قفس

اگر در خواب ببینید که پرنده ای در قفس زندانی شده است و یا در فضای بسته مانند اتاق در حال پرواز کردن است به این معنی است که کسی یا کسانی  آزادی های شما را سلب کرده اند و شما احساس خفگی می کنید.

احساس می کنید نمی توانید به راحتی در مورد مسائل مهم زندگی تان تصمیم گیری کنید و همین مورد باعث شده است که از زندگی لذت نبرید. باید هرچه سریع تر این فرد را از زندگی خودتان بیرون کنید. در این مورد تا جایی که می توانید بی رحمانه عمل کنید.

ادامه این راه می تواند باعث عقب افتادن شما از زندگی شود.

نشستن پرنده بر روی سر

اگر در خواب ببینید که پرنده ای بر روی سر شما نشسته است به این معنی است که حس می کنید شانس آورده اید. موقعیتی برای شما پیش آمده است که احساس می کنید می تواند باعث موفقیت شده و بسیاری از آرزوهای شما را عملی کند .


دیدن پرواز پرنده

اگر در خواب ببینید که پرنده ای در بالای سر شما پرواز می کند به این معنی است که شما امید تازه ای برای رسیدن به آرزوهایتان پیدا کرده اید. اتفاقی برای شما افتاده است که حس می کنید نشانه خوبی است و می تواند شما را در رسیدن به آرزوهایتان یاری کند .

دیدن پرنده آبی در خواب خوب نیست
دیدن پرنده آبی در خواب خوب نیست

جوجه پرنده

اگر در خواب جوجه پرنده ببینید و یا بیرون آمده پرنده از تخم را ببینید به این معنی است که شما هدفی داشتید که بنا به دلایلی برای رسیدن به آن دچار مشکل و تاخیر شده اید.

تعبیر خواب تخم پرنده

این خواب معمولا به این معنی است که برای آینده برنامه ریزی کرده اید و اقدامی انجام داده اید که بعد از مدتی برای شما سودآور خواهد بود . ممکن است در کار خوبی سرمایه گذاری انجام داده اید.

دیدن لانه پرنده در خواب

این رویا نشانه احساس امنیت و آرامش شماست . شما حس می کنید که زندگی راحتی دارید و چندان از بابت آینده نگران نیستید.اگر ببینید که لانه پرنده خالی است می تواند نشانه مشکلات مالی باشد.

دیدن پرنده مرده

این خواب نشانه این است که شما احساس می کنید دیگر نمی توانید به آرزوهایتان برسید و به شدت ناامید شده اید . ادامه این حس می تواند باعث افسردگی شما شود. شما احساس می کنید به آخر خط رسیده اید و حتی ممکن است آماده مرگ باشید.


پرنده زخمی

این خواب نشان می دهد که شما در راه رسیدن به اهدافتان دچار مشکل شده اید و حس می کنید کسی یا کسانی اجازه پیشرفت به شما نمی دهند.

حمله پرنده

اگر در خواب ببینید که پرنده ای به شما حمله می کند نشانه عدم برنامه ریزی درست برای آینده است . شما زیاد از این شاخه به آن شاخه می پرید و برنامه درستی برای پیشرفت ندارید.

پرنده بدون پر

این خواب نشان می دهد که شما بخاطر مشکلات مالی و پول در آوردن مجبور شده اید آرزوهای خود را فراموش کنید. برای مثال ممکن است به شغل خاصی علاقه شدیدی داشتید ولی به دلیل مشکلات مالی مجبور به انجام کاری هستید که هیچ علاقه ای به آن ندارید.


 • پرنده های عجیب و غریب : شما شدیدا دوست دارید سفر کنید .
 • دیدن تعداد زیادی پرنده : آرزوهای بسیار زیادی دارید ولی نمی دانید چطور باید به آنها برسید
 • گرفتن پرنده در خواب : شما هدف جدید در زندگی پیدا کرده اید .احتمالا ازدواج کرده اید و یا بچه دار شده اید.
مدفوع پرنده

اگر در خواب مدفوع پرنده ببینید و بخصوص اگر مدفوع بر روی سر و موی شما باشد نشانه خوبی است و به معنی موفقیت های مالی است .

