ترک متادون – علائم ترک + روش های خانگی و گیاهی

()

متادون ! دارویی که این روزها مثل نقل و نبات مصرف می شود.برای جلوگیری از طولانی شدن بی مورد مطلب ، مستقیم وارد اصل موضوع می شویم . چه شما متادون را به صورت تجویزی مصرف کنید و چه بدون تحویز پزشک ، باید بدانید که متادون شدیدا اعتیاد آور است.متادون یکی از مرگبارترین داروهای مخدر صنعتی است به صورتی که در سال گذشته بیش از 33 هزار نفر به دلیل سوء مصرف این دارو در کشور امریکا جان خود را از دست داده اند.

ترک متادون - علائم ترک + روش های خانگی و گیاهی
ترک متادون – علائم ترک + روش های خانگی و گیاهی

عوارض جانبی مصرف متادون می تواند بر روی کبد ، کلیه و سایر اندام های بدن بسیار شدید باشد ولی یکی از دردناک ترین عوارض متادون زمانی نمایان می شود که شما قصد دارید این داروی مخدر را ترک کنید.جالب است بدانید ، کسانی که با هدف ترک هروئین ، تریاک و … شروع به مصرف متادون کرده اند ، در زمان ترک متادون و با شروع عوارض ترک ، اغلب دوباره به هروئین و تریاک پناه می برند ولی با کمال تعجب مشاهده می کنند که مصرف هروئین یا تریاک هیچ تاثیری بر کاهش علائم ترک متادون ندارد.گویی این مواد مخدر سنتی دیگر بر روی بدن فرد تاثیر گذار نیستند و تاثیر آنها در حد چند پک سیگار معمولی است !‌ معمولا سیستم عصبی افراد متادونی دیگر به مواد مخدری مانند تریاک و هروئین پاسخ نمی دهد.

ترک مصرف متادون

بدون تعارف باید گفت برای ترک متادون هیچ روش آسانی وجود ندارد.ترک متادون سخت ، دردناک ، خسته کننده و طولانی مدت است.هیچگاه نباید مصرف متادون را ناگهانی قطع کنید و ترک اعتیاد به این دارو حتما باید به صورت تدریجی و ترجیحا تحت نظارت متخصص باشد.برای کاهش دردها و سایر علائم ترک متادون به هیچ عنوان به مواد مخدر سنتی پناه نبرید چراکه بی فایده است .

علائم ترک متادون

ترک کردن متادون کار آسانی نیست. ترک این اعتیاد می تواند عوارض جانبی و علائم مختلفی داشته باشد.برای مثال :

 • عرق کردن شدید ، حتی اگر در زمستان هم باشید و سردتان باشد ممکن است شدیدا عرق کنید. صبح از خواب بیدار می شوید و جای خواب شما خیس است .حتی ممکن است به حدی باشد که در ابتدا تصور کنید که جای خود را خیس کرده اید.
 • حالت تهوع و استفراغ ، نسبت به بوها شدیدا حساس می شوید.حالاتی شبیه بیماری صبحگاهی زنان باردار
 • دلپیچه ، نفخ ، اسهال
 • بدن درد شدید ، خشک شدن ماهیچه ها و مفصل ها
 • علائمی مانند علائم سرماخوردگی و آنفولانزا
 • افسردگی ، بی حالی و بی حوصلگی ، خستگی روزانه ، کمبود شدید انرژی
 • اضطراب ، استرس ، ترس
 • عصبانیت شدید ، تغییرات شدید خلق و خو ، تمایل به آسیب رسانی به دیگران و خود
 • تیک های عصبی ، تب و لرز ، احساس سرما
 • احساس اینکه استخوان های بدن در حال شکستن هستند
 • و بسیاری عوارض و علائم دیگر

چرا ترک متادون تا این حد سخت و دردناک است ؟

مخدرهایی مانند متادون مستقیما بر روی گیرنده های درد تاثیر می گذارند.زمانی بدن ما درد را احساس می کند که گیرنده های عصبی خاصی در بدن ، تحریک می شوند و از طریق سیستم عصبی محیطی ، سیگنال هایی را به نخاع ارسال می کنند و این پیام از طریق نخاع ، به مغز منتقل می شود.مغز با دریافت این پیام ، دستور ترشح اندورفین را صادر می کند که نوعی مسکن طبیعی است .

داروهای مخدر با کاهش میزان سیگنال های ارسالی به نخاع و ارسال پیام از نخاع به مغز باعث تسکین درد می شوند.به مرور زمان با مصرف مواد مخدر صنعتی ، سیگنال هایی که به صورت طبیعی باعث ترشح اندورفین می شدند دچار اختلال می شوند .به مرور زمان ، بدن مکانسیم طبیعی کاهش درد خود را از دست می دهد.زمانی که فرد معتاد ، مصرف داروی مخدر را قطع می کند ، بدن هیچ جایگزینی برای آن ندارد.در این دوران کوچکترین فشار می تواند به دردی بزرگ و مقاوم تبدیل شود.حتی ممکن است غذا خوردن نیز در دوره ترک مواد مخدر با درد همراه باشد.

