تعبیر خواب مادر بزرگ – بیش از 16 تعبیر مختلف و متفاوت

دیدن خواب مادربزرگ در خواب چه معنی دارد ؟

معمولا دیدن خواب مادربزرگ می تواند نشان دهنده دلتنگی شما برای انها و یا ناراحتی و دلشکستگی شما از دست آنها باشد. اگر به تازگی مادربزرگ خود را از دست داده اید ، این شوک می تواند باعث شود تا شما مدت های طولانی خواب او را ببینید . ولی اگر هیچ کدام از این موارد در مورد شما وجود ندارد ، دیدن خواب مادربزرگ می تواند معنی های مختلفی داشته باشد که در ادامه این مطلب به برخی از انها اشاره می شود.

دیدن خواب مادربزرگ در خواب چه معنی دارد ؟
دیدن خواب مادربزرگ در خواب چه معنی دارد ؟

تعبیر خواب مادربزرگ

دیدن خواب مادر بزرگ معمولا نماد رضایت مالی ، امنیت روحی ، موفقیت در زندگی و موفقیت در کسب و کار است.اگر شخصی را در خواب ببینید که احساس می کنید مادربزرگ شما است ولی از این موضوع مطمئن نیستید به این معنی است که شما به تازگی پولی از کسی دریافت کرده اید .ممکن است این پول کمک مالی از طرف خانواده شما باشد و یا ممکن است از بانک وام گرفته اید و از این مورد احساس خوبی دارید .

مطلب مرتبط : تعبیر خواب پول

اگر در خواب مادربزرگ خود را ببینید و او را کاملا بشناسید ولی او با شما حرف نزند ولی ناراحت نیز نباشد به این معنی است که شما احتمالا به سلامت خود توجه کمی دارید و با وجود اینکه مشکل جدی از بابت سلامت ندارید ولی اگر به این بی توجهی بازهم ادامه دهید به احتمال زیاد دچار بیماری خواهید شد. جای تعجب فراوانی دارد ولی بدون اینکه دلیل خاصی برای این مورد وجود داشته باشد‌، دیدن خواب مادربزرگ با مشکلات مربوط به سلامت معده و روده در ارتباط است !!!

تعبیر خواب دیدن مادربزرگ و صحبت کردن با او می تواند اینگونه باشد که شما فرد خیر خواهی هستید و قصد دارید به یکی از دوستان و یا اطرافیان خود کمک مالی انجام دهید تا مشکل مالی او رفع شود .اگر مادربزرگ خود را از پشت ببینید و با وجود اینکه صورت او را نمی بینید احساس کنید که او حتما مادر بزرگ شماست ، می تواند به این معنی باشد که شما دچار ناامیدی و احتمالا افسردگی شده اید. ممکن است مشکل ستون فقرات و برخی از مشکلات عصبی نیز داشته باشید .

معنی خواب گریه کردن مادربزرگ

اگر در خواب ببینید که مادربزرگ شما در حال گریه کردن است به این معنی است که شما شکست عشقی خورده اید و به احتمال زیاد به شما خیانت شده است .یا ممکن است یکی از نزدیک ترین اعضاء خانواده شما ، شما را شدیدا غمگین و ناراحت کرده است . همچنین توصیه می شود د صورتی که متاهل هستید و صاحب فرزند شده اید ، به سلامت فرزندان خود توجه ویژه ای داشته باشید .

مطلب پیشنهادی: تعبیر خواب مرده

تعبیر خواب مادربزرگ فوت شده

اگر مادربزرگ شما فوت کرده است و شما او را در خواب ببینید به این معنی است که به فکر انجام تغییرات بسیار بزرگی در شیوه زندگی و مدل کسب و کار خود هستید ولی می دانید که این تغییرات برای شما بسیار دشوار است و خطرات فراوانی دارد. شما به شدت از این تغییرات می ترسید و احساس می کنید توان قبول کردن شکست احتمالی ناشی از آن را ندارید . خواب مادر بزرگ مرده به شما هشدار می دهد که بهتر است کمی بیشتر فکر کنید و احساسی عمل نکنید. اگر در خواب ببینید که در حال دفن کردن مادربزرگ هستید به این معنی است که شما تغییرات را شروع کرده اید و با تمام قدرت باید به راه خود ادامه دهید . برای فکر کردن کمی دیر شده است .

