توسط :مهدی حسینی

سرترالین – عوارض – تداخل و نحوه مصرف Sertraline زلفت

سرترالین چیست ؟ (زلفت)

سرترالین نوعی داروی ضد افسردگی پرمصرف و معروف است که در گروه داروهای مهار کننده باز جذب سروتونین (SSRI) قرار دارد . از سرترالین برای درمان افسردگی ، ترس ، اضطراب و استرس ، وسواس و … استفاده می شود .

توجه : در برخی از موارد مصرف سرترالین می تواند باعث ایجاد افکار خودکشی شود . در صورتی که یکی از نزدیکان شما از این دارو استفاده می کند ، تغییرات رفتاری او را تحت نظر داشته باشید و در صورت مشاهده هرگونه علائم تصمیم به خودکشی ، به پزشک اطلاع دهید . در این افراد هر نوع تهدید به خودکشی را جدی بگیرید . بهتر است تعداد محدودی از دارو در دسترس او باشد .

در صورتی که با مصرف این دارو هرگونه نشانه ای از سندرم سروتونین در خود مشاهده کردید ، به پزشک مراجعه کنید . علائمی مانند : توهم ، دیدن افراد یا چیزهایی که در واقعیت وجود ندارند ، احساس اینکه کسی با شما صحبت می کند ، عرق شدید ، افزایش ضربان قلب ، سفتی عضلات ، تیک ، تهوع ، استفراغ ، اسهال و . ..

قبل از تجویز سرترالین در صورتی که هر کدام از شرایط زیر را دارید ، با پزشک خود مشورت کنید :

 • اگر به سرترالین یا هر کدام از داروهای گروه مهار کننده باز جذب سروتونین حساسیت دارید
 • در صورتی که هرگونه بیماری قلبی ، سابقه حمله قلبی ، سکته مغزی و فشار خون بالا دارید
 • اگر دچار بیماری های کبدی هستید
 • در صورتی که هرگونه مشکلات کلیوی دارید
 • در صورتی دچار صرع و تشنج هستید
 • اگر خونریزی داخلی دارید
 • در صورتی که از رقیق کننده هایی مانند وارفارین استفاده می کنید
 • اگر دچار اختلال دوقطبی هستید
 • در صورتی که سطح سدیم خون شما پایین است
 • اگر در دوران بارداری هستید و یا قصد بارداری دارید
 • در صورتی که در دوران شیردهی هستید و به نوزاد شیر می دهید
 • در صورتی که هرگونه سابقه خودکشی دارید و یا هم اکنون در فکر خودکشی کردن هستید
 • در صورتی که سابقه اعتیاد دارید و یا در حال حاضر معتاد هستید
 • در صورتی که از داروهای خاصی استفاده می کنید . مانند داروهای ضدافسردگی ، خواب آور ، داروهای درمان پارکینسون ، آنتی بیوتیک های قوی ، داروهای ضد التهابی و …

مصرف سرترالین در دوران بارداری

سرترالین در رده C بارداری قرار دارد و می تواند برای جنین مضر باشد . مصرف این دارو در دوران بارداری می تواند باعث مشکلات بسیار جدی ریوی در نوزاد شود . در دوره مصرف این دارو توصیه می شود از روش های مطمئن پیشگیری از بارداری استفاده کنید و در صورتی که در دوره مصرف سرترالین متوجه شدید که باردار هستید سریعا به پزشک مراجعه کرده و از قطع ناگهانی و بدون تجویز پزشک خودداری کنید . مصرف سرترالین در دوران بارداری می تواند علائم افسردگی شما را تشدید کرده و باعث بروز افسردگی شدید بعد از زایمان شود .

مصرف سرترالین در دوران شیردهی

مشخص نیست که آیا سرترالین از طریق شیر مادر وارد بدن نوزاد می شود یا خیر . توصیه می شود در دوران شیردهی حتما با پزشک خود مشورت کنید .

توجه : مصرف سرترالین می تواند آزمایشات تشخیصی پزشکی مخصوصا آزمایش ادرار را تحت تاثیر قرار دهد . در صورتی که سرترالین مصرف می کنید ، قبل از هرگونه آزمایش پزشکی ، این مورد را به پزشک خود اطلاع دهید .