تا زمانی که بدن دوباره و به مرور زمان بتواند توانایی خود را برای مدیریت درد به دست بیاورد ، فرد مجبور به تحمل درد است .در این دوران نه تنها بدن قادر به کنترل درد جسمی نیست ، ممکن است حتی مشکلات روحی را نیز تبدیل به درد جسمی کند.به طوری که فرد با هرگونه عصبانیت و استرس ممکن است دچار بدن درد بسیار شدید شود. بی خوابی نیز می تواند این مشکل را بسیار بدتر کند.

ترک متادون چند روز طول می کشد؟

در این مورد هیچ چیز قطعی وجود ندارد. معمولا بعد از قطع کامل مصرف متادون ، علائم ترک بین یک هفته تا دو هفته ادامه دارد و معمولا در چند روز اول شدیدتر است.ولی از بین رفتن کامل این علائم ممکن است بین 1 سال تا چند سال به طول بیانجامد.تصور می شود اثرات این دارو می تواند در چربی های بدن ذخیره شده و با آب شدن چربی ها دوباره در بدن آزاد شود.برای مثال ممکن است یک سال از ترک متادون فردی گذشته باشد و تمام علائم ترک از بین رفته باشد ولی با چند روز روزه گرفتن و یا رژیم غذایی سنگین و با آب شدن چربی های بدن ، دوباره علائمی مانند تهوع ، استفراغ ، سردرد ، بدن درد ، بی خوابی ، عصبانیت و … مشاهده شود.به همین دلیل توصیه می شود بلافاصله بعد از ترک متادون ، شروع به آب کردن چربی های بدن کنید تا از شر تمام سموم موجود در بدن خلاص شوید.

روش های خانگی برای ترک راحتر متادون
روش های خانگی برای ترک راحتر متادون

ترک متادون را می توان به چند مرحله تقسیم کرد :

1 ) کاهش دوز مصرفی متادون

این کار باید به صورت تدریجی و اصولی انجام شود و شدیدا توصیه می شود از ترک یکباره و قطع ناگهانی متادون خودداری کنید.

2 ) قطع مصرف متادون

بعد از کاهش تدریجی مصرف ، نوبت به قطع کامل مصرف می رسد. در این زمان علائم ترک اعتیاد بسیار شدت می گیرند و معولا بین 3 روز الی یک هفته به طول می انجامد.علائمی مانند بی خوابی ، استخوان درد ، درد عضلانی ، تهوع و استفراغ  و…این علائم به مرور زمان کاهش پیدا می کند .

3 ) سازگاری با شرایط

بعد از ترک متادون ، بسیاری از مصرف کننده ها با چالش های دلهره آور و خطرناک محیطی ، سبک زندگی و اجتماعی روبرو هستند.

توجه : مراقب باشید. با شروع علائم ترک ، هیچگاه دوباره به متادون و یا سایر مواد مخدر پناه نبرید.در صورتی که به صورت اشتباه و یا به دلیل نیاز بدن ، بیش از حد مجاز متادون مصرف کنید، احتمال اودوز و مرگ وجود دارد. بسیاری از مرگ و میرها در زمان ترک زمانی اتفاق می افتد که فرد معتاد ، به دلیل عدم توانایی در تحمل علائم ترک ، شروع به مصرف دوباره متادون می کند ولی آن مقدار قبلی برای کاهش درد فعلی پاسخگو نیست و فرد شروع به مصرف بیشتر کرده و اوردوز اتفاق می افتد .

روش های خانگی برای ترک راحتر متادون

با وجود اینکه ترک کردن متادون سخت است ولی روش های خانگی وجود دارد که می تواند تحمل این دوران را برای شما کمی راحت تر کند. در ادامه این مطلب به برخی از این روش ها اشاره می کنیم.امیدواریم بعد از ترک متادون و با مشاهده عوارض ترک ، هیچگاه دوباره سراغ اعتیاد نروید.

1 ) رژیم غدایی خود را اصلاح کنید

زمانی که شما در حال ترک متادون هستید احتمالا دچار کاهش اشتها خواهید شد./ از طرفی تهوع و استفراغ نیز می تواند باعث بی میلی شما به غذا خوردن شود.

الف ) هیدراته نگه داشتن بدن

استفراغ و اسهال در زمان ترک متادون می تواند باعث کم آبی بدن شما شود.از طرفی مصرف میزان مناسبی از مایعات می تواند باعث کاهش برخی از علائم ترک شده و عبور از این دوران را تسریع کند.نوشیدن مقدار مناسبی آب ، انواع سوپ ها و آش ها ، آب میوه های طبیعی و … توصیه می شود. چای و دمنوش زنجبیل نیز می تواند بسیار مفید باشد.

ب ) رژیم کم کالری

گام بعدی مصرف مواد غذایی و خوراکی هایی است که باعث سیری شما می شوند ، هضم آنها راحت است و کالری خوبی دارند.مصرف موز ، برنج ، سیب زمینی ، انواع نان ، ماکارونی و … توصیه می شود.اضافه کردن دارچین و زردچوبه به این غذاها را فراموش نکنید.مصرف گیاهان دارویی ضدالتهاب در این دوران بسیار مفید است .

مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید.خوردن آووکادو نیز می تواند مفید باشد.در صورتی که محصولات لبنی باعث ناراحتی معده شما نمی شوند ، مصرف ماست نیز توصیه می شود.برای کنترل اسهال نیز می توانید کته ماست میل کنید.

مصرف گوشت گاو طبیعی و غیر هورمونی می تواند سرعت هماهنگی بدن با شرایط جدید را افزایش داده و تولید اندورفین را تحریک کند.در صورتی که گیاه خوار هستید بجای گوشت می توانید لویبا و یا آجیل مصرف کنید.

2 ) شاهدانه و کاهش علائم ترک متادون

محققان به گیاه شاهدانه به عنوان یک داروی گیاهی موثر برای کاهش علائم ترک اعتیاد نگاه می کنند.این گیاه توانایی تسکین درد بسیار خوبی دارد و در صورتی که درست مصرف شود ، خاصیت اعتیاد آوری آن بسیار کم است .یکی از بدترین عوارض جانبی ترک اعتیاد به متادون ، درد است .شاهدانه یک مسکن قوی است که خاصیت ضد التهابی و تقویت کننده نیز دارد. علاوه بر این شاهدانه می تواند :

 • دمای بدن را تنظیم کند
 • باعث کاهش حالت تهوع شود
 • اضطراب و استرس را کاهش می دهد
 • اسهال را درمان می کند
 • باعث بهبود خواب می شود
 • باعث افزایش اشتها می شود
 • ریتم و ضربان قلب را بهبود می بخشد
 • استرس اکسیداتیو بدن را کاهش می دهد

توجه : شاهدانه حاوی تتراهیدروکانابینول (THC) است .

3 ) سایر گیاهان دارویی

گیاهان دارویی که خواص ضدالتهابی دارند مانند زردچوبه  ، کواکوا ، بابونه و … می تواند به صورت چای و دمنوش مورد استفاده قرار بگیرد.پوست بید سفید نیز نوعی آسپرین طبیعی است و برای کاهش درد و التهاب در دوره ترک متادون مفید است .

4 ) اسیدهای چرب امگا 3

روغن ماهی حاوی مقادیر مناسبی از اسیدهای چرب امگا 3 است و می تواند به عنوان نوعی داروی ضد التهاب مورد استفاده قرار گیرد.

5 ) انواع اسانس ها و روغن ها

باور کنید یا نه ، بو و عطر تاثیر بسیار زیادی در کاهش درد و استرس دارد.به راحتی می توانید چند قطره اسانس گیاهی آرامبخش را بر روی دستمال ریخته و بو کنید.ویا می توانید اسانس آرامبخش گیاهی را در هوای اتاق ، محل کار و یا ماشین خود اسپری کنید.

برخی از اسانس های آرامبخش عبارتند از :

6 ) تحرک داشته باشید و ورزش کنید

علائم ترک متادون در افراد مختلف متفاوت است. بعضی از افراد در چند اول ترک ، حتی نمی توانند از جای خود بلند شوند.با این حال توصیه می شود تا جایی که می توانید از جای خود تکان بخورید و حرکت کنید.حرکت کردن می تواند باعث بهبود گردش خون در بدن شده و اکسیژن بیشتری به بافت ها و اندام های بدن برسد.همچنین تحرک می تواند باعث آزاد سازی مولکول های اندوکانابینوئید شود که می تواند باعث بهبود خلق و خو و کاهش درد شود.

7 ) منیزیم

طبق مطالعات اخیر ، بیش از 80 درصد مردم جهان دچار  کمبود منیزیم هستند.منیزیم نوعی ماده معدنی آرامبخش است که حداقل در 300 واکنش شیمیایی بدن نقش دارد.منیزیم برای کاهش درد عضلانی و رفع گرفتگی های عضلانی بسیار مفید است.توجه داشته باشید که مصرف منیزیم بهتر است تحت نظر متخصص انجام شود و همچنین مصرف منیزیم می تواند باعث بدتر شدن اسهال شود. مصرف منیزیم قبل از خواب می تواند باعث بهبود کیفیت خواب شود.

8 ) تمرینات تنفسی برای کاهش علائم ترک متادون

تمرینات تنفسی می توانند ذهن و بدن شما را آرام کنند.روش پیشنهادی :

 • در عرض سه تا پنج ثانیه تا جایی که می توانید هوا را وارد شش های خود کنید
 • سه الان پنج ثانیه نفس خود را نگه دارید
 • در عرض سه الی پنج ثانیه تا جایی که می توانید شش های خود را خالی کنید.

9 ) آب انگور بنوشید

آب انگور سرشار از پتاسیم است و می تواند تعادل قلیایی خون را بهبود بخشیده و باعث بهبود عملکرد کلیه ها می شود.

10 ) پریم رز یا گل مغربی

روغن دانه های پریم رز یا گل مغربی تولید اسید گاما لینولنیک را در بدن تحریک کرده و باعث کاهش میل به مصرف مواد می شود.

11 ) شیر خردل

مصرف شیر خردل یک روش طبیعی و گیاهی مفید برای رفع بسیاری از مشکلات کبدی است .از آنجایی که مصرف متادون می تواند باعث آسیب های کبدی شود ، مصرف شیر خردل به دلیل داشتن ماده موثر سیلیمارین می تواند به بهبود عملکرد کبد و درمان آسیب های احتمالی کمک کند.