تعبیر خواب مادربزرگ بیمار و مریض

اگر در خواب ببینید که مادربزرگ شما بیمار و مریض است (فرقی نمی کند که در واقعیت زنده باشد و یا خیر) به این معنی است که شما احساس می کنید روش زندگیتان و یا کسب و کارتان اصلا برای شما مناسب نیست و هیچ آینده ای ندارید. شما احساس نا امنی بسیار زیادی دارید و حس می کنید که به زودی خبرهای بدی در راه است.شما از بی پولی و عدم توان مالی برای اداره زندگی خود وحشت دارید.در حال حاضر احساس می کنید قدرت و توان لازم برای تغییر شیوه زندگی و یا کسب و کار خود را ندارید .

مطلب مرتبط : تعبیر خواب دندان

معنی خواب مهمانی مادربزرگ
معنی خواب مهمانی مادربزرگ

معنی خواب مهمانی مادربزرگ

اگر در خواب ببینید که مادربزرگتان به صورت سرزده به خانه شما آمده است نشانه این است که شما با موانعی در زندگی خود برخورد کرده اید که نیاز دارید برای رفع این موانع ، کسی با شما صحبت کرده و شما را راهنمایی کند.شما به هیچ عنوان نمی تواند روی کمک افراد غریبه و دوستان حساب کنید و نیاز دارید تا یکی از اعضاء خانواده شما ، با شما همفکری کند.شما در حال حاضر حس می کنید که هیچ ابتکاری عملی در کار خود ندارید و مغز و ذهن شما قفل شده است .

تعبیر خواب هندی در مورد مادر بزرگ

اگر شما یک زن هستید و مادربزرگ خود را در خواب ببینید می تواند به این معنی باشد که شما به بلوغ فکری رسیده اید و احساس می کنید که قدرت لازم برای تصمیم گیری های درست و راهنمایی کردن دیگران را دارید . شما احساس می کنید که یک زن قوی و جسور شده اید و دیگران روی حرف شما حساب می کنند.

اگر شما یک مرد هستید و مادربزرگ خود را در خواب ببینید و او با شما صحبت کند و لبخند بزند به این معنی است که شما فرد مهربان و احساساتی هستید و جنبه های لطیف زنانه در شما وجود دارد.

تعبیر اینکه مادربزرگ در حال مرگ است

اگر در خواب ببینید که مادر بزرگ شما در حال مرگ است ، می تواند اخطاری برای شما باشد. احتمالا به هر دلیلی در چند روز گذشته به یاد مرگ افتاده اید و احساس کرده اید که زندگی چقدر کوتاه است.شما در حال حاضر به این فکر می کنید که زمان زیادی برای زندگی کردن ندارید و احتمالا عمر گذشته خود را هدر داده اید. شما احساس می کنید به اندازه کافی از زندگی لذت نبرده اید و به آن عشقی که همیشه آرزویش را داشته اید نرسیده اید .

تعبیر خواب چینی در مورد مادربزرگ

اگر مادربزرگ شما در حال حاضر زنده است ، دیدن این خواب به این معنی است که شما مشکل بسیار بزرگی در زندگی خود دارید ولی احساس می کنید که قدرت کافی برای حل آن مشکل بزرگ را دارید . اگر مادربزرگ شما فوت کرده است ، دیدن خواب او به این معنی است که شما مشکل  بسیار بزرگی دارید ولی احساس ناتوانی و ناامنی می کنید.شما احساس می کنید قدرت لازم برای گذر از این بحران را ندارید و در این راه تنهای تنها هستید.

تعبیر گرفتن پول از مادربزرگ

از در خواب ببینید که از مادربزرگ خود پول قرض گرفتید به این معنی است که شما فرد ولخرجی هستید و احتمالا به همین دلیل نمی توانید پول پس انداز کنید و یا شاید در حال حاضر بدهکار نیز هستید .

اگر در خواب ببینید که مادربزرگ ، داخل جیب شما پول و یا هر چیز دیگری گذاشت به این معنی است که شما از لحاظ مالی وضعیت خوبی دارید و یا حداقل اینکه مشکل مالی ندارید .اگر دیدید که از جیب شما چیزی برداشت ، شما در کسب و کار خود پولی از دست داده اید و کسی از شما کلاهبرداری کرده است .

صحبت کرده با مادربزرگ فوت شده

اگر مادربزرگ شما فوت شده است و در خواب ببینید که با او در حال صحبت کردن هستید می تواند به این معنی باشد که شما احساس تنهایی می کنید و تصمیم گرفته اید تا تعداد دوستان خود را افزایش دهید و یا با دوستان فعلی خودتان بیشتر وقت بگذرانید . یا ممکن است شما مشکل شغلی دارید و دچار کسادی بازار و یا بدهی شده اید و به دنبال کسی هستید که بتواند کسب و کار شما را رونق بخشد. احتمالا دوست دارید در کسب و کار خودتان یک شریک پولدار داشته باشید . یا ممکن است در فکر ازدواج کردن هستید ولی از دادن پیشنهاد ازدواج وحشت دارید چون حس می کنید توان شنیدن جواب رد را ندارید .