با شروع مصرف سرترالین ممکن است تا 4 هفته هیچ گونه نشانه ای از بهبودی در خود مشاهده نکنید و یا تاثیر آن بسیار کم باشد . در این صورت مصرف دارو را متوقف نکنید و به دوره درمان خود ادامه دهید . معمولا اولین علائم از بهبودی ، 1 ماه بعد از شروع مصرف سرترالین نمایان می شود . در صورتی که بعد از یک ماه هیچ گونه نشانه ای از بهبودی در خود مشاهده نکردید به پزشک خود اطلاع دهید . مصرف سرترالین را هیچگاه به صورت ناگهانی قطع نکنید . ترک مصرف سرترالین باید تحت نظر پزشک و با راهنمایی های دکتر انجام شود .

در صورتی که یک وعده از مصرف سرترالین را فراموش کنم چه می شود ؟

در صورتی که مصرف یک وعده از داروی خود را فراموش کرده اید ، به محض یاداوری داروی خود را مصرف کنید و ساعت مصرف بعدی را به تناسب زمانی به تعویق بیاندازید . اگر به زمان بعدی مصرف بسیار نزدیک هستید ، دوز فراموش شده را رها کنید .

در صورتی که بیش از حد سرترالین مصرف کرده باشم چه کنم ؟

در صورتی که به اشتباه و یا به قصد خودکشی با سرترالین مقدار زیادی از این دارو مصرف کرده اید سریعا با اورژانس تماس بگیرید . اوردوز و مسمومیت با سرترالین می تواند عوارض جانبی شدید و حتی مرگ در پی داشته باشد . خودکشی نمایشی با این دارو روش مناسبی برای جلب توجه دیگران نیست .

توجه : سرترالین یا زلفت با الکل تداخل دارد و می تواند عوارض جانبی ناخواسته ایجاد کند . در دوره مصرف این دارو ، الکل مصرف نکنید .

عوارض جانبی سرترالین

این دارو مانند سایر داروها می تواند عوارض جانبی در پی داشته باشد . شما ممکن است هیچکدام از این عوارض را در خود مشاهده نکنید و یا چندین عارضه به صورت همزمان در شما بروز کند . در صورتی که با مصرف سرترالین هرگونه نشانه ای از حساسیت در خود مشاهده کردید ، مصرف دارو را متوقف کرده و با پزشک تماس بگیرید . علائم آلرژی به سرترالین می تواند شامل این موارد باشد : خشکی دهان و گلو ، آبریزش بینی ، خارش و قرمز شدن چشم ، تنگی نفس ، درد قفسه سینه ، تورم زبان و لب ، حساسیت پوستی و خارش و ….

در صورتی که با مصرف سرترالین دچار این علائم شدید ، با پزشک تماس بگیرید : بدتر شدن بیماری ، تغییرات خلق و خو ، عصبانیت شدید ، تفکرات خودکشی ، حس تهاجمی ، تمایل به آسیب رساندن به دیگران و خود ، خواب آلودگی شدید به حدی که باعث اختلال در زندگی روزمره شود ، توهم و شنیدن صداها و دیدن اشخاصی که اصلا وجود ندارند و ….

برخی از سایر عوارض جانبی سرترالین عبارتند از :

 • کاهش سطح سدیم بدن
 • مشکلات بینایی / دوبینی / تاری دید / سیاهی رفتن چشم / سرگیجه / مشکل در تشخیص رنگ
 • سردرد / مشکل حافظه / کند شدن سرعت حرف زدن / مشکل در جمله سازی / فراموش کردن حرفی که در حال گفتن بودید / تشنج
 • خستگی / خواب آلودگی / حالت تهوع و استفراغ / از دست دادن اشتها /
 • کاهش میل جنسی / مشکل در ارضا شدن / مشکل در نعوظ /
 • خشکی واژن / درد در هنگام رابطه جنسی / مشکل در ارگاسم / بی میلی جنسی
 • و …

نحوه مصرف سرترالین

نحوه و میزان مصرف هر دارویی توسط پزشک متخصص تجویز می شود و شما باید دقیقا طبق تجویز پزشک خود رفتار کنید . اطلاعات موجود در این نوشته فقط جهت اطلاع رسانی بوده و این سایت هیچ مسئولیتی از این بابت ندارد .