12 ) آب کرفس

مصرف آب کرفس به مدت یک ماه می تواند برای رفع برخی از علائم ترک متادون بسیار مفید باشد.

13 )  قاصدک

این گیاه دارویی می تواند مشکلات گوارشی و هضم را در دوره ترک متادون بهبود بخشد.قاصدک تولید صفرا را بهبود بخشیده و جریان آن را تسهیل می کند.

14 ) بادام زمینی خام

در یک تحقیق در دانشگاه هاروارد ادعا شده است که مصرف روزانه 1 عدد بادام زمینی خام می تواند به صورت قابل توجهی سلامت فرد را افزایش دهد.

15 ) جو

جو می تواند به کاهش علائم ترک متادون و سم زدایی بدن کمک کند.یک قاشق سوپ خوری جو را در یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و قبل از هر وعده غذایی بنوشید.

16 ) عسل ارگانیک

عسل اصل و طبیعی به دلیل داشتن آزیم های مفید ، انواع ویتامین ها و مواد معدنی یکی از بهترین روش های طبیعی برای به دست آوردن سلامت در دوره ترک متادون است.

17 ) تربچه

مصرف ترپچه می تواند به کاهش اسیدیته بدن کمک کرده و برخی از عوارض جانبی مصرف متادون را کاهش دهد.

18 ) شیرین بیان

گیاه شیرین بیان یکی از بهترین درمان های طبیعی برای رفع مشکلات گوارشی ناشی از ترک متادون است .

19 ) ویتامین C بیشتری دریافت کنید

برای سم زدایی بدن و رفع سریع تر علائم ترک اعتیاد ، خوراکی ها و میوه های حاوی ویتامین C ، بیشتر مصرف کنید.همچنین ویتامین C به عنوان محرک طبیعی مغز عمل کرده و سردرد ناشی از ترک متادون را کاهش می دهد.

20 ) روغن و اسانس اسطوخودوس

اسطوخودس برای درمان سردرد و کاهش استرس بسیار مفید است.براحتی می توانید از اسانس اسطوخودوس در محیط خانه و یا کار استفاده کنید.

21 ) کلسیم بیشتری دریافت کنید

مصرف غذاهای سرشار از کلسیم می تواند به صورت قابل توجهی دردهای عضلانی را کاهش داده و فشارخون شما را نیز تنظیم کند.

22 ) چای نعناع بنوشید

از قرن ها پیش ، از چای نعناع برای کاهش سردرد و درمان مشکلات گوارشی استفاده می شده است .همچنین می توانید از روغن نعناع نیز برای این منظور استفاده کنید.

این مطلب برای شما مفید بود ؟

ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین آراء / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که به این نویسنده امتیاز میده 🙂

خیلی متاسفم که مطلب رو دوست نداشتی

برای ارتقاء مطلب کمکم میکنی ؟

لطفا دلیل اینکه مطلب رو دوست نداشتی بهم بگو

نظر یا سوال شما در این مورد چیه ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود و محرمانه است.در صورتیکه ایمیل معتبر و بدون www وارد کنید دیگران میتوانند به شما پاسخ دهند و این پاسخ برای شما ایمیل خواهد شد.