اگر در خواب ببینید که مادربزرگ در حال غذا پختن است

دیدن این خواب به این معنی است که شما دچار مشکلات معده و روده هستید و باید شدیدا رژیم غذایی خود را اصلاح کنید. شما در حال حاضر به هیچ عنوان برنامه غذایی منظم و سالمی ندارید .به احتمال زیاد غذاهای چرب و آماده زیاد مصرف می کنید.مصرف فست فودها ، سوسیس ، کالباس ، پیتزا ، انواع کنسروها و غذاهایی از این دست را محدود کنید و به هیچ عنوان از این خوراکی ها در وعده شام استفاده نکنید.

تعبیر خواب بغل کردن مادربزرگ
تعبیر خواب بغل کردن مادربزرگ

تعبیر خواب بغل کردن مادربزرگ

اگر در خواب ببینید که مادربزرگ شما را در آغوش گرفت به این معنی است که شما در زندگی خود دچار شکست و ناامیدی شده اید ولی با قدرت و امید فراوان سعی دارید تا خودتان را بالا بکشید .شما قدرت لازم برای اینکار را دارید و به زودی به موفقیت هایی خواهید رسید .

تعبیر خواب زنده شدن مادربزرگ فوت شده

اگر در خواب ببینید که مادربزرگ شما مرده است و دوباره زنده شد، به این معنی است که شما دچار مشکلات خلق و خو هستید. شما زود عصبانی می شوید و تحمل بحث و مخالفت دیگران را ندارید.احتمالا خواب شبانه شما نیز درست نیست و تا صبح چندین بار از خواب بیدار می شوید و دوباره می خوابید.صبح ها وقتی از خواب بیدار می شوید کاملا احساس خستگی می کنید به طوری که دوباره احساس می کنید که نیاز به خواب دارید .اگر باردار هستید و این خواب را ببینید به این معنی است که کودک شما از خصوصیات مادربزرگ خود چیزهایی به ارث برده است .

تعبیر خواب مادر بزرگ از نظر معبرین ترکیه

اگر در خواب مادربزرگ خود را ببینید به این معنی است که شما نیازها و حتی گاهی غرایز خود را سرکوب می کنید و به خاطر آسایش دیگران و اطرافیانتان ، خودتان را نادیده می گیرید.ادامه دادن به این روش زندگی می تواند سلامت روحی و جسمی شما را به خطر بیاندازد.

اگر ببینید که دست مادر بزرگ خود را گرفته اید و یا مادربزرگ شما را بغل کرده است می تواند به این معنی باشد که شما دچار مشکلی شده اید که در حل این مشکل عاجز هستید.شما نیاز دارید تا کسی از شما حمایت کند و شما را راهنمایی کند .شما به حمایت روحی بیشتری نیاز دارید. شما نیاز دارید تا کسی که تجربه و قدرت زیادی دارد شما را راهنمایی کرده و راه درست را به شما نشان دهد.

سایر تعبیر خواب ها : تعبیر خواب مار + تعبیر خواب سگ

نظر یا سوال شما در این مورد چیه ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود و محرمانه است.در صورتیکه ایمیل معتبر و بدون www وارد کنید دیگران میتوانند به شما پاسخ دهند و این پاسخ برای شما ایمیل خواهد شد.

15 نظر ارسال شده است.
 1. Esmail می گوید

  سلام. من خواب دیدم که مادربزرگ مرده ام منو دار زده. خواستم ببینم چیه .یا تشکر

 2. فاطمه می گوید

  من مادربزرگم زنده است خواب دیدم من به خانه شان رفتم و اوبه عروسی رفته بود و من ازدورنظاره گرعروسی بودم.مادربزرگم درواقعیت مریض است کتفش شکسته و لی درخواب کاملاسالم بودمیشه تعبیروبگید

 3. شبنم می گوید

  سلام وقت بخیر چندسالی است که مادربزرگم فوت شدن دیشب در خواب دیدم که دوباره مرده است و جسد مادربزرگم در خانه ماست و از بهشت زهرا آمده تا ببرن البته من تو خواب جسد اصلا ندیدم . من به مسئول بهشت زهرا گفتم که می خواهیم تو قبری که مادربزرگم خاک کردیم بزاریمش همونجا یادم اومد که مامان بزرگ من فوت کرده قبلا و رفتم به مامانم بگم که این جنازه کیه ؟ چون مامان بزرگ که فوت کرده !