میزان مصرف سرترالین برای درمان افسردگی

معمولا با دوز اولیه 50 میلیگرم و یکبار در روز آغاز می شود و در صورت نیاز می توان تا حداکثر 200 میلیگرم در روز افزایش داد.تنظیمات دوز می تواند با فواصل یک هفته انجام شود.

میزان مصرف سرترالین برای درمان وسواس

معمولا با دوز اولیه 50 میلیگرم و یکبار در روز آغاز می شود و در صورت نیاز می توان تا حداکثر 200 میلیگرم در روز افزایش داد .تنظیمات دوز می تواند با فواصل یک هفته انجام شود .برای درمان وسواس ممکن است نیاز به مصرف طولانی مدت سرترالین داشته باشید و معمولا علائم بهبودی بعد از 4 هفته نمایان می شود .

میزان مصرف سرترالین برای درمان افسردگی قاعدگی

معمولا 50 میلی گرم در طول دوره پریود به صورت یکبار در روز مصرف می شود که این میزان نباید بیش از 150 میلیگرم در روز باشد .

تداخل دارویی سرترالین

این دارو می تواند یا برخی از داروهایی که در حال مصرف کردن هستید تداخل ایجاد کرده و باعث بروز عوارض جانبی ناخواسته شود .ممکن است با تغییر ساعات مصرف برخی از داروها بتوان از برخی از این تداخلات پیشگیری کرد . برای این منظور با پزشک خود مشورت کنید و در زمان تجویز دارو ، تمام داروهای که در حال مصرف کردن هستید را به پزشک خود گزارش دهید .

برخی از داروهایی که با سرترالین تداخل دارند عبارتنداز :

 •  داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی  مانند : آسپیرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن ، سلکوکسیب ، دیکلوفناک ، ایندومتاسین ، و ..
 • سایر داروهای درمان افسردگی مانند ایمی پرامین و آمی تریپتیلین و …
 • داروهای خواب آور و مسکن مانند استامینوفن و دیازپام و …
 • داروهای مخدر مانند : متادون ، ترامادول
 • داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین
 • داروهای شل کننده عضلات
 • داروهای درمان پارکینسون و صرع
 • انتی بیوتیک های قوی مانند مترونیدازول و آزیترومایسین و داکسی سایکلین و …
 • داروهای کنترل فشار خون مانند : کاپتوپریل ، آتنولول و …
 • و ….

توجه : سرترالین خواب آور است و می تواند تمرکز شما را دچار اختلال کند . بعد از مصرف این دارو از رانندگی و کارهایی که به تمرکز حواس زیاد نیاز دارد خودداری کنید ..

بروز رسانی در تاریخ 21 تیر 97 ↓↓↓

آیا سرترالین چاق کننده است و باعث افزایش وزن می شود ؟

طبق تحقیقات اخیر مصرف سرترالین یا همان «زلفت» باعث افزایش وزن و چاقی نمی شود.ولی در صورتی که شما به دلیل افسردگی دچار لاغری و کاهش وزن شده باشید ، ممکن است با مصرف سرترالین و کاهش علائم ناشی از افسردگی ، وزن شما افزایش پیدا کند.

آیا سرترالین باعث لاغری می شود ؟

خیر این دارو معمولا به صورت مستقیم باعث بروز تغییر وزن نمی شود .ولی در صورتی که به دلیل عوارض افسردگی ، دچار چاقی و افزایش وزن شده باشید ، با مصرف سرترالین و کاهش علائم و عوارض افسردگی ، احتمال لاغری و کاهش وزن نیز وجود دارد. همچنین برخی از عوارض جانبی سرترالین ممکن است باعث کاهش میزان غذای مصرفی شما شود.عوارض جانبی مانند : تهوع ، استفراغ ، شکم درد ، سوزش سر دل و …

آیا از سرترالین برای کاهش وزن و لاغری می توان استفاده کرد ؟

خیر . این دارو در افراد سالم هیچگونه تاثیری بر روی وزن و لاغری ندارد.

