اندازه آلت تناسلی مردانه چقدر باید باشد ؟ تحقیقات جدید

()

تحقیقات و مطالعات بسیار زیادی در مورد اندازه نرمال و مناسب آلت تناسلی مردان صورت گرفته است و محققان سعی دارند به این سوال پاسخ دهند که ” اندازه مناسب آلت مردانه چقدر است ؟ ” در این مقاله ما سعی می کنیم به برخی از سوالاتی که در این مورد وجود دارد پاسخ دهیم . ممکن است شما با برخی از اطلاعات موجود در این مقاله موافق نباشید و یا خوشایند شما نباشد . ممکن است با سایر مقالاتی که تا کنون مطالعه کرده اید و در اینترنت وجود دارند تفاوت داشته باشد ( ویا نداشته باشد ) در هر صورت در صورتی که در این مورد نظری دارید ، در بخش نظرات همین مطلب ، با ما و سایر کسانی که این مقاله را مطالعه می کنند ، در میان بگذارید .

اندازه مناسب آلت مردانه چقدر است ؟
اندازه مناسب آلت مردانه چقدر است ؟

ابتدا باید این نکته را در نظر داشته باشیم که اندازه مناسب آلت تناسلی مردانه را از دو نظر می توان بررسی کرد

 1. از نظر علمی : اندازه متوسط و مناسب آلت تناسلی چقدر است ؟
 2. از نظر شریک جنسی : آیا سایز آلت تناسلی شما کوچک است ؟

این دو نظر می تواند کاملا برخلاف یک دیگر باشد . برای مثال ممکن است اندازه نرمال آلت مردانه از نظر علمی 14 سانت (مثلا) در نظر گرفته شود و سایز شما 16 سانت باشد . اگر همسر یا شریک جنسی شما از سایز 16 سانتی شما ناراضی باشد و به نظر او این سایز کوچک باشد ، با وجود اینکه از لحاظ علمی ، سایز شما بزرگتر از متوسط است ، آلت شما کوچک محسوب می شود . حالت برعکس این مورد نیز صادق است . ممکن است شما آلت 12 سانتی متری داشته باشید و این آلت از نظر همسر شما بزرگ باشد در صورتی که از نظر محققان ، این سایز متوسط است . در این صورت با وجود اینکه شما اندازه متوسط را دارید ، آلت شما بزرگ محسوب می شود .

منظور از پاراگراف بالا این است که در یک رابطه جنسی ، چیزی که مهم است رضایت شریک جنسی و همسر شماست . مطالعات علمی و پزشکی نمی تواند باعث رضایت همسر شما شود . پس قبل از اینکه به مطالعه این مقاله و یا سایر مقالات موجود در اینترنت بپردازید ، از همسر و شریک جنسی خود سوال کنید .

البته رضایت جنسی به عوامل بسیار زیاد دیگری بستگی دارد که در این متن مورد بررسی قرار نمی گیرد .

از نظر زنان ، سایز مناسب آلت مردانه چقدر است ؟

کسی در جهان نمی تواند به این سوال پاسخ دهد . این مورد به تمایلات زن و همینطور رابطه ها قبلی او بستگی دارد .

اکثر مردان جهان از سایز آلت خود ناراضی هستند

شاید جای تعجب داشته باشد ولی اکثر مردان جهان از سایز آلت خود ناراضی هستند در حالی که اکثریت زنان ، از سایز شوهر خود کاملا رضایت دارند . تبلیغات گسترده و همین طور در دسترس بودن فیلم های *** در این مورد تاثیر بسیار زیادی دارد . شرکت های تولید کننده داروها و لوازم افزایش سایز ، همواره سعی می کنند به مردان تلقین کنند که سایز ، تاثیر زیادی بر رابطه جنسی دارد و این تلقین باعث افزایش استرس و اضطراب مردها در این مورد می شود .

همچنین با تماشای فیلم های جنسی ، شما تصور می کنید که سایزتان بسیار کوچک است در حالی که بازیگران اینگونه فیلم ها از افراد خاصی گلچین شده اند و گاهی از روش های جراحی برای افزایش سایز خود استفاده کرده اند .