تعبیر خواب پرنده قرمز رنگ خشم است
تعبیر خواب پرنده قرمز رنگ خشم است

 1. گرفتن پرنده : شما راه خوبی برای پیشرفت پیدا کرده اید. همین راه را با قدرت ادامه بدهید.
 2. کشتن پرنده : یک اشتباه بزرگ انجام داده اید که باعث از بین رفتن موفقیت های شما شده است . احساس می کنید نمی توانید این اشتباه را جبران کنید.
 3. نان خوردن پرنده : اگر در خواب ببینید که پرنده ها در حال نان خوردن هستند و یا شما برای انها دانه ریخته اید نشانه این است که شما دوست دارید به عزیزانتان کمک کنید که به آرزوهایشان برسند.
 4. پرنده سفید : نشانه آرامش و آسایش روحی است .
 5. پرنده سیاه : خبر بدی به شما داده اند.
 6. پرنده در قفس : حس می کنید در شرایطی قرار گرفته اید که دست و پای شما بسته است و نمی توانید به اهدافتان برسید.

خوردن پرنده : به هر دلیلی مجبور شده اید از بسیاری از خواسته هایتان دست بردارید.


دیدن کبوتر در خواب

اگر در خواب کبوتر سفید ببینید معمولا نشانه خوبی است . کبوتر سفید در خواب نشانه پاکی و بی گناهی است .شما سعی می کنید تک تک مشکلات زندگی خودتان و نزدیکانتان را با آرامش و صبر حل کنید.در این راه بسیار موفق هستید و احتمال پیروزی شما بر مشکلات بسیار زیاد است .

اصلا نگران آینده نباشید. طرز فکر شما به گونه ای است که مطمئنا آینده خوبی در انتظار شماست .

تعبیر خواب عقاب سیاه بزرگ /عقاب سفید در خواب / عقاب حضرت یوسف / تعبیر خواب عقاب روی شانه / عقاب درحال پرواز چه مفهومی دارد؟ / تعبیر خواب شاهین که حمله می کند
تعبیر خواب عقاب سیاه بزرگ

تعبیر خواب پرنده آبی

اگر در خواب پرنده آبی رنگ ببینید معمولا نشانه خوبی نیست . احساسات منفی زیادی در درون شما وجود دارد که اهداف شما را تحت تاثیر قرار داده است .شما به جای اینکه در فکر پیشرفت و آرامش خیال باشید ، در فکر انتقام و پایین کشیدن کسانی هستید که از آنها کینه به دل دارید.

شما تمام وقت و انرژی خودتان را صرف برنامه ریزی برای گرفتن انتقام از دیگران می کنید در حالی که اگر همین زمان را برای پیشرفت خودتان صرف کرده بودید به احتمال زیاد موفق تر بودید.

انرژی منفی بسیاری در درون شما وجود دارد که ادامه این راه و روش زندگی می تواند شما را از رسیدن به اهدافتان دور کند. شما با این روش زندگی ، هیچگاه به موفقیت و آرامش نخواهید رسید.

توجه داشته باشید که پیشرفت شما می تواند نوعی انتقام از کسانی باشد که چشم دیدن موفقیت شما را ندارند.

دیدن پرنده قرمز در خواب

این خواب نیز معنی خوبی ندارد. شما شدیدا احساس خطر می کنید. احساس می کنید اتفاقاتی که در حال رخ دادن است می تواند آینده شما را نابود کند. احتمالا اشتباهاتی انجام داده اید که ضرر مالی به شما رسانده است .

تعبیر خواب پرنده سیاه

شما بسیار ناراحت و ناامید هستید. احساس می کنید عمر خودتان را هدر داده اید و موقعیت های زیادی را به باد داده اید. به احتمال زیاد کمی افسردگی دارید و در صورتی که این افکار را رها نکنید می تواند به افسردگی شدید تبدیل شود.

تعبیر خواب عروس هلندی سفید / دیدن پرنده عروس هلندی در خواب / گرفتن عروس هلندی / /دیدن طوطی عروس هلندی
تعبیر خواب عروس هلندی

دیدن کلاغ در خواب

این خواب معمولا نشانه خوبی نیست .علاوه بر اینکه معنی خواب پرنده سیاه برای این رویا نیز صادق است ، دیدن کلاغ در خواب می تواند نشانه ترس شما از دشمنی دیگران باشد. شما حس می کنید کسانی نمی خواهند شما پیشرفت کنید و قدرت لازم برای مقابله با آنها را ندارید.