چگونه از چاقی و افزایش وزن ناشی از مصرف سرترالین جلوگیری کنم ؟

همان طور که در بند قبلی اشاره شد ، سرترالین باعث تغییرات وزنی نمی شود و در صورتی که شما به واسطه ابتلا به افسردگی و عوارض جانبی ناشی از آن دچار چاقی و یا لاغری شده اید ، با مصرف سرترالین و بهبود علائم افسردگی ممکن است تغییرات در وزن خود احساس کنید. برای جلوگیری از افزایش وزن در دوره مصرف سرترالین می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

 • وزن خود را تحت نظر داشته باشید

به محض شروع درمان با داروی زلفت ، به صورت منظم تغییرات وزن خود را تحت نظر داشته باشید و در صورتی که دچار افزایش وزن شده اید ، به پزشک خودتان گزارش دهید.

 • کالری دریافتی خود را کنترل کنید

در رژیم غذایی خود از خوراکی های کم کالری استفاده کنید .مصرف میوه و سبزی را افزایش داده و از مصرف چربی ، غذاهای سرخ شده ، فست فودها ، سوسیس ، کالباس ، پیتزا ، انواع ساندویچ ، کنسروها ، آبمیوه های صنعتی ، شیرینی جات و … تا جایی که می توانید خودداری کنید.

 • در وعده های غذایی خود کربوهیدرات را با پروتئین ترکیب نکنید

برای تولید سروتونین ، بدن ما به کربوهیدرات نیاز دارد. برای جلوگیری از افزایش جذب چربی و افزایش وزن ، از ترکیب کربوهیدرات ها با پروتئین خودداری کنید. برای مثال از خوردن دسرهای شیرین همراه با وعده های غذایی که حاوی گوشت هستند خودداری کنید.

 • تفاوت گرسنگی و داشتن اشتها را بدانید

گرسنگی حسی طبیعی در بدن است که در زمان نیاز بدن به مواد غذایی ، ایجاد می شود. ولی گرسنگی با داشتن اشتها تفاوت دارد. ممکن است شما گرسنه باشید و یک بشقاب برنج بخورید.با خوردن یک بشقاب شما سیر می شود و گرسنگی شما رفع می شود ولی ممکن است باز هم برای خوردن بشقاب دوم اشتها داشته باشید.ولی توجه داشته باشید که داشتن اشتها دلیل نمی شود که حتما بشقاب دوم را نیز بخورید.

از طرفی ممکن است چند دقیقه یا ساعت بعد از صرف وعده غذایی دوباره احساس کنید که گرسنه هستید. در واقع این احساس گرسنگی نیست و شما فقط اشتهای خوردن چیزی را دارید. داروهای ضد افسردگی مانند سرترالین ، باعث افزایش اشتها می شوند و باید توجه داشته باشید در دوره مصرف این دارو ، بیشتر از میزان مورد نیاز بدنتان غذا نخورید .

 • فعالیت بدنی خود را افزایش دهید

در دوره مصرف این دارو باید فعالیت بدنی خود را افزایش داده و ورزش کنید تا از افزایش وزن جلوگیری شود.

 •  در صورتی که موفق نیستید ، با پزشک خود مشورت کنید

در صورتی که هر کاری انجام میدهید ولی موفق به جلوگیری از افزایش وزن خود نیستید حتما به پزشک خود اطلاع دهید .ممکن است پزشک برای شما داروهایی تجویز کند تا میزان جذب چربی در بدن شما را کاهش دهد .داروهایی مانند ونوستات ممکن است توسط پزشک برای شما در نظر گرفته شود.یا حتی ممکن است پزشک داروی شما را عوض کرده و از سایر داروهای جایگزین سرترالین استفاده کند.

آیا در دوران مصرف سرترالین می توان از داروهای کاهش وزن و رژیمی استفاده کرد؟

طبق گزارشات مراکز تحقیقاتی ، سرترالین معمولا با داروهای کاهش وزن و رژیمی و داروهایی که جذب چربی را کاهش می دهند تداخلی ندارد ولی به دلیل اینکه این داروها طیف وسعی را شامل می شوند ، حتما باید تحت نظارت پزشک این داروها را مصرف کنید تا از عدم تداخل دارویی مطمئن شوید.مطمئن ترین دارویی که مصرف آن با سرترالین تایید شده است داروی ارلیستات است .
ارلیستات تنها دارویی است که می توان از آن به صورت دراز مدت نیز استفاده کرد. ارلیستات نوعی مهار کننده لیپاز است که باعث کاهش جذب چربی و افزایش دفع آن از طریق روده می شود.