سایز مناسب آلت مردان چقدر است؟

در تحقیقاتی که در سال 2017 در امریکا انجام شد ، 85 درصد از زنان مشکلی در مورد آلت همسر و شریک جنسی خود نداشتند و کاملا راضی بودند در حالی که 45 درصد از مردانی که در این آزمون شرکت کردند معتقد بوند که آلت کوچکی دارند . در این آزمون اندازه متوسط به شرح زیر بود :

 •  طول متوسط در حال شل 7 الی 10 سانت
 • طول متوسط در حالت برانگیخته 12 الی 16 سانت
 • دور آلت در حالت برانگیخته 12 سانت

همچنین در این تحقیق مشخص شد که زنان به قطر آلت توجه بیشتری دارند .

چه سایزی کوچک محسوب می شود ؟

اندازه گیزی آلت باید به صورت صحیح انجام شود . در بررسی هایی که توسط محققان انجام می شود ، اندازه گیری های انجام شده توسط خود فرد مورد استناد نیست و اندازه گیری ها توسط پزشکان انجام می شود . محققات اعتقاد دارند 85 درصد از مردانی که فکر می کنند سایز کوچکی دارند در واقع هیچ مشکلی از این مورد ندارند . طبق گفته محققان ، فقط مردانی که آلتی کوتاه تر از 7 سانتی متر در حالت راست شده دارند می توانند دچار مشکل شوند و دارای آلت کوچک هستند .

اندازه متوسط آلت چند سانت است ؟

طبق مطالعات ارولوژی محققان امریکایی :

 • اندازه آلت در حال شل : 8 سانتی متر به صورت متوسط
 • اندازه آلت در حالت برانگیخته : 12.9 سانت به صورت متوسط است

همچنین در این تحقیق مشخص شد که اندازه آلت تناسلی در حالت شل ، هیچ ارتباطی با اندازه آن در حالت برانگیخته ندارد . ممکن است آلتی که در حالت شل کوچک است ، در حالت برانگیخته بزرگتر از آلتی باشد که در حالت شل اندازه بیشتری دارد . همچنین شرایط محیطی مانند گرما و سرما می تواند در این سایز موثر باشد .

نکته : طبق این تحقیق ، مردان بسیار بیشتر از زنان ، نگران سایز آلت تناسلی خود هستند .

چرا اکثر مردان فکر می کنند آلت کوچکی دارند ؟

عوامل زیادی وجود دارد که باعث می شود مردان درباره آلت تناسلی خود نگران باشند . مانند تبلیغات شرکت های تولید کننده محصولات افزایش سایز و فیلم های غیر اخلاقی . همچنین ، زاویه دید آقایان نیز می تواند در این مورد موثر باشد . آقایان آلت خود را از بالا می بینند در حالی که شریک جنسی و همسر آنها ، از زاویه متفاوتی می بینند .

در تحقیقی که در امریکا انجام شد ، از 3000 زن خواسته شد که از بین 33 سایز مختلف که توسط چاپگر سه بعدی چاپ شده بود ، یکی را انتخاب کنند . اندازه این مدل های چاپ شده ، بین 11 الی 21 سانت بود . به طور متوسط انتخابی که توسط این زنان انجام شد ، 16.9 سانت بود . این نشان می دهد نظر زنان با نظریات پزشکی متفاوت است . اکثریت این زنان با وجود اینکه از لحاظ جنسی و اندام تناسلی توان تحمل سایزی بیشتر از 15 سانت را نداشتند ، ولی از لحاظ روانی به سایزهای بزرگتر تمایل داشتند .

تحقیقاتی در کشور ایتالیا در بین 5000 جوان بین 17 الی 19 ساله انجام شد که نشان داد اندازه متوسط در این کشور 9 الی 11 سانت و دور آلت 10 سانتی متر بود .

تحقیقات مشابهی در کشور هند انجام شد که از بین 301 نفر هندی سایز میانگین 9 الی 10.5 سانت در حالت برانگیخته بود .

