دیابت و قند خون میتواند باعث مرگ ناگهانی (در اثر مشکلات قلبی) شود

()

تحقیقات جدید محققان نشان میدهد ، افراد زیر 50 سال که مبتلا به بیماری دیابت و قند خون هستند ، 7 برابر بیشتر از افراد سالم در معرض بیماری های قلبی عروقی و مرگ ناگهان به دلیل بیماری های قلبی ، هستند.

بیماری دیابت احتمال مرگ ناگهانی را افزایش میدهد
بیماری دیابت احتمال مرگ ناگهانی را افزایش میدهد

همچنین محققان دانمارکی ثابت کرده اند که خطر ابتلا به بیماری های قلبی در افراد دیابتی 8 برابر بیشتر از افراد سالم است . این محققان دانمارکی اعلام کرده اند که جوانانی که دچار دیابت و بیماری قند هستند شدیدا در معرض بیماری های قلبی ، عروقی و مرگ ناگهانی قرار دارند . این دانشمندان به مدت 10 سال ( از سال 2007 الی 2017 ) بر روی افراد دیابتی بین 10 تا 35 سال تحقیقاتی انجام دادند. از بین 14000 نفر که مورد بررسی قرار گرفتند ، 5 درصد از آنها قبل از 35 سالگی دچار مرگ ناگهانی بر اثر بیماری های قلبی شدند .

اما چرا بیماری دیابت احتمال مرگ ناگهانی را افزایش میدهد ؟

قند خون، کلسترول غیر طبیعی و تری گلیسیرید بالا ( که در اکثر افراد دیابتی مشاهده میشود ) خطر ابتلا به سرطان ها و بیماری های قلبی و عروقی را شدیدا افزایش میدهد. سکته های قلبی و مغزی ، نارسایی قلبی و ” مرگ در خواب ” از عوارض ثابت شده ی دیابت میباشد .

افراد دیابتی چگونه میتوانند این خطر را کاهش دهند ؟

کسانی که دچار بیماری قند هستند ، با کنترل منظم و دقیق قند خون و همچنین میزان گلسترول و تری گلیسیرید خون میتوانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهند. همچنین پیشنهاد میشود مطلب زیر را مطالعه نمایید :

برای پیشگیری از بیماری های قلبی آجیل بخورید

همیشه فشار خون خود را تحت کنترل داشته باشید و از سیگار کشیدن و مصرف الکل دوری کنید .

این مطلب برای شما مفید بود ؟

ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین آراء / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که به این نویسنده امتیاز میده 🙂

خیلی متاسفم که مطلب رو دوست نداشتی

برای ارتقاء مطلب کمکم میکنی ؟

لطفا دلیل اینکه مطلب رو دوست نداشتی بهم بگو

نظر یا سوال شما در این مورد چیه ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود و محرمانه است.در صورتیکه ایمیل معتبر و بدون www وارد کنید دیگران میتوانند به شما پاسخ دهند و این پاسخ برای شما ایمیل خواهد شد.