گاهی ممکن است در صورتی که شما اضافه وزن داشته باشید ، پزشک داروهایی مانند متفورمین نیز برای شما تجویز کند که معمولا این دارو با سرترالین تداخل چندانی ندارد و فقط ممکن است مصرف همزمان متفورمین با سرترالین باعث بروز عوارض جانبی مانند خستگی ، بی حوصلگی و احساس طعم فلز در دهان شود.

تهیه و ترجمه اختصاصی/ pamuh.com ©

حس شما نسبت به این مطلب چی بود ؟

روی هر کدوم که به احساست نسبت به این مطلب نزدیکه کلیک کن لطفا

 • 🤬
 • 🤢
 • 😘
 • 🙂
 • 😍

میانگین آراء 4.3 / 5. تعداد: 121

تاریخ بروزرسانی : 14-07-2018
شاید دوست داشته باشید
نظر ارسالی شما بعد از تایید مدیریت قابل نمایش خواهد بود نکته : این بخش مربوط به نظرات در مورد (سرترالین – عوارض – تداخل و نحوه مصرف Sertraline زلفت) می باشد !!! لطفا فقط در همین مورد نظر ارسال فرمایید

35 نظر

 1. سلام.لیلا خانوم.منم شرایط تو رو دارم.و احساس میکنم شدیدا ب ی دوست ک باهاش حرف بزنم دارم.میای سرترالین هم شیم.

 2. فلوکستین ۲۰ و بوپروپیون ۱۵۰و یدونه مکمل جنسینگ برای تقویت قوای جنسی دکتربرام تجویز کرده میخاستم بدونم همه قرصارو باهم خصوصا سرترالین بافلوکستین روهمزمان مصرف کنم تداخل یا مشکلی نداره که.ممنون میشم جواب بدین لطفاا.چون دسترسی به دکتررو ندارم

 3. سلام
  میخاستم بدونم مصرف اسنترا۱۰۰ با فلوکستین ۲۰ و بوپروپیون ۱۵۰و یدونه مکمل جنسینگ برای تقویت قوای جنسی برام تجویز کرده میخاستم بدونم همه قرصارو باهم خصوصا سرترالین بافلوکستین روهمزمان مصرف کنم تداخل یا مشکلی نداره که.ممنون میشم جواب بدین.

  1. میخاستم بدونم مصرف اسنترا۱۰۰ با فلوکستین ۲۰ و بوپروپیون ۱۵۰و یدونه مکمل جنسینگ برای تقویت قوای جنسی برام تجویز کرده میخاستم بدونم همه قرصارو باهم خصوصا سرترالین بافلوکستین روهمزمان مصرف کنم تداخل یا مشکلی نداره که.ممنون میشم جواب بدین.

 4. سلام دوستان
  کامران هستم از تهران
  من نزدیک به ۵ ماه هست که سرترالین استفاده میکنم برام خیلی خوب بود و آرامش بهم داد ولی من برحسب عادت هر ۶ ماه میرم سونوگرافی از شکم کامل انجام میدم قبل از مصرف این دارو هیچ سنگ کلیه نداشتم ولی الان بعد از ۵ ماه کلیه سمت راستم یه سنگ ۲۰ میل دارم و کلیه سمت چپم یه سنگ ۵ میل دارم
  لطفا حتما در صورت مصرف سرترالین به فکر کلیه خود هم باشید

 5. توضیحات عالی جامع وبینظیر بود
  من داروسازهستم بااین وجود از دسته بندی وکامل بودن توضیحات خیلی لذت بردم واستفاده کردم

  1. ازدواج راه حل درمان بيماري رواني نيست، تا كي ميخواين اين حرف هاي بي پايه و بي اساس رو بزنيد؟

 6. س من مدت چندبار متوالی 1سال یا بیشتر سرترالین مصرف کردم تا مدتی خوب عمل میکنه ولی درمان طولانی که شد اثرش از دست میره و با داروی دیگری جایگزین بشه مثل بوپروپیون 100همراهش دلوکستین 30 باهم مصرف کنید مطمین هستم دیگه فکر خودکشی نمیزنید من خودم با همین داروها فعال شدم حالا دلوکستین رو قطع کردم فقط روزی یک بوپروپیون میخورم امتحانش مجانیه

 7. سلام .سرترالین بهتره یا سیتالوپرام ؟ مدت زمان مصرف سرترالین چقدر هست و آیا موقع ترک مصرف ممکنه دچار مشکل بشم و عوارض جانبی داشته باشه ؟‌
  مصرف همزمان سرترالین و فلوکستین می تونه نتیجه بهتری بده یا این دو دارو با هم تداخل دارند ؟

  1. سلام. من خودم شخصا سیتالوپرام و فلوکستین رو امتحان کرده پزشکم برام، اما به من جواب معکوس داد. پرخاشگرتر و عصبی تر شدم. اما سرترالین رو راضی هستم.