26 نظر ارسال شده است.
 1. پاکی بهترین هدیه می گوید

  سلام تمام نظرات رو خواندم ، به مقدمه میروم سر اصل مطلب ، برای ترک متادون اولین قدم خواستن است باید خود شخص به این نتیچه رسیده باشد که دیگر وقتش است که این مواد افیونی رو بذارد کنار و اگر میخواهید نتیجه بگیرید روش کاهشی استفاده کنید مثل اگر قرص یا شربت مثلاً 20 روزانه استفاده میکنید هر هفته مصرف دوز کم کنید اگه 20میخورید نصفش کنید و به 10برسونید هر هفته مقدار دوز کم کنید و این نکته رو اضافه کنم تابم خاصی نداشته باشید یعنی دررسر تایم خاص مصرف می‌گردید انجام ندهید از تایم مصرف که عادت داده بودید هیچگاه مصرف نکنید و همش تایم ها رو تغییر بدهید و این کاهش دوز رو حداقل تا سه هفته انجام دهید و وقتی مصرف خود رو به پایین تر حد رسونید اینجاست که مهمترین قدم رو بردارید و قطع کنید و بعد از قطع بستگی به دوز مصرف شما داشته که درد ها رو تحمل کنید ودر زمان کاهش دوز حداقل روزانه یک ساعت به هر نحوی شده پیاده روی و ورزش کنید ، علایم ترک بعد از 72 خودشو رو نشون میده که باید وبایدتحمل کنید علایم بدن درد بی حالی اسهال استفراغ بیخوابی رو تجربه خواهید کرد که بشدت سخت است ولی شدنی است حداقل درد یه هفته است و بعد از یه هفته دردتون کم میشه ولی بیخوابی بعد از هفته اول که گذشته باشد میاد سراغتون که این رو با تمام سختی ها باید تحمل کنید و در زمان بدن درد دوش آب سرد خیلی تاثیر دارد و برای پاهاتون که مطمن دردش در هفته اول شدید تا زانو داخل سطل آب بزارید حداقل 45دقیه درد تون آروم میشه و برای بیخوابی حتما به یه متخصص ش مراجعه کنید و برای شما هر دارو و دستور داد عین همان رو انجام دهید نه کم نه زیاد، بعد از گذشت 3هفته شروع به سهم زدایی کنید چون متادون در چربی ها بدن نفوذ کرده و تنها راه آن آب کردن چربی ها میشه زودتر به نتیجه مطلوب خواهد رسید ، تمام موارد که گفتم تجربه شخصی بود الان یک سال دوماه از پاکی ام گذشته واین رو بگویم تمام سختی که باید تحمل کنید از زمان کاهش خودشو نشون میده و نباید دلسرد شود باید قبول کنید که به این دارو عادت کردید و تنها راه آن تحمل است من خودم تا چند ماه عوارض شو حس میکردم ولی هیچگاه به برگشت فکر نمی‌کرد م ،حتما خودتون رو مشغول ذهنی کنید و با ورزش بدن خود رو خسته کنید و برای زمان بیخوابی ها تون مطالعه بدجوری تاثیر داره کلا ذهن شما رو از مصرف دور میکنید منظور این است که حواس پرتی برای خودتون درست کنید، حال اینو رو بگویم من هیچ ماده مخدر دیگر مصرف نمی‌کردم و از طریق تجویز پزشکی به این دارو عادت کردم به واسطه عملی که انجام دادم پزشک این دارو رو برای یه مدتی تجویز کرد ولی تا بخودم اومدم دیدم 8سال گذشت من یه عصر تصمیم گرفتم بزارم کنار یادم قرص رو در دست داشتم و بهش نگاه میکردم من چرا وابسته چیزی به این کوچکی باشم و اولین جمله که بخودم گفتم من می توانم و از طریق تلقین بخودم شروع کردم به کم کردن دوز ، و مصرف روزانه یه عدد 20بود و اصلا به بالاتر نرفتم و این 20روز نگه داشتم ،پس در پایان میگویم اراده کن وبخوا می تونی ،انشالله که همه کسانیکه که به این درد مبتلا شدند هر چه زودتر تصمیم به ترک کنند، ببخشید زیاد شد متن،

 2. Am می گوید

  داداش بیستا قرص چهل زنده نمیمونی،تو یک بیستم به آدم معمولی بدی تشنج میکنه،من دوتا چهل میخوردم،اغلب حالت تهوع میگرفتم،دوستی داشتم داغون بود اون روزی یک چهل و سه تا پنج میزد،…..بیست تا چهل با عقل و منطق نمیخونه،و اگر مصرف روزانه آنقدر بوده باید الان به لقاح الله میپیوندیدی،بعد چطور دستشویی میرفتی،چطور زندگی میکردی و راه میرفتی؟!!!!؟؟!!؟

 3. آرش می گوید

  سلام من خیلی اتفاقی برای سکس از ترامادول بعدشم از متادون استفاده میکردم مجرد هم هستم اینقدر خرید این مخدرها اسون کناره خیابون قانونی به فروش میرسه تا به خودم بیام توی متادون گیر کردم چند سال گزشت یه روز صبح ۵ شنبه که همه میدونن روزه عشق و حاله تصمیم به ترک گرفتم از همون لحظه قطعش کردم یه هفته اول چون با بدن درد شدید قرص اکسی کدون البته بعد ۴ روز توی نت دیدم اون هم مخدر هست وبا پروفن جایگزین کردم الان ۲۱ روز گزشته بسیار حال خوبی دارم یکم کسل داغون هستم ولی از خوردن غذا نعشه میشم لذت هایی که متادون از من گرفته بود اینو میخواستم به کسایی بگم مصرف میکنن متادون با هرویین فرقی نداره …هیچ کس هم از ترک مواد نمرده .پس نترسید یاد مردونه گیتون باشید از همین لحظه ترک کنید خدایی که از رویش تار موی ما هم باخبره همیشه با ماست الان بیشتر احساسش میکنم….به امید سلامتی جوانان ایران بخدا یه روزهمه با هم دفترهای به اسم صوی مصرف که متادون میفروشن رو اتیش میزنیم

  1. khorshid می گوید

   سلام خوشحالم که از شر این هیولا راحت شدی … امروز روز 5ترکم هست خیلی درد دارم دعا کن واسم

 4. حسن می گوید

  سلام من به مدت هشت سال متادون مصرف میکردم آخرا مصرفم به روزی بیست عدد قرص 40 رسیده بود ده تا صبح ده تا شب یک سری مسائل
  پیش آمد که تصمیم به ترک گرفتم تصمیم که نه مجبور شدم ولی خودمم دلم میخواست از دستش راحت بشم کلا گذاشتم کنار دوهفته اول اثرات ترک زیاد بود بعد از اون کم شد ولی بی حسی بدنم سستی پاهام تا دو ماه باهام بود خیلی چیز کثیفیه بعد قطع مصرف تا 21 روز بعد هنوز تست میدادم ثبت میشد خدا رو شکر بالاخره تمام شد امیدوارم شما ها هم تو این راه موفق باشین