همچنین طبق مقالات منتشر شده ، سایز متوسط جهانی آلت تناسلی مردان در حالت برانگیخته 12 الی 15 سانت و در حالت شل 7 الی 9 سانت است . همچنین این تحقیقات نشان داده است که بر خلاف باور عموم ، اندازه آلت از چند صد سال پیش تا کنون تغییری نداشته است . یکی از تحقیقات موجود در این مورد که در سال 1899 انجام شده است نشان می دهد اندازه متوسط در آن زمان در حالت شل 7 الی 10 سانت و در حالت برانگیخته 12 الی 16 سانت بوده است .

افزایش سایز آلت تناسلی

طبق آمار ، اکثر مردان در کشورهای مختلف تمایل دارند تا اندازه آلت تناسلی خود را افزایش دهند و این روند در حال افزایش است . در سال 2015 طبق تحقیقی که در کشور عربستان بر روی 500 مرد که برای افزایش سایز به مراکز درمانی مراجعه کرده بودند مشخص شد که این افراد مشکلی از این بابت ندارند .

در بسیاری از موارد می تواند با کاهش وزن ، شاهد مقداری افزایش سایز بود . به این دلیل که در افراد چاق و کسانی که شکم بزرگی دارند ، بخشی از آلت تناسلی در چربی مخفی می شود . همچنین مشخص شده است که در صورتی که سلامت بدنی خوب و تناسب اندام مناسبی داشته باشید ، با افزایش سن ، تغییری در اندازه آلت به وجود نمی آیند و کوچکتر نمی شود .

آیا بین طول انگشتان دست و سایز آلت رابطه ای وجود دارد ؟

یافته های جدید نشان داده است که رابطه ای بین طول انگشت حلقه نسبت به سایر انگشتان ، با سایز آلت وجود دارد .

روش های افزایش سایز آلت

در حال حاضر به غیر از روش جراحی ، روش های موثر دیگری که مورد تایید مراکز تحقیقاتی باشد ، وجود ندارد . ولی کارشناسان ایتالیایی معتقد هستند کسانی که دچار کوچکی آلت تناسلی هستند (کوچکتر از 7 سانت در حالت برانگیخته) بهتر است قبل از جراحی ، کاهش وزن و استفاده از لوازم کششی را نیز امتحان کنند .

اندازه آلت تناسلی چگونه اندازه گیری می شود

اندازه گیری دقیق سایز آلت معمولا توسط پزشک انجام می شود . برای اندازه گیری ، اندازه آلت از جایی که به شکم متصل است تا انتهای آلت و از سمت بالای آلت ، ملاک است .

نتیجه گیری :

 •  اندازه آلت طبق نظر محققان به صورت متوسط 12 الی 15 سانت مناسب است .
 • اکثر کسانی که فکر می کنند آلت کوچکی دارند ، در اصل هیچ مشکلی ندارند
 • ملاک اصلی برای مناسب بودن سایز آلت برای رضایت جنسی ، فقط نظر و رضایت شریک جنسی است و نه تحقیقات محققان

مناسب ترین سایز آلت

به طور کلی نمی توان اندازه خاصی را به عنوان سایز مناسب تعیین کرد چرا که از نظر خانم های مختلف ، سایزهای متفاوتی مناسب هستند و مناسب بودن سایز ، بستگی به رضایت و نظر شریک جنسی فرد دارد .

معمولا در صورتی که زنی قبلا تجربه رابطه با آلت بزرگتر را داشته باشد و از این رابطه رضایت داشته باشد ، در رابطه ی بعدی با فردی که آلت کوچکتری(نسبت به فرد قبلی) دارد می تواند دچار مشکل شود.

برای مثال اگر فرد قبلی آلت 19 سانتی داشته ، آلت 16 سانتیِ شخص فعلی می تواند کوچک محسوب شود. تجربه قبلی ، به شدت در میزان رضایت از سایز آلت شریک جنسی فعلی می تواند تاثیر گذار باشد.