 8. من به نظر مردم در مورد سرترالین کاری ندارم ولی خودم چند وقت سرترالین ایرانی خوردم و احساس میکنم سرترالین خارجی خیلی خوبه و تولید ایرانیش اون تاثیری که خارجی داره رو نداره

 9. من خیلی وقته از این دارو استفاده می کنم و احساس میکنم سرترالین خیلی خوبه .حس میکنم سرترالین شادی آوره و با مصرفش انرژی میگیرم . فقط نمی دونم موقع ترک مصرف عوارض جانبیش چطور خواهد بود.

 10. سلام
  من دختری 22 ساله هستم که در حال مصرف سرترالین هستم .در آن زمان من شکست عشقی خورده بودم و احساس می کردم کیفیت زندگی من دچار مشکل شده . این حس و حال رو دقیقا یک بار هم در زندگی خودم تجربه کرده بودم و آن زمانی بود که در 15 سالگی پدرم فوت کرد. ولی اینبار توان تحمل این میزان فشار را نداشتم .خواب آلودگی های روزانه همراه با بی خوابی شبانه ، همش حس میکردم دوست دارم گریه کنم ، حال و حوصله هیچ کسی رو نداشتم ، از جامعه دور شدم ، حرف های دوستام زود بهم بر می خورد و مشکلاتی از این قبیل که اصلا قابل تحمل نبود.
  از مراجعه به روان پزشک و دکتر شدیدا وحشت داشتم چون حس می کردم کسی که به این نوع دکتر ها مراجعه میکنه آخرش دیوونه می شه .به هر حال به پیشنهاد یکی از دوستان به پزشک مراجعه کردم و ایشون افسردگی شدید رو در من تشخیص دادن و برام سرترالین و دیازپام به همراه چند تا داروی دیگه تجویز کردن و گفتن که با مصرف یک دوره 6 ماهه بیماری من بهبود پیدا می کنه .
  روزهای اول با مصرف سرترالین کلی عوارض جانبی به سراغم اومد.کابوس می دیدم .شب ها تو خواب حرف می زدم . بختک می افتاد روم .صبح ها انرژی هیچ کاری رو نداشتم . مشکل حفظ تعادل داشتم و…
  ولی به مرور و با مراجعه به پزشک و تغییر زمان های مصرف دارو خیلی از این عوارض جانبی از بین رفت .با وجود اینکه الان 1 سال هست که این دوره 6 ماهه من !!! ادامه داره و دکتر هنوز صلاح نمی دونه که درمان رو قطع کنم ولی حس می کنم اون روز کار درستی کردم که به دکتر مراجعه کردم .البته باید بگم که پیشرفت آنچنانی در خودم حس نمی کنم ولی دکترم میگه پیشرفت تو این بوده که از بدتر شدن افسردگی جلوگیری شده و اگر دارو مصرف نمی کردی الان اوضاع روحیت وحشتناک بود. حالا راست و دروغش با خودش
  اگر درمان رو شروع نمی کردم ممکن بود الان زنده نباشم و احتمال خودکشی کردنم خیلی زیاد بود .

 11. سوال اینکه مدت زمان طولانی حدودا ۲ تا۳ سال چه عوارضی دارد وچگونه میشود مصرف ان را قطع نمود وچه دارویی را بصورت جایگزین مصرف کرد؟

  1. سلام همسر من بعد از حاملگي افسردگي پس از زايمان گرفته و 9 ساله سرترالين مصرف ميكنه از 100 شروع كرده و الان 50 مصرف ميكنه شبي يك قرص خيلي دوست داره ديگه نخوره ولي ميترسه كه دوباره افسردگي بياد سراغش لطفا مارا راهنمايي كنيد