پرنده کوچک شما تمام وقت و انرژی خودتان را صرف رسیدن به هدفی کرده اید که سود چندانی برایتان ندارد
پرنده مریض یا ضعیف شدیدا در حال تلاش برای رسیدن به آرزویی هستید که بسیار کم اهمیت و پیش پا افتاده است .
پرنده بزرگ مشکلات زیادی در راه رسیدن به اهدافتان دارید که شاید حل آنها از توان شما خارج باشد.
تعبیر خواب خروس شما زود عصبانی می شوید و عصبانیت شما بسیار سریع فروکش می کند
تعبیر خواب مرغ احساس می کنید دیگران پشت سر شما حرف می زنند.
تعبیر خواب عروس هلندی شما به ظاهر خودتان اهمیت بسیاری می دهید و دوست دارید دیگران همیشه از زیبایی هایتان تعریف کنند.
مرغ عشق شما بسیار مهربان هستید و احتمالا عاشق هم شده اید 🙂
فاخته شما اعتقادات درستی ندارید و به راحتی می توانید پا روی اعتقاداتان بگذارید و تغییر رفتار بدهید.
اردک فرد بسیار با استعدادی هستید و هر کاری را می توانید به راحتی یاد بگیرید.

تعبیر خواب عقاب

شما فردی قوی ، شجاع ، مغرور و با توانایی فکری و قدرت تصمیم گیری بالا هستید.شما برای رسیدن به خواسته هایتان سخت تلاش می کنید و از انجام هیچ کاری وحشت ندارید. برای رسیدن به اهدافتان خوب فکر می کنید و دقیق عمل می کنید.

دیدن عقاب اسیر و یا زندانی در قفس می تواند به این معنی باشد که شما احساس می کنید کسی یا کسانی آزادی عمل را از شما گرفته اند و اجازه پیشرفت به شما نمی دهد. این افراد می تواند شما را افسرده کنند .توصیه می شود با بی رحمی تمام ، کسانی را که مانع پیشرفتتان می شوند از زندگیتان بیرون کنید.

کشتن عقاب در خواب به این معنی است که شما فرد بسیار بی رحمی هستید و برای رسیدن به اهدافتان می تواند دست به هر کار خلافی بزنید و در این راه به کسی رحم نمی کنید.

خوردن گوشت عقاب در خواب نشانه این است که شما در حال رسیدن به یک ثروت بسیار زیاد هستید.

تعبیر خواب شاهین

برای رسیدن به اهدافتان شدیدا تمرکز می کنید و برنامه ریزی بسیار دقیقی دارید.

فلامینگو

شما بیش از حد به ظاهرتان اهمیت می هید. در تصمیم گیری های مهم معمولا احساسی عمل می کنید و نظر دیگران برای شما بیشتر از هر چیزی مهم است .در واقع شما برای دیگران زندگی می کنید و برای رضایت آنها حاضر هستید از آرامش و آرزوهایتان هم بگذرید.

دیدن غاز در خواب

شما فرد بسیار خانواده دوستی هستید و نمی توانید ناراحتی دوستان و نزدیکانتان را تحمل کنید. بسیار فداکار و دلسوز هستید و همین خصوصیت باعث شده است که زیاد پیشرفت نکنید.


 •  دیدن بلبل : شما فرد عاشق پیشه ای هستید و بسیار احساساتی رفتار می کنید
 • شتر مرغ : شما با قبول واقعیت ها مشکل دارید. دوست ندارید کسی ایرادات شما را به رختان بکشد.به حرف افراد دورو و چاپلوس بیشتر اهمیت می دهید چون آنها همان چیزی را به شما می گویند که دوست دارید بشنوید.
 • دیدن جغد در خواب نشانه ناامیدی شدید است . شما افسرده شده اید.
 • تعبیر خواب طوطی : احساس می کنید مردم پشت سر شما حرف های بدی می زنند.
 • دیدن طاووس در خواب : شما فرد بسیار مغرور و خود پسندی هستید و همیشه به زیبایی ظاهرتان اهمیت ویژه ای می دهید.
 • تعبیر خواب پنگوئن : شما همیشه مشکلات را بسیار بزرگ می کنید و برای یک موضوع کوچک ، زمین و زمان را به هم می ریزید.
 • دیدن بلدرچین در خواب : شما به راحتی می توانید به عشقتان خیانت جنسی بکنید.
 • تعبیر خواب لک لک : شما فرد بسیار وفاداری هستید .
 • دیدن بوقلمون در خواب : شما فرد ساده لوح و حتی احمقی هستید (با عرض پوزش)

تعبیر خواب پلیکان

شما فرد خانواده دوستی هستید و بسیاری از اهداف و آرزوهایتان ، جنبه خانوادگی دارد.

