دسر قهوه با نشاسته و شیر-بسیار خوشمزه و راحت-دسر خاص و جذاب 3 سوته

طرز تهیه دسر خانگی با قهوه فوری و نشاسته و شیر-طرز تهیه پودینگ قهوه فوری خانگی
طرز تهیه دسر خانگی با  قهوه فوری و نشاسته و شیر-طرز تهیه پودینگ قهوه فوری خانگی

مواد لازم برای تهیه دسر قهوه با نشاسته و شیر

نشاسته ذرت 3 قاشق غذاخوری
شیر 3 لیوان
قهوه ی فوری 2 قاشق غذاخوری
شکر نصف لیوان

چطور برای 4 نفر دسر خانگی با قهوه فوری-نشاسته و شیر درست کنم؟

1- شیر، شکر و نشاسته ذرت رو داخل قابلمه بریزید و با لیسک یا همزن دستی هم بزنید تا کمی ترکیب بشن، بعد قابلمه رو روی حرارت ملایم قرار بدین و خوب هم بزنید تا نشاسته ذرت گوله گوله نشه.

2- وقتی شکر کاملا حل شد و مایه کمی داغ شد قهوه فوری رو بریزید و روی حرارت ملایم مواد رو مرتب هم بزنید تا نشاسته باعث غلیظ شدن مواد بشه. وقتی که مواد به غلظت فرنی رسید، قابلمه رو از روی حرارت بردارید و دسر رو داخل لیوان یا ظرف های سرو بریزید و به مدت 2 ساعت داخل یخچال قرار بدین تا دسر خودشو بگیره، بعد از 2 ساعت نوش جان کنید.

برای تهیه دسر قهوه با بیسکویت پتی بور، مقداری بیسکوییت پتی بور خرد شده رو بریزید کف ظرف سرو و یک لایه از مواد دسر که از حرارت افتاده و کمی خنک شده رو روی بیسکویت خرد شده بریزید و تا پر شدن ظرف ریختن لایه ها روادامه بدید. سپس ظرف دسر رو حدود 5 ساعت داخل یخچال قرار بدین تا خودشو بگیره و سفت بشه.

برای تزئین و خوشمزه تر شدن دسر قهوه، 2 قاشق قهوه، 2 قاشق آب جوش و 2 قاشق شکر رو داخل ظرفی بریزید و با همزن برقی بزنید تا کاملا غلیظ بشه، بعد نصف پیمانه خامه قنادی رو بهش اضافه کنید و دوباره هم بزنید بعد روی دسر بریزید و نوش جان کنید.

نسبت به این مطلب چه حسی داشتی ؟

روی شکلکی که نزدیک به حست هست کلیک کن

  • 🤬
  • 🤢
  • 🤔
  • 🤪
  • 😍

میانگین آراء 4.4 / 5. تعداد: 46