 4. دانيال می گوید

  سلام من در خونه مادر بزرگم خواب ديدم كه مادر بزرگم مرده و مراسمش رو توي حرم أمام رضا يا حضرت معصومه گرفتن (مادر بزرگم زندست) و وقتي من وارد حرم شدن ديدم كه دايي ها و خاله هام دارن تو حياط حرم گريه ميكنن و من قيافه هاشون ديدم ولي نميدونستم كي هست كسي كه مرده بعد كه رفتم وارد حرم شدم ديدم كه پسر دايي هام و برادر هام دارن گريه ميكنن و رو زمين افتادین بعد چند دقيقه بلند شدن بعدش داييم اومد و توي وارد حرم شد و پنجره رو باز كرد و تير اندازي كرد و أسلحه رو بهم داد و گفت تو بيارش بيرون و من قبول كردم بعدش از داييم پرسيدم چي شده چيزي نگفت بعد از پسر دايي هام و برادرام پرسيدم بازم چيزي نگفتن خيلي سر در گم شدم كه كي و رفتم تو حياط به مادرم گفتم چيزي نگفت بهم(ماردم گفت كه به من يعني چيزي نگن چون افسردگي داشتم (و الآن هم افسردگي و هيلي خيلي عصبي هستم) و به هر صورت فهميدم كه مادر بزرگم بوده و خيلي ناراحت شدم و إز خواب بيدار شدم

 5. کاظم می گوید

  سلام.خواستم تشکر کنم.و خوابی که دیدم دقیقا با مطالبتون سنخیت دارد.جوابمو گرفتم.

 6. ستایش می گوید

  سلام من خواب دیدم که توی یک باغ یک خونه هستم ولی خیلی از فامیل هارو نمیشناختم و حتی ازدواج کرده بودم
  یهو دیدم که عمه بزرگمو با امبولانس اوردن داخل باغ ولی همونجا گفتن که مرده. من هرچی گفتم چرا تنفس نمیدید یا کاری نمیکنید گوش نکردن.
  بعد از یک مدت خیلی کوتاه یهو مادر بزرگمو با امبولانس اوردن و گفتن مرده ولی وقتی داشتم گریه میکردم اون عمم که گفتم مرد اومد دلداریم داد بعدش هم از خواب بیدار شدم
  (مادر بزرگ من الان زندست)

 7. رویا می گوید

  سلام من خواب دیدم مادربزرگم مریض شده وما ب عیادتش میرویم بعد رسیدیم خونه مادربزرگم دیدم مادربزرگم خیلی لاغر و کوچولو شده انگار که خیلی زجر کشیده بعد ازته دلم و بلند بلند شروع میکنم ب گریه کردن واسه مادر بزرگم اونم باهام گریه میکنه و همو تواغوش می کشیم بعد میخوایم بریم خونمون ب خالم میگم بیا توماشین ما بشین نمیاد میره تو ماشین داییم میشینه و من خیلی ناراحت میشم

 8. Majidhad می گوید

  سلام من خواب دیدم که ازکسی پول گرفتم بعددادم به مادربزرگم بعددلتنگش شدم وگریه کردم میشه تعبیرش کنیدبرام

 9. saman می گوید

  من پسری ۳۵ ساله هستم و مادر بزرگم در سن ۸۲ سالگی فوت کردند .
  تا جایی که از خوابم به یادم می اید :
  چند سپرده بانکی که از ارثیه دایی مرحومم به مادربزرگم قبل از فوتش رسیده بود را پیدا کردم و مادر بزرگم میگفتند که خرجش کن و مقداری خودشان بردارن و مقداری من و بقیه و قسمتی از ان هم صرف مخارج هیت علی.اصغرشان شود . من کمی در دلم میگفتم که چرا پول هارو خرج کنیم و به بقیه دهیم و … همین گونه که با سپرده های بانکی از این دست به اون دست میکردم ناگهان درش را باز کردم و در یک شی ابی رنگ نگه داشتم و نوشته ها مثل طلسم شدند و به مادر بزرگم نشان دادم اول متوجه نشدند و بعد که فهمیدند ان اوراق را گرفتن و در بطری شکل را باز کردند و کمی از ان را داخل محفظه انداختند و من همون جا یکدفعه احساس سبکی کردم و تا امروز که ۲ روز از این خواب میگذرد احساس پرواز دارم و خیلی سبک شدم و خوش حال و
  نمیدانم تعبیر خوابم چیست
  لطفا اگر میدانید راهنمایی کنید