 12. سپاس از راهنمایی های قابل تآمل شما,مطالب بسیار مفید وارزنده هستند

 13. من الان 2 سال بیشتر است سرترالین مصرف میکنم همه چیزم راهم ازدست دادم به کمک سرترالین است که تا الان هستم ممنون ازش ولی دیگه به کارم نمیاد چون دارم همین روزها به دنیای دیگر سفر میکنم گفتم بدانید من اخرش به خودکشی اهاته کردم و برای من از این دارو خودکشی بهتر جواب داده

  1. با سلام و وقت بخیر
   در صورتی که قصد خودکشی دارید حدس میزنم اکثر مطالبی که در اینترنت وجود داره و سعی دارن شما رو منصرف کنند رو خوندید و بازم حدس میزنم اگه قصدتون جدی هست این مدل مطالب که بیشتر گناه و دین رو هدف قرار دادن نمی تونه براتون قانع کننده باشه . فقط به این نکته توجه بفرمایید:
   خودکشی با دارو یکی از بدترین و نامطمئن ترین روش های خودکشی هست و درصد شکست بالای داره . درصد شکست اون درحدود 90 درصد هست ولی بعداز بهبود تا آخر عمر باید عوارض جانبی اون رو تحمل کنید و روزی 100 با آرزوی مرگ می کنید .
   یه مطلب در این مورد داریم آماده می کنیم ولی چون از این که می تونیم منتشر کنیم و از لحاظ قانونی مشکلی داره یا نه مطمئن نیستیم . همیشه اینو مد نظر داشته باشید که
   این روش چقدر تمیز هست ؟ اگر این طوری خودکشی کنید موقعی که شما رو پیدا میکنن در چه وضعی هستید ؟ احتمالا چشم هاتون باز هست و ترس کاملا در اون قابل مشاهده هست . ادرار و مدفوع از شما خارج شده و بوی نامطوعی کل فضا رو پر کرده . احتمالا استفراغ هم کرده باشید ! اصلا روش تمیزی نیست
   ممکنه قبل از مرگ شما رو پیدا کنن ..یا ممکنه داروها در معده شما به هم بچسبن و حالت گلوله گلوله به خودشون بگیرن و اثرشون کم بشه . در این صورت شما نخواهید مرد و تا آخر عمر باید عوارض جانبیش رو تحمل کنید . حتی ممکنه طوری ناقص بشید که حتی قادر به خودکشی کردن دوباره هم نباشید و وبال گردن خانواده بشید
   این روش خودکشی چقدر درد داره ؟ اصلا معلوم نیست و مطمئنا خالی از درد نخواهد بود .
   خلاصه سرتون رو درد نیارم زیاد روش جالبی برای خودکشی نیست .
   اگر مطمئن هستید و قصد خودکشی دارید لااقل توصیه می کنم قرص ها رو دونه دونه مصرف کنید تا زمانی که پشیمون شدید ، تعداد زیادی مصرف نکرده باشید

   1. من چنساله دنبال سریعترین و مطمئنترین روش برای خودکشی کردنم.فقط سیانور اصل و غیرتقلبی ب نظرم این ویژگی رو داره.چرا ما تو کشورمون نباید مثله سوئیس کلینیکایی واس خودکشی داشته باشیم.همه خودکشیها ک ناشی از بیماریهای روانی نیست.من خودم خیلی مصیبت تو زندگیم دارم واقعا دیگه نمیکشم.۱۰سال رفتم پیش بهترین روانپزشکا تقریبا تمام داروهای ضدافسردگی رو تست کردم ولی جواب نگرفتم چون زندگیم خیلی بدو نامتعارفه.خودکشی میتونه فقط ی عکس العمل نامتعارف ب ی زندگیه نامتعارف باشه.ولی متاسفانه همه روانپزشکا اونو علامت بیماری روانی میدونن.بنظر من این فقط ی تئوریه ک ممکنه بعدها عوض بشه.چرا ادمیکه هم خودش درعذابه هم اطرافیانشو عذاب میده باید زنده بمونه؟خواهشا اگه راه مطمئن و سریع دارید معرفی کنید.من خریدارم فقط تقلبی نباشه.تقاضای عاجزانه دارم.واقعا دارم عذاب میکشم

   2. چی میگین شما هی، این دوستمون مشکل اساسی داره شما هی میگی به قرآن پناه ببر، ول هم نمیکنی

