آیا مصرف آسپیرین بعد از عمل آنژیوپلاستی واقعا مفید است ؟

آیا مصرف آسپیرین بعد از عمل آنژیوپلاستی واقعا مفید است ؟
1 رای ، 4 ستاره از 5

سالانه افراد زیادی در جهان تحت عمل جراحی آنژیوپلاستی قرار میگیرند. استیل‌سالیسیلیک اسید یا همان آسپرین ،رایج ترین داروی تجویزی برای این بیماران میباشد . گفته میشود که مصرف مقدار کم آسپیرین میتواند خطر ایجاد لخته خون بعد از عمل جراحی انژیو را کاهش دهد .

نتیجه تصویری برای ‪angioplasty‬‏

اما آیا مصرف آسپرین واقعا تاثیری در جلوگیری از حمله قلبی و لخته شدن خون بعد از عمل آنژیو دارد ؟

طبق تحقیقات اخیر مشخص شده است که مصرف آسپرین بعد از عمل آنژیو میتواند تا میزان زیادی از لخته شدن خون و حمله قلبی جلوگیری کند . در واقع آسپیرین مانند زالو از لخته شدن خون جلوگیری میکند . البته لازم به ذکر است که مصرف دوز پایین آسپیرین میتواند خطر بروز خونریزی را افزایش دهد .

 

طبق گزارشات جدید ، میزان مرگ و میر بعد از عمل آنژیو در کسانی که دوزهای پایین آسپرین را دریافت کرده اند در مقایسه با کسانی که از آسپیرین استفاده نکرده اند حداقل 50 درصد کمتر است . در حال حاضر در اکثر کشورهای جهان ، مصرف آسپیرین بعد از عمل جراحی قلب اجباری میباشد .

همچنین ثابت شده است که کسانی که سابقه حمله قلبی و بیماری های قلبی را دارند ، با مصرف آسپیرین ، به میزان زیادی میتواند از بروز دوباره حمله قلبی پیشگیری نمایند .

 

نکته بسیار مهم : تمام توصیه های دارویی ، گیاهی و پزشکی موجود در این سایت فقط جهت افزایش آگاهی بوده و جایگزین تجویز پزشک نیست.شما به هیچ عنوان مجاز به خوددرمانی و مصرف خودسرانه داروها و گیاهان دارویی نیستید.این سایت هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد.
ممکن است دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.