 

این مطلب برای شما مفید بود ؟

ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین آراء / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که به این نویسنده امتیاز میده 🙂

خیلی متاسفم که مطلب رو دوست نداشتی

برای ارتقاء مطلب کمکم میکنی ؟

لطفا دلیل اینکه مطلب رو دوست نداشتی بهم بگو

نظر یا سوال شما در این مورد چیه ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود و محرمانه است.در صورتیکه ایمیل معتبر و بدون www وارد کنید دیگران میتوانند به شما پاسخ دهند و این پاسخ برای شما ایمیل خواهد شد.

108 نظر ارسال شده است.
 1. محمد رضا می گوید

  سلام من٢۵سالمه التم ١٢سانته چکاارکنم بزرگ بشه 😭😭خسته شدم

 2. محمد جواد می گوید

  با سلام من یک ماه مانده که 16 سالم تموم بشه و 17 سالگیم شروع بشه
  الان با سن 16 سال و 10 ماه طول آلتم 18 سانت هست و دوست دارم بیشتر هم بشود 😁😁

 3. معین می گوید

  مهیار جان آلت طعبیی ۷ سانت برای منم ۷ سانت ۱۵ سال سن دارم

 4. صدرا می گوید

  سلام ۱۹ سالمه آلتم ۱۷ سانته کلفتیشم ۲ یا ۳ سانت میشه مشکلی نداره؟

 5. محمد می گوید

  سلام محمد هستم ۲۱ سالم و آلتم ۲۳ سانت هست متولد ۷۹ هستم مشگلی نداره برای ازدواج؟

 6. علی می گوید

  سلام طول التم۱۵سانته در حالت نعوظ سن ۲۹ در شرف ازدواج هستم مشکلی

 7. پاپی می گوید

  سلام من 15 سالمه آلتم 16 سانته و قطرش 13 است آیا مشکلی داره

 8. بطول می گوید

  سلام من ۱۵ سالمه و آلتم ۱۸ سانته.

 9. آحمد می گوید

  سلام سن ۱۵ و اندازه آلت ۱۵ آیا خوبه

 10. Amir می گوید

  سلام من ۱۱ سالمه ۱ ماه مانده با ۱۲ سال التم ۱۵ سانتی متر هس خوبه

 11. امیذ می گوید

  سلام من 15 سالمه آلت م 13 سانته

 12. ALIREZA می گوید

  سلام من ۱۶ سالمه وآلتم ۱۲ سانت هست آیا خوبه

 13. متین می گوید

  سلام آلت من 16سانته و 18سالمه بنظرت خوبه این سایز؟

 14. Mr.X می گوید

  بنظرم خیلیاتون درست اندازه نگرفتین یا کم یا زیاد باید طرز اندازه گیری صحیح رو یاد بگیرین.

 15. مهیار می گوید

  سلام من همون مهیارم که نوشتم15سالمه التم7سانته در حالت نعوظ لطفن جواب بدید طبیعه یانه لطفن جواب بدین خیلی نارحتم😭😭😭

  1. مهدی حسینی می گوید

   سلام مهیار جان برای جواب دقیق می تونی به یه پزشک مراجعه کنی در صورت نیاز تست هورمونی بدی . هنوز تو سن رشدی

 16. عماد می گوید

  خطکشو به استخوان متانه بچسبون وواندازه شو بگیر

 17. عماد می گوید

  من 15 سالمه التم شل 8 و نیم شل 13 و سفت 15سانت است جقدر دیگه رشد میکند ای مشکلی در رابطه جنسی در اینده ندارم

 18. مهیار می گوید

  سلام الت من درحالت نعوظ 7سانت هستم15سالمه لطفن جواب بدید خیلی گرانم لطفن جواب بدید ت نگرانی دادم میمیرم

 19. ساسان می گوید

  سلام عرض ادب من 2ماه دیگر میرم15ساله اندازه الت من درحال نفوظ به7/5میرسه آیا طبعیه خیلی نگران لطفن زود جواب بدید ممنون میشم

 20. سعید می گوید

  با سلام سایز آلت من ۲۲.۵ هستش و من ۱۶ سالمه خواستم ببینم راهی هست که کوچکتر شه؟چون در حالت نعوظ واقعا اذیت کنندس.خواهشا جواب بدید

 21. Saman می گوید

  ۱۸ سال دارم محیط التم ۹ سانتی متره طولش هم ۱۱
  ایا مشکلی پیش میاد؟

  1. مهدی حسینی می گوید

   سلام .
   از لحاظ علمی و بچه دار شدن مشکلی نیست .ولی از لحاظ هماهنگ با شریک جنسی یا همسر آینده ممکنه بعدا دچار مشکل بشید یا نشید …در هر صورت در سنی هستید که با مراجعه به متخصص ممکنه نتایج بهتری بگیرید . حتما به پزشک مراجعه کنید .