 10. Arezoo می گوید

  من خواب دیدم تو ی مجلس ختمم، خاله هام همه بودن فکر کنم ختم مادربزرگم بود،(مادربزرگم تازه فوت کرده) مامانبزرگمم بود زنده بود یهو حالش بد شد تو بغل مامانم مثه شمع خاموش شد همه دو هم جمع شده بودیم ی دایره تشکیل داده بودیم گریه میکردیم ناله ینفر خیلی بیشتر بود یادم نمیاد کی بود، چند روز پیشم دیدم مامانبزرگمو دارم میذارم تو ی قبری که خیلی خوب بود روی زمین بود زیر زمین نبود، گذاشتمش تو قبر ی قفل داشت قفلش کردم یکم گریه کردم بعد بیدار شدم، این خابارو دوروبر ساعت 4صبح دیدم خیلی خوابای بد میبینم، تازه عروسی کردم یبارم دیدم عروسیمه همه صحنه های عروسیمو دیدم حنابندون عروسی ولی دامادو نمیدیدم داماد نمیومد یا تو خونه بودم داماد نبود یا تو ارایشگاه… اگه میشه بگین تعبیر این خوابا چیه دارم دیوونه میشم

 11. ghazal می گوید

  مدتی هست که با مادر بزرگم سر پول و طلا بحث و دعوا داریم و قهریم و همدیگه رو ندیدیم تو همین یکماه هم فهمیدیم پدر بزرگم سرطان گرفته و وارد خونش شده کار از کار گذشته فعلا تحت درمانه

  دیشب خواب دیدم اومدن خونمون من سریع رفتم اشپزخانه که نبینمشون
  سر گرم میوه چیدن و شیرینی شدم بعد دیدم پدربزرگم اومد سمت اشپزخانه رو پا بود دست و رو بوسی کردیم و گفتم بهترین گفت الحمدالله
  رفت به سمت طبقه بالا
  که دیدم مادر بزرگم با اینکه باهم قهریم اومد تو اشپزخانه
  گفت من لباس نو پوشیدم که بیام با تو آشتی کنم و نیومدی
  همدیگه رو بغل کردیم و کلی گریه کردیم
  بعدم گفت بچه هام شیرینی گرفتن برای مراسم باباشون تو مسجد بدن و پدربزرگتم نمیمره فعلا

  میشه تعبیرشو بدونم
  ممنون میشم

 12. فاطمه می گوید

  با سلام، خانمی دوسال و نيم است مادربزرگ مادری خود را از دست داده بسيار به هم علاقه مند بوده اند الان تقریبا هرشب او را در خواب میبیند حتی اگر مريض میشود به او میگوید که چرا مراقب خود نبوده این مورد چه حکمی دارد.ممنون ازپاسخي که میدهید. فاطمه از تهران

 13. مریم بانو می گوید

  سلام ۱۵سال شاید بیشتر مادر بزرگم فوت کرده ولی دیشب خواب دیدم که دوباره فوت کرده و همه جمع بودن من جایی نشسته بودم مادرم گفت چادرتو سرت کن برو دنبال بقیه دم سردخانه که جنازه مادربزرگت را تحویل بگیرید برای خاک سپاری ولی من بقیه رو گم کردم ولی تو این مسیر آدم کوتله و جن دیدم که یدونه از جن ها رو له کردم و پرتش کردم و از خواب پریدم.خواهشا راهنماییم کنید تعبیر خوابم چیه؟

 14. سلام بر تو پسرجن می گوید

  دوستان عزیز من خواب دیدم مادربزرگم فوت شده بود اما تو خواب دوباره فوت شده و همه دورش بودن یهو غیب زد یکی بگه لطفا

 15. Mahdi می گوید

  حدود یک ماه پیش خواب دیدم با خواهرم درخواب جرو بحث میکردیم که او میخواست یه عکس از دوران مجردیم به همسرم نشون بده و تحدید میکرد که زندگیت رو به هم میزنم ولی در اون عکس هیچکی نبود هی بهش میگفتم اخه هیچی تو عکس نیست ولی حالیش نمیشدمادربزرگم اومد(حدود ۱۰ سالی میشه فوت کرده )لباس عربی دشداشه مشکی پوشیده بود گفت اینو ولشکن بیا من اون اتاق یه چیز خوب بهت بدم دست راستمو گرفت سه چهار قدم که رفتیم یه دفعه لرزید وحالت غش اروم گذاشتمش زمین پدرم اومد وچندتا زد به صورتش ولی اون مرده بود (البته تو اربعین نجف و کربلا براش چند بار نماز خوندم و براش کلی دوآ کردم ) این خواب بدجوری فکرمو مشغول کرده لطف میکنید تعبیرش کنید . تشکر ازسایت خوبتون.