 5. م.م می گوید

  سلام دوستان و هم درد ها عزیز من سه سالی میشه متادون می خورم اونم هر هفته 5 شنبه می خوردم تا هفته بعد 5 شنبه ولی این اواخر شد بود هفتی دوبار که به یک دفع تصمیم به ترک گرفتم لازم بذکر که هر هفته 2 تا 40 می خوردم اواخر وسط هفته یک دونه 20 هم می خوردم تا برسم به اخر هفته واسه اخر هفته های خودم همیشه نقشه می کشیدم برنامه میریختم ولی زمانی که تصمیم گرفتم ترک کنم هفته اول شنبه یه 5 خوردم خودم نگه داشتم تا 4 شنبه دوباره یه 5 خوردم هفته بعد دیگه کلا قعط کردم مولتی ویتامین اومگاسه ویتامین ب با کالسیم رو شروع کردم هر روز می خوردم غذا فقط ابکی می خوردم الان تو هفته دوم هستم همسرم خیلی تو روند درمان کمک کرد پس حتما از یکی کمک بگیرید درد پا بی قراری های شبانه بی حالی شدید خستگی وگوفتگی بدن بسیار اذیت کننده است باید تحمل کنید فقط به اینده پاکی که در انتظار شماست فکر کنید من واقعا دیگه زندگیم داشت خراب میشد همیشه دعوا جر بحس قهر های مکرر همسرم و بی تفاوتی به زندگی ولی الان تو همین مدت کوتاه رفتار من کلا نسبط به زندگی تعغیر کرده ترک متادون خیلی هم راحت دوستان انقد سخت ننویسید بخدا کسی داره اینو میگه تو چهل زمستون می رفت تو حیاط می خوابید پس شدنی هست فقط اراده قوی داشته باشد

 6. مسافر می گوید

  سلام دوستان
  بنده ده سال هست مصرف تریاک داشتم بصورت کشیدنی، بعد اینکه الان در حال ترک هستم، به این روش که الان حدود ده روز هست با متادون قرص بیست شروع کردم و امروز که روز دهم هست یکچهارم پنج رسوندمش تدریجی البته،
  حالا بنظرتون آیا بنده وابسته به متادون شدم؟
  چون دیگه ميخوام یکچهارم پنج هم فقط امروز با فردا بخورم و دیگه قطع کامل کنم، در ضمن شنیدم که اگر متادون برای ترک تریاک فقط چند روزی استفاده بشه نه طولانی، خیلی جواب میده
  حالا خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید
  بعد اینکه اگر در روزهای آینده درد داشتم چه داروی غیر مخدری میشه استفاده کرد

 7. میلاد می گوید

  سلام.خیلی ممنونم از توضیحات کامل و دقیق و واقعی شما.
  چون بسیاری از کیلینیک ها برای جذب مشتری فقط میگن همین الان داری میمیری و زود بیا تا ۴ روز کلا متادون رو از بدنت خارج کنیم!
  مطالبتون کاملا علمی و کپی نشده بود.ممنونم.

 8. Ebi می گوید

  تو عمرم بدتر از متادون ندیدم با اینکه روزی سه سی سی مصرف داشتم بعد از پانزده روز هنوز عوارضش باهامه تازه ورم معده هم اضافه شده ولی به امید خدا شرش رو میکنم دعا میکنم واسه همه دوستان و البته محتاجم دعای دوستان هستم.

 9. شهرام می گوید

  سلام من مدت 3سال هست متادن 20مصرف میکنم و نمیدونم چیکار کنم میخوام ترکش کنم کمکم بکنید

 10. k.k.k می گوید

  سلام به همه عزیزان. من حدودا دوساله که متادون مصرف میکنم . قبلش هم شش سال شیره .تا به روزی ۳۰ الی ۴۰ سی سی مصرف در سه وعده رسیدم . تو یک هفته مصرفم رو اوردم به ۵ سی سی و یک وعده. وبعد کلا قطع مصرف کردم . الان روز ۴ هستم . خیلی بیحال میشم و عرق زیاد دارم . روزی ۳ قرص استامینوفن کدئین و۳قرص بروفن میخورم . خیلی ارومم میکنه.ودر کنار اینا روزی یک عدد قرص مولتی ویتامین تراپوتیک و ویتامین ای و دس و موز میخورم . خواستم بدونم کسی از عزیزان و بزرگان هست که بتونه راهنمایم کنه و کمکم کنه . دیگه از مواد خسته شدم . زندگیم و دادم براش . کسی میتونه راهنمایی کنه که چکار کنم که درد و عرق کردن وبیحالیم کمترشه ؟؟؟ ایا خطری برام نداره یهو ترک مصرف ؟؟؟
  ممنون میشم کسی کمکم و راهنماییم کنه ..باتشکر