  2. علی می گوید

   ضربدر ارتفاع کن

 22. A می گوید

  باید چجوری اندازه گیریش کرد هم قطر هم طول؟

  1. سلام و عر ادب می گوید

   خطکش

 23. امیر می گوید

  حرکت جکلینگ و انجام بدین تا دوسانت بلندتر میشه سرچ کنین در گوگل و باید از یک روان کننده استفاده کنین روغن سیاهدونه رو پیشنهاد میکنم

 24. پرسپولیس می گوید

  و ایا بزرگتر میشه؟

 25. پرسپولیس می گوید

  سلام و عرض ادب خدمت شما من 12 سال و ده ماهه هستم آلتم در حالت نعوظ 12/4 سانتیمتره و دورش هم 9 سانتیمتره بنظرتون طبیعیه?

  1. فرهام می گوید

   کاش ۱۲ ساله بودیم این همه اطلاعات داشتیم

   1. ... می گوید

    خخخخخ

 26. محمد می گوید

  معلومه به همون اندازه که آقایون توهم کوچکی آلت دارن همون تعداد هم توهم بزرگی آلت دارن یا شاید هم تصور درستی از شاخص “سانتی متر” ندارن دوستان🤔

 27. mm می گوید

  اونایی تو باهاشون دوست میشی هرزه و ج…… هستن

 28. M می گوید

  سلام من 14سالمه و التم 12سانته می خواستم بدونم مناسبه البته اگه جواب بدید اگه جواب بدید که خیلی ممنون میشم

  1. محمد مهدی می گوید

   بله از نظر من با سنتان تناقصی ندارد

 29. .... می گوید

  سلام من 17 سالمه سایز آلتم 18سانته بنظرتون کوچیک نیست؟

  1. A می گوید

   18 سانته بازم میگی کوچیک نیس …همه دلشون میخواد این سایز داشته باشن

 30. پ.م می گوید

  من بیست و چهار سالمه و زمانیکه ۱۵ سالم بود التم حدود ۱۳ سانت بود.با مشاوره از معلم زیستم و طی تمرینهای کششی و ماساژ در سن رشد التم طی چند سال یه چیزی حدود ۱۹ شده.بله این واقعیت داره فقط در سن رشد الت تغییر میکنه.سنتون بگذره دیگه رشد نمیکنه. روزتون بخیر

 31. mma می گوید

  سلام 15ساله هستم وطول التم 17.50 cm است.میخواستم بدونم طبیعیه؟
  بنده یه مشکلی که دارم این است که هر وقت ازخانه بیرون میروم دچار نعوذ میشوم والتم از روی شلوار معلوم میشود و اذیتم می کنه.درضمن زود انزالی هم دارم (خود ارضایی نمیکم)وبعد مدتی نعوذ ارضا میشم.(تغریباروزی یک بار)وتغریبا هردوشب یکبار دچار احتلام
  میشوم

 32. مهدی می گوید

  سلام من 17 سالمه نسبت به همسِنام بلوغم یه کم عقب تره ، قدم 173 وزنم 63 و طول التم 13 سانت ، میخواستم بدونم بازم رشد میکنه ؟ خودم راضیم فقط میخوام بدونم برای شریک جنسیم راضی کنندس؟ لطفا جواب بدین

  1. A می گوید

   با سلام من 19 سالمه التم 15 سانته اما اونقد که باید کلفت نشده این یه مشگله راه حلی داره اگه داره خواهشن جواب بدین ممنون میشم

