آیا مصرف آسپیرین بعد از عمل آنژیوپلاستی واقعا مفید است ؟

()

سالانه افراد زیادی در جهان تحت عمل جراحی آنژیوپلاستی قرار میگیرند. استیل‌سالیسیلیک اسید یا همان آسپرین ،رایج ترین داروی تجویزی برای این بیماران میباشد . گفته میشود که مصرف مقدار کم آسپیرین میتواند خطر ایجاد لخته خون بعد از عمل جراحی انژیو را کاهش دهد .

نتیجه تصویری برای ‪angioplasty‬‏

اما آیا مصرف آسپرین واقعا تاثیری در جلوگیری از حمله قلبی و لخته شدن خون بعد از عمل آنژیو دارد ؟

طبق تحقیقات اخیر مشخص شده است که مصرف آسپرین بعد از عمل آنژیو میتواند تا میزان زیادی از لخته شدن خون و حمله قلبی جلوگیری کند . در واقع آسپیرین مانند زالو از لخته شدن خون جلوگیری میکند . البته لازم به ذکر است که مصرف دوز پایین آسپیرین میتواند خطر بروز خونریزی را افزایش دهد .

 

طبق گزارشات جدید ، میزان مرگ و میر بعد از عمل آنژیو در کسانی که دوزهای پایین آسپرین را دریافت کرده اند در مقایسه با کسانی که از آسپیرین استفاده نکرده اند حداقل 50 درصد کمتر است . در حال حاضر در اکثر کشورهای جهان ، مصرف آسپیرین بعد از عمل جراحی قلب اجباری میباشد .

همچنین ثابت شده است که کسانی که سابقه حمله قلبی و بیماری های قلبی را دارند ، با مصرف آسپیرین ، به میزان زیادی میتواند از بروز دوباره حمله قلبی پیشگیری نمایند .

 

این مطلب برای شما مفید بود ؟

ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین آراء / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که به این نویسنده امتیاز میده 🙂

خیلی متاسفم که مطلب رو دوست نداشتی

برای ارتقاء مطلب کمکم میکنی ؟

لطفا دلیل اینکه مطلب رو دوست نداشتی بهم بگو

نظر یا سوال شما در این مورد چیه ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود و محرمانه است.در صورتیکه ایمیل معتبر و بدون www وارد کنید دیگران میتوانند به شما پاسخ دهند و این پاسخ برای شما ایمیل خواهد شد.