 11. سهیلی می گوید

  با سلام تمامه هموطنان بنده استاد و داروساز و محقق در زمینه درمان اعتیاد به هرگونه مخدر ومحرک هستم درمانه اعتیاد این چیزی نیست که بنیادها کلینیک ها و کنگره ها به مردم میگنو نشون میدن درمانه اعتیاد داروهای ماهواره ای و شربت تریاک و متادون و بوپرنورفینه ساده یا سابوکسون نیست اینها همشون دروغه دروغ درمانه اعتیاد فقط درمانه گیاهی داره همینطور که سرطان و ام اس فقط درمانه گیاهی داره دلایل و مکانیسم و مراکزه اثره خاصی در بدن بویژه مغز و جود داره که در درمان بسیار مهم هستن فقط همین قدر مختصر عرض کنم خدمته تمامه بیمارانه اعتیاده و هموطنانه محترم که فقط با نوعه خاصی از گیاهان که در قاره افریقا و آمازون وجود داره اعتیاد رو میشه درمان کرد که دارایه خواصه عظیم و قدرته خارق العاده ای هستن که خدا بطوره خاص درونها قراره داره و بنده پس از17 سال مطالعه و تحقیق بوسیله یه این روش و این تیره گیاهانه خاص و مقدس در مکتبه بوییتی افریقا و شمنیسم آمازون امریکای جنوبی سنگین ترین اعتیادها رو هم از لحاظه روحی وروانی و هم فیزیکی درمان میکنم یکبار برایه همیشه هرشخصی تصمیم به تولده دوباره و تغییر بطوره اساسی و ترکه واقعی داره با بنده سهیلی تماس بگیره. صفر نهصد وسی بیستو یک هفتادوپنج دویست و(دوست عزیز چقدر زرنگی ؟ گذاشتن شماره برای درمان خصوصی در این سایت ممنوعه .اومدی بین پیام نوشتی که مثلا دیده نشه و حذف نشه ؟ شماره تماس حذف شد ) ….بوسیله ایبوگایین شمارو درمان میکنم.

  1. مسعود می گوید

   سلام شاید مطالبی که گفتید درست باشد اما نگارش و دستور زبان فارسی شما ثابت میکنه شما دیپلم هم ندارید.ارائه روش برای ترک اعتیاد نیاز به دانستن و تجربه پزشکی کلاسیک دارد.

 12. معتاد به کثافت می گوید

  سلام .من حدود سه ماه هست که متادون مصرف میکنم اولش روزی یه قرص چهل میخوردم والان حدود ده روزه رسوندمش به بیست و میتونم کمترش کنم .به حدود روزی یه نصف بیست .یا روزی یه پنج.میخواستم ببینم علاعم ترک من که زیاد دورم طولانی نیست چغدر طول میکشه .ممنون میشم پاسخ بدید و کمکم کنین.چون دیگه واقعا از این کثافت متنفرم……

 13. محمود می گوید

  سلام به همگی، الان که مینویسم ساعت نزدیک 5 صبحه، پس در بی خوابی کامل دست به قلم شدم، من مهندس و از نظر کاری و زندگی بد نیستم. من بعد از ترک تریاک به اشتباه برای تسکین درد حدود 7 سال متادون اول قرص و کم کم شربت روزی 30، 35 سی سی میخوردم، با اطلاع همسرم تصمیم ب ترکش گرفتم با تماس به تبلیغات حیات پاک اطمینان کامل دادن که بدون درد 21 روزه ترکش میکنم و… بیکباره قطع مصرف کردم اون شربت و قرص حیات پاک که آشغال به تمام معنا روز اول، دوم… روز7 ام عصر بحدی حالم بد شد که مطمعن بودم تشنج می کنم هیچ قسمتی از دست و پام ارزشش کم یا قطع نمیشد، بگذریم شربت اینبار با 12 سی سی شروع کردم، مصرف کمتر از نصف خداروشکر، چند روز بعد همسرم با مشورت برادرم با4 سال پاکی نصف کل شیشه متادون دور ریخته و جاش آب اضافه کرده بود من دو ماه با این مصرف همیشه یه جورایی بی اعصاب بودم رو فرم نبودم ولی خمار هم نه، روزی که متوجه شدم خودم جای عصبانی و… خنده ام گرفت و خداروشکر کردم که جای مردن حالم بهتر شده چون قبل از استارت ترک بیشتر شبها از کلیه درد بیدار میشدم. بعد از این مرحله به یه کمپ خودم عرف رفتم برای 21 روز و اونجا در کمتر از 8 روز اونقدر حالم از بقیه بهتر بود که بهم مرخصی دو روزه دادن(عزیزان فقط روزای بدش دوم و سوم و پنجم و هفتم بود، مرتب زیر آب سرد بار اول و دومش سخته ولی حال خوشی بعدش اتوماتیکت میکنه) الان اون مرخصی 2 روزه شده 9 روز و. من 17 روزم کامل بدون حتی یک استامنیفون گذشته، نصف روز خوبم نصف بی حال، 1ساعت روفرم 1ساعت بی حال ولی درد اصلا ندارم، خودم به جلسات NA وصل کردم، اونایی که اونجا هستن همه هم در مونن که تونستن حتی 20 سال پاک پاک بمونن، میگن هیچ گنجی بدون زحمت بدست نمیاد بخصوص پاکی و سلامتی، خواب هم طبق نظر جناب دکتر کم کم درست میشه، ولی اگر برای زندگیت و پاکیت ارزش قائلی سمت قرص خواب و… نرو چون روز از نو. امید به آینده زیباست که تمام این بی خماری ها و درد ها و بی خوووووابی ها رو قابل و البته قابل تحمل میکنه. پرحرفی حقیر فقط تجربه این3 ماه من از سفر ترک متادونه(خداوکیل وقتی مراکز سوء مصرف مواد یا همان متادون درمانی میبینم انگار که شدم بچه5 ساله و اونم همون آقا دزده بچکی هامون، چنان میترسم ازشون که قابل درک نیست) 90 جلسه 90 روز پاکی و معجزه NA و پاک زیستن و شریف زیستن و جبران منافات. همتون موفق میشید شک نکنید چون از من بدتر نبودید. خدا بهمراهتون(شاید طولانی شده نگذارنش خواهش میکنم شماها جای اون دوستان ترک نکردید شاید کمکی کنه بهشون)