 33. پ می گوید

  والا من 12 سانته وهر کی بامن اشنا میشه و میفهمه التم 12 سانته قهر میکنه و میرره

 34. داریوش می گوید

  30سالمه و طول التم 24 سانته با ورزش
  را میتوان بزرگ کردالت تناسلی

 35. شفیع می گوید

  سلام آلت تناسلم 10سانتی است درصورت برانگخته آیامشگل داره

 36. شفیع می گوید

  آلت تناسلم 10سانتی است در حالت برانکخته آیامشگل داره

  1. Sina می گوید

   لطفا اگه ممکنه ایدی تلگرامتونو بزارید واسه من مرسی

 37. احمد می گوید

  سلام ۲۰ سالمه طول التم ۱۱ سانته ایا طبیعی هست و چیکار کنم تا ازین کده بزرگ تر بشه

 38. پوریا می گوید

  نه راهی نیست

 39. علی می گوید

  سلام من 17 سالمه و طول آلتم ۱۹ سانته خواستم ببینم طبیعیه؟😑

  1. فرهام می گوید

   خوبه

  2. رها می گوید

   حاجی عالیه برو زنبگیر:)))))))))))

 40. سامان می گوید

  سلام من ۱۸ سالمه و طول آلتم ۶ سانت و قطرش ۲ سانته هر روز بهش فکر میکنم و اعصابم خرابه میشه راهنمایی کنین؟؟؟

  1. زینب می گوید

   حتما با دکتر مشورت کن ..
   نسبت ب سنت کوچیکه

  2. پور می گوید

   دهنت سرویس پاره شدم از خنده

 41. Mamad می گوید

  میخاستم بپرسم روش اندازه گیریا چگونس.این دهه هشتادیا رو فیلتر کنید😑

  1. محمد مهدی می گوید

   من هم دهه هشتاد هستم ولی حرف شما درست نیست به نظر من کسانی که حرف بی ربط میزنن باید فیلترینگ شن

 42. Ali می گوید

  سلام من ۲۶سالمه طول آلتم درحالت راست ۱۱سانت هست میخواستم ببینم مشکلی برای زن گرفتن نداره آیا همسرم منو سر زنش نمیکنه بعد

  1. Know می گوید

   خاک تو سرت من 14 سالمه سایز التم 15سانته😐

   1. علیار می گوید

    خخخ با خاک یکسانش کردی بنده خدارو!
    من ۲۴ سالمه و ۱۸ سانت دارم شریک جنسی م راضیه پرسیدم ازش

    1. محسن می گوید

     13 سالمه در حالت نعوظ 21 سانته آیا ممکنه رشد کنه بازم؟

   2. محمد می گوید

    لعنت ب فضای مجازی ببینم میتونی جلوی خودشم همین حرف و بزنی…

   3. A می گوید

    این تحقیر کردن نداره خیلیا ب این مشکل برخوردن ک تنهایی رو ترجیح میدن …و توی خیلی از سایتا فقط دیدم دلداری میدن تا کمکی ب درمان

   4. محمد می گوید

    سلام من آلتم در حالت نعوظ 12.5-13 راهی هست بزرگتر بشه؟ 17 سالمه

   5. محسن می گوید

    خاک تو سر خودت . حتما مشکل داریم سوال میکنیم . اینجور چیزا دست خود آدم نیس . واقعا متاسفم برات

   6. علی می گوید

    حالا خوبه ۲۵ سانت نشدی وگرنه خودتو میکشتی شعور حرف زدن داشته باش مگه بنده خدا دست خودشه…متاسفم برات

  2. زینب می گوید

   همسرت باید تورو بخواد نه سایزتو ..
   یکیو بگیر کنارش ارامش داشته باشی ن اینکه نیاز جنسیشو رفع کنی

 43. Ali می گوید

  سلام میخواستم بدونم آلت ۱۱سانت هست برای ازدواج مشکلی داره یا نه آیا همسرش سرزنشش نمیکنه

  1. محمدرضا می گوید

   سلام دوست عزیز نه شما هیچ مشکلی نداری ،نگران نباش و اصلا رضایت جنسی ربطی به اندازه آلت نداره و عشق و صمیمیت هست که این رابطه رو جذاب میکنه.