   3. راهش خیلی سادس مراجعه به روانشناس و روان پزشک خیلی خوب ،نمیدونم شایدم شما مراجعه کرده باشی ولی اینو بدون که بین روانشناس و روان پزشک خوب وبد از زمین تا آسمون فاصلست .همین طور که شما برای رفتن به یه رستوران قبلش ممکن در مورد غذاهاش تحقیق کنی که خوب یا بد روانشناسم خوب وبد داره که البته هرچیز خوبی هزینشم زیاده ،منم فعلا کسیو سراغ ندارم ولی اگر داشتم میگفتم به شما ،ودر آخر در یخچال خونتونو باز کنید ویا به یک فروشگاه برید ،ببنید چه چیزی میل دارید بخورید به عنوان مثال یه شکلات، بازش کنید ،میل کنید ،لذت بردید درسته ،پس این دنیا چیزای خوبم داره که ارزش زندگی کردنو داره ،به همین سادگی .

   4. سلام
    دقیقا منم این حسو دارم وچند وقته تو فکر خودکشی ام نه بچه بازی اگه چیزی پیدا کردین یاراهی بامنم درمیونبگزارین ممنون میشم از این عذاب نجاتم بدین
    درضمن معنویات به من جواب نمیده همچنین دارو ودکتر و درمان
    فقط مرگ

   5. سلام دوست عزیز اولا راههای خودکشی راحت فراونه مثله… (این بخش از نظر شما حذف شد )… مطمئنا جواب میده ولی وقتی اومدی اینجا و این مطلب رو نوشتی یعنی هنوز به زندگی امید داری اگرچه خیلی کم باشع پس دنبال تقویت نقاط مثبت زندگیت باش ساکن نباش خیلی سخته ازت بخام توی شرایطی که حوصلع هیچ کاری رو نداری واسه رفع افسردگی تلاش کنی دوست عزیز وقت واسه خودکشی زیاده ولی یه ماه تمام تلاشتو واسه داشتن زندگی و روحیه بهتر انجام بده دعا و مراقبه کن قول میدم روز به روز بهتر بشی

  2. یه بار دیگه جمله ای که استفاده کردیو مرورکن(گفتم بدانید من اخرش به خودکشی اهاته کردم و برای من از این دارو خودکشی بهتر جواب داده)دوست من مثل این که خودتم ته قلبت یا حداقل تو ناخودآگهت به این نتیجه رسیدی که این کار درستی نیست ،ومیخوای ما رو قانع کنی ویا از ما مهر تاییدی برای کار خودت بگیری ،وگرنه این جمله (گفتم بدانید)استفاده نمیکردی ،ما بدونیم یا ندونیم چه اتفاقی میفته ،ما این ور داریم زندگیه خودمونو میکنیم .دوست من حالاتی که شما در حال حاضر داری به خاطره اینه که مغزت فعل انفعالات شیمیایی پیچیده به خوبی انجام نمیده واگر یه روزی برسه که مغزت این فعل انفعالات،به وسیله دارو ،ورزش ویا هر چیز دیگه ای، مثل یک فرد معمولی انجام بده ،اون موقع خواهد بود که با خودت خواهی گفت من چه اشتباه بزرگی میکردم که این طور فکر میکردم ،به روان پزشک وروانشناس صد در صد خوب مراجعه کن(البته هزینش بالاست) وصبر وحوصله داشته باش قول میدم سال بعد همین موقع همه چیز درست شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آرتان طب بزرگترین داروخانه مجازی ایران با امکان تحویل دارو درب منزل در تهران و تمامی شهرهای ایران

برای اطلاع از قیمت سمعک و یا خرید سمعک گوش بصورت اقساطی می توانید با کلینیک شنوایی تهران صفیر تماس بگیرید

 

خرید بلیط هواپیما , تور مسافرتی و رزرو هتل با الی گشت

 

موبوگیفت سامانه متفاوت خرید گیفت کارت به صورت آنلاین با تحویل سریع است.

 

بلیط اتوبوس سفرهای خود را از سایت جامع پایانه ها به صورت اینترنتی بخرید.

 

رزرو سواری دربستی با چند کلیک ساده از سایت بازارگاه

 

ما از روش بالا برای معرفی سایت شما استفاده می کنیم.برای اطلاعات بیشتر با شماره 09144029928 تماس بگیرید.