  1. م.م می گوید

   دمت گرم خیلی روحیه دادی بهم

  2. khorshid می گوید

   دمت گرم خیلی روحیه گرفتم ..منم روز ۵هست ک گذاشتم کنار فقط پا درد شدید دارم …دعا کن واسم لطفاً

 14. سهیلی می گوید

  دوستانی که متادون مصرف میکنید چربی استفاده نکنید تا اونجا که میتونید وسعی کنید از انباشته شدنه چربی در بدنتون جلوگیری کنید .و نکته یه دیگه اینکه خوده متادون باعثه بروز کبد چرب سیروزه کبدی بزرگ شدن کبد و انواعه هپاتیت میشه متادون دارویه ترک نیست دارویی برایه ماندنه هر چه بیشتر و شدیدتر در اعتیاده و مرگه ناگهانی و کما در کمینه مصرف کنندگان این دارویه سمی ست.هرویین بمراتب پاک تر و قابله ترک تره

  1. ناشناس می گوید

   ای قربونت که واقعا اصل مساله رو گفتی_اغا من توی ۴سال مصرف تریاک و قرص اونم به صورت شل و سفت کردن و یماه بزن و دو هفته نزن بودم و همین اواخر نزدیک ۶ماه روزی یه دونه بیست و توی ۳وعده از ۲۴ساعت میخوردم باور کن الان توی این۸۲روز پاکیم هنوز گاهی اوقات درد میگیرم و یهو میبینی دردی تو بدنم احیاس میشه لامصب نمیدونم متادون رو از چی میسازن که انقد بد و مخربه

   طور خدا نخورید و متادون هزار مرتبه ار شیره و تریاک و ترامادول خطرناک تره
   من ۶ماه روزی یه بیست میخوردم و الان بعد از ۳ماه هنوز درداش ول کنم نیستن بعد میبینم بعضیا مقل اب خوردن میگن روزی سه تا۴۰میخوریم خب برو تزریی کن بهتره

   خیلیاهم نمیدونن هر سی سی متادون برابر با یه متادونه پنجه و همینطور شیشه رو سر میکشن بابا هر سی سی متادون برابر یه متادون پنجه

   طور خدا ترک کنید و به جلسات ان ای میوست بخورید من بالغ بر هزار بار ترک ناموفق داشتم و همیشه فک میکردم در حلت تفننیم تا خداروشکر باجلسات ان ای اشنا شدم و ثابت قدم موندم

 15. سهیلی می گوید

  متادون استفاده نکنید متادون دارویه ترک نیست متادون خوده مواده گوله خیانته کلینیکا و پزشکایه دروغگو رو نخورید بوپرنورفین هم دارویه ترک نیست خوده هرویینه فقط شکلش عوض شده این دو دارو هزار بار کثیف تر و نجس تر از کراک و هرویین هستن مصرفشون نکنید .بنده که حرفو به شما دوستان میزنم استاد و داروساز و دانشمند در این زمینه هستم .دلم برایه شما و کلاهی که سرتون میزارن میسوزه

 16. سهیلی می گوید

  برا بیخوابیه متادون از سنبل الطیب و رازک بطوره همزمان از هرکدوم دوگرم استفاده کن دوسته عزیز

 17. سهیلی می گوید

  با سلام بنده سهیلی هستم استاد و داروساز در زمینه یه ترک مواد مخدر بر پایه گیاه پزشکی هر کسی واقعا تصمیم به ترکه هرچیزی رو داره مثله هرویین متادون بوپرنورفین ترامادول کراک و هر چیزه دیگه بر پایه یه گیاه پزشکی درمانش میکنم که هیچ جایه این کشور و حتی خارج از کشور نمونه یه این دارو و روش رو پیدا نکنید .در خدمته تمامه هموطنانه محترم هستم .صفرنهصدوسی بیستو یک هفتادو (شماره حذف شد)

  1. فاطمه می گوید

   سهیلی چقدر اصرار داری که بگی استاد و دارو ساز هستی .بیشتر شبیه به بازار یاب ها هستی

  2. مهرداد می گوید

   چقدر مسخره ،خجالت بکش،این بد بخت ها همه گرفتارن بعد اومدی سواستفاده کنی

 18. پدرام می گوید

  سلام کسی هست بهم بگه با بخوابی متادون چیکار کنم میشه قرص خواب اینا انداخت؟

  1. منصور می گوید

   نه داش تا یه دیگه خود به خود میره