 44. Ammmmma می گوید

  سلام ۱۷ سال سن دارم و طول آلتم ۱۹ سانت است بنظر شما بیش از بزرگ بودن آن مشکل زا نیس

  1. Masih می گوید

   عصابتو جلو جمع خورد میکنه

  2. محمد می گوید

   دیگه چقدر میخوای بشه

 45. سینا می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید سنم 18 سال و قدم 183و وزنم 66 کیلو هستش با توجه به آن طول التم 18.5 و محیط آن 15 سانت است آیا طبیعی است؟

 46. مهدی می گوید

  ۱۴ سال سن دارم و آلتم ۷ سانت است (در حالت نعوظ) خیلی از این بابت ناراحتم آیا رشد میکنه؟؟؟؟

  1. منم یه آدمم مث همه می گوید

   بچه. بزار. ۳ سال بگذره. درست میشه. سنت کمه

  2. محمد مهدی می گوید

   آلت تناسلی شما تازه شروع به رشد کرده نگران نباشید تا 18 سالگی وقت هست

   1. حسین می گوید

    مطمئنی تا هیجده سالگی رشد می کنه؟
    آخه یه جا خوندم تا چهارده سالگی رشدت متوقف میشه.

 47. ...123 می گوید

  سلام
  من 15 سالم
  طول آلت در حالت برانگیخته 9 سانت
  و قطرش 11 سانت
  آیا مناسب؟؟؟

 48. ######## می گوید

  سلام.۱۶ سال سن دارم.۱۲ سانتی متر.آیا مناسبه؟

 49. سینا می گوید

  نگفته که اندازه آلتت رو بگی گفته در موردش بدونی هیچ کدوم هم مشکل نداره چه بزرگ و کچیک 2سانت فرقی نداری

 50. حامد می گوید

  سلام. برای من بزرگ نیست اما طرفم رو 5بار هر دفعه ارضاء میکنم. طوری ک بیحال میشه. دوستان به بزرگی نیست چون بعد مدتی برای طرفت جا باز میکنه واسش عادی میشه

 51. .... می گوید

  بایکی آشنا شدم
  میگه طول آلتم 28 سانته
  ممکنه همجین چیزی؟؟؟

  1. Erfan می گوید

   آره

 52. ارین می گوید

  سلام من 13 ساله و طول آلتم 14 سانت است و کلفت هم است آیا مناسب و تا چند سالگی رشد میکنه

 53. ناشناس می گوید

  سلام من ۱۸ سال و یک ماهم هستش وزنم بالا بود حدود ۱۱۱ و قدم ۱۷۶ آلتم کوچیک بود و رژیم گرفتم و وزنمو کم کردم تا الان حدود ۹۰ در حالت کوچیک نمیدونم ولی در حالت بزرگ ۹تا ۱۰ سانت است ایرادی که نداره یا لاغر تر شم بهتر میشه

  1. مهدی حسینی می گوید

   با سلام و وقت بخیر
   علاوه بر لاغر شدن باید تلاش کنید که چربی های بخش زیر شکم هم کم بشه که متاسفانه اصلا کار راحتی نیست و خیلی زیاد باید تلاش کنید. چربی های اون بخش تقریبا جزو آخرین بخش هایی از بدن هست که آب می شه .ممکنه شما 50 کیلو وزن کم کنید و پهلوها و شکم شما کاملا آب بشن ولی چربی های اون بخش از جاشون تکون نخورده باشن .

 54. عرشیا می گوید

  سلام من 14 سال و 6 ماهمه آلتم در حالت نعوظ 14 سانته آیا مناسبه لطفا بجوابین 😓

  1. حامد می گوید

   داداش من ۲۲ سالمه ۱۲ سانتم‌ کسی ام که باهاش میخوابم راضیه ازم
   بعد تو چی میگی با ۱۴‌سانتت:|||| خب معلومه دگ اندازش خوبه

   1. محسن می گوید

    داداش دمت گرم ،یه نفری پیدا شد بهم امید بده . من دنبال همین سوال بودم که هم سوال گفتین بعد جواب دادین . من خودم ۱۲ سانت دارم مجردم از وضعیتم خبر ندارم و تو استرس بودم . که شما بهم روحیه دادین 🌹🌹

  2. Mamad می گوید

   از سنتم یه سانت بزرگتره.خودتم ی ذره رشد کن😑

  3. علی می گوید

   خوبه مثل من فقط من ۱۴.۵ است

 55. نیما می گوید

  سلام.من ۱۵سن دارم و سایزم ۱۳ با نظر شا خوبه.
  ممنون میشم جواب بدید.

  1. مهدی حسینی می گوید

   با سلام و وقت بخیر
   بله کاملا مناسبه

 56. ساسان می گوید

  باسلام.
  حرکات کششی که توی سایت های مختلف برای دراز کردن آلت تناسلی یاد دادن، مفید میباشد؟
  در ضمن رشد آلت تناسلی تا چند سالگی است؟؟؟

  1. مهدی حسینی می گوید

   با سلام و وقت بخیر
   بعد از سن رشد تاثیری ندارد.ولی احتمالا باعث می شود در حالت شل کمی بزرگتر به نظر برسد رشدش هم در افراد مختلف میتونه متفاوت باشه ولی بیشترین حالتش تا حدود 18 سالگی هست و تا 22 سالگی هم در حد خیلی کم میتونه ادامه داشته باشه . بر خلاف گوش و بینی ، این عضو از بدن بعد از توقف رشد ، امکان بزرگتر شدن نداره . این منابع رو هم میتونید مطالعه بفرمایید (اینجا) و (اینجا)

  2. علی2580 می گوید

   لاجر باکس تاثیر داره و استفاده کنید چون اکثر پزشکا اروپایی تایید کردن ک لا اقل بین یک تا سه سانت ک البته بستگی ب جنس شخص تاثیر میذاره دو سه سانت میتونه لا اقل ب سایز ایده ال شمارو نزدیک کنه

 57. امیر می گوید

  ببخشید من 16 سال سن دارم و سایزم 17 سانت هست ایا این مقدار مناسب هست؟ممنون میشم جواب بدید

  1. مهدی حسینی می گوید

   با سلام و وقت بخیر
   بله کاملا مناسبه و با توجه به سنتون بهتر هم میشه .بهتره به تغذیه و ورزشتون توجه بیشتری داشته باشید .

 58. Babajan می گوید

  تشکر. مطلب شما خیلی دقیق و علمی ارزیابی گردید.

 59. علی . می گوید

  من ۱۶ سالم ۱۲ سانتی هست خوبه

  1. مهدی می گوید

   مال من خیلی کوچیک هرکاری می کنم بزرگ نمیشه من آلتم۹ سانت ازاین بزرگ تره نمیشه

  2. محمد مهدی می گوید

   آره سایز مناسبی هست از نظر من

 60. کوروش می گوید

  من 15سالمه قدم 183ووزنم100واندازه الت تناسلیم 15سانته اندازش خوبه لطفاجواب بدید

  1. مهدی حسینی می گوید

   با سلام و وقت بخیر
   در حال حاضر خیلی هم خوب هست و با توجه به سنتون احتمال بیشتر هم خواهد شد . تا جایی که امکان دارید توده چربی بدنتون رو کاهش بدید و از تجمع چربی در شکم ، پهلو ها و زیر شکم جلوگیری کنید.

  2. Ph می گوید

   سلام من 16 سالمه آیا هنوز امکان اینکه آلتم بزرگ بشه وجود داره

  3. حامد می گوید

   با سلام من ۱۳ سالمه و التم در حالت سفت ۸ سانته و در حالت شل ۵ سانت میخاستم بدونم طبیعییه

 61. محمد می گوید

  انا لله و انا الیه راجعون.ما ک رفتیم 2 روز بیشتر وقت ندارم تا 45سالگی.

 62. محمد می گوید

  مال من که ١٧ سانت راضی هستم

  1. صابر می گوید

   سلام مال منم از استخان عانه تا نوک الت ۱۶/۵-۱۷ هست و طول عملکردی ۱۵ سانت ایا خوبه و میتونم زندگی جنسیه خوبی داشته باشم