تعبیرهای قدیمی در مورد این خواب

منوچهر مطیعی تهرانی در این مورد می گوید :

 • دیدن این خواب نشانه رسیدن به آرزو است مگر اینکه کلاغ ، خفاش ، کرکس و یا جغد دیده باشی .
 • دیدن خواب پرندگان حلال گوشت بهتر از پرنده های حرام گوشت است .
 • اگر پرنده خوش رنگ و خوش آواز باشد تعبیر خوابی دارد.
 • فروختن پرنده در خواب نشانه افسوس و حسرت گذشته است
 • دیدن جوجه نشانه بچه دار شدن است .

نظر محمد ابن سیرین در مورد خواب پرنده :

 •  اگر پرنده از دست تو فرار کند و دوباره بر گردد نشانه برآورده شدن حاجت است . اگر برنگردد به معنی ضرر مالی است .

کارل گوستاو یونگ در این مورد می گوید :

 • این خواب نشانه رسیدن به اهداف و آرزوهاست
 • بیرون آمدن جوجه از تخم نشانه دیر رسیدن به آرزو است .
 • لانه پرنده در خواب نشانه استقلال است .
 • پرنده آبی نشانه شادی و غن به صورت هم زمان است !!!

لوک اویتنهاو در این مورد می گوید :

 1. این خواب نشانه دیدن کسی است که شما را خوشحال خواهد کرد .
 2. پرنده مرده نشانه غم و غصه است
 3. گرفتن پرنده نشانه خوش شانسی است
 4. پرنده آبی نشانه غم و اندوه است

دیدن تخم پرنده

لیلا برایت

نشانه رسیدن به اهداف است

کارل یونگ

نشانه مال و ثروت است


پرواز پرنده

منوچهر مطیعی تهرانی

نشانه ضرر و زیان مالی است

لوک اویتنهاو

خبر خوش است

سایر تعبیر خواب ها :

تعبیر خواب بارداری

تعبیر خواب ازدواج

تعبیر خواب عنکبوت

تعبیر خواب برف

این مطلب برای شما مفید بود ؟

ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین آراء / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که به این نویسنده امتیاز میده 🙂

خیلی متاسفم که مطلب رو دوست نداشتی

برای ارتقاء مطلب کمکم میکنی ؟

لطفا دلیل اینکه مطلب رو دوست نداشتی بهم بگو

نظر یا سوال شما در این مورد چیه ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود و محرمانه است.در صورتیکه ایمیل معتبر و بدون www وارد کنید دیگران میتوانند به شما پاسخ دهند و این پاسخ برای شما ایمیل خواهد شد.

13 نظر ارسال شده است.
 1. الهام می گوید

  سلام
  خواب دیدم که خوابم و سنگینی چیزی و رو ی ساق پام حس میکنم چشمم و باز کردم دیدم یه کاسکو طوسی با دم مشکیه تا پاشدم پرید بعد دیدم دو تا هستن نرو ماده و رفتن درب اتاق مادرم و با نوکشون به درمیکوبن که خبر داریم خبر داریم
  برای اینکه مادرم نترسه و بیدار نشه هدایتشون کردم سمت دیگه که خودشون با نوک پنجره رو باز کردن و رفتن بیرون
  ناراحت بودم چرا رفتن کاش میفهمیدم خبر چی بود که دیدم برگشتن و این بار یه بچه کاسکو هم کنارشون
  مادرم گفت بیارش تو دستم و بردم پایین تا بچه کاسکو بشینه رو دستم نشست و من از خواب بیدار شدم اونقدر به نظرم واقعی بود این چیزی که دیدم حس کردم یه چیزی بین خواب و بیداری بوده
  ممنون میشم تعبیرش و بگید 🙏

 2. علی می گوید

  سلام میشه تعبیر خواب منوبگید برام مهمه..خواب دیدم یه کفتر سفید داخله قفسه بعد یه طوطی میاد و اونو از قفس ازاد میکنه و خودش میره داخله قفسو درم با نوکش میبنده..

 3. کوثر می گوید

  سلام من دم صبح خواب دیدم چن تا پرنده سیاه وزیبا از روی کوه اومدن روی خونه داییم و پرواز میکردن و دور میزدن فک کردم که عقابن ولی یکی از اونا که اونم سیاه بود بال هاش خیلی بزرگ و دمش تقریبا 5یا6متر بود و گیپوری خیلی قشنگ بود تعبیرش چی میشه؟

 4. پریا می گوید

  سلام
  من دیشب خواب دیدم عروس هلندی دوستم مرد بعد رفتم بیرون دیدم کلی عروس هلندی مرده است

 5. تینا می گوید

  سلام ، خواب دیدم مادرم تبدیل به پرنده ای شده ( تقریبا قرمز رنگ) و در حال پرواز کردن است . تعبیرش چیست ؟

 6. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید من چند وقت پیش خواب دیدم پرنده ی پشت سرمن نشست وشروع به پر زدن روی سرمن کرد من اورا گرفتم ناز وقربون صدقه شدم بهد دیدم ی بچه هست ومن شروع بهشیر دادن کردم تعبیر چی میشد ممنون

 7. باران🤔 می گوید

  من دیشب خواب دیدم رفتم خونه خاله ام
  تو خونشون رو دوپوش یکی از اتاقاشون لونه کبک بود میخواستیم تخم کبک برداریم نردبان گذاشتیم من بالا رفتم وتخم کبکا رو دادم به خاله ولی وقتی رفتم بالا از کبکا خیلی ترسیدم چون هر کبکی ۶تا چشم داشت وقتی اومدم پایین از نردبان نشستم تخم کبکا رو شمردم ۱۲تا بود البته یکیش شکسته بود میخواستم تعبیرش و بدونم

 8. شیدا می گوید

  سلام خاله من خواب دیده به خانه برادرم میاید در یکی از اتاق هارو بازمیکنه و منو میبینه که نشستم و دورم پر جوجس ممنون میشم تعبیرش و بفرستین

 9. مینو می گوید

  در خوا دیدم شوهرم یه پنگوئن کوچک اورده خونمون. پنگوئن هم بامن حرف میزند.خودش ب دستشویی میرود تاکارش را بکند.

 10. زهرا‌خدادادی می گوید

  سلام‌
  من دوتا خواب دیدم یه دونه این‌بودش که یک کبوتر و عروس هلندی دارند با من قایم موشک بازی می‌کنند و یه دفعه ای وقتی میام سمت آشپزخونه می‌بینم که هر دوتاشون توی قابلمه افتادن و سوختن بعد بعد شروع می کنم به گریه کردن وقتی که داشتم گریه میکردم یه دفعه دیدم که مامان بابام از بیرون اومدن داخل خونه و همراهشون عروس هلندی طلایی با یک کبوتر سفید دارند که خیلی شدید داشتم با هم بازی میکردن یه خواب دیگه که‌دیده ام این بودش که در حال و آشپزخانه دارم سعی می کنم که طوطی های رنگی رنگی را بگیرم که یه دفعه از پنجره بیرون میرن و بعد از چند دقیقه بر می‌گردد یکی که سفید بود کنار من‌ مونده بود و از پیشم تکون نمی خورد تا وقتی که از خواب بیدار شدم
  ‌لطفا‌تعبیر‌خواب‌من‌را‌بگویید

 11. کیانا می گوید

  سلام من خواب میدیدم انگار جای گیر افتاده ام و پرنده های زیادی بالای سرم پرواز میکنن پرنده هایی بزرگ نمی دونم چی بودن ولی تو خوابم فکر میکردم اونا کرکس .عقاب و لک لک هستن . تا اینکه یه پرنده ی بزرگ مقابلم خوابید و من خیلی ترسیده بودم و فرار کردم وبعد انگار توی خونه بودم و مدام در حال بستن پنجره ها و درها بودم که پرنه ای توی خونه نیاد
  اگر تعبیر خوابمو میدونید و بهم بگید ممنون میشم

 12. Nasim می گوید

  سلام خواب دیدم بر روی دریایی که به کمک چند پرنده که هر کدام یک بخش از بدنم را گرفتم در پرواز هستم و وقتی نزدیک ساحل میشم منو رها میکنند و من میترسم که وقتی به زمین نزدیک میشم چتر نجاتی باز میشود و به ارامی فرود میکنم

 13. علی می گوید

  ممنون